Коли мова йде про фіолетових відтінках в інтер’єрі, мало хто замислюється, що така обстановка може бути не тільки яскравим і насиченим, але і ніжною, романтичною і надихає.
Гармонійні поєднання різних тонів фіолетового і бузкового дозволяють створювати незвичайні акценти і підкреслювати ефекти, що сприяють максимальному розслабленню і комфорту.
Сьогодні в тренді світлі лілові шпалери для стін: домішка рожевих відтінків, таємничість і глибина цього кольору чудово передають душевний і весняну атмосферу в домі, а тому нерідко використовуються для створення загального фону в таких інтер’єрах, як зала, спальня, кухня, передпокій, дитяча і навіть ванна кімната.
Пора і вам навчитися підкреслювати чуттєвість і романтичність з допомогою правильного освітлення, гармонійних комбінацій шпалер та певних сюжетів на лілових стінах.
Незважаючи на те, що фахівці рекомендують використовувати лілові шпалери для душевного заспокоєння, легкості і натхнення, деякі способи використання таких відтінків в інтер’єрі будуть сприяти прямо протилежного ефекту. Давайте розберемося, як правильно використовувати шпалери лілових відтінків, і з якими елементами дизайну краще всього комбінувати ці тони.
Визначаємося з відтінками
Сам по собі ліловий відтінок в інтер’єрі може виглядати нудно і тьмяно, тому найчастіше шпалери такого типу комбінують з покриттями і декоративними елементами іншої колірної гами.
Найбільш оптимальним варіантом, незалежно від того, яку кімнату ви вирішили оформляти в лілових тонах, будуть відтінки білого або бежевого. По-перше, така палітра буде служити додатковим джерелом світла у вашому інтер’єрі. По-друге, ніжні пастельні відтінки будуть підкреслювати розслаблюючу атмосферу, створену ліловими настінними матеріалами. Білі, кремові, світло-сірі та інші спокійні тони можна використовувати не тільки на стінах, але і в предметах меблів, текстилі, невеликих аксесуарах, розставлених по кімнаті.
Оскільки лілові відтінки вважаються природними і відображають квіткову тематику, вдалим вважається варіант використання схожих тонів, передавальних весняну свіжість і красу. Це рожевий, ніжно-зелений, блакитний, бежевий, персиковий і інші тони.
Порада: щоб забезпечити гармонійні переходи між яскравими відтінками, а також візуально «розбавити» давить обстановку, використовуйте ще один відтінок. Це можуть бути світлі вставки на шпалерах, глянцеві білосніжні предмети меблів, а також текстиль з весняними візерунками на світлому фоні.
Рожева палітра може поєднуватися з такими квітами, як червоний, коричневий, шоколадний, чорний, синій і багатьма іншими. Але такі комбінації можна реалізовувати тільки в тому випадку, якщо ваша кімната досить освітлена і володіє великими розмірами. В іншому випадку ваша кімната буде сприйматися тісною і незручною.
Поєднання лілового і чорного рекомендують розбавляти протилежними відтінками, наприклад, білим або світло-рожевим.
Серед відтінків, які не підійдуть для лілових інтер’єрів, можна виділити оранжевий, жовтий, блідо-зелений, салатовий і багато інших, які в тандемі з ніжним і романтичним фоном будуть створювати нудну або надмірно яскраве обстановку.
Особливості вибору шпалер лілових
Не варто забувати про те, що кожен колір має властивість сприйматися по-різному залежно від певних факторів. Приміром, досить часто викликає складності процес підбору шпалер для комбінування. Навіть правильно підібрані в магазині шпалери на ділі можуть виявитися недостатньо гармонійними.
Щоб уникнути помилок у виборі шпалер лілових тонів, дотримуйтесь наступних правил:
- хоча ліловий колір і вважається досить світлим, достаток таких відтінків може зробити інтер’єр тьмяним. Тому кімната, оформлена в фіолетових відтінках, повинна мати хороше освітлення і максимум вільного простору;
- бузковий – це колір гармонії і спокою. Тому в інтер’єрах такого типу недоречно використання надмірно яскравих акцентів: яскраві та сміливі кольору на стінах будуть суперечити загальній атмосфері кімнати;
- лілові шпалери нерідко використовуються для створення візуальних ефектів. Одна зі стін, оформлена в ліловому кольорі, може стати акцентной і притягувати увагу. Такий спосіб оформлення корисний у тому випадку, якщо вам треба виділити головну зону в кімнаті. При комбінуванні різних відтінків разом з ліловим можна зонувати простір без використання додаткових роздільників і перегородок;
- в лілових інтер’єрах вагому роль грає текстиль. З ніжно-фіолетовими і ліловими відтінками відмінно поєднуються штори білого, блакитного, бірюзового, рожевого, червоного, бежевого, коричневого та інших квітів. Бажано, щоб такі відтінки повторювалися в інтер’єрі, а в поєднанні з меблями – не затьмарювали обстановку;
- при виборі покриттів для стін лілового кольору враховуйте стилістику приміщення. Рослинні візерунки і класичні орнаменти більше підійдуть для кімнат у стилі бароко, класики або романтизму, тоді як геометрія і абстракція, а також однотонні шпалери гармонійно впишуться в інтер’єр хай-тека або модерну.
Багато хто помилково вважають, що лілові шпалери в інтер’єрі не заспокоюють, а, навпаки, сприяють активності та експресії. Сприйняття цього відтінку індивідуально і підходить не всім особистостям, тому заздалегідь обговоріть з сім’єю можливості такого декорування. Крім того, оформлення в лілових тонах повинно відповідати самому призначенню кімнати.
Спальня в лілових тонах
Шпалери лілового кольору для спальної кімнати вважаються одним з найбільш вдалих варіантів. Завдяки ніжною панелі на стінах ви зможете розслабитися і відпочити.
При оформленні інтер’єру в фіолетових відтінках варто заздалегідь визначитися, яку роль він повинен грати: фоновий ліловий може бути присутнім на всіх стінах у просторі, тоді як пурпурні кольори, використовувані в якості акценту, переважно використовувати для прикраси стіни за ліжком як головної поверхні в кімнаті.
Порада: якщо ви вирішили створити акцент з допомогою лілових відтінків, інші шпалери в спальній кімнаті повинні мати більш світлий і спокійний відтінок: ніжно-блакитний, рожевий, бежевий, білий або колір слонової кістки. Допускається використання шпалер з візерунками, але вони не повинні перетягувати увагу з лілових акцентів.
Меблі у спальній кімнаті, оформленої ліловими шпалерами, може бути і світлою і темною. Але, оскільки атмосфера весняної свіжості і чистоти може порушитися при використанні грубої і похмурої меблів, варто розбавити таку обстановку світлими деталями і аксесуарами. Досить часто баланс забезпечується з допомогою ніжних відтінків на фіранках, постільній білизні або килимах.
Красу і чуттєвість лілових відтінків допоможуть розкрити елементи з глянцю, скла, а також шпалери з блискітками і переливами.
Нерідко для підтримки стилю в інтер’єрі ліловою спальні використовуються фактурні шпалери. Це можуть бути однотонні рельєфні покриття з вираженою шорсткою поверхнею, шпалери з ліловими вставками, великими візерунками або шовкографія, підкреслює старовинну спрямованість дизайну. Шпалери такого типу небажано клеїти по всьому периметру кімнати, оскільки вони можуть відволікати від сну.
На багатьох фото лілові шпалери прикрашають інтер’єри дитячих кімнат. Такий прийом користується популярністю завдяки універсальності цього відтінку: ніжно-фіолетовий колір підходить дітям будь-якої статі і віку.
В зоні, призначеній для сну і відпочинку, цей відтінок буде заспокоювати і розслабляти, а в ігровій частині дитячій може поєднуватися з яскравими і веселими кольорами і налаштовувати на активне проведення часу.
В кімнатах підлітків ліловий використовується виключно для оформлення інтер’єрів дівчаток. Романтичність, таємничість і ніжність цього відтінку допомагають налаштуватися на позитивний настрій, отримати заряд бадьорості та наснаги.
Вітальня
Хоча в залі або вітальні лілові відтінки використовуються нечасто, та й то тільки в якості невеликих акцентів, вони відіграють важливу роль у формуванні почуттєвої і приємної атмосфери.
Сучасні вітальні в лілових тонах можна доповнити світлими меблями і текстилем для створення більш світлою обстановки. Лілові шпалери можна поклеїти в зоні каміна, дивану, телевізора або балкона для створення акценту.
Порада: ліловий відтінок виглядає гармонійно з елементами золота. Нерідко для підтримки старовинної тематики в інтер’єрі вітальні використовують лілові шпалери з позолоченими візерунками: такий прийом дозволить прикрасити інтер’єр у стилі класики, ампіру або бароко.
Лілові шпалери, особливо якщо вони мають рельєфну або візерункову фактуру, ідеально підійдуть для створення незвичайних комбінацій. В інтер’єрі вітальні допустимо горизонтальне і вертикальне комбінування з елементами лілового, а також створення вставок і декоративних панно на стінах.
Великою популярністю користуються лілові фотошпалери: можна вибрати широкоформатні зображення на всю стіну або поклеїти невеликі картинки різних розмірів. Квіткова тематика, сюжети з фруктами, зображення заходу і інші картинки підкреслять природну спрямованість вашого дизайну і стануть самим яскравим і цікавим акцентом в просторі вітальні.
Шпалери в інтер’єрі кухні
Оскільки кухня повинна бути зоною комфорту для господині, лілові відтінки можна використовувати на всіх стінах у такому просторі. Тим не менш, сьогодні лілові шпалери на кухні не користуються популярністю: не всім відомі прийоми створення гармонійного і затишного дизайну за допомогою таких кольорів.
В якості практичних і цікавих способів лілового оформлення кухні можна реалізувати такі ідеї:
- розділити простір на обідню та робочу зону, скомбінувавши лілові шпалери з білими, бежевими, рожевими та іншими;
- використовувати лілові шпалери з візерунками для виділення стіни поруч з обіднім столом;
- створити вставки з лілових покриттів, скомбінувавши їх зі шторами схожих відтінків;
- використовувати реалістичні фотошпалери, виконані в лілових тонах;
- розділити кухню по горизонталі, помістивши ліловий відтінок на нижню частину стін.
Меблі на кухні в лілових тонах може бути будь-який: темне дерево підкреслить строгість дизайну, глянсові поверхні світлих тонів продемонструють смак господині до сучасним стилям, а яскрава гарнітура (наприклад, чорна або червона) буде грати роль акценту в ніжному і приглушеному просторі.
Щоб дизайн вашої кухні не виглядав занадто похмурим, яскравим або тисне, забезпечте достатнє освітлення і використовуйте додаткові прийоми, що дозволяють позбутися від почуття тісноти: дзеркала, скляні поверхні, шпалери з глянцевими переливами або напівпрозорі фіранки на вікнах.
Лілові тони будь насиченості відрізняються м’якістю, романтичністю і таємничістю. Такі шпалери в будь-яких інтер’єрах будуть заспокоювати, знімати втому, розвивати уяву і забезпечувати душевну гармонію. Цим і підкуповують ніжні шпалери в лілових тонах: вони сподобаються і дорослим, і дітям, а в інтер’єрах різного типу будуть розкриватися по-своєму.