Особливості формування позитивних контрастів в будинку за рахунок поклейки салатових шпалер для стін

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Одним з найбільш вдалих способів створення позитивної атмосфери в будинку вважається використання теплих природних відтінків для оформлення стін.

Для тих, хто прагне поєднати весняну свіжість, глибину кольору і яскраву урочистість, підійдуть блакитні шпалери для стін. Вони заряджають енергією, наповнюють кімнату яскравим сонячним світлом, дозволяють виділити особливості стилю і замаскувати недоліки поверхні.

Щоб уникнути нудною і похмурою обстановки, фахівці інтер’єрів рекомендують використовувати шпалери яскравих відтінків. Але іноді надмірне використання такої панелі може справляти негативний ефект. Як же намацати цю межу?

Фахівці рекомендують використовувати такі відтінки для підняття настрою, тому нерідко салатові шпалери можна побачити в залах, спальнях, дитячих кімнатах, кухнях і інших домашніх інтер’єрах. А використання світло-зелених відтінків для оформлення стін в робочому кабінеті сприяє розвитку творчих здібностей і концентрації.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Варіанти колірного оформлення

Перед тим як приступити до вибору підходящих шпалер салатового кольору, ви повинні визначитися, який саме відтінок вам потрібен. Сьогодні під салатовим розуміється не тільки яскравий зелений колір, але і будь-світлий колір панелі: ніжно-білий, жовто-зелений і багато інших.

Від ступеня яскравості ваших стін буде залежати комфортна обстановка, тому до вибору настінного покриття, які будуть гармонійно поєднуватися з меблями і аксесуарами, слід підійти відповідально.

Салатові шпалери в інтер’єрі необов’язково повинні бути однотонними. Можна підібрати шпалери з дрібними малюнками для збереження яскравого фону або поклеїти шпалери з великими орнаментами і яскравими зеленими вставками. Оскільки всі відтінки зеленого відображають природну тематику, в якості сюжету для такого оформлення можна підібрати рослинні і квіткові композиції.

Вибір малюнка повинен залежати не тільки від ваших власних уподобань, а й від стилю і призначення кімнати:

 • однотонні шпалери вважаються універсальними: вони знайдуть застосування в будь-якому просторі і можуть прикрасити як всі стіни, так і окремі зони кімнати. Якщо така кімната здається вам занадто яскравою – розбавте салатові відтінки білими, бежевими або іншими світлими тонами;
   
 • шпалери в салатову смужку підійдуть для інтер’єрів, у яких необхідно підкреслити динаміку. Це може бути вітальня, кухня або дитяча кімната. Нерідко шпалери в яскраву смужку використовують для розширення стін або підняття стелі: такий ефект використовується для збільшення простору маленької кухні, вітальні, робочого кабінету та інших інтер’єрів;
   
 • яскраві шпалери з елементами флористики можна використовувати для створення затишної обстановки в залі або спальні. Невеликі квіти на світлому фоні – це одна з ознак романтичного і провінційного стилю;
   
 • Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

 • для класичних спалень і віталень можна пошукати шпалери з великими орнаментами. Хоча яскраві акценти і не є типовою ознакою старовинних стилів, тематичні візерунки дозволять зробити кімнату більш вишуканою і ефектною;
   
 • салатові шпалери в кімнаті дитини або вітальні можуть містити і абстрактні геометричні елементи. Як правило, покриття такого типу використовуються для створення акцентів на окремих стінах;
   
 • якщо ви хочете наблизитися до природи і прикрасити стіну реалістичними зображеннями – вибирайте фотошпалери в салатових тонах. Це можуть бути квіткові сюжети, ліси, макрозйомка та інші композиції.

Щоб салатові стіни не чинили тиску на психіку або не формували незатишно обстановку, використовуйте в інтер’єрі елементи з більш спокійними відтінками: білим, бежевим, світло-жовтим, сірим, блакитним та іншими.

Правильне поєднання кольорів в яскраво-салатових кімнатах допоможе вам позбутися від почуття дискомфорту і збалансувати колірний дизайн.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Вибір відтінків для поєднання

Який колір підходить до салатового кольору шпалер? Оскільки цей відтінок є досить світлим і яскравим для створення фону в просторі, створити цікаві комбінації на стінах можна практично з будь-яким кольором.

Пам’ятаєте! Гармонійність поєднання салатового та інших відтінків буде залежати від правильно підібраних пропорцій в інтер’єрі. Бажано, щоб надмірно яскраві і темні кольори не домінували в дизайні, особливо якщо ви оформляєте невеликі кімнати, оскільки вони будуть зменшувати простір.

Щоб створити наближений до природи інтер’єр, шпалери салатового кольору можна скомбінувати з блакитними і синіми відтінками. Такий інтер’єр може виглядати досить яскраво, але не викликає дискомфорту, оскільки саме до подібних поєднань ми звикли. В силу достатньої яскравості салатово-сині шпалери стануть вдалим варіантом для оформлення ігрової зони в дитячій кімнаті або обідньої зони кухні.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

У приміщеннях, орієнтованих на розслаблення і комфорт, бажано використовувати світлі відтінки, балансуючі яскраву колірну гамму. Більшість дизайнів на фото салатових шпалер в інтер’єрі включають бежеві і білі відтінки. Якщо ви бажаєте додати холодних контрастів в таку кімнату, використовуйте сірі і світло-коричневі відтінки.

Порада: продовжити природничу тематику в салатовому інтер’єрі можна за рахунок використання дерев’яних меблів і підлоги, які гармонійно впишуться в яскравий дизайн.

Якщо ви бажаєте підкреслити динамізм стін, спробуйте цікаві поєднання зеленого з чорним відтінків. Яскравий салатовий тон балансуватися темною гамою і заряджати енергією. Таке поєднання відтінків підходить для сучасних дизайнів (наприклад, кімнат у стилі модерн), а також для інтер’єрів підлітків і ванних кімнат.

В якості інших відповідних відтінків можна використовувати жовтий, помаранчевий, ніжно-рожевий, бордовий, бірюзовий та інші кольори. Яскраві відтінки необхідно продублювати на предметах інтер’єру: декоративних подушках, штори, килими, покривала, картинних рамках та інших аксесуарах.

Порада: якщо ви не знаєте, як скомбінувати салатові та інші стіни– вибирайте візерунчасті мотиви. Шукайте однотонні матеріали, відповідні яскравого кольору візерунків: приміром, стане привабливим дизайн салатових шпалер з квітами в поєднанні з шпалерами або панелями аналогічного кольору.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Для того щоб створити гармонійний інтер’єр, недостатньо правильно підібрати відтінки: в залежності від особливостей кімнат такі шпалери вимагають певного розміщення. Давайте розберемося разом, як вигідніше підкреслити особливості різних кімнат з допомогою салатових відтінків.

Салатовий колір в дизайні стін

Багато хто стверджує, що салатові шпалери підійдуть для будь-якого інтер’єру. У вітальні яскраві відтінки будуть сприяти створенню позитивної атмосфери, на кухні – збуджувати апетит, в кабінеті – заспокоювати і налаштовувати на думки, а в спальні – розслабляти. Але іноді надмірне використання салатових відтінків може мати прямо протилежний ефект.

Щоб уникнути таких помилок, можете реалізувати один із способів використання яскравих салатових шпалер у просторі:

 • щоб не створювати перегружающую обстановку, салатові шпалери можна використовувати в якості акценту тільки на одній стіні. Як правило, за допомогою яскравих відтінків оформляється центральна поверхня: у залі – зона за диваном, у спальні – за ліжком, на кухні – стіна біля обіднього столу. У ванній кімнаті такі шпалери можна використовувати біля дзеркала (в зоні з найменшим ризиком впливу пари і вологи), а в передпокої – на одній з вільних від меблів, стін;
   
 • у великих просторах з допомогою яскравих салатових відтінків можна виділити окремі зони. Приміром, простору вітальню модно розділити на зону для прийому гостей і відпочинку, а спальню – на зону сну, роботи і гардеробну;
   
 • реалізуючи незвичайні комбінації салатових і інших відтінків, можна перетворити простір. Горизонтальні комбінації роблять стіну ширше, а вертикальні – піднімають стелю;
   
 • яскраві акценти можна створити з допомогою панно, зроблених з салатових шпалер. А якщо у вашому інтер’єрі присутні ніші, виступи, можна виділити такі конструкції поклеїти яскраві шпалери на тлі більш спокійних і світлих.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

До кожній кімнаті шукайте свій підхід і не допускайте надмірного використання яскраво-зелених відтінків, оскільки така обстановка дуже швидко набридне, і доведеться шукати інші варіанти шпалер для оформлення.

Шпалери в спальні

У цій кімнаті допустимо використання яскравих покриттів для акценту в нічній зоні або поклейка світло-зелених шпалер з квітковими та геометричними композиціями по всьому периметру. В залежності від обраних відтінків і сюжетів ваша спальня може виглядати романтичною, весняної, позитивної або старовинною.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Меблі до салатовим шпалер в спальню можна підібрати і світлу і темну. Але все ж фахівці рекомендують використовувати в салатових кімнатах темні контрасти, щоб трохи затемнити обстановку. Тому навіть при використанні світлої меблів додаткові аксесуари більш холодних відтінків не завадять.

Дитячі салатові шпалери в кімнаті дитини можна поклеїти в будь-якій зоні, що суперечить головному принципу використання яскравих відтінків в такому просторі.

Погравши з тональністю салатових кольорів, ви зможете створити гармонійні переходи між різними зонами: світлі блакитні тони прикрасять зону відпочинку, а яскраві – ігрову частину інтер’єру.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Оздоблення залу

У вітальні салатовий колір може бути основним, і розбавляти його іншими відтінками необов’язково. Головне, щоб ваша кімната виглядала досить гармонійно і не викликало дискомфорту.

Використання салатових відтінків з іншими природними тонами на стінах в залі допомагає перенестись у природну обстановку, розслабитися і налаштуватися на позитив, тому нерідко саме ці відтінки використовують для створення яскравих і живих акцентів.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Оформлення стін в кухні

Салатові шпалери на кухні володіють одним істотним перевагою: яскравий відтінок сприяє пробудженню апетиту, але при цьому не виступає в якості подразника. Поклеїти шпалери такого типу можна і в робочій, і в обідній зоні, скомбінувавши зі світлою або темною меблями.

Щоб захистити стіни від появи плям можна використовувати дерев’яні, бамбукові, МДФ панелі або більш темні шпалери (чорні, сині або коричневі) для створення горизонтальних комбінацій.

Крім стандартних темних відтінків, салатовий колір цікаво поєднується з темно-зеленим і рожевим відтінком.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Варіанти підбору штор

До яскравим салатовим стін підійдуть практично будь-які штори. І масивні, і легкі текстильні матеріали цілком гармонійно впишуться в таку обстановку. Визначитися з питанням, які штори до салатовим шпалер краще повісити в інтер’єрі, можна, виходячи з тональності вибраного відтінку.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Світлі стіни припускають використання ніжних текстильних елементів (білий, сірий, бежевий) або створення яскравих акцентів на вікнах (підійде червоний, синій, фіолетовий і інші кольори). При цьому яскраві відтінки слід повторити в інших предметах інтер’єру. Штори до салатовим шпалер яскравого відтінку бажано вибирати в більш темних тонах: вам підійде коричневий, темно-зелений, оливковий і інші відтінки.

Особенности формирования позитивных контрастов в доме за счет поклейки салатовых обоев для стен

Яскраві та природні акценти в інтер’єрах вже давно вважаються запорукою створення приємної і комфортної обстановки. Тому не дивно, що саме цей колір завоював визнання і все частіше використовується в сучасних та старовинних дизайнах.