Дизайн, навіяний спогадами: переваги поклейки шпалер в стилі кантрі в домашніх інтер’єрах

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Стиль кантрі відноситься до тих традиційних напрямах, які будуть популярні незалежно від сучасних тенденцій.

Кожному з нас періодично хочеться повернутися в минуле, і оформлення кімнати в старовинному сільському стилі стане кращим способом для повернення спогадів.

У стилі кантрі поєднані відразу декілька ефектів: спокій, домашній затишок, розміреність і простота.

Завдяки домашньому затишку і теплій обстановці кожна кімната такого типу перетворюється у твір мистецтва.

Вираз кращих моментів минулого часу багато в чому можливо завдяки настінним покриттям. Шпалери в стилі кантрі – це не тільки штучно постарені матеріали.

Безліч малюнків і ефектів – ось чим славиться асортимент такої продукції, і в кожній колекції виробники намагаються підкреслити самі добрі і милі серцю риси минулого часу.

Кращого варіанту для підтримки затишної обстановки не знайти, тому пропонуємо вам ознайомитися з особливостями застосування таких матеріалів у дизайні.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Основні ознаки стилю

Специфіку стилю кантрі можна зрозуміти, орієнтуючись на назва: у перекладі з англійської «кантрі» — «сільський», тому старі меблі, аксесуари минулого часу і шпалери, що нагадують про дитинство, ідеально впишуться в такий дизайн.

Спочатку цей сільський стиль використовувався виключно в заміських будинках, але з часом почав з’являтися і в квартирах. Сьогодні він залишається таким же популярним, як і багато сучасні напрямки, хоча і потребує великих зусиль в процесі декорування інтер’єрів.

Єдиний спосіб, схожий з напрямком кантрі, – це прованс. Але в провінційних дизайнах перевага віддається більш розкішним, світлим і вишуканим деталей: меблі з вирізкою або позолотою вважається одним з постійних атрибутів провансу, тоді як в інтер’єрах кантрі виглядає абсолютно суперечливо.

Зате настінні покриття цих напрямків багато в чому схожі, тому пошукати відповідний дизайн ви зможете і в колекціях, призначених для провінційних кімнат.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Однією зі специфічних особливостей стилю кантрі вважається можливість використання сучасних деталей без шкоди для гармонійного сприйняття інтер’єру.

Наприклад, м’які меблі або яскравий текстиль зможуть доповнити старовинні риси таких кімнат.

Вибір оздоблювальних матеріалів теж може бути різноманітним.

В процесі оздоблення інтер’єру кантрі можна використовувати наступні варіанти шпалер:

 • однотонні світлих або теплих відтінків, що дозволяють підтримати атмосферу затишку і спокою в будинку;
   
 • шпалери в клітку або вертикальну смужку, виконані без яскравих контрастів;
   
 • Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

 • різнокольорові з зображеннями на тематику флори або фауни (найпопулярніші – квіткові зображення);
   
 • покриття, що імітують штукатурку, дозволяють зістарити інтер’єр;
   
 • шпалери з імітаційними властивостями, стилізовані під камінь, дерево, цегла;
   
 • Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

 • фотошпалери з природними сюжетами;
   
 • комбінації декількох вищеперелічених матеріалів.

Інтер’єр в стилі кантрі буде більш цілісним і гармонійним, якщо ви зможете забезпечити поєднання шпалер з іншими матеріалами. В такому дизайні можна використовувати дерев’яні панелі і балки, які підійдуть для поділу стін або всього простору.

Горизонтальне комбінування шпалер та дерев’яних панелей характерно для будь-яких кімнат в стилі кантрі, але особливо популярно там, де існує ризик забруднення поверхні стін.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Окрему увагу приділіть відтінкам, використовуваним в такому дизайні. На більшості фото шпалери в стилі кантрі виконані в світлих природних тонах, не створюють потужні акценти в інтер’єрі.

Взагалі яскраві або темні відтінки в такому дизайні недоречні: вони будуть створювати давящее вплив і прямо суперечити легкої і спокійній атмосфері цього стилю.

Порада: якщо хочете виділити одну з стін в інтер’єрі кантрі – підберіть шпалери з великими візерунками або принтом високої частотності. На тлі інших стін, оформлених однотонними шпалерами, такий сюжет буде виділятися.

Традиційні відтінки стилю кантрі – це бежевий, білий, ніжно-рожевий, зелений, жовтий, коричневий, блакитний. Підійдуть і менш поширені в обробці колір: теракотовий, лавандовий, оливковий, колір м’яти.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Вважається, що забезпечення гармонійного дизайну можливо при поєднанні не більше трьох відтінків, але в стилі кантрі цей принцип діє не завжди. Наприклад, шпалери з флористичними сюжетами, що включають велике число природних відтінків, будуть виглядати затишно і святково в інтер’єрі будь-якої кімнати.

Купуючи шпалери для інтер’єрів кантрі, не забудьте про важливість текстильних аксесуарів в цьому стилі. Заздалегідь продумайте, як будуть виглядати фіранки, скатертини, м’які меблі. Якщо тканина для обробки вже придбана, вибирайте шпалери, орієнтуючись на наявні кольори і візерунки.

Текстиль в інтер’єрі кантрі можна використовувати і для обробки. Але зловживати таким ефектом не варто: досить повісити невелике полотно на одну з вільних стін і прикрасити тематичними аксесуарами або рамою.

Щоб краще розібратися з тонкощами оформлення інтер’єрів у стилі кантрі, давайте з’ясуємо, які підходи до дизайну окремих кімнат вважаються найбільш виграшними. Не забувайте, що оформляти інтер’єр ви будете під себе, тому враховуйте і психологічний вплив малюнків і квітів.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Покриття для вітальні

Найчастіше ознаки стилю кантрі присутні в цьому інтер’єрі. Як правило, саме вітальня володіє максимальним простором в будинку, тому реалізувати всі дизайнерські ідеї тут буде набагато простіше.

Більш того, вільний простір дозволяє використовувати навіть затемнені відтінки в декорі стін: ваша кімната не буде виглядати тісною і незручною при наявності невеликих акцентів більш насичених кольорів.

Оформлення вітальні в сільському стилі кантрі можливо з використанням і візерункових, і однотонних шпалер. Найбільш простий варіант декорування – підбір шпалер, не містять малюнки та візерунки. В цьому випадку акцент на особливостях стилю буде створюватися за рахунок тематичних аксесуарів, меблів, текстилю. Тому стіни не повинні зливатися з деталями інтер’єру.

В якості палітри для такого дизайну можна використовувати світлі та пастельні тони: бежевий, блакитний, рожевий, жовтий та інші.

В обробці можна поєднувати кілька відтінків, але вони не повинні суперечити один одному, тому намагайтеся не переборщити з яскравими або темними акцентами.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Шпалери з візерунком відмінно підходять і для виділення окремих стін, і для створення фону у вітальні. В якості фонових використовуйте шпалери світлих тонів з ненав’язливими квітковими або геометричними візерунками. Бажано, щоб відтінки, присутні в дизайні стін, повторювалися в інтер’єрі. Пожвавити кімнату можна за рахунок яскравих аксесуарів.

Не варто вибирати для вітальні кантрі великі і дуже складні орнаменти. Наприклад, класичні візерунки з завитками більше підходять для багатих інтер’єрів, ніж для простого сільського стилю, хоча і можуть відповідати кольоровій гамі, що відповідає цьому напрямі.

Краще, якщо малюнок буде максимально простою: саме тому природна тематика і займає лідируючі позиції в такому дизайні.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Затемнені шпалери в інтер’єрі вітальні корисні тільки в тому випадку, якщо ви плануєте створити обстановку напівтемряви.

Тим не менш, подбайте про достатню кількість освітлення, щоб у разі необхідності позбавлятися від тісного і похмурої обстановки.

Важливу роль у такому дизайні буде грати камін, що дозволяє не тільки освітити кімнату, але і підкреслити її стилістику. Тому вибір матеріалів для стін робіть, грунтуючись на камінній обробці.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

До поширених варіантів оформлення камінної зони в інтер’єрах кантрі відносяться шпалери з імітацією.

Покриття у вигляді кам’яної кладки або цегли, наклеєні з обох сторін від камінної конструкції, зроблять вашу кімнату ще більш гармонійною.

Декор спальні

Спальня, оформлена в стилі кантрі, повинна символізувати затишок, легкість і тишу. Насичені відтінки тут недоречні навіть у вигляді акцентів в нічній зоні. Тому реалізовувати плавні переходи, виділяти окремі зони і формувати контрасти доведеться за допомогою шпалер світлою і теплою панелі з візерунками і без них.

В інтер’єрі кантрі повинна простежуватися симетрія й упорядкованість, тому шпалери з дрібними принтами тут більш доречні, ніж покриття з великими малюнками.

Візерункові шпалери можуть зображати вертикальні лінії, що клітку, квіти і рослини, тварин, пейзажні елементи, невеликі завитки.

Якщо шпалери мають світлий відтінок (а саме він вітається в таких спальнях) – поталу їх по всьому периметру кімнати. При цьому важливо враховувати, що в інтер’єрі не повинна створюватися дуже хаотична ситуація, тому постарайтеся, щоб повторень в текстильних візерунках не було багато. Якщо ж ви вже підібрали візерунчастий текстиль – використовуйте однотонні шпалери для стін.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Шпалери з візерунками можна наклеїти на центральній стіні такої кімнати. При цьому важливо, щоб відтінки, присутні на стінах, повторювалися хоча б в невеликих деталях інтер’єру.

При виборі таких шпалер для стін віддавайте перевагу природним тонам: це можуть бути світлі бежеві, білі, блакитні тони або більш насичені, але не помітні відтінки, такі як рожевий, жовтий або зелений.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Шпалери для кухні в сільському стилі

Немає нічого більш затишного, ніж кухня, оформлена на тематику кантрі. Такий інтер’єр завжди уособлював домашній затишок, простоту, сімейну згуртованість, дружню і приємну атмосферу. Підкреслити такі ефекти можна, вибираючи шпалери весняних відтінків.

Світлі шпалери можна наклеїти на всіх стінах у кімнаті. Сьогодні можливість попадання вологи або жиру на поверхню шпалер вже не вважається проблемою, оскільки безліч різновидів шпалер для стін володіють підвищеною стійкістю до зовнішніх впливів.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Порада: для кухні краще вибирати міцні шпалери на флізеліновій основі або вінілові покриття з миється поверхнею.

Оформлення стін такої кухні можливо з використанням білого, зеленого, блакитного, жовтого, бежевого кольорів. Особливо приємно в інтер’єрі такого типу сприймається квіткова тематика. Доповніть стиль живими квітами в яскравих фарбах – і ви отримаєте цілісний дизайн.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Якщо ж ви турбуєтеся про збереження світлих відтінків на стінах, можете вибрати затемнені варіанти шпалер в стилі кантрі.

Приглушені тони на стінах вимагають достатнього освітлення і наявності вільного простору. Коричневі, оливкові, теракотові, лавандові і навіть блідо-сині відтінки в окремих зонах кухні кантрі сформують акценти і захистять стіни від забруднень.

Порада: для створення обстановки, наближеної до сільської природної тематики, пошукайте фотошпалери з пейзажними мотивами. На вільній стіні поряд з обіднім столом вони будуть виглядати найбільш гармонійно.

Шпалери будь-якого з перерахованих вище варіантів можна поєднувати з кахельною плиткою, тому багато хто воліють оформляти кухонний фартух саме цими матеріалами.

Непогано в інтер’єрі сільської кухні виглядають шпалери, стилізовані під дерево або камінь. Меблі і інші елементи декору можна підібрати в тон таким стін.

В сільському стилі можна оформити і інші кімнати вашого будинку.

Для робочого кабінету підійдуть шпалери в клітку або смужку ненав’язливих відтінків.

У передпокої доречними будуть невеликі акценти з шпалер на флористичну тематику або світлі однотонні матеріали в якості фону.

А в дитячій кімнаті можна поклеїти будь-які шпалери кантрі світлих тонів: вони будуть забезпечувати розслабляючий ефект і не завадять спокійному відпочинку вашої дитини.

Дизайн, навеянный воспоминаниями: преимущества поклейки обоев в стиле кантри в домашних интерьерах

Зазначені нами можливості декорування – далеко не всі особливості стилю кантрі. Кожен з вас зможе підкреслити в такому інтер’єрі щось своє, рідне серцю і викликане приємними спогадами.

До того ж у різних країнах цей стиль проявляється по-своєму, а це означає, що ви можете почерпнути не менш цікаві ідеї, орієнтуючись на історичні особливості інших національностей.