Популярні рішення в дизайні: особливості застосування шпалер в стилі арт-деко

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Стиль арт-деко, зберіг свою популярність ще з минулого століття, характеризується наявністю плавних і вишуканих форм, дорогих матеріалів, насичених відтінків і нестандартних поверхонь.

У такому інтер’єрі можна вдало поєднати одразу кілька матеріалів з різними зовнішніми характеристиками, перетворивши дизайн в єдину цілісну композицію, що уособлює час, коли внутрішнє оформлення інтер’єру було головною ознакою заможності і тяги до мистецтва.

Дивовижна легкість, граціозність і аристократичність такого стилю поєднується з домашнім затишком і теплом, тому в будь-якому житловому інтер’єрі такий напрямок може проявити свої найкращі якості.

Вагому роль у сприйнятті стилю грає оздоблення, тому шпалери в стилі арт-деко варто вибирати, спираючись на основні ознаки цього напрямку.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Особливості декорування в стилі арт-деко

Початок розвитку стилю арт-деко було покладено ще в початку ХХ століття, коли в американських і європейських країнах проявлявся інтерес до нових рішень в обробці, пов’язаних з мистецтвом.

Плавні візерунки, гармонійні природні фрагменти все частіше з’являлися на стінах, а згодом в таких інтер’єрах стали використовуватися відтінки, грамотно підкреслюють їх красу.

Сьогодні арт-деко”, що перекладається як «мистецтво декорування», являє собою суміш відразу декількох популярних стилів в дизайні.

Одна з головних особливостей цього оформлення – поєднання тематик, які можуть суперечити один одному.

Так, на фото шпалер в стилі арт-деко можна побачити риси бароко, класики, модерну, ампіру, хай-тека і інших напрямів.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Поряд з поєднанням різної меблів і оздоблювальних матеріалів, для таких інтер’єрів характерно змішання різних тональностей, суперечливих візерунків, аксесуарів, що належать до різних стилів. Завдяки грамотному підходу до такого комбінування інтер’єри в стилі арт деко виглядають елегантними і вишуканими.

Порада: щоб не допустити надмірної яскравості і завантаженості дизайну, заздалегідь подумайте про акценти. В інтер’єрах арт-деко акценти створюються на меблях і аксесуарах, а не на матеріалах для стін.

Щоб не допустити створення позбавленого смаку інтер’єру, дотримуйтеся наступних особливостей вибору шпалер в стилі ар-деко:

 • використання візерунків з незвичайними лініями і фігурами, чіткими формами і завитками, абстрактними композиціями і навіть футуристичними сюжетами;
   
 • дотримання симетричності при формуванні фону, асиметрія в разі створення акцентів на окремих стінах (найчастіше характерна для великих зображень);
   
 • поєднання яскравих і стриманих відтінків, не відволікають від предметів інтер’єру;
   
 • комбінування шпалер з іншими матеріалами для обробки;
   
 • застосування настінних покриттів з незвичайними візуальними параметрами (глянець, рельєфна фактура, що імітують сюжети).

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Спокійні і нейтральні кольори, такі як сірий, коричневий, бежевий, білий або чорний, підійдуть для створення фону в такому інтер’єрі.

Відразу визначитеся, який вплив буде надавати фоновий колір на сприйняття кімнати: арт-деко повинен бути гармонійним, а ви не досягнете такого ефекту, якщо кімната буде погано освітлена або візуально зменшиться в розмірах.

Щоб уникнути негативного впливу темних кольорів, додайте в інтер’єр більш світлі вставки, сформовані за рахунок однотонних або візерунчастих шпалер для стін.

Для цих цілей підійдуть кольору пастельної гами: білий, бежевий, блакитний, рожевий, жовтий та інші.

Порада: чорно-біла обробка стін найкращим чином підкреслить елегантність, вишуканість і лаконічність стилю арт-деко.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Сюжети, присутні на оздоблювальних матеріалах, вибираються в залежності від ваших власних уподобань.

Клітка і смужка підкреслить стриманість, завитки і рослинні візерунки – природну легкість і кокетливість, великі орнаменти зразок дамаску – історичну розкіш стилю.

В інтер’єрах арт-деко можуть бути присутніми і візерунки, що належать до етнічних тематиками: єгипетські, індійські і багато інших.

Не варто забувати про те, що стіни в інтер’єрах арт-деко покликані створювати вишуканий і гармонійний фон, але ніяк не перетягувати увагу за рахунок візерунків або відтінків. Тому постарайтеся, щоб меблі на тлі шпалер виглядала більш виразно. З цим завданням найкращим чином впораються однотонні матеріали або світлі рельєфні шпалери під фарбування.

Увага! Відрізняйте арт-деко від інших напрямків. Шпалери в стилі поп-арт, що користуються такою ж високою популярністю, відрізняються від арт-деко більш різкими візерунками на сучасні тематики, а також більш яскравими відтінками, нерідко створюють помітні контрасти при комбінуванні. Такі матеріали мають ряд подібностей з ретро-стилем.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

В інтер’єрах арт-деко можливе використання відразу декількох відтінків для дизайну стін. Бажано, щоб це були кольору з темною і світлою палітри, а всі яскраві сюжети балансувалися м’якими відтінками.

Фахівці рекомендують застосовувати в такому дизайні не більше трьох кольорів різних тональностей.

Оскільки стиль арт-деко передбачає можливість зонування простору, відтінки можна вигідно використовувати для розділення кімнати.

Якщо ви плануєте виділити окремі зони за рахунок контрастних квітів, використовуйте розділові молдинги, декоровані під старовину, які пом’якшують різкі переходи. При виділенні окремих частин кімнати дотримуйтеся принципів кубічного дизайну: саме це напрямок найчастіше асоціюється з арт-деко.

Якщо ви плануєте задіяти тільки один вид шпалер – проконтролюйте, щоб на стінах не переважали похмурі відтінки.

Візерункові шпалери не рекомендується клеїти по всьому периметру такої кімнати. Краще віддати перевагу однотонним шпалер для стін: вони не будуть перевантажувати інтер’єр і дозволять задіяти ряд аксесуарів для підтримки обраної тематики.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

При застосуванні декількох видів шпалер можна створити ефектні комбінації. Старовинну спрямованість стилю арт-деко підкреслять горизонтальні комбінації на стінах: нижня частина повинна бути більш темною і виразною, а світла – нейтральною, формує світлий фон.

Вертикальне комбінування, стилізоване за рахунок молдингів, розділить вашу кімнату на окремі зони. Такий ефект корисний при наявності каміна: із застосуванням шпалер під камінь на тлі світлих стін ваш дизайн стане ще більш виразним і ефектним.

Щоб оживити інтер’єр і зробити кімнату більш сучасної, використовуйте на одній зі стін металізовані покриття, шпалери з рельєфом або розкішні фотошпалери з пейзажами, інтер’єрами та іншими сюжетами.

Арт-деко в спальні

Формування стилю арт-деко в спальні починається саме з обробки. Урочистість, притаманна цьому напрямку, повинна змінитися легкістю і затишком, тому постарайтеся використовувати мінімум шпалер з яскравими вставками, контрастами або темними кольорами.

Світла спальня в такому стилі буде виглядати витонченою і гармонійної при використанні двох видів матеріалів: однотонних стін, які формують загальний фон, і візерункових покриттів світлого відтінку, створюють акцент на прікроватной зоні.

Візерунки на стінах можуть уособлювати рослинну тематику, класику і старовинний дамаск, геометрію або абстракцію.

Колір візерунків повинен відрізнятися від фону на один-два тони, щоб в інтер’єрі не виникало колірних протиріч.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Само собою, фон спальної кімнати в стилі арт-деко може бути і приглушеним: холодні тони синьої, голубої, сірої палітри теж будуть надавати заспокійливий вплив. Але щоб підкреслити тематичну розкіш дизайну, виберіть світлу меблі і додайте деталі, стилізовані під старовину (наприклад, з позолотою).

Яскраві акценти в такій спальні доречні тільки за ліжком, але краще віддати перевагу не дуже контрастним мотивами. Непогано будуть виглядати фотошпалери, шовкографія і матеріали, стилізовані під дерево.

При наявності однотонних стін будь-яких відтінків подбайте про присутність в дизайні головної ознаки арт-деко – орнаментів.

Реалізуйте відповідні мотиви на штори, покривала, подушки або створіть невелике панно для вільної стіни. Прикрасьте його рамою або молдингами.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Декоративна штукатурка або шпалери, стилізовані під цей матеріал – теж вдалий варіант для спальні арт-деко. Такі шпалери можуть стати фоновими, підкреслити яскравий, але досить живий фон інтер’єру.

Покриття для вітальні

Можливості декорування вітальні в цьому стилі відрізняються найбільшою розмаїтістю. В залежності від розмірів, планування, освітленості кімнати тут можуть використовуватися різні візерунки і відтінки. Ми вирішили розповісти вам про найбільш вдалі варіанти такої стилістики.

Перший спосіб передбачає створення єдиного фону. Тісні кімнати оформляються однотонними шпалерами світлих відтінків білого, бежевого, пісочного та інших. Більш просторі інтер’єри можна виконати в приглушених тонах. Така обстановка буде сприйматися суворої й лаконічної.

Порада: урізноманітнити такий інтер’єр можна, використовуючи шпалери з декоративними ефектами: глянцем, шорсткою фактурою, металевими переливами.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Для створення фону у вітальні арт-деко можна використовувати шпалери з візерунками, якщо вони не сильно виділяються за рахунок колірного оформлення. Приміром, вдалими варіантами можна вважати сірі візерунки на білому тлі або коричневі на бежевому.

Малюнки в такому випадку не повинні бути виразними і великими. Стримані флористичні мотиви або завитки підкреслять домашній затишок. А рівні лінії дозволять обіграти простір: вони піднімуть рівень стелі або розширять стіни (в залежності від товщини та напрямки смуг).

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Шпалери з яскравими візерунками можна використовувати в невеликих кількостях. Досить оформити таким чином тільки одну з стін: за диваном, біля каміна або телевізора.

Інші стіни можуть бути однотонними і мати нейтральні відтінки.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Дизайн кухні в стилі арт-деко

Шпалери стилю арт деко на кухні повинні поєднуватися з сучасними меблями і технікою. Оскільки стіна буде перетягувати увагу на себе, стіни можна зробити більш світлими і нейтральними. Для цього підійдуть однотонні, фактурні шпалери або покриття, що імітують старовинну декоративну штукатурку.

Стіни на кухні краще оформити в білому, бежевому, сірому кольорі. До таких шпалер підійде меблі будь-яких форм і відтінків. А поєднання світлих стін і глянсових поверхонь забезпечить зорове розширення обмеженого простору кімнати.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Атмосфера урочистості в таких кухнях надається за рахунок правильно підібраних кольорів і візерунків.

Відтінки шпалер можуть бути насиченими і темними: синім, зеленим, коричневим, фіолетовими, ліловими.

Що стосується візерунків, то фахівці рекомендують дотримуватися невеликих принтів. Вони не вплинуть на сприйняття кімнати, але стануть стильним доповненням до дизайну.

Тематика візерунків повинна відповідати стилістиці приміщення: підійдуть квіти, завитки, лінії, старовинні орнаменти і дрібна геометрія.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Декор стін в передпокої

Споглядання шедеврального стилю ваших інтер’єрів почнеться саме з передпокою. Підготуйте гостей до обраної тематики: задійте старовинні аксесуари, дзеркала і картини з масивними позолоченими рамами.

Аксесуари не повинні зливатися з шпалерами для стін.

Для обробки використовувати однотонні шпалери світлих тонів або покриття з м’якими відтінками і ледь видимими візерунками. Допускається наявність шпалер з глянцевими переливами, а також матеріалів, що імітують декоративну штукатурку.

Популярные решения в дизайне: особенности применения обоев в стиле арт-деко

Використання тематичних малюнків і відповідних забарвлень в інтер’єрах арт-деко сприяє створенню величної, розкішною і надихає атмосфери в кожному куточку вашого будинку.

Матеріали для обробки в цьому стилі будуть коштує недешево, тому заздалегідь продумайте всі тонкощі такого декорування.