Ефектний дизайн з природними акцентами: вчимося підкреслювати достоїнства інтер’єру леопардовими шпалерами

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Все частіше на зміну стандартним однотонними покриттям для стін приходять оригінальні шпалери, стилізовані під інші матеріали.

Поряд з сучасними напрямами дизайну не менш популярними сьогодні залишаються тематики, що символізують певну географію.

Коли створення теплої і затишної обстановки з допомогою матеріалів яскравих відтінків здається занадто простим, на допомогу приходять шпалери з візерунчастими фактурами. Наприклад, немає нічого краще шпалер, що імітують забарвлення диких тварин, якщо ви бажаєте, щоб домашній інтер’єр викликав асоціації з жаркою Африкою.

Леопардове забарвлення вважається однією з найбільш яскравих і цікавих серед такого асортименту шпалер для стін.

Леопардові шпалери для стін – це унікальна можливість не тільки оживити інтер’єр, але і зробити його більш ефектним, а також підкреслити характер власника. Такий дизайн підійде для творчих особистостей, які віддають перевагу використовувати яскраві кольори, не побоюючись їх експресивних властивостей.

Але, оскільки шпалери такого типу не завжди доречні в окремих інтер’єрах, до подібної обробці слід готуватися заздалегідь, зваживши всі за і проти, а також продумавши дизайн своєї кімнати до дрібниць.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Особливості застосування забарвлення

Одна з основних переваг використання леопардового забарвлення в дизайні – її яскравість і природна спрямованість. Шпалери для стін такого типу зустрічаються в інтер’єрах нечасто, але, в більшості випадків, відмінно справляються з ефектом створення живої і динамічної обстановки, властивою більшості житлових кімнат. Саме тому леопардові шпалери вважаються вдалим варіантом для декорування вітальні, де ми зустрічаємо гостей і проводимо сімейні свята.

Ще одна перевага шпалер з леопардовим принтом – це їх фактура. Більшість матеріалів такого типу мають незвичайну поверхня, що імітує шкіру тварин. Такі шпалери створять особливу атмосферу в кімнаті і підкреслять домашній затишок, так як будуть сприйматися тепло і гармонійно.

Незважаючи на те що леопардове забарвлення може залучити вас своєю красою і оригінальністю, не поспішайте вибирати шпалери такого типу для декорування домашніх інтер’єрів.

Надмірне використання леопардових принтів в інтер’єрі може сприйматися без смаку, тому не перестарайтеся, а ще краще – заздалегідь продумайте особливості поєднання відтінків і матеріалів.

Порада: щоб леопардові шпалери в інтер’єрі сприймалися гармонійно, поєднуйте такі матеріали тільки з однотонними шпалерами або покриттями з ненав’язливим візерунком. Шпалери з леопардовими сюжетами повинні залишатися акцентними в будь-якому дизайні.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Ще кілька особливостей застосування шпалер такого типу допоможуть вам створити по-справжньому стильний, яскравий і цікавий дизайн домашніх кімнат:

 • шпалери з леопардом можна використовувати як фон, але тільки в тому випадку, якщо вони мають світлий відтінок, а самі візерунки ледь помітні на стінах. Не забувайте, що такі шпалери вимагають правильного і рівномірного освітлення, а також наявності деталей інтер’єру, що відповідають заданій тематиці;
   
 • яскраві леопардові шпалери можна скомбінувати з матеріалами бежевого, жовтого або пісочного відтінку. В ідеалі такі матеріали повинні відрізнятися тільки на один-два тони, щоб в інтер’єрі простежувалися гармонійні і плавні колірні переходи на стінах;
   
 • для акцентів можна використовувати леопардові покриття нестандартної забарвлення: все більш популярними стають червоні, золоті, малинові та інші леопардові принти;
   
 • Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

 • шпалери з рельєфною фактурою підходять для декорування приміщень, призначених для відпочинку. Приємна на дотик поверхня стін буде надавати заспокійливий вплив, тому такі шпалери можна поклеїти в спальній кімнаті, правильно підібравши місце для декорування;
   
 • останнім часом особливу актуальність набувають шпалери з 3-D ефектами. Леопардові покриття такого типу можуть виглядати досить цікаво, але не перестарайтеся: однієї стіни або ніші буде достатньо для створення ефектного дизайну;
   
 • не варто вибирати принти тварин для оформлення дитячої спальні. Все-таки принти під леопард більше відносяться до гламурної тематиці, більш властивої для інтер’єрів старших поколінь.

Зверніть увагу, що леопардові мотиви виглядають ще більш ефектно при використанні натуральних матеріалів для комбінування. Поєднайте шпалери з деревом, цеглою чи натуральним каменем – і ви підкреслите природний дизайн кімнати.

Увага! Не варто поєднувати відразу кілька шпалер з імітаційними властивостями, стилізованих під шкіру тварин. Навіть кілька шпалер з леопардовим принтом не будуть виглядати гармонійно в одному інтер’єрі: виберіть найкращий варіант – і використовуйте його для створення акценту в кімнаті.

На правильність сприйняття леопардових принтів в дизайні вплине і стиль інтер’єру. Як правило, шпалери леопардового забарвлення зустрічаються в сучасних інтер’єрах: модерні, лофті, арт-деко.

Такі шпалери знайдуть своє місце і в старовинному африканському дизайні. А ось в кімнатах, стилізованих під кантрі, прованс або класику, вони будуть зайвими, і негативне сприйняття неправильної обробки не виправлять навіть аксесуари.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Спальня в леопардовому стилі

Багато бояться використовувати в спальні шпалери яскравих відтінків. З цієї причини не придбали тут особливу популярність і леопардові матеріали: яскравий помаранчевий колір може виступати в якості додаткового подразника, а контрастне поєднання помаранчевого, білого і чорного справить ще більший ефект.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Тим не менш, досвідчені стилісти і дизайнери знайшли вихід, і багато сучасні колекції поповнилися леопардовими шпалерами світлих відтінків. Малюнок на таких матеріалах ледве помітний і, в більшості випадків, грає відблисками при падінні сонячного світла, створюючи максимум затишку в кімнаті.

Леопардові шпалери для фону спальної кімнати повинні мати світлий колір: білий, бежевий, блідо-сірий або пісочний.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Якщо ж ви плануєте використовувати шпалери з забарвленням леопарда для створення динамічної обстановки, такі відтінки не підійдуть. Залишається використовувати матеріали стандартної забарвлення, тому продумайте, в якій зоні кімнати вони будуть виглядати найкраще.

Як правило, для цих цілей вибирають приліжкову частина інтер’єру: стіна за ліжком може грати роль акцентной, але такий дизайн не порушить ваш спокійний сон.

Можна поклеїти шпалери на всю поверхню стіни, а можна створити невелике панно з рамою, що підходить за стилем до деталей інтер’єру.

В сучасних дизайнах можна знайти і інший цікавий варіант оформлення: шпалери з леопардом виділяються за рахунок стильною підсвічування, в результаті чого кімната буде виглядати теплою і сонячною.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Не забувайте, що спальна кімната повинна сприйматися спокійною і ніжною. Тому не рекомендується задіяти в інтер’єрі інші яскраві акценти: штори, подушки, покривала та аксесуари повинні мати приглушений колір, щоб не викликати суперечливих почуттів.

Шпалери з принтами у вітальні

Леопардові шпалери у вітальні кімнаті можуть мати яскравий і насичений відтінок. Але, знову-таки, не варто використовувати такі матеріали для оформлення всіх стін у просторі.

Однієї-двох стін достатньо не тільки для створення ефектних акцентів, але і для розділення кімнати на функціональні зони.

В зоні активного відпочинку або прийому гостей такі шпалери будуть найбільш доречними. Яскраві природні відтінки матеріалу дозволять наповнити кімнату сонячними фарбами і додатковим світлом.

Наблизитися до природної тематики оформлення вітальні можна, скомбінувавши леопардові принти з натуральними матеріалами або шпалерами, що їх імітують.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Обов’язково звертайте увагу на загальну колірну гаму кімнати. Інші стіни повинні бути максимально світлими, як і предмети меблів, які використовуються в декорі.

Світлі тони в такому інтер’єрі повинні переважати. Темні кольори (наприклад, чорний або коричневий) залиште для виділення невеликих деталей.

Вдалим місцем для поклейки леопардових покриттів вважаються вільні стіни з диваном або телевізором, а також камінна зона кімнати.

Якщо стіна не закрита високої меблями, підкреслити яскравість і сучасність дизайну можна за допомогою реалістичних фотошпалер з макрозйомкою леопардової вовни.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Крім стандартних варіантів застосування леопардових шпалер в дизайні вітальні, можливі ще кілька цікавих варіантів:

 • шпалери з леопардом можна поклеїти на виступах або в нішах, звернувши увагу гостей на нестандартне планування кімнати;
   
 • вузькі смуги шпалер з леопардовим принтом можна скомбінувати з іншими шпалерами по вертикалі: такий дизайн особливо вдалий в стилі лофт, доповненому дзеркалами або сучасними картинами;
   
 • вставки у вигляді картин з леопардовим візерунком теж виглядають досить цікаво, але вимагають наявності великої одноколірного простору на стіні.

При продумуванні дизайну такої кімнати не забувайте, що леопардові принти небажано дублювати в меблях, шторах, подушках або інших деталях інтер’єру. Такий варіант можливий тільки в тому випадку, якщо ви вибрали фотошпалери з реалістичним зображенням леопарда.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Леопардовий дизайн кухні

Незважаючи на яскравість, природну красу і динамізм леопардових принтів, такі шпалери досить рідко здатні пробудити апетит. З цієї причини дизайнери не рекомендують використовувати леопардові забарвлення в кухонному інтер’єрі.

Якщо ж ви любите експерименти – використовуйте леопардові принти як фон для декорування фартуха: яскраве підсвічування, світлий гарнітур, що виділяє цей простір, допоможуть вам створити вишуканий дизайн зони готування.

Кухні, дуже обмежені в розмірах, буде ще складніше оформити в леопардовому кольорі. Яскраві і дрібні принти будуть чинити негативний вплив на тісний простір, тому вони повинні використовуватися для виділення однієї стіни на тлі інших, виконані в одному кольорі.

Краще всього для цих цілей підійде обідня зона: стіна поруч зі столом, як правило, пустує, і леопардові принти впишуться в такий дизайн ідеально.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Для декорування цієї зони кімнати краще вибирати леопардові шпалери чорно-білих відтінків. Вони виглядають більш строго і стримано, але досить динамічні для створення вишуканого сучасного інтер’єру.

Такі принти можна скомбінувати з меблями будь-якого забарвлення, а також підібрати однотонний тестиль для фіранок, скатертин або серветок, який не порушить цілісність створеного дизайну.

В інших інтер’єрах леопардові шпалери зустрічаються рідко. У ванній кімнаті вони не завжди доречні, оскільки не здатні створювати розслабляючий ефект. В розкішних ванних кімнатах можуть бути присутнім невеличкі леопардові вставки, але тільки біля умивальника.

У передпокої дрібні і яскраві принти будуть зайвими: вони візуально зменшать розміри кімнати, зроблять інтер’єр темніше. Комфортна обстановка в такій кімнаті не вийде, зате ваші гості відразу зроблять висновки про неправильних смакові уподобання господаря/господиню.

Робочі кабінети теж небажано декорувати в леопардовому кольорі. Така забарвлення стін не дозволить сконцентруватися і буде сприйматися занадто контрастною для стриманого робочого дизайну. Саме тому найкращий варіант для шпалер такого типу – зал або вітальня.

Эффектный дизайн с природными акцентами: учимся подчеркивать достоинства интерьера леопардовыми обоями

Подивившись фото леопардових шпалер в інтер’єрі, ви могли помітити, що такі матеріали можуть стати головним достоїнством домашнього дизайну, але тільки в тому випадку, якщо використовуються раціонально. Це говорить про те, що не варто гнатися за модою і намагатися вписати в інтер’єр максимум яскравих кольорів і відтінків.

Дотримуйтесь правильні пропорції – і навіть настільки яскравий інтер’єр завжди буде сприйматися затишним, теплим і сонячним.

Знайти шпалери з леопардовими принтами можна в колекціях шпалер Роберто Каваллі (Італія):

https://youtu.be/pxCCDAqbPfE