Між старовинної класикою і сучасністю: граємо зі стилями, використовуючи оригінальні шпалери з вензелями

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Створення затишних і стильних інтер’єрів у чому залежить від того, які настінні матеріали ви виберете для декорування.

За допомогою шпалер з візерунками виходить набагато простіше підкреслити заданий стиль, виділити колірну гамму і створити яскраві акценти в інтер’єрі.

Незважаючи на те що сучасні тематики стилю сьогодні залишаються більш популярними, ніж старовинні, елементи класики та інших традиційних напрямків починають з’являтися навіть при оформленні кімнат на сучасний манер. Тому шпалери з вензелями яскравих або світлих відтінків можна цілком гармонійно вписати в інтер’єр будь-якої кімнати.

Плавні і витончені переходи на малюнку додадуть вашій кімнаті особливу легкість і романтичність, зроблять її більш живою і динамічною.

Але як правильно наклеїти такі шпалери? Ми навчимо вас, але і покажемо наочні приклади.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Переваги і особливості

Поглянувши на численні фото шпалер з вензелями в інтер’єрі, можна помітити, що, незважаючи на єдину стилістику, такі сюжети можуть сприйматися по-різному.

Правильність сприйняття шпалер такого типу залежить від ступеня освітлення, розмірів кімнати, яскравості і якості виконання малюнка.

Саме ці властивості і визначають головну характеристику шпалер з вензелями – їх суперечливість, оскільки одні і ті ж матеріали можуть виступати і гармонійним доповненням до дизайну, і його зайвою деталлю, псує зовнішній вигляд кімнати.

Щоб заздалегідь запобігти допущення поширених помилок, продумайте, риси якого стилю будуть притаманні вашому інтер’єру.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Шпалери з вензелями, як правило, використовуються в старовинних класичних інтер’єрах, а також у кімнатах, оформлених у стилі модерн. У першому випадку візитною карткою стилю стане наявність теплих відтінків, візерунків з переливами або позолотою, підкреслюють розкіш вашої кімнати.

Для сучасних інтер’єрів з такими шпалерами характерно наявність контрастів, тому краще вибирати шпалери з яскравими і яскравими візерунками на спокійному тлі.

Чому шпалери з вензелями в інтер’єрі зустрічаються так часто? При правильному застосуванні вони стануть головним достоїнством вашого дизайну.

До переваг використання вензелів в якості декору можна віднести:

 • можливість створення акцентів. Зверніть увагу, що з цією роллю можуть впоратися шпалери будь-якого типу: яскраві вензелі, візерунки світлих відтінків з переливами і навіть рельєфні орнаменти таких шпалер будуть притягувати увагу до основної стіни;
   
 • легкість поєднання з іншими матеріалами. Найчастіше вензелі комбінують з однотонними покриттями, але навіть смужка і рослинні візерунки можуть виглядати гармонійно поруч з таким дизайном;
   
 • можливість перетворення простору. Вензелі, як правило, чергуються по всій поверхні стіни, тому створюють ефект динамізму в будь-якій кімнаті. За рахунок правильно підібраних відтінків і розмірів візерунка можна змінювати сприйняття форми і площі кімнати;
   
 • створення вишуканої і комфортної обстановки. Звичайно, вензелі не можна поставити в порівняння з квітковими візерунками, але навіть такі матеріали здатні створити по-домашньому затишну обстановку в будинку;
   
 • простоту стильового оформлення. Вензелі – традиційний візерунок класичного стилю, і навіть без застосування в декорі стилізованих аксесуарів ви зможете підкреслити слідування заданому напрямку дизайну.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Використання шпалер з вензелями привабливо і в силу того, що їх можна поєднувати з іншими матеріалами. Все частіше в сучасних та старовинних інтер’єрах використовуються шпалери, стилізовані під дерево, камінь і інші поверхні покриття з вензелями можна комбінувати з кожним з них. Таке поєднання найбільш характерно для стилю лофт.

Крім того, шпалери з сюжетами у вигляді вензелів можна поклеїти поряд із смугастими мотивами: тоді ви підкреслите класичну спрямованість дизайну і створите в інтер’єрі подобу королівського стилю. Для цих цілей краще використовувати шпалери, оформлені позолоченими фарбами.

Окрему увагу слід приділити колірному оформленню шпалер такого типу. Ми вже відзначали, що в інтер’єрах можуть бути присутніми вензелі будь-яких відтінків. Але в тісних кімнатах не рекомендується клеїти шпалери з великими і яскравими візерунками, так як вони здатні зменшувати простір.

Точно так само не радимо вам вибирати шпалери з ледь помітними світлими візерунками, якщо ви плануєте створити акцент на одній зі стін для виправлення форми кімнати.

Пам’ятаєте! Відтінки, присутні на шпалерах такого типу, повинні відповідати кольорам інтер’єру. Фонові відтінки повторіть в підлоговому покритті або меблів, а кольори візерунків продублюйте в шторах, м’яких меблів або аксесуарах.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Яскраві шпалери з вензелями можна використовувати для виділення окремих зон. Все частіше їх використовують не тільки для декору цілої стіни, але і для створення невеликих вставок на однотонної поверхні. Доповніть декор старовинними рамами або молдингами – і ви отримаєте стильне панно, що відповідає тематиці дизайну.

Для фону краще використовувати менш помітні варіанти шпалер. Тим не менш, багато хто сьогодні застосовують шпалери з чорними вензелями на білому тлі для декорування простору кімнати. Такий чорно-білий, контрастний ефект буде вдалим лише в тому випадку, якщо у вашому інтер’єрі є достатньо простору, а всі деталі гармонійно поєднуються з кольором і характером малюнка.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Білі шпалери з вензелями можуть мати кілька незвичайних ефектів. Наприклад, поширені шпалери з переливами, які особливо вдало виглядають в домашніх інтер’єрах з хорошим освітленням. А рельєфні білі покриття не тільки відмінно впишуться в інтер’єр як фон, але і набагато довше протримаються на ваших стінах.

Увага! Якщо ви плануєте міняти колірну гаму кімнати, виберіть рельєфні шпалери під фарбування: незважаючи на наявність тільки одного відтінку, вони будуть справляти враження розкоші за рахунок стильною фактури.

Не менш популярні сьогодні коричневі шпалери з вензелями. Такі матеріали можна використовувати і в сучасних, і в старовинних дизайнах, але тільки в якості акцентів на одній зі стін, так як похмурий відтінок буде зменшувати простір.

Коричневі шпалери при правильному освітленні здатні підкреслити розслаблюючу обстановку, тому їх можна використовувати не тільки у вітальні, але і в спальній кімнаті.

Вибираючи шпалери з вензелями, продумайте деталі іншого оформлення. У таких інтер’єрах все повинно бути гармонійним.

Нижче ми наведемо вам декілька прикладів оформлення домашніх інтер’єрів з шпалерами такого типу, а також розповімо, як правильно підібрати штори та занавіски, щоб вензелі не виглядали зайвою деталлю у вашій кімнаті.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Шпалери з вензелями в спальні

У спальній кімнаті можливе використання двох видів шпалер з вензелями.

У першому випадку передбачається створення стильного фону, тому шпалери мають бути виконані у світлих тонах. Оскільки візерунки на такому тлі будуть виділятися, проконтролюйте, щоб цей колір повторювався в деяких деталях інтер’єру.

Не випускайте з уваги і факт впливу малюнка на розміри кімнати. Спальня, обклеєна шпалерами з великими вензелями, зорово зменшиться в розмірах, тому дзеркала або глянсові поверхні, що збільшують простір, в такому декорі не будуть зайвими.

Якщо ваша мета при використанні шпалер з вензелями в спальні – створити затишний домашній інтер’єр, вибирайте максимально світлі і м’які відтінки.

Як фон підійде білий, бежевий, жовтий, блідо-блакитний колір. Візерунки на такому тлі не повинні бути занадто яскравими або темними: підійде коричневий, сірий, зеленуватий відтінок.

Порада: для забезпечення цілісності дизайну можете застосувати візерунчастий текстиль, але він повинен відповідати стилістиці шпалер і не перетягувати всю увагу на себе.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Не менш популярне в спальні створення акцентів з допомогою вензелів. Якщо ви оформляєте спальню на класичний зразок, в нічній зоні можна створити невелике панно з помітним класичним візерунком.

Для декорування більш сучасних спалень можна реалізувати інші методики. Приміром, нерідко шпалери з вензелями клеяться на всю стіну за ліжком або використовуються в ніші, створеної власноруч.

Шпалери для стін з вензелями, використовувані в якості акцентів, можуть мати будь-який відтінок. Але звертайте увагу на сполучуваність квітів один з одним: якщо шпалери спочатку здаються суперечливими в силу наявності контрастних кольорів, гармонійну обстановку у вашій спальні не вийде створити, як би ви не намагалися виправити цей дефект.

На фото нижче зображена спальня, оформлена шпалерами з двох яскравих відтінків, що не викликають суперечностей при поєднанні один з одним.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Вітальня з класичними завитками

Шпалери з малюнком вензелі – один з найцікавіших способів створення урочистої атмосфери у вітальні. Такий дизайн буде сприйматися яскравим, вишуканим і аристократичним, тому не викличе негативних емоцій, навіть якщо ви вирішите прикрасити вензелями всі стіни в своєму інтер’єрі.

Тим не менш, найчастіше шпалери з вензелями використовуються виключно для створення акцентів у вітальні. Щоб створити стильний акцент у своїй кімнаті, визначитеся з відтінками візерунків, виберіть відповідне місце для поклейки, а також продумайте, як оформити інші стіни вітальні.

Порада: шпалери з вензелями в інтер’єрі вітальні відмінно виглядають в камінній зоні: виділити цю поверхню можна, скомбінувавши вензелі з однотонними покриттями для стін.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Шпалери з великими вензелями і класичними візерунками краще використовувати тільки в одному місці кімнати: бажано, щоб така стіна не перевантажувалася меблями або аксесуарами. Навіть картини, відповідні заданій стилістиці, будуть псувати інтер’єр, якщо ви розвісити їх на тлі шпалер з великими візерунчастими зображеннями.

Яскраві шпалери з вензелями потребують доброго освітлення, причому навіть у вечірній час, тому балконні зона або стіна навпроти вікна не завжди буде вдалим для такого декорування.

Краще продумайте можливість використання додаткового підсвічування, наприклад, в зоні з диваном: у цьому випадку ви не лише підкреслите дизайн, але і зробите цю зону більш затишною.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Старовинні вітальні з «королівської» меблями, позолоченими аксесуарами і іншими особливостями класичного дизайну можна зробити ще більш гармонійними, якщо наклеїти на світлому однотонному фоні стін невеликі малюнки із сюжетів з вензелями. Такий ефект можна створити самостійно, вибравши стильні шпалери, а також рами або молдинги відповідної форми.

Витончений малюнок на стінах кухні

Незважаючи на те, що шпалери з вензелями на кухні використовуються нечасто, вони здатні зробити такий інтер’єр ще більш вишуканим і гармонійним. Але класичне оформлення кухні потребує підбору підходящої меблів і аксесуарів, тому декорування кімнати буде більш складним, ніж в інших випадках.

В зоні готування клеїти шпалери з вензелями не рекомендується: рано чи пізно такі шпалери втратять свій колір і зовнішній вигляд, малюнки затрутся, і вам залишиться тільки шукати матеріали, схожі на попередні, щоб не порушити цілісність дизайну.

Якщо ви плануєте оформити вензелями фартух, вибирайте панелі або плитку з такими візерунками.

Зате в зоні з обіднім столом такі шпалери будуть виглядати свіжо і цікаво. Маючи вільну стіну для декорування і яскраві шпалери з вензелями, ви зможете задати кухні будь-фоновий відтінок.

Темні шпалери або покриття з вензелями яскравих відтінків краще поєднувати зі світлими однотонними матеріалами, щоб кімната виглядала гармонійною.

Світлі шпалери можна наклеїти і на світлому, і на темному тлі.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Як підібрати штори?

Правильний підбір штор до шпалер з вензелями допоможе вам підкреслити завершеність вибраного стилю. На тлі світлих візерункових матеріалів можна повісити будь-які однотонні штори темного або яскравого кольору, якщо цей відтінок буде повторюватися в інтер’єрі.

Створити гармонійну обстановку можна не тільки за рахунок повторення кольорів, але і за рахунок дублювання візерунків. Пошукайте тканини з малюнками, аналогічними шпалер для стін, і повісьте їх на світлому фоні.

Деякі виробники випускають колекції з шпалерами і текстилем, відповідними один одному за кольором і тематиці оформлення.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

Темні і яскраві штори насичених тонів рекомендується вішати тільки в тому випадку, якщо ваша кімната оформлена в світлому кольорі або має велике і добре освітлений простір. Якщо ж інтер’єр спальні, вітальні, кухні та інших кімнат вашого будинку обмежений у розмірах, поєднуйте схожі штори і шпалери з однотонними матеріалами світлих тонів.

Между старинной классикой и современностью: играем со стилями, используя оригинальные обои с вензелями

При оформленні кімнат шпалерами з вензелями не забувайте про те, що головне призначення цього малюнка – формування стильною і вишуканої обстановки в будинку. Тому кожна деталь інтер’єру повинна доповнювати вибраний мотив, а не порушувати його гармонійність.

Такий ефект можливий навіть з допомогою використання сучасних меблів та аксесуарів, тому не обмежуйтеся класичної тематикою.