Фінішна шпаклівка під шпалери: ідеальний результат на будь-якій поверхні

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиСтіни, оброблені фінішної шпаклівкою, що мають ідеально гладку поверхню.

Ви затіяли ремонт і хочете поклеїти шпалери, але поверхня стін має вади. Приховати їх допоможе фінішна шпаклівка під шпалери. У статті ми розповімо про класифікаціях шпаклівок, різновиди, експлуатаційних характеристиках, способи і місцях застосування.

Зміст статті

  • Поверхні для застосування шпаклівок
  • Види фінішної шпаклівки
  • Навіщо шпаклювати стіни
  • Правила нанесення фінішної шпаклівки
  • Технологія нанесення фінішної шпаклівки
  • Висновок

Поверхні для застосування шпаклівок

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиНанесення шпаклівки на гіпсокартон

Шпаклювальні суміші застосовують практично на всіх будівельних поверхнях, сюди входять:

  • Бетон.
  • Дерево.
  • Гіпсокартон.
  • Штукатурка.

У залежності від видів і кількості пошкоджень на стіні застосовують різні шпаклівки. Для усунення глибоких і великих вибоїн, тріщин, широких швів, а також вирівнювання стін використовують стартову суміш.

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиНанесення суміші стартовою

Вона має крупнозернистою структурою, меншою пластичністю, що запобігає оплывание суміші. Крім того, стартова шпаклівка не вимагає ідеального загладжування, швидко сохне.

Універсальна шпаклівка може застосовуватися на всіх етапах роботи, крім тих випадків, коли потрібна ремонт великих дефектів з використанням сумішей на цементній основі.

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиУніверсальна шпаклівка

Важливо! При наявності глибоких швів між обшивальними листами, тріщин або сколів шар шпаклівки буде досить товстим. Тому рекомендується застосовувати малярську сітку (серп’янку) або перфоровану стрічку. Ці заходи запобігають розтріскуванню висохлої суміші в проблемних місцях.

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхности Більш проблемні дефекти зміцнюють малярною сіткою Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхности Тонкі стики і тріщини проклеюють стрічкою-серпянкой

Завдання фінішної шпаклівки – надати поверхні ідеально рівний гладкий вигляд, це полегшить наступні опоряджувальні роботи.

Види фінішної шпаклівки

По готовності суміші випускаються в двох видах:

  • Сухому, вимагає самостійного приготування.

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиСуха шпаклювальна суміш

Термін зберігання такої суміші близько року, тому якщо має великий фронт робіт, то краще віддати перевагу сухий шпаклівку. Інструкція по розведенню проста і написана на упаковці, що дозволяє легко приготувати суміш своїми руками.

  • Готовому, розфасованому у пластикові упаковки різного обсягу.

Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиГотова шпатлівка

Такий сумішшю користуватися можна відразу, але термін придатності її невеликий, після відкриття ємності шпаклівка швидко приходить в непридатність. Хоча виробники пишуть, що засохлу суміш можна розводити водою, але якість після цього значно падає.

За складом фінішна шпаклівка ділиться на наступні типи:

  • Шпаклівка на основі гіпсу.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиГіпсова шпаклівка

    Суміш має білий колір, високу пластичність, що охороняє нанесений шар від розтріскування. Гіпсова шпаклівка відмінно адгезує з поверхнею, володіє хорошою повітропроникністю, легка в нанесенні і обробці. Утворює гладку поверхню без усадки, висихає за кілька годин, шар накладення – 2 мм.

    До недоліків можна віднести слабку вологостійкість, тому застосовувати суміш на гіпсовій основі рекомендується тільки в сухих приміщеннях.

  • Шпаклівка на основі цементу.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиШпаклівка на цементній основі

    До складу такої суміші входить цемент, від марки якого залежить ступінь зчеплення шпаклівки з поверхнею. Сама суміш має сіруватий відтінок, тому крізь тонкі паперові шпалери відтінок може просвічувати і кілька міняти тон шпалер.

    Але цементна шпаклівка влагоустойчива, міцний, не боїться температурних перепадів, тому застосовувати її можна в приміщеннях з підвищеною вологістю. З часом дає невелику усадку, можлива поява мікротріщин.

  • На полімерній основі.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиПолімерна шпаклівка на основі латексу

    У складі шпаклівки присутні пластифікатори і полімерні матеріали (акрил або латекс). Ціна такої суміші вище, ніж у аналогів з інших матеріалів, але експлуатаційні та технічні характеристики на вищому рівні.

    Полімерна шпаклівка володіє більш довгим терміном експлуатації, повною відсутністю неприємного запаху, високою вологостійкістю, стійкістю до механічних впливів. Крім того, не дивлячись на присутність полімерів, вона зовсім не виділяє шкідливих речовин, тому застосовувати її можна навіть в дитячих кімнатах.

  • Масляно-клейова шпаклівка.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиШпаклівка на основі клею і оліфи

    Виготовляється із застосуванням клею і оліфи, добре працює на поверхнях, що піддаються впливу вологи і можливих механічних пошкоджень. Вона не тріскається, відмінно шліфується, при роботі не тягнеться за шпателем, стійка до стирання.

    Навіщо шпаклювати стіни

    Часто багато задають питання «чи Потрібна шпаклівка під шпалери?». На думку фахівців, шпаклювати поверхню перед наклейкою шпалер необхідно, це допоможе уникнути надалі багатьох неприємних моментів.

    • Незабиті тріщини, вибоїни сприяють утворенню під шпалерами бульбашок, пустот, що надалі призводить до прекосу і навіть відшарування полотен.

    Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиБульбашки на шпалерах

    • Саморізи для гіпсокартону мають здатність через деякий час покриватися іржею, яка, проникаючи крізь шпалери, сильно псує зовнішній вигляд полотен.
    • Якщо стартова суміш була кольорова або нанесена нерівномірно, то її відтінок або темні плями можуть просвічувати крізь шпалери і змінювати забарвлення полотен.

    Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиПросвічування неоднорідного покриття крізь стіни шпалери.

    • Навіть товсті вінілові або флізелінові шпалери не завжди здатні приховати значні ями або горби на поверхні стін, дефекти будуть виділятися і знову ж псувати інтер’єр приміщення. А якщо ви вибрали більш тонкі шпалери (шовкографію, тканинні або паперові), то на них будуть видні навіть незначні вади. Крім того, на тонких шпалерах дефекти видно більш явно і чітко, ніж насправді.

    Те ж саме можна сказати про стикувальних швів гіпсокартону. Вони мають по краях виїмки, спеціально призначені для нанесення шпаклівки. Якщо їх не заповнити сумішшю, то вертикальні поглиблення будуть ясно виділятися на будь-яких шпалерах.

    Правила нанесення фінішної шпаклівки

    Вибір фінішної шпаклювальної суміші залежить від наступних факторів:

    • Вид приміщення.

    Для сухих кімнат можна брати гіпсову шпаклівку для вологих – цементну. Універсальна підійде для будь-якого приміщення, але оскільки ціна у неї значно вище, то для вітальні або спальні купувати таку суміш нерентабельно. Хоча, все залежить від фінансових можливостей господарів.

    • Вид укрываемой поверхні.

    Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиВиди поверхонь бетонних стін

    Для бетонних поверхонь з незначними дефектами підійде гіпсова або універсальна шпаклівки, вони чудово закриють дрібні вади і додадуть поверхні білий колір. На гладких поверхнях їх можна використовувати навіть без попереднього нанесення стартовою суміші.

    Те ж саме стосується і гіпсокартону, стартова шпаклівка застосовується тільки для закладення швів, решта покривається фінішної сумішшю.

    Для більш проблемних стін можна взяти цементну суміш, вона більш міцна і може закрити навіть грубу фактуру. Але після неї другим шаром все-таки рекомендується використовувати білу шпаклівку.

    Технологія нанесення фінішної шпаклівки

    Роботи по шпаклювання стін робляться в кілька етапів, давайте перерахуємо їх.

    Представлені фото проілюструють кожен етап окремо:

  • Для нанесення на стіни фінішної шпаклівки застосовують різні інструменти. Їх рекомендується приготувати заздалегідь, щоб не виявити в процесі роботи відсутність якого-небудь необхідного предмета.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиІнструменти для нанесення фінішної шпаклівки

  • Суха суміш замішується строго по інструкції, для усунення грудок і додання шпаклівці рівною, пластичної консистенції робити це рекомендується будівельним міксером або дрилем зі спеціальною насадкою.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиЗамішування сухої маси

  • Для роботи використовують кілька шпателів, від маленького до великого. Маленькою лопаткою суміш накладають на великий шпатель, їй же знімають залишки.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиВикористання різних шпателів

  • Великим шпателем шпаклівка плавними дугоподібними рухами наноситься на стіну.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиНанесення суміші на стіну

  • На схемі показані траєкторії руху шпателя при нанесенні фінішної шпаклівки. Фахівці рекомендують використовувати саме такі рухи, так як вони полегшать роботу і забезпечать більш рівний шар суміші.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиСхема роботи зі шпателем

  • Окремо проходять усі отвори з саморізами, їх треба зашпаклювати раніше, ніж буде нанесена шпаклівка, і просушити.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиШпаклівка отворів під саморізи

  • Металевою теркою вирівнюють поверхню, прибираючи сліди від терки, знімаючи зайву суміш і затираючи пропущені дефекти. Шар шпаклівки залишають максимум 1 мм, більш товсте нанесення може провокувати утворення мікротріщин.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиШар розгладжується металевою теркою

  • Тріщини в бетоні, шви між листами гіпсокартону, поглиблення з саморізами і інші дефекти стін покривають малярною сіткою. Її укладають між двома шарами шпаклівки. Перший шар перед нанесення подальшого необхідно просушити.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиЗакладення швів

  • На стінах з гіпсокартону зовнішні кути щоб уникнути відколів зміцнюють алюмінієвими перфорованими або пластиковими куточками. Робити це рекомендується на початковому етапі оздоблювальних робіт.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиЗміцнення зовнішніх кутів

  • Після нанесення двох шарів фінішної шпаклівки і висихання поверхню стін шліфують дрібним наждачним папером (нульовкою) вручну або за допомогою шліфмашинки для того, щоб прибрати всі дрібні недоліки, сліди від шпателя або терки, шорсткості. Робиться вона рівномірними круговими рухами.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиРучне шліфування

  • Після шліфування стіни необхідно прогрунтувати для видалення пилу і створення водовідштовхувальної плівки, яка буде перешкоджати всмоктуванню поверхнею шпалерного клею.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиГрунтовка стін шліфованих

    Важливо! Фахівці рекомендують наносити грунтовку на кожен шар шпаклівки. Нехай це кілька затягне роботу, але додасть матеріалу додаткову міцність і вологостійкість.

  • Краще всього брати грунтовку глибокого проникнення, вона не тільки зміцнить і обеспылит шпаклівку зверху, але і проникне на всю товщину шару.
  • Финишная шпаклевка под обои: идеальный результат на любой поверхностиГрунтовка для стін після шпаклювання

    Всі! Стіни готові до чергового етапу робіт – наклейці шпалер.

    Висновок

    Ми розповіли про види шпаклівок, поетапно розібрали технологію їх нанесення. Сподіваємося, що відповіли на питання «чи Потрібна фінішна шпаклівка під шпалери під фарбування або шпалери». Подивіться ще відео в цій статті, щоб отримати додаткову інформацію.