Флізелінові шпалери

Флізелінові шпалери

Флізелінові шпалери вважаються одним з найбільш надійних і практичних варіантів настінного покриття. Вони вже давно завоювали масовий ринок, тому що володіють багатьма позитивними властивостями. За рахунок свого матеріалу (спресовані волокна з паперу і тканини) такі шпалери володіють підвищеною міцністю.

Як правило, флізелінові шпалери складаються з двох шарів: основа (або основа) і зовнішній шар, який відповідає за декоративні функції.

У будівельних магазинах можна знайти два різновиди таких шпалер: шпалери на флізеліновій основі і безпосередньо флізелінові шпалери, тобто чисті. Відмінність шпалерного полотна на флізеліновій основі полягає в тому, що флізелін міститься тільки в підкладці – нижньому шарі матеріалу, декоративний шар ж, як правило, проводиться з вінілу або інших покриттів, він більш рельєфний і володіє своєрідною фактурою.


      Флизелиновые обои

Властивості і характеристики

Що стосується складу флізелінових шпалер, то полотна на флізелін включають в себе екологічно чисті матеріали, що, безсумнівно, є ще одним їх перевагою.

Флізелінові шпалери містять у собі целюлозу і синтетичне волокно, а таку сировину досить екологічно і володіє важливими для шпалер характеристиками: стійкість до вологи та вогню, дихаючими властивостями, а також підвищеною міцністю.

Крім цих переваг флізелінові шпалери мають ще кількома позитивними властивостями:

 • легкість процесу поклейки;
 • можливість приховувати нерівності і дефекти поверхні стіни;
 • довговічність;
 • широке різноманітність фактур і забарвлень;
 • практичність і можливість перефарбування для оновлення або зміни кольору до 10 разів і т. д.


      Флизелиновые обои

Тим не менш, флізелінові шпалери будуть служити вам довгий час тільки в тому випадку, якщо ви будете дбайливо до них ставитися і дотримуватися елементарних правил догляду. В залежності від типу поверхні флізелінових шпалер у разі забруднення досить просто протерти їх вологою або сухою ганчірочкою.

Увага! Деякі види флізелінових шпалер зручно чистити за допомогою пилососа.

Особливості поклейки

Що стосується процесу наклеювання флізелінових шпалер, то він теж відрізняється легкістю і простотою. Досить попередньо нанести клей на поверхню стіни і починати наклеювати сухі полотна. За рахунок своєї міцності шпальтах не будуть деформуватися або псуватися в процесі поклейки.


      Флизелиновые обои

Процес обклеювання стін флізеліновими шпалерами включає в себе кілька етапів:

 • підготовка спеціального клею;
 • підготовка шпалер;
 • нанесення клею на поверхню стіни;
 • наклеювання полотен;
 • розгладження приклеєних шпалер по всій поверхні.

Вибір клею

Перш ніж починати процес приклеювання шпалер у вашому будинку, переконайтеся, що приготували всі необхідні матеріали. Особливо ретельно необхідно вибирати шпалерний клей для флізелінових шпалер (це може бути продукція брендів Quelyd, Kleo, Metilan та ін) він повинен мати підвищену міцність і не розтікатися по поверхні.

Насправді вибір клею для флізелінових шпалер – це досить легка процедура. У вас є можливість додатково проконсультуватися з продавцями в будівельному магазині і вибрати найбільш підходящий для вас варіант.


      Флизелиновые обои

Як правило, для флізелінових шпалер вибирають порошковий клей. Його розводять водою, суворо дотримуючись процентне співвідношення, зазначену на упаковці.

За рахунок того, що клей наноситься тільки на поверхню стіни, ви можете заощадити на його купівлю значну суму грошей, оскільки вам не доведеться додатково витрачатися на придбання клею для самих флізелінових шпалер.


      Флизелиновые обои

Фарбування покриттів на флізелін

Деякі види флізелінових шпалер призначені для подальшого фарбування. Якщо ви зважилися перефарбовувати їх, то вам необхідно продумати, яка фарба для флізелінових шпалер краще всього підійде до умов вашого приміщення. Бажано вибирати фарбу на водній основі без розчинника. Для фарбування флізелінових шпалер відмінно підійдуть акрилові, латексні або дисперсійні фарби.

Що стосується самої технології фарбування таких шпалер, то вона досить проста: вам потрібно кисть або валик, причому в залежності від типу вибраних вами шпалер здійснювати фарбування можна як з лицьового, так і з внутрішньої їх боку.


      Флизелиновые обои

Важливо! Не радимо вам купувати фарби занадто яскравих відтінків, оскільки такі кольори будуть напружувати ваше зір, а за рахунок того, що бамбукові шпалери в більшості своїй мають візерунчастими фактурою, це буде стомлювати і створювати надмірне навантаження на ваші очі.

Вибираючи фарбу для флізелінових шпалер, приділіть достатньо уваги вибору кольору. Підібрані вами відтінки повинні гармоніювати зі стилем вашої кімнати і предметами меблів.

Для того щоб вибрати колір для вашої кімнати, радимо вам ознайомитися з інформацією про те, як використовується вся широка палітра шпалер на флізеліновій основі і які існують способи декорування стін за допомогою поєднання різних їх відтінків.

Порада: при купівлі та експлуатації флізелінових шпалер важливо враховувати найменші деталі та особливості такого матеріалу, саме тому буде корисно, якщо ви ознайомитеся з відгуками споживачів, які вже використовували такі шпалери на практиці.

Що вибирають покупці?

Як правило, споживачі звертають увагу лише на позитивні характеристики флізелінових шпалер, тим не менш, при їх виборі важливо враховувати і їхні недоліки. Одним з найбільш значних недоліків флізелінових шпалер вважається їх вартість. Такі шпалери мають досить високою ціною: це пов’язано з тим, що в нашій країні флізелінові шпалери практично не виробляються, і їх доводиться імпортувати з інших країн.


      Флизелиновые обои

Трохи дешевше обійдуться шпалери флізелінові на паперовій основі: різниця в ціні майже на третину обумовлена саме паперовою підкладкою.

Тому перш ніж купувати флізелінові шпалери, вирішите, чи готові ви заплатити підвищену ціну за додаткову якість і надійність.


      Флизелиновые обои

Що стосується виробників флізелінових шпалер, то серед найбільш поширених можна виділити наступні бренди: BG, Imperial Décor, Rasch, Essef, Limonta, Azcoaga і багато інших. Ознайомитися з найкращими виробниками флізелінових шпалер та їх цінами ви можете в цій статті.

Інтер’єрні рішення

Ну і, звичайно ж, дуже важливо підібрати такі флізелінові шпалери, які надавали б інтер’єру вашої кімнати максимум елегантності і оригінальності, створювали комфортну атмосферу домашнього затишку і справляли враження не тільки на вас, але і ваших гостей.


      Флизелиновые обои

Для того щоб інтер’єр, оформлений флізеліновимі шпалерами, виглядав найбільш вдало, важливо не тільки правильно підібрати колір, але і продумати варіанти їх поєднання між собою.

Великою популярністю сьогодні користується спосіб зонування простору з допомогою таких шпалер; докладніше про це можна дізнатися у статті з відгуками, присвяченими флизелиновым шпалер.

Саме тому радимо вам детальніше ознайомитися з варіантами декорування інтер’єру за допомогою флізелінових шпалер. Бажаємо вам творчих успіхів та приємного ремонту і сподіваємося, що наші поради будуть для вас корисними.