Фотошпалери для офісу: які будуть доречні

Фотообои для офиса: какие будут уместныФотошпалери білі для офісу

Навряд чи для когось є секретом той факт, що в наш час космічних технологій удосконалено не тільки різні механізми, що допомагають людині в побуті, але навіть покриття для стін. Модні фотошпалери необов’язково повинні бути зроблені з паперу, адже існує безліч інших корисних матеріалів – наприклад, флізелін, який спокійно можна чистити за допомогою миючих засобів, не боячись появи плям. Фотошпалери і шпалери ми розглянемо з вами сьогодні.

Зміст статті

 • Шпалери як важлива деталь інтер’єру офісу
 • Вибираємо за видами
  • Паперові шпалери
  • Вінілові шпалери
  • Більш докладний розбір колірної гами
  • Шпалери як елемент стилю
  • Недоречні кольору, використання яких слід уникати

Шпалери як важлива деталь інтер’єру офісу

Фотошпалери в офіс не повинні відволікати, а стимулювати роботу. Тут довольнь важливий малюнок. Однак не менш важливим у будь-якому настінному покритті є ще й колір, задає потрібний настрій в залежності від призначення того чи іншого приміщення, а також коригуючий кімнату, допомагає зробити її приємною людському оку.

Увага: Найбільш затишним «нейтральним» варіантом стане який-небудь відтінок коричневого – найкраще бежевий або молочний, але крім них відповідним також буде блідо-блакитний.

Це приклади найбільш заспокійливих кольорів, які не викличуть нервове напруження і не змусять людей сидіти в кімнаті, як на голках, а також посприяють високої працездатності.

З цього випливає, що при оформленні офісів треба враховувати:

 • Розміри стін, які в офісних приміщеннях, як правило, є досить великими;
 • Перше враження, викликане кольором шпалер у клієнтів;
 • Символіку кольору, з допомогою якої найкраще вказати рід діяльності даного офісу.

Також офісні приміщення можна умовно розділити на три види, що потребують власного індивідуального підходу: робочі, кабінети вищих і середніх чинів, кабінет директора.

 • Оскільки у перших будуть виконувати свої обов’язки прості працівники, в них ніщо не повинно відволікати від роботи, а кольори слід підбирати класичні і максимально нейтральні.
 • Другий же вид кімнат, швидше за все, послужить приміщенням для переговорів, а тому колір шпалер повинен бути узгоджений з дизайнером – це допоможе справити сприятливе враження і налаштувати людей, обговорюють щось, на потрібний лад.
 • А ось останній вид – кабінет директора – можна оформити так, як людина вважає за потрібне, якщо, звичайно, він не планує приймати у себе по сотні гостей за день.

Вибираємо за видами

Найпоширенішими матеріалами для шпалер є папір і вініл, які мають як свої переваги, так і недоліки. Вони можуть бути прекрасно поклеєні і своїми руками. Ціна прийнятна і її може собі дозволити будь-яка організація.

Паперові шпалери

Паперові шпалери для офісу не містять шкідливих речовин і легкі в укладанні, але при цьому не дуже міцні, а тому можуть порватися через необережність робітників або працівників. Відтінки, як вже було сказано вище, краще підбирати нейтральні і не відволікають.

Увага: Але в них їсть суттєвий недолік, вони не довговічні і тому їх вибирати не варто для приміщень, де багато людей.

Вінілові шпалери

В деякому сенсі вважаються протилежністю паперових за властивостями і складом, який іноді має ряд шкідливих домішок, однак, незважаючи на це, містить більш міцні матеріали, що значно впливає на міцність шпалер. Вони довше зберігають презентабельний вигляд, і їх можна використовувати в якості покриття у всіх трьох типах приміщень.

Фотообои для офиса: какие будут уместныВінілові шпалери для офісу

Отже:

 • Таким чином, завдяки, здавалося б, звичного і повсякденного деталі інтер’єру керівнику стає легше виконати своє головне завдання – організувати працездатний і активний колектив, а також заощадити на ремонті, адже настінні покриття не є річчю, яку можна зняти в будь-який момент.
 • Саме тому до вибору їх кольору слід підходити з максимальною серйозністю, так як невдалий і неприємний відтінок ще довго буде муляти очі всім співробітникам офісу, поки не проведуться нові глобальні ремонтні роботи.

Кілька порад допоможуть правильно підібрати колір для стін приміщення, враховуючи його розміри і основні функції.

 • Яскраві та теплі кольори сонця – жовтий і помаранчевий – ідеальні для підняття духу і настрою на позитивний лад. Їх можна використовувати в дитячій кімнаті, щоб викликати у малюків гарний настрій і бажання грати у веселі ігри;
 • Щоб зробити кімнату більш затишною, слід використовувати теплі, але при цьому не дуже яскраві відтінки помаранчевого і коричневого. Вони допоможуть візуально наблизити стіни один до одного, але при цьому додати до приміщення відчуття комфорту;
 • Абсолютно протилежний ефект мають шпалери холодних тонів – синього, блакитного, фіолетового та певних відтінків зеленого. Їх можна використовувати в офісах, щоб «віддалити» стіни і візуально зробити простір кімнати більше;
 • Однак холодні і теплі кольори можна вигідно поєднувати, наприклад, в довгих коридорах, роблячи їх затишніше за допомогою темних торцевих стін світлих бічних.

Такі основні властивості кольорів слід враховувати при оформленні різного виду кімнат.

Більш докладний розбір колірної гами

Всім відомо, що червоний колір змушує відчувати збудження і нервозність, зелений – спокій, синій – смуток, а жовтий – радість, однак, хоч всі ці твердження і вірні, «здібності» різних кольорів та їх відтінків куди більш широкі, ніж це прийнято вважати.

Фотообои для офиса: какие будут уместныКольорові фотошпалери для офісу

Отже:

 • Дія будь-якого кольору, будь він теплим або холодним, при бажанні можна пом’якшити за допомогою його освітлення. Чим світліше буде, наприклад, фіолетовий, тим менше відчуття оскомини буде викликати;
 • Крім насиченості кольору велику роль також відіграє його кількість, тобто обсяг простору, яке їм заповнено. Саме тому важливо враховувати довжину і ширину стін, до яких потрібно підібрати шпалери, причому зараз мова йде тільки про колір без підняття будь-якого малюнка або візерунка;
 • Також не варто забувати про тривалості впливу того чи іншого кольору. Урочистість і розкіш темних відтінків червоного – вишневого і бордового – через деякий час переростуть в аж ніяк не позитивні почуття у вигляді подразнення та неясної тривоги. А ось тепла закатный рожевий наповнить кімнату бадьорою атмосферою свіжості. При цьому, якщо колір заходу сонця навіває сумні думки, його можна сміливо замінити на більш прохолодний – так звану «малину з вершками»;
 • З приводу оранжевого кольору слід сказати, що дослідники виявили його здатність підвищувати апетит, проте варто пам’ятати і про несприятливих впливах на зір і психіку людини. Багато теплі кольори насправді протягом довгого часу викликають сильне напруження, але виняток у вигляді лимонного і салатового відтінків навпаки дарує спокій і покращує емоційний настрій;
 • Велика кількість холодних зелених тонів може викликати апатію і навіть тугу, однак помірні «порції» таких відтінків не тільки добре прикрасять стіни невеликих приміщень, але і будуть приносити спокій і умиротворення. Це насичені кольори морської хвилі і смарагду. Також на стінах житлових кімнат будуть красиво виглядати темні і яскраві відтінки синього, однак на кухні їх використання не рекомендується;
 • На відміну від більшості інших кольорів, сріблястий, блакитний і сіро-блакитний не змінюють свій вплив з часом і продовжують створювати атмосферу умиротворення і деякої холодності протягом багатьох років. Вони викликають асоціації з небом і прохолодною гладдю води, а тому, незважаючи на м’якість і легкість, абсолютно не рекомендуються одиноким людям.

Шпалери як елемент стилю

Оформлюючи той чи інший інтер’єр, дизайнер, як правило, вибирає малюнок, найменш контрастує з предметами обстановки, щоб їх легше було розглянути, не відволікаючись на фон у вигляді списаних чимось стін. Малюнок повинен бути як можна більш нейтральним і не привертати до себе зайвої уваги.

Фотообои для офиса: какие будут уместныВизначаємо стиль офісу

Увага: Чим контрастніше малюнок шпалер, тим важче поєднувати його з предметами, що знаходяться в кімнаті.

 • Якщо приміщення передбачає знаходження в ньому вишуканих предметів або великої кількості картин і фотографій, однотонний колір стін буде вигідно їх відтіняти. При цьому варто пам’ятати про те, що відсутність будь-якого візерунка може добре виглядати тільки на рівних і гладких стінах, позбавлених похибок.
 • Шпалери ж з хаотичним деталізованим малюнком викличуть почуття незрозумілого неспокою і дивною «вузькості» кімнати. У поєднанні з таким же візерунчастим килимом вони змусять відчувати безлад, навіть якщо навколо абсолютно чисто. При цьому, чим більше малюнок, тим більше пригнічення він викличе у знаходиться в приміщенні людини;
 • У різних випадках при оформленні суміжних кімнат можна використовувати як контрастні, так і схожі між собою кольору, зробивши, наприклад, передпокій зі стінами коричневого відтінку, вітальню (див. Вибираємо шпалери для вітальні маленької) – золотистого, а кухню – молочного. Тут все залежить від стилю кімнат і меблів, допомагає його задати. Щоб правильно підібрати колір шпалер до кольору меблів і загальному стилю приміщення, можна звернутися до спеціальних дизайнерам або почитати поради на цю тему. Крім того, не варто забувати про те, що зміна шпалер обійдеться куди дешевше і легше в плані фізичних сил, ніж зміна меблів. Головне – не гнатися за модою, а стежити за власними бажаннями і потребами;
 • Як вже було сказано вище, ніж вірніше підібраний колір стін в офісних приміщеннях, тим позитивніше він буде впливати на працездатність співробітників, однак слід пам’ятати також про функції, відведених кімнаті, і створення затишної обстановки;
 • Дуже цікавим підходом в дизайні різних офісних кімнат стане підбірка шпалер одного і того ж кольору, але з різною фактурою або відтінком. Таким способом можна оформити приміщення, що володіють різними призначення, наприклад, зали для переговорів зробити вишневими, кімнату відпочинку – бордовою, робочі кабінети – світло-рожевими і так далі. Дуже часто кімнати в будівлях різних компаній обклеєні шпалерами того кольору, що і її логотип, проте дещо зміненої. Крім того, незважаючи на наведені приклади, не слід забувати про вже сказаних нейтральних, благотворно впливають на людську психіку тонах;
 • Точно таким же способом, наведеним вище, можна розділити за допомогою оформлення настінного покриття робочі зони різних за призначенням співробітників. Приміром, однотонні або стилізовані під фарбу, шпалери поклеїти в приміщеннях, відведених під простих працівників, а з малюнком під менеджерів;
 • А ось шпалери в кабінеті (див. Оздоблення кабінету: нестандартний підхід) начальства слід оформити в більш представницькою і презентабельною формі. Золоті і бежеві тони з тисненим малюнком або текстильним ефектом допоможуть не тільки прикрасити кімнату, але і створити атмосферу витонченої розкоші. Того ж результату можна добитися за допомогою використання інших тканинних і шкіряних текстур;
 • Коли ж справа стосується кімнати відпочинку, призначеної в першу чергу для відновлення сил працівників під час перерв, можна мислити більш творчо і використовувати шпалери з природним візерунком у вигляді бамбука або ж деревних волокон. При правильному підході дизайнер зможе домогтися ідеальної атмосфери затишку і особливого комфорту. Головне – додати невелику краплю фантазії;
 • Гарне освітлення, простір, свіжість і стиль, який визначає діловий настрій, – все це якості, які повинні бути притаманні кімнаті, відведеній для переговорів. Настрій і якийсь образ компанії, а також її доброзичливе ставлення і гостинність будуть відображені саме в цьому приміщенні, а тому воно повинно зробити суто позитивне враження на партнерів. Однак при цьому обстановка не повинна бути нав’язливою, чого допоможуть добитися стіни, оформлені шпалерами з волокон натуральних тканин. Крім того, завжди є можливість замовити ремонт тієї або іншої кімнати під ключ.

Недоречні кольору, використання яких слід уникати

Є шпалери та фотошпалери на стіну в офіс, що застосовувати не рекомендується.

Давайте розглянемо цю деталь:

 • Насичений червоний відтінок розвіє загальну нудьгу і тишу в робочому приміщенні для співробітників. Він спровокує скандали, агресію і напругу серед людей, а от невеликі предмети канцелярії або аксесуари, пофарбовані в цей колір, матимуть позитивний ефект у вигляді пробудівшейся активності і навіть певних амбіцій;
 • Рожевий колір візуально приємний, але разом з тим м’який і інфантильний, схожий на ліниво тягнеться цукрову вату. Він сприяє розслабленню, що співробітники офісу замість роботи будуть тільки і робити, що присвячувати весь свій час витанию в хмарах. Для збереження працездатності та робочої продуктивності не варто ним зловживати;
 • Велика кількість, здавалося б, заспокійливого зеленого може настільки заспокоїти людину, що в ньому, крім байдужості, лінощів та легкої апатії, абсолютно нічого не залишиться;
 • Глибокі темні тони кшталт синього, фіолетового і навіть елегантного чорного при тривалому впливі на людську психіку викличуть пригнічення і справжнісіньку депресію. По можливості, слід уникати великої кількості цих квітів.

Тепер не треба ламати голову і думати над тим, як влаштувати офіс так, щоб і виглядала симпатично, і співробітники залишилися задоволені, і приємне враження на ділових партнерів було вироблено. Хоча, звичайно, консультація зі спеціальним дизайнером ніколи не зашкодить, так і знання про властивості різних кольорів – це ще не все.

Треба і подивитися фото і відео вже готових варіантів. Тим не менш, отримана інструкція допоможе не тільки в оформленні офісних приміщень, але і різних інших, призначених для різних людей і виконують різні функції.