Фотошпалери в передпокої: з чим їх можна поєднувати

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьФотошпалери з зображення біжать коней. Гарний тематичний малюнок, який прекрасно впишеться в інтер’єр великий передпокою

Гортаючи глянцеві журнали, присвячені дизайну інтер’єрів, не часто зустрінеш поради та рекомендації по обробці передпокою. Вважається, що тут занадто мало місця для реалізації задумів, тому основне місце на сторінках друкованих видань віддано спалень і гостинним. Але ж передпокій важлива не менше, а може бути і більше, тому в цій статті ми поговоримо про фотошпалери в інтер’єрі передпокою, і розкриємо кілька дизайнерських секретів, які допоможуть перетворити ваш коридор в справжній витвір мистецтва.

Зміст статті

  • Підбираємо шпалери
    • Підбираємо колірну гаму
    • Вибираємо малюнок
  • Поклейка фотошпалер

Підбираємо шпалери

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьФотошпалери, виконані в стилі малюнка пастеллю. Поєднання красивого пейзажу, без претензій на природність

Саме схожа першою зустрічає гостей, і саме вона складає перше враження про будинок, а як наслідок, і його господарів. Більш того, передпокій – це одне з найбільш складних місць в квартирі в плані ремонту та декорування, тут дуже мало місця. Немає вікон, і стіни постійно піддаються перевірці на міцність. Але, складність складністю, а ремонт потрібно робити, тому запасаємося терпінням, і починаємо підбирати відповідний дизайн.

Звичайно, передпокій передпокою ворожнечу, і в деяких сучасних будинках і квартирах немає проблем ні з освітленням, ні з простором. Але як бути власникам старих «хрущовок», де розмір передпокою налічує всього кілька квадратних метрів. Саме про таких складних об’єктах ми і поговоримо сьогодні.

В першу чергу, необхідно чітко розуміти, якими якостями повинні володіти оздоблювальні матеріали, щоб їх можна було використовувати в обробці передпокою, адже традиційно, вона вважається приміщенням підвищеної складності.

Розглянемо кілька основних якісних характеристик, які в обов’язковому порядку мають бути присутніми у фотошпалер, які планується поклеїти в передпокої:

  • Стійкість до стирання. Один з головних чинників, який в обов’язковому порядку повинен бути присутнім у оздоблювальних матеріалів в передпокої (див. Оздоблення передпокою і вибір оздоблювального матеріалу). Кожен день, стіни піддаються нападкам. Їх чіпають руками, а іноді і облокачиваются спинами, так і домашні тварини відчувають якусь незрозумілу пристрасть до шпалер в передпокої.
  • Стійкість до температурних коливань. У передпокої постійно присутні протяги, а при частому відкриванні дверей, створюються містки холоду, які стикаються з теплими потоками з квартири і можуть порушити цілісність настінного покриття. Якісні шпалери з легкістю переносять такі екзекуції, але от з низькоякісними підробками, справи йдуть набагато складніше.

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьЩе один приклад фотошпалер без претензій на природність. Картина, виконана в стилі давньої фрески, відмінно впишеться в будь-яку дизайнерську концепцію

  • Міцність до механічних впливів. Вузькі коридори, найчастіше змушують доторкатися до стін, особливо, якщо є необхідність занести якісь важкі і громіздкі предмети. Звичайно, проведення гострим предметом не витримають ніякі шпалери, в будь-якому випадку, слід вибирати моделі з найвищим класом стійкості.
  • Стійкість до води. Шпалери в передпокої (див. Вибираємо шпалери в передпокій і створюємо неповторний дизайн), рано чи пізно доведеться мити. Це неминуче, навіть якщо в будинку немає дітей і домашніх тварин. Пил, бруд, і жирові плями, так чи інакше, з’являються на стінах, і їх потрібно змивати водою, а шпалери в свою чергу повинні стійко переносити подібні процедури.
  • Стійкість до розчинників. Не всі забруднення можливо видалити простою водою, деякі плями вимагають більш радикальних заходів, особливо, якщо ми говоримо про жирових або масляних забрудненнях. Їх доведеться змивати миючими засобами, які містять в собі хімічні розчинники.

Важливо! Більшість іменитих виробників, намагаються вказувати всю інформацію на упаковці, але і ціна їх продукції значно вище, ніж у шпалер від менш відомого виробника. Визначити на дотик якісні характеристики неможливо, тому краще всього забути про економію, і віддати перевагу шпалерам, на упаковці яких зазначено всі необхідні вам параметри.

Але не тільки якісні характеристики важливі у фотошпалер. Не меншу увагу необхідно приділити та дизайну.

Підбираємо колірну гаму

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьПоєднання блакитного, зеленого і білого, вважається ідеальним в плані сприйняття. Такі малюнки найбільш гармонійні, і підкреслюють теплоту і затишок приміщення

Як відомо, від правильного підбору кольорів залежить дуже багато. Все сприйняття інтер’єру можна повністю змінити, додавши всього один відтінок, або навпаки прибравши його.

Для фотошпалер це питання не менш актуальне, навіть незважаючи на те, що на їхніх малюнках, як правило дуже багато кольорів і відтінків. Завжди існує один, домінуючий колір, який і буде складати основу композиції, і підкреслювати дизайнерську концепцію. Підбираючи гаму для передпокою, потрібно чітко розуміти, які ефекти, створює той чи інший колір.

Звичайно, поєднання відтінків не менш важливо, але для початку спробуємо розібратися з емоційним фоном кольору-домінанта:

  • Червоний. Складний колір в плані сприйняття. Дизайнери радять звертатися з ним дуже акуратно, так як від його кількості буде повністю змінюватися і сприйняття. Велика кількість червоного, буде сильно тиснути на психіку, і створить в передпокої гнітючу атмосферу, а враховуючи, що, як правило тут немає природного освітлення, то ситуація стане ще більш похмурою і зловісної.
  • Синій. Більш спокійний колір, але поводитися з ним потрібно не менш ретельно, ніж з червоним. Перебір з синім кольором, додасть приміщенню холодності, і ні про яке затишку не може бути мови. В той же час і навпаки, повна відсутність синього кольору в дизайні, створить відчуття незавершеності і неповноти.

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетать Фотошпалери, з домінуючим блакитним відтінком. Візуально розширюють простір, і піднімають стелі. Прийом, який часто використовують дизайнери при декоруванні маленьких кімнат

  • Блакитний. Один з найбільш приємних кольорів, який можна використовувати не тільки в передпокої, але і в інших частинах будинку. Блакитний – це колір неба, він налаштовує на позитивне мислення, і додає дизайну теплоти і затишку. Але і їм не варто зловживати, оскільки у великій кількості, він сильно розширить простір, і буде створювати помилкове відчуття простору, якого насправді немає.
  • Зелений. Найбільш популярний колір, до якого практично немає обмежень. Зелений – це колір природи, він навіває приємні думки і допомагає розслабитися. Звичайно, для передпокою не так важливо, щоб вона розслабляла, але як ми вже говорили, саме тут починається сприйняття всього будинку в цілому.
  • Жовтий. Не менш популярний колір, ніж зелений. Колір сонця і тепла. Він візуально збільшує простір, і дає додатковий світло в приміщення. Єдине правило – не покривати всі стіни жовтим, так як відчуття занадто великого і світлого простору, створить помилкове сприйняття.

Звичайно, це далеко не всі кольори і відтінки, які можуть домінувати на фотошпалерах, але на повне перерахування піде не одна стаття, тому обмежимося ними.

Рада! Важливий нюанс в передпокої, це поєднання шпалер з фотошпалерами, робити це доведеться, так як занадто великий малюнок на фотошпалерах буде тиснути на очі, тому намагайтеся підбирати всі матеріали в одній колірній гамі, або хоча б схожою.

Якщо з колірною гамою ми розібралися, то саме час переходити до самого малюнку, адже він головне, що є у фотошпалер, і стилістику буде створювати саме він.

Вибираємо малюнок

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьФотошпалери у вигляді невеликих настінних панно, виконаних у стилі олівцева графіка. Не перевантажують простір, але в той же час, задають чітку дизайнерську стилістику

Якщо з колірною гамою все більш менш зрозуміло, то підбір малюнка – це по-справжньому складне завдання, що вимагає вдумливого та ґрунтовного підходу. Фотошпалери – це далеко не дешевий обробний матеріал, і дуже прикро, випробовувати розчарування від нового ремонту.

Вибирати малюнок потрібно виходячи з власних уподобань, але існує кілька дизайнерських секретів, від яких потрібно якщо не відштовхуватися, то хоча б до них прислухатися:

  • У маленькому передпокої, не варто використовувати малюнки з великими об’єктами. У такому приміщенні, ви не зможете охопити поглядом усі зображення, і воно вийде розмитим і невизначеним. Ідеальним вважається наявність максимум трьох основних об’єктів середньої величини, які можна розглянути, не притискуючись в протилежний стіні.

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьПоєднання шпалер з малюнком і пофарбованих стін. Важливий нюанс в даному випадку – це чітке дотримання колірної гами, домінуючою над іншими відтінками

  • Розміри фотошпалер повинні бути строго розраховані (див. Як правильно вибрати розмір фотошпалер). Не варто клеїти їх на всю стіну, навіть якщо принт зображує породні пейзажі. Такі шпалери створюють якийсь портал, який служить як би вікном у новий світ, і якщо він буде на всю стіну, це просто зруйнує затишок кімнати, навіть якщо ми говоримо про звичайну передпокій.
  • Обов’язково намагайтеся шукати золоту середину, уникайте дуже яскравих, або навпаки темних тонів. Фотошпалери повинні створювати атмосферу, і дуже важливо, щоб вона не була перевантажена. Найбільш гармонійні малюнки – це природні пейзажі, в яких апріорі не може бути дисбалансу.
  • Тематика малюнка на фотошпалерах в передпокої повинна повністю збігатися з дизайном іншого будинку. Якщо не буде відповідності, то відчуття від загального дизайну залишаться дуже змішаними, і визначитися гостям з тим, подобається їм ремонт чи ні, буде дуже і дуже складно.

Отже, з малюнком ми визначилися, як і з забарвленням, а значить, можна переходити безпосередньо до ремонту, і тут все трохи складніше, ніж зі звичайними шпалерами, тому приділимо цьому процесу небагато часу.

Поклейка фотошпалер

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьНа фото, процес наклейки фотошпалер з цілісного полотна. Заняття складна, трудомістка і вимагає певного досвіду

Якщо ви зараз читаєте цей розділ, то напевно вирішили клеїти шпалери своїми руками, і перед тим, як перейти до тонкощів цього процесу, рекомендуємо вам подивитися відео у цій статті, на якому показана детальна інструкція, та роз’яснено деякі секрети. Отже, в першу чергу необхідно знати, що фотошпалери можуть бути як самоклеючими, так і вимагають клейової основи.

Наклеїти самоклеючі шпалери дещо складніше, і справа не в тому, що може вийти криво, а в повітряних кульках, які завжди з’являються під плівкою. Вигнати їх можна за допомогою гумового шпателя або м’якою повстяної дрантя.

Секрет якісної поклейки фотошпалер в поступовому знятті захисної папери. Непотрібно відразу її знімати, просто звільніть верхню частину шириною приблизно 3 сантиметри, і акуратно приклейте її на заздалегідь нанесену розмітку.

Тепер, поступово знімаючи захисний папір, розгладжуйте шпалери в бік поклейки, поступово виганяючи всі повітряні бульбашки. Робити це краще вдвох, коли один чоловік неспішно тягне на себе захисний шар, а другий, згладжує полотно по ходу його приклеювання до стіни.

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьЗгладжування нерівностей на фотошпалерах за допомогою гумового шпателя з широкою робочою поверхнею

Секрет! Повністю уникнути повітряних бульбашок не вийде, але не варто зневірятися, невеликі опуклості можна легко видалити за допомогою звичайної голки. Просто проткніть повітряну камеру, і випустивши повітря, акуратно розгладьте це місце. Від міхура і проколу не залишиться жодного сліду.

Як правило, фотошпалери в передпокій випускаються у вигляді нешироких фрагментів. Працювати з таким матеріалом значно легше, ніж з цільним полотном, але дуже важливо, щоб на підставі не було ніяких забруднень або нерівностей. Тому, перед тим як братися за поклейку, приділіть особливу увагу чистоті і рівності стін, так як згодом, позбутися нерівностей вже не вийде.

З шпалерами, які не мають власного клейового підстави, справи йдуть трохи простіше, і весь процес, не багатьом відрізняється від поклейки самих звичайних шпалер. Головне, це правильно підібрати клей, так як самі по собі, шпалери мають велику вагу, і зроблені з щільного вінілу, а значить, і клей їм потрібен відповідний.

Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьНанесення клею на основу фотошпалер. Крім широкої кисті, для зручності можна скористатися валиком, який значно прискорить процес

Процес поклейки таких шпалер складається з декількох етапів:

  • Розкладаємо шпалери по черговості їх нанесення на стіну. Всі фрагменти необхідно укласти в одну стопку, де знизу йдуть найдальші сегменти, а зверху ті, що будуть наноситися в першу чергу.
  • Наносимо клей за допомогою валика або кисті. Відміну від звичайних шпалер тут в тому, що непотрібно чекати, коли вони просочаться. Нанесли клей, і відразу можна переносити на стіну.
  • Акуратно розгладжуючи кожен міліметр полотна, клеїмо шпалери на стіну, суворо дотримуючись заздалегідь нанесену розмітку і стики.
  • Фотообои в прихожей: с чем их можно сочетатьОригінальний малюнок для фотошпалер

    Ось і все, новий інтер’єр готовий, і можна насолодитися виконаною роботою. Сподіваємося, що нам вдалося в повній мірі розповісти вам про фотошпалери для передпокою, а значить, ви вже готові до створення свого неповторного та унікального інтер’єру, який буде радувати всіх членів сім’ї протягом довгих років.