Хочете зняти шпалери зі стіни? Ось вам порада

Хотите снять обои со стены? Вот вам совет
Хочете зняти шпалери зі стіни? Ось вам порада

Зміст:

  • Гарна підготовка – це важливо
  • Поради та секрети

Навіть самий високоякісний ремонт квартир старіє з роками. І от уже з’являється бажання переклеїти шпалери, вибрані ще десять років тому з такою любов’ю. А може бути, попередній господар квартири не відрізнявся вишуканим смаком, і тепер новий власник вирішив все зробити по-своєму. Які б не були причини, результат один. До того, як поклеїти шпалери по своєму смаку, доведеться видалити зі стін сліди минулого величі євроремонту в Москві і не тільки в столиці.

Гарна підготовка – це важливо

Перед початком зняття шпалер необхідно ретельно підготуватися до процесу. Для зручності в роботі і щоб уникнути забруднення необхідно зняти штори з карнизами, винести меблі з кімнати, прибрати килими. Якщо предмети меблів винести складно або ніде розмістити, краще накрити поліетиленовою плівкою, яку треба зафіксувати скотчем. Підлога, який не передбачається замінювати після закінчення робіт по стінах, також потрібно застелити плівкою, під яку прокласти картон або щільний папір для запобігання ковзання.

Для зняття старих шпалер потрібно як слід озброїтися. В арсенал зброї повинні увійти ніж для розрізання лінолеуму, не надто широкий шпатель, відро або таз для води, об’ємні пакети для сміття, широкий валик, можливо, з цвяхами, губку і ганчір’я. Перед початком роботи слід надіти рукавички. Вони захистять руки від мікротравм, перезволоження та впливу старого клею. Неодмінно потрібно попередньо відключити електричні розетки і вимикачі або хоча б закрити їх. Щоб використовувана в процесі вода не потрапила в проводку.

Поради та секрети

Важливо не перестаратися з зволоженням стін, щоб крім шпалер не відшарувалися верхні шари штукатурки або шпаклівки. Дуже обережно потрібно користуватися водою, тим самим зберігаючи свій підлога і стеля сусідів знизу. Товсті шпалери краще до зволоження прокатати голчастим валиком, проколюючи верхній щільний шар для кращого розм’якшення і відставання полотна від стіни. Не потрібно зволожувати відразу великий ділянку стіни, треба діяти поступово, інакше доведеться це робити повторно, оскільки шпалери швидко сохнуть.

Найпростіше видалити старі шпалери, які наклеєні в кілька шарів безпосередньо на бетон. Поддевом кутом шпателя, їх досить легко зняти зі стіни. Різні типи шпалер видаляються з різним ступенем складності.

Дуже складно знімаються зі стін вінілові шпалери. Їх поверхня являє собою ПВХ-плівку, яка не дозволяє воді проникати в глибокі шари. Виходять з положення таким чином. Ножем або кінчиком шпателя верхній шар розрізається смужками приблизно 10-15 см, потім ця поддевается і відривається від основи, а паперова частина з легкістю розмочується. Більш серйозним способом стане використання голчастого валика або спеціального пристрою, званого шпалерним тигром. Сенс їх застосування у перфорації верхнього шару шпалер для доступу до нижнього.

Флізелінові шпалери зазвичай не створюють настільки багато проблем. Їх верхній шар знімається дуже легко, а тонка паперова основа може навіть залишитися на місці для обклеювання новими шпалерами.

Примхливі в знятті зі стін паперові шпалери. Для полегшення процесу можна придбати спеціальні рідини, що продаються в будівельних магазинах. Вони містять спеціальні компоненти, які швидко проникають в структуру шпалер і видаляють їх.

Високоякісний ремонт квартир неможливий без ретельної підготовки. А зняття шпалер зі стін з використанням вищенаведених рекомендацій допоможе зробити ці важкі фізично роботи легше. Чим швидше закінчиться процес позбавлення від старого, тим раніше настане новий етап – створення простору за своїм смаком і бажанням.