Рідкі шпалери: як це працює

Жидкие обои: как это работает
Рідкі шпалери: як це працює

Зміст:

  • Технологія і принцип дії
  • Про плюси і особливості покриття

Яких тільки різновидів покриттів стін не придумано на сьогоднішній день – фарба, шпалери, декоративна штукатурка і навіть рідкі шпалери, як би дивно не звучало це найменування матеріалу.

Технологія і принцип дії

Під рідкими шпалерами увазі суміш частинок бавовняного, целюлозного або шовкового походження, які виткані в єдине ціле завдяки клейовому сполучній, і виглядають незвично за рахунок декоративних наповнювачів, блискіток. Ниток, шматочків слюди. На дотик це покриття незвично для настінного варіанти м’яке і тепле, створюється без швів і при необхідності досить легко реставрується. Товщина шару може бути від 1 до 11 мм, і за рахунок неї і еластичності покриття гримуються часом навіть серйозні тріщини, що утворюються при усадці будинку. Тому це покриття відмінно підходить для новобудов. Паропроникність стін, покритих рідкими шпалерами, на високому рівні, тому можна сказати, що такі стіни «дихають».

Технологічно процес нанесення рідких шпалер проходить наступним способом. Суху суміш, продається в пакетах, висипають в ємність і розводять водою до повного змішування розчину. Потім гладилкою розчин наносять на стіну і розмазують його до одержання однорідної поверхні, це не вимагає особливих професійних навичок і досвіду. Рідкі шпалери декоровані різними вкрапленнями, посилити ефект можна прокатати їх після нанесення фактурним валиком.

Якщо раніше нанесеним рідким шпалерам потрібно реставрація, то вона також є досить простим процесом. Знімається пошкоджену ділянку, а на його місце викладається і розтирається нова суміш. За бажанням рідкі шпалери можна оформити акриловим лаком, він додасть глибину кольору стін і дозволить зробити поверхню миється.

Про плюси і особливості покриття

Рідкі шпалери не мають звичних для стандартних шпалер швів, що робить стіни ідеально рівними, а інтер’єр – більш вишуканим. Вони також не вимагає ідеальної підготовки поверхні, не потрібно її вирівнювати і шпаклювати. Вона просто повинна бути чистою і сухою і, бажано, однотонною. Для поліпшення схватываемости матеріалу з основою рекомендується загрунтувати поверхню водоемульсійною фарбою, відповідною до шпалер по тону.

Рідкі шпалери поглинають звуки, не вбирають запахи, добре утримують тепло. До складу цього покриття входять целюлоза, бавовна, шовк, інші наповнювачі екологічно чисті за якістю. Шпалери стійкі до ультрафіолету і тому повільно вицвітають. Наявність у їх складі натуральних компонентів впливають на хороші антистатичні якості покриття, тобто пилу буквально не «прилипає» до покриття, що сприяє сприятливому клімату всередині будинку.

Зручність і краса такого покриття безсумнівна, його можна вибрати для різних по функціональності приміщень, унікальність структури дає неповторний малюнок рідким шпалерам, а можливість самостійного нанесення за нескладною технологією значно здешевлює вартість ремонту. Тому вибір покупців все частіше падає на цей сучасний варіант обробки стін житлових і навіть нежитлових приміщень.