Як клеїти бамбукові шпалери правильно

Как клеить флизелиновые обои правильноЯк правильно клеїти бамбукові шпалери

Як правильно клеїти шпалери на флізеліновій основі, цікавить багатьох людей. Адже матеріал сам по собі виглядає чудово і має досить прийнятні характеристики. Але ось клеїти його можуть далеко не всі. Як поклеїти флізелінові шпалери ми і розповімо нижче, буде дана повна інструкція по цьому питанню.

Зміст статті

  • Правила виконання роботи
    • Підготовка до обклеювання флізеліновимі шпалерами
    • Підготовка стін з проведенням розмітки
    • Приготування шпалер
    • Підготовка клейового складу
  • Етапи виконання процедури

Правила виконання роботи

Наклеювання шпалер на флізеліновій основі робиться в кілька етапів. Тут вкрай важливо правильно підготувати базову площину. Інакше покриття повторить не рівність і це буде відразу кидатися в очі.

Окремі моменти роботи ви можете подивитися на фото і відео. Причому все чудово можна буде зробити і своїми руками.

Підготовка до обклеювання флізеліновимі шпалерами

Підготовка, справа не складне, але відповідальна. При не правильному виконанні ви будете дуже сильно розчаровані. Тому поставтеся серйозно.

Інструменти, які знадобляться для обклеювання:

  • Лазерний рівень або висок;
  • Рулетка завдовжки близько 5 м;
  • Довговорсове спеціалізований валик;
  • 2 шпателя: пластмасовий з м’яким кінцем для накочення шпалер і звужений металевий
  • Щітка для розгладження шпалер після поклейки;
  • Добре заточений ніж, щоб різати шпалери — цілком підійде канцелярський;
  • Спеціалізована сітка для позбавлення поверхні валика від надлишків клею;
  • Два примірники відер — один призначений для чистої води, інше — для розведення клею;
  • Олівець;
  • Губка з поролону.

Підготовка стін з проведенням розмітки

Обклеювання шпалерами передує етап підготовки стін (див. Підготовка стін до поклейки шпалер: робимо самі). Флізелінові шпалери добре лягають на різноманітні поверхні.

Увага: У випадку, якщо клеїти бамбукові шпалери планується на пофарбовану стіну, колір фарби повинен бути рівним і максимально наближеним до кольору шпалер. В іншому випадку вона може просвічувати через шпалери, що пояснюється їх малою товщиною.

  • Початковий етап приготування стін до поклейки — очищення їх поверхні від колишніх шпалер. Далі необхідно зчистити стару фарбу (див. Як змити фарбу без проблем) і бруд і приступити до їх вирівнювання, ліквідації дефектів. Альтернативним зняття фарби варіантом є обробка поверхні стіни наждачним папером середнього калібру, проте це менш бажано. По закінченні підготовки рівна поверхня обробляється грунтовкою.
    Флізелінові шпалери накладаються способом «встик» завдяки тому, що вони мають рівні кромки.
  • Перевагою даного способу обклеювання є малопомітне оці відмінність між сусідніми полотнищами — вони сприймаються як єдине полотно. У більшості випадків шпалери на флізеліновій основі спеціально випускаються у вигляді широких полотнищ.

Після того, як стіни готові, можна приступати до процедури їх розмітки.

  • Починати наклеювати шпалери варто з кута кімнати, тому розмітка починається саме звідти: уздовж стіни на відстані метра від обраного кута за допомогою лазерного рівня або схилу проводиться рівна вертикальна референсна лінія.
  • Далі риски, паралельні проведеної з використанням рівня наносяться на протязі всієї стіни з кроком в один метр. Це необхідно, щоб при подальшій наклеювання полотнища лягали рівно по вертикалі.
  • Вибір кроку довжиною в метр пояснюється тим, що типові флізелінові шпалери мають трохи більшу ширину — таким чином, при обклеюванні залишається певний запас ширини, який необхідний для створення якісних стиків по кутах кімнати.

Приготування шпалер

Слідом за розміткою стін починається підготовка шпалер до процедури поклейки. Переважно нарізати заготівельні смужки для всіх стін кімнати одноразово.

Увага: Перед приготуванням кожної заготовки шпалер потрібно перевірити висоту стіни в різних точках з кроком в двадцять-тридцять сантиметрів. Нарізати нову заготовку можна упевнившись, що стіна всюди має аналогічну висоту.

Отже:

  • У разі, якщо на шпалерах немає складного малюнка, завдання нарізки не створює особливих труднощів. Однак шпалери з масштабним або складним малюнком в процесі нарізки вимагають підгонки. Розмір підгонки для кожного конкретного виду шпалер зображений на піктограмі. При розмітці таких шпалер необхідно стежити за збігом малюнка на сусідніх полотнищах — це досягається вертикальним зсувом отриманих заготовок в потрібну сторону. В іншому випадку доведеться додавати шматочки шпалер знизу або зверху.
  • Якщо стеля в квартирі стандартний, можна залишити при розрізуванні шпалер зі складними малюнками на частини запас висоти 10-15 см. Однак у випадку високих стель даний спосіб виявиться марним.

Наступний приклад покликаний внести ясність у проведення розрахунків.

  • Нехай в якомусь приміщенні планується поклейка шпалер з малюнком. Піктографічне позначення на етикетці вказує на розмір припасування, рівний 48 сантиметрам. Стандартне відстань від підлоги до стелі приміщення становить два з половиною метри.
  • В такому випадку тривалість кожної з нарізання заготовок обов’язково повинна перевищувати 2,5 м і при цьому бути кратна числу 48. Відповідно таким величинам оптимальна довжина шпалерного заготовки складе 2,88 м.
  • На підлозі, дочиста вымытом, лицьовою стороною вниз розкочують рулон шпалер. Від краю відмірюють розраховану величину (в наведеному випадку вона становить 2 м 88 см), роблять зарубку за допомогою канцелярського ножа. За засечке шпалери згинають так, щоб кромки відігнутою частини рулону і решти полотнища точно збіглися один з одним. Якщо суміщення кромок завершилося успіхом, можна різати полотно по лінії згину остаточно.
  • Далі за тим же принципом розстеляють інший лист шпалер і перевіряють правильність підгонки малюнків, зігнувши їх по краях. Контролювати суміщення малюнка зручно за найбільш великим і помітним його елементів. Якщо обидві заготовки збігаються, приступають до подальшої нарізці. Рулон розкочується строго з одного боку, до отримання нарізок на всю кімнату.

Підготовка клейового складу

Для обклеювання флізеліновимі шпалерами важливо придбати якісний спеціалізований клей. Для приготування його до безпосереднього використання бажано скористатися інструкцією.

Как клеить флизелиновые обои правильноКлеї для флізелінових шпалер

  • У невелику кількість води повільно додають порошок клейового складу при енергійному перемішуванні.
  • Суміш настоюється протягом деякого часу, після чого повторно перемішується і підлягає видаленню від грудочок. Отриманий склад придатний для використання.

Етапи виконання процедури

Шпалери повинні бути наклеєні на підготовлену поверхню. Підготовка включає в себе шпаклівку (див. Як шпаклювати стіни під шпалери самостійно) і хорошу грунтовку, яка повинна бути висохлої.

Как клеить флизелиновые обои правильноКлеїмо флізелінові шпалери

Отже:

  • Якщо на стіні є металеві виступи, то на них повинна наноситься олійна фарба, інакше з часом на шпалерах з’явиться пляма іржі. Бажано використовувати однакову грунтовку на всіх стінах, що поведінка клею не змінювалося в залежності від прогрунтованности. У такому разі шпалери буде однаково триматися після поклейки.
  • Проводити роботи зі стінами слід тільки в тому випадку, якщо обробка підлоги і стелі вже була зроблена. Готову підлогу краще захистити яким-небудь матеріалом на зразок плівки.
  • На початку поклейки стіни потрібно загрунтувати клеєм. Для цього використовується спеціальний ґрунтової клей, який робиться більш рідким порівняно з використовуваним для поклейки. Необхідно робити таку грунтовку, якщо використовують товсті шпалери, або якщо поклейка здійснюється в спеку.
  • Варто звернути увагу на те, що поклейка проводиться в закритому просторі, яке не можна провітрювати ще добу після поклейки.

Важливо: При природному освітленні значно простіше помітити нерівності у вигляді різних бульбашок або складок, ніж при штучному.

  • У першу чергу потрібно наклеїти шпалери на великих стінах, а в останню — в зонах, які не кидаються в очі, наприклад, за меблями. Там можна застосувати обрізки, що залишилися від шпалер.
  • Шпалери наклеюють за допомогою рівня. Їм задають вертикаль, за нього вычерчиваются лінії довжиною метр-півтора. Починати поклейку слід від кута. Лінія прокладається, трохи відступивши від кута: від граничної виступаючої точки шириною як у трубки мінус 0,5-1 см. Це робиться на випадок нерівності кута, так як в більшості квартир стіни неідеальні: найчастіше вони нахилені в яку-небудь сторону, а то й дві сторони одночасно. У квартирах з круглими кутами вертикальну лінію креслять в середині кута. Там же починають поклейку.
  • Розведення клею починається з того, що у заздалегідь приготовлене відро з водою протягом хвилини поступово засипається пачка клею, постійно перемішуючи склад. Після невеликого проміжку часу клей набухає, після чого його можна розмішати повторно, після чого потрібно дати йому постояти деякий час.
  • Не забороняється робити клей більш або менш густим в залежності від конкретної ситуації. Наприклад, для щільних, важких шпалер краще використовувати густий клей. Товсті шпалери краще вбирають клей, і тому пересувати їх виявляється простіше. Це один з найважливіших плюсів: вам повинно бути легко і зручно працювати з клеєм.
  • Для його зберігання рекомендується використовувати спеціальну малярну ванночку: так простіше всього поміщати в клей валик позбавлятися від надлишків. Робота може розтягнутися на кілька днів, але це не страшно, оскільки хороший клей псується нескоро. Якщо клей почне застигати, його досить ще раз перемішати; у разі появи неприємного запаху краще приготувати новий розчин.
  • Полотна флізелінових шпалер не покриваються клеєм. Спочатку потрібно нанести клей на стіну, в ту область, де буде розташовуватися полотно, а після приклеюються самі шпалери. Багато клею краще не використовувати.
  • При наклеюванні рулон шпалер розгортається, після чого полотно піднімається наверх. Необхідно залишити невелику область в районі стелі на випадок виявлення нерівностей на стелі і стінах. Шпалери наклеюють по накресленим лініях, після чого пригладжують їх рукою. Допускається нарізка перед поклейкою шпалер. Довжина нарізаних смуг повинна бути адекватна висоті стелі. У разі, якщо полотно вийшло дуже довгим, то його можна обрізати; якщо довжини трохи не вистачає, це можна сховати за допомогою плінтуса.
  • Там, де стіна сходиться із стелею і підлогою, майже однонаправленно з нею фіксується більший шпатель. За нього гострим ножем нагорі і внизу зрізаються надлишки шпалер. Якщо в деяких місцях полотно не разрезалось, ніж проводять ще раз, ні в якому разі не змінюючи фіксованого положення шпателя. У кутах приміщення замість великого шпателя варто використовувати маленький.
    Якщо в приміщенні знаходяться плінтуса з спіненого полістиролу, підрізування необхідно проводити вкрай обережно, щоб уникнути пошкоджень плінтуса. Те ж стосується проведення підрізування шпалер для поклейки в просторах з натяжними стелями.
  • Після попереднього вирівнювання полотнищ шпалери слід розгладити руками, видаливши з-під них бульбашки повітря і здуття від клею. Хороший клей невидимий на флізелінових шпалер, проте може проявитися на пофарбованому стелі (див. Як виконується фарбування шпалер на стелі). Клей з шпалер прибирається за допомогою вологої кухонної губки. Звільнення ж від бульбашок повітря проводиться за допомогою шпалерного шпателя. Рівними вертикальними рухами зверху вниз притискають центр полотна, потім від середини розгладжують шпалери вниз і в сторони для розгладження країв. Особливої уваги вимагають стикування полотнищ і кути кімнати.
  • У процесі розгладження шпалер клей в деяких місцях починає підсихати. У цьому випадку необхідно підняти полотнище і знову нанести клейовий склад. Далі потрібно опустити шпалери, заново їх розгладити і притиснути до стіни.
  • У разі виникнення складок в процесі розгладження полотна потрібно підняти частину полотна до видаляється складки, повторно розгладити і притиснути до стіни.
  • Полотна необхідно з’єднувати суворо вертикально. Після приклеювання першого полотнища на стіну пензлем наносять клей для наступної смуги. Потім рулон шпалер приставляють до стіни, розмотують його і рухають верхній край шпалерного полотнища у бік стелі, поки вибрані елементи малюнка не збігаються один з одним. Після стикування країв полотен і згладжування шпалер руками, виконується підрізка з верхньої та нижньої сторін. Після цього шпалери розгладжують за допомогою шпателя.

Увага: В процесі поклейки шпалер з принтом потрібно докласти особливу увагу.

  • Після приклеювання першої смужки, стіна промащується клеєм для іншої. Тепер підставте рулон, розмотайте його; підніміть верхній край полотнища до стелі, а потім переміщуйте його в сторони, поки частина малюнка не стане на своє місце. З’єднайте краї полотен, розгладьте їх руками, подрежьте знизу або зверху за необхідності. Залишилося повторно розгладити шпалери шпателем.
  • Якщо зверху шматок вийшов надмірно довгим, начорно робиться приблизна підрізування, а слідом за зменшенням – остаточна.

Місце для выключателейПодрезка на місцях викручених розеток і вимикачів: виявляємо рукою порожнечі під наклеєними шпалерами і прорізаємо там хрестики. Чистову підрізування здійснюємо по висохлих шпалерах (вологі важче розрізати).У цих цілях до краю монтажної коробки підставляється невеликий шпатель, вздовж якого, немов по лінійці, видаляється все зайве.Підрізка у трубПодрезка в районі труб здійснюється важче.

  • Насамперед необхідно притулити полотно до покритої заздалегідь клеєм стіні аж до труби, якщо вона розташована під стелею; звідти під невеликий шпатель здійснити вертикальний розріз. Довжина його повинна бути адекватна відстані між трубою і стелею.
  • У разі, коли надріз виявився надто коротким, подовжити його. Потім в нижній частині розрізу робиться маленький поздовжній надріз, коли полотно в останній раз піднімається до стелі.
  • Коли вирівнювання шпалер близько труби по шпателю завершено, виконується приблизний підріз “зірочкою”.
  • Слідом за завершальним пригладжуванням до труби полотна робиться фінальна підрізка.

У окнаОколо вікна шпалери допустимо наклеювати по шматках або єдиною смугою. В останньому варіанті по підвіконню і укосах доведеться виконати підрізання.

  • Поклейка починається як зазвичай: стіна покривається клеєм, до неї притискається згорток шпалер, розмотується і укладається на стіну; край його з’єднується з краями сусідніх смуг, шпалери розгладжуються вручну.
  • Потім уздовж віконного отвору здійснюється підрізка: добре заточене лезо ножа висувається до межі, вдаряється в шпалери і ріже їх по периметру порожнини без шпателя. Кілька непотрібних міліметрів можуть стирчати, і тоді від них можна позбутися на інший день, сточив по лінії скосу за допомогою наждачного паперу. Цим слід займатися тільки після висихання шпалер: на вологих прибрати надлишок не вийде.

 

У углуПервая смуга злегка заступає на іншу сторону кімнати, утворюючи нахлест. Точно так само клеїться і друга.

Увага: Якщо накладання двох полотен виявився занадто маленьким, потрібно як слід розгладити і притиснути полотна до стіни, а якщо занадто великим — виконати додаткову підрізування: інакше кут буде виглядати неохайним.

  • Здійснюють її таким способом: в кут, сонаправленно стіні з верхнім полотном встановлюється шпатель. Після цього робиться розріз відразу двох шарів. Відрізана частина забирається з верхнього полотна, воно загинається, а з нижнього полотна забирають обрізки.
  • Останній крок: нанесення клейкої маси за допомогою пензля власне в кутку і наклеювання полотен. Для кутів не варто шкодувати клею, оскільки кути приміщення легко промерзають, внаслідок чого шпалери можуть почати відвалюватися. Їх бажано трохи натягнути, заступивши на 1-2 мм за кут.

Якщо для поклейки в кутку знадобилася вузька смужка шпалер, отримати її можна таким чином: шпалери необхідної довжини згортаються в трубку, розташовуються на твердій поверхні, отмеривается потрібна ширина, після чого рулон ріжеться ножем.

Якщо шпалери все ж здулися після висихання, це можна частково виправити. Для цього придбайте шприц з голкою і помістіть всередину клей. Вам знадобиться клей менше густої консистенції, щоб він міг проходити крізь голку. Там, де утворився міхур і полотна не пристали до стіни, проткніть дірку, випустіть повітря, введіть в отвір рідину і притисніть полотно.

Як клеїти бамбукові шпалери ви тепер знаєте. Ціна не така висока, як прекрасний ефект при якісній обробці. Найголовніше не поспішає і робити все акуратно.