Як поклеїти шпалери на шпалери
Як приклеїти шпалери на шпалери цікавить всіх, хто починає робити ремонт. Але слід сказати, що клеїти шпалери на шпалери в основному не рекомендується, у більшості випадків треба для початку підготувати площину.
Правда їсть кілька випадків, коли це можна зробити. Саме на цю тему ми сьогодні і поговоримо. Так само ви зможете подивитися фото і відео з цього питання і все побачити.
Зміст статті
- Видалення старих шпалер: чи так це необхідно?
- Переваги і недоліки технології
- Коли клеїти нові шпалери без видалення старих допускається
- Коли клеїти нові шпалери без видалення старих заборонено
- Швидке видалення старих шпалер зі стін
Видалення старих шпалер: чи так це необхідно?
Перш ніж вирішувати, як заклеїти шпалери на шпалери, треба подумати, на скільки це треба. Як вчинити, якщо старі шпалери вже стали частиною стіни і не збираються здаватися? Вихід є: можна наклеїти нові шпалери поверх старих. Але чи варто цим займатися і підходить такий спосіб саме вам? І якщо так, то яких помилок слід уникати?
Переваги і недоліки технології
Така методика дозволяє зберегти чимало сил і часу, так як немає необхідності вирівнювати поверхню підстави. Плюс економія грошей на демонтаж старого покриття, і тому вартість робіт буде значно нижче. Так само і приваблює можливість зробити роботу своїми руками і не залучати фахівців.
Але є і негативні сторони:
- Ви не зможете виправити дефекти стін;
- Існує вірогідність неякісного склеювання старих і нових шпалер;
- Навіть якщо шпалери добре приклеїлися між собою, вони можуть відклеїтися від стіни, що скорочує термін служби всього покриття;
- Можливий варіант відшарування шпалер від поверхні стіни.
Вас може підстерігати і така халепа: безглузді повітряні бульбашки на тільки що наклеєних шпалерах. Найчастіше буває, що через два-три дні шпалери розгладяться і бульбашки зникнуть самі собою, коли шпалери повністю висохнуть.
Якщо бульбашки невеликі і їх небагато, можна скористатися нагрітою праскою. Якщо ж бульбашки розгладити не вдалося, то нічого не поробиш – роботу доведеться виконувати заново. І тепер у вас вже не буде іншого вибору, як видалити старі шпалери.
Стає зрозуміло, що у такого «ледачого» і дешевого способу наклейки шпалер є недоліки і їх чимало. У разі будь-якої невдачі результат один: демонтувати все, що вдалося наклеїти і починати оздоблювальні роботи заново. Виникає вимушений перевитрата, який б’є по кишені, відбирає ваш час і сили.
Коли клеїти нові шпалери без видалення старих допускається
Наклеювати одні шпалери на інші доцільно при дотриманні деяких умов.
Клеїмо шпалери на шпалери
Отже:
- По-перше, це вимоги до раніше наклеєним шпалер. Вони повинні бути достатньо тонкими і якісно приклеєні до стіни. До того ж, склад старих шпалер повинен мати повністю паперову структуру, що дозволить добре вбирати клей. В іншому випадку старі шпалери мають бути видалені.
- У свою чергу, до якості клею пред’являються високі вимоги. Технологія приготування клею повинна строго відповідати інструкції на упаковці. Перед наклеюванням нових шпалер, поверхню старих необхідно грунтовно просочити клеєм. Тільки так можливо досягти необхідного ступеня зчеплення двох шарів шпалерного покриття зі стіною.
Увага: найпоширенішою помилкою при наклеюванні нових шпалер без видалення старих є неуважність до наявності барвників на поверхні пропитываемого матеріалу.
Щоб виявити їх присутність, слід докласти змочену губку до поверхні стіни зі старим покриттям і залишити на якийсь час. Якщо барвник присутня, це буде помітно по фарбуванню губки. Тоді поверхню стіни необхідно буде обробити спеціальним герметиком від плям.
Коли клеїти нові шпалери без видалення старих заборонено
Насправді дуже рідко збігаються всі вищеназвані умови наклейки нових полотен на поверхню старих.
При нанесенні клею на поверхню старих шпалер з об’ємним малюнком вас чекає плачевний результат:
- Нові шпалери не втримаються і їх поверхня стане нерівною.
- При використанні флізелінових і вінілових шпалер в якості бази для наклейки нових відбудеться те ж саме: плівка з вінілу не дасть клею вбратися як слід. У цьому випадку вас чекає поступове відшарування шпалер і врешті-решт вони все ж відклеяться.
- Якщо нові шпалери, які ви намагаєтеся наклеїти, не пропускають вологу, вас чекає ще одна проблема. Повітрообмін через поверхню шпалер відсутня, волога не випаровується і клей може втратити свої властивості. У підсумку шпалери не будуть триматися.
Увага: При всіх своїх достоїнствах методика наклейки нових шпалер на старі не витримує критики. Вирішувати, звичайно, вам. Але в будь-якому випадку старі шпалери краще видалити і перед наклейкою підготувати поверхню.
Швидке видалення старих шпалер зі стін
Запасіться витримкою і терпінням, так як це не найлегша робота. При виборі методики зверніть увагу на тип шпалер і клей, на який наклеєні старі шпалери.
Спочатку необхідно підготувати інструмент:
- Шпателі (широкий і вужчий);
- Достатня кількість захисної поліетиленової плівки;
- Розчин для зняття (в залежності від типу шпалер і клею);
- Інструмент для перфорації шпалер;
- Парогенератор (при наявності).
Як правило, зачистка стін відбувається в три етапи:
ПроцарапываниеОбои в наш час мають захист від проникнення вологи. Щоб рідина ефективніше проникла у всі шари шпалер, необхідно порушити цілісність їх поверхні.ОтмачиваниеПеред нанесенням розчину бажано меблі і підлогу оберегти плівкою, а також не допускати попадання рідини в розетки. Відповідний розчин готується з води і миючого засобу (наприклад, мила). Розчин наносити обережно, не допускаючи стікання його по поверхні. Процедура нанесення розчину проробляється двічі. Відмочування триває 15 хвилин.СоскабливаниеПри правильної підготовки можна легко зняти шпалери будь-яким підходящим інструментом, але краще скористатися шпателями.Існують особливості при видаленні деяких типів шпалер і застосовуваного клею:
- Якщо ви знімаєте вінілові шпалери, спочатку видаляється верхній, вініловий шар. Потім діяти з вищеописаного порядку.
- При видаленні шпалер, наклеєних на непредназначенный для шпалер клей, скористайтесь наждачним папером.
- Для полегшення видалення зі стіни декількох шарів шпалер приготуйте желе (змішайте клей і рідина для зняття клею однойменної фірми) і нанесіть його на поверхню, потім видаліть шпалери.
Як клеїти шпалери на шпалери ви тепер знаєте, тільки для початку варто переконатися, на скільки вам це треба. Інструкція не дасть вам зробити помилок.