Як клеїти метрові флізелінові шпалери правильно

Как клеить метровые флизелиновые обои правильноЯк поклеїти флізелінові метрові шпалери

Як клеїти бамбукові метрові шпалери ми розглянемо сьогодні в деталях. Хоча відразу варто сказати, що метр, це не найбільший розмір. Хоча і такі іноді клеїти проблематично, особливо якщо допомогти не було кому.

Сьогодні ми розглянемо, як клеїти шпалери флізелінові і як це зробити правильно. Так само на відео і фото нижче ви знайдете ще і корисну інформацію, яка допоможе вам при виконанні цієї роботи.

Зміст статті

 • Різновиди широких шпалер
  • Які переваги мають широкі шпалери
  • На що потрібно звертати увагу при виборі широких шпалер
 • Як правильно підготувати поверхню до оклеювання
  • Грунтовка стін – важливий етап у підготовці до обклеювання шпалер
 • Основні поради по обклеюванню широких шпалер
  • Покрокова інструкція обклеювання стін широкими шпалерами
  • Як правильно клеїти шпалери в незручних місцях
  • Як самостійно наклеїти нестандартні шпалери
 • Основні поради по обклеюванню стін

Різновиди широких шпалер

Шпалерна продукція в Росії виготовляється за єдиним стандартом, ширина таких шпалер становить 53 сантиметри. Говорячи про шпалерах закордонного виробництва, то їх асортимент значно більше, а сама ширина зачату нестандартна.

Яскравий приклад – шпалери з Німеччини або Італії, яких зараз так багато в наших магазинах, їх ширина може бути як і 106, так 70 сантиметрів.

Как клеить метровые флизелиновые обои правильноВибираємо потрібний вигляд

Увага: Крім того, потрібно звернути увагу на шпалери спеціального розміру. Таку продукцію в основному випускають бельгійські шпалерні фірми. Ширина таких шпалер може варіюватися від 90-100 сантиметрів аж до 140. Якщо говорити про французьких шпалерах, то їх ширина становить 90 або 70 сантиметрів.

Після того як ви визначилися з шириною широких шпалер, потрібно розібратися з технологією клеєння.

Тут потрібно враховувати такі нюанси:

 • По-перше, часто широкі шпалери – це флізелінові шпалери, тому просочувати клеєм не потрібно.
 • По-друге, широкі шпалери клеяться швидко і просто, достатньо всього лише намазати заздалегідь підготовлену стіну і просто прикласти до неї сухий відрізок шпалер.
 • По-третє, особливу увагу доведеться приділити вирівнюванню і прибирання повітря з-під шпалер.
 • По-четверте, шпалери можуть бути не тільки флізелінові, але і паперовими, а тут вже трохи інша технологія обклеювання. До кожного випадку потрібно підходити індивідуально.

Які переваги мають широкі шпалери

Самим головним достоїнством є менша кількість швів на стіні, так званий «безшовний» ефект.

Однак крім цього є ще кілька незаперечних плюсів:

 • Спрощена і швидка процедура обклеювання.
 • Крім економії часу, є економія грошей. Погодьтеся, купити один рулон широких шпалер буде дешевше, ніж два рулону звичайних. Для того, щоб максимально заощадити, треба правильно розрахувати скільки ж рулонів вам потрібно. При розрахунку важливо не забувати про матеріалі, який піде на припуски і важко доступні місця. Тільки не забувши про всіх цих моментах можна правильно порахувати потрібний метраж шпалер.

Тепер давайте подивимося, які мінуси мають нестандартні шпалери:

 • Як таких мінусів немає, але є маленькі незручності. Щоб уникнути цих незручностей потрібно просто-напросто добре підготувати поверхню, куди будуть клеїтися шпалери (див. Підготовка стін до поклейки шпалер: робимо самі). В іншому ж випадку, якщо не вирівняти стіни, ніякої мови про якісну і рівною обклеювання шпалер мови йти не може.
 • Отже, підготовка основи для майбутньої роботи є дуже важливою частиною, так як це свого роду фундамент, на якому будуть триматися шпалери. А тому цей етап роботи потрібно виконати якомога якісніше.
 • Друга незручність полягає в тому, що доведеться придбати додатковий рулон шпалер, так як іноді трапляється, що потрібно доклеювати з-за того, що довжина шпалер може не збігатися з довгої стіни. Але це нормально, і трапляється також і зі стандартними шпалерами. Таким чином, можливий невеликий перевитрата матеріалів, тому вважаючи метраж шпалер.
 • Третім невеликим незручністю можна назвати те, що широкі шпалери найзручніше клеїти з помічником, так як одному буде дуже важко, та і якість тоді може постраждати. Всі цього тому саме полотно широке, тому хтось один повинен його притримувати, а другий повинен розгладжувати шпалери. Тільки при злагодженій роботі можливий якісний результат, який потім найближчим часом не доведеться переробляти.

На що потрібно звертати увагу при виборі широких шпалер

Найголовніше, що потрібно пам’ятати, вибираючи широкі шпалери, так це те, що в рулоні і на стіні вони будуть виглядати по-різному. Тому краще купувати шпалери в спеціалізованих магазинах, де представлені образи шпалер на стендах. Таким чином, ви будете бачити, що обираєте та як воно буде виглядати на стіні.

Ось кілька порад, які допоможуть вам вибрати широкі шпалери:

 • Для того щоб створити цікавий і оригінальний дизайн краще всього купувати всі матеріали з однієї колекції, таким чином, все буде виглядати гармонійно і красиво.
 • Вибираючи шпалери, завжди звертайте стягнення на наявність сертифікату, який підтвердить їх якість
 • Оглядаючи стенд із зразками шпалер, почніть переглядати спочатку нижню частину, а потім тільки середину. Як показує практика, більшість продавців на рівень очей виводять, ті предмети, які не користуються особливим попитом, а продати їх все одно потрібно. А ті, шпалери, які і коштують дешевше і може і виглядають набагато краще опускаю на самий низ, або ж піднімають під саму стелю.

Такий прийом є найбільш розповсюдженим, тому якщо ви будете пам’ятати про це, то не потрапите на гачок хитрих продавцем, які хочуть за великі гроші продати неякісний товар.

Як правильно підготувати поверхню до оклеювання

Це одна з найскладніших частин, так як від її якості залежить і якість обклеювання шпалер.

В першу чергу потрібно:

 • Позбутися від верхніх кришок розеток, вимикачів. Для безпеки потрібно закрити всі отвори клейкою стрічкою, яку після обклеювання можна легко видалити.
 • Витягнути зі стін всі шурупи, цвяхи, що б вони не заважали якісно і рівно наклеїти шпалери.
 • Повністю очистити стіни від залишків старого покриття. Це дуже важливо, тому що навіть маленькі шматочки старого покриття можуть перешкодити ремонту. Так як шпалери можуть лягти не рівно, або клей буде погано наноситься на стіну. Крім того, при підготовці потрібно не забути про те, що на ній не повинно бути також і ремонтної пилу.

У будинках старої споруди стіни рівні бувають досить рідко. Тому тут робимо наступним чином:

 • Потрібно всього-навсього вирівняти поверхню за допомогою сухої суміші або ж просто на просто обшити стіни гіпсокартоном.
 • Другий варіант більш швидкий і надійний. Крім того, за допомогою гипсокартона ви також зможете зробити внутрішню теплоізоляцію, особливо це важливо, коли на стінах виникає цвіль.

Увага: Крім того потрібно звернути увагу на температурний режим в кімнаті. Під час проведення ремонтних робіт краще не допускати, як і протягів, так і сильного перегріву повітря.

Грунтовка стін – важливий етап у підготовці до обклеювання шпалер

Рівні стіни – це запорука хорошого і якісного ремонту, так як саме ґрунтовка допомагає приховати численні сколи, нерівності і дірки в стіні. Крім того, для обклеювання шпалер на проґрунтовані стіни (див. Грунтовка під шпалери: яку вибрати і як використовувати) піде набагато менше клею. Якщо ж клей нанести на не підготовлені стіни, то частина суміші швидко вбереться, шпалери дуже погано будуть, клеяться.

Увага: Дуже важливий момент полягає в тому, перед початком процесу обклеювання грунтове покриття повинна повністю висохнути. Саме це гарантує міцне зчеплення шпалер зі стіною. Якщо ж ви плануєте прикрашати приміщення різними пінопластовими бордюрами, то краще всього це робити до того як шпалери будуть обклеєні.

Основні поради по обклеюванню широких шпалер

В першу чергу, потрібно звернути увагу сумісні придбаний клей і шпалери, так як для кожного типу велике значення має те, до якої групи відносяться ваші шпалери. Так, вони можуть бути: легкі, щільні або ж важкі.а шпалер передбачена своя клеюча суміш, що буде гарантувати хороший, а головне якісний результат.

 • Використовуючи для шпалер не відповідний клей, ви ризикуєте не якісно виконати ремонтні роботи. Зазвичай, з нестандартними шпалерами клей прийнято наносити безпосередньо на стіну, але щоб не було неприємних інцидентів, повинна бути відразу прочитана інструкція.
 • Так як краще бути точно впевненим, що ви все правильно робите, ніж потім під похапцем все переробляти, крім того на переробку ви витратите не тільки лини матеріали, а і свій час.

Як клеїти бамбукові шпалери метрові, щоб стики не кидалися в очі?

 • По-перше, починати клеїти найкраще від вікна і по напрямку як падає світло. Так, ви можете зробити шви менш помітними.
 • По-друге, якщо шпалери мають малюнок або візерунок, то їх треба обов’язково дотримуватися. Таким чином, можна створити ефект безперервного малюнка.
 • По-третє, слід клеїти шпалери, починаючи з середини і з верху, тоді ймовірність хорошою, і акуратною обклеювання буде більше.

Увага: І останнє, але чимало важливий рада – використовуйте кілька драбин для обклеювання широких шпалер. Так буде зручніше клеїти, ну і менше буде рухів і переміщень.

Взагалі, треба відзначити, що процес обклеювання стін широкими шпалерами мало чим відрізняється від звичайних шпалер. І там, і там найголовніше – це добре підготовлена основа і акуратні і продумані руху при самій проклейці шпалер. Також дуже важливо не тільки знати методику як правильно клеїти шпалери, важливо також вміти застосовувати свої знання в дію.

Покрокова інструкція обклеювання стін широкими шпалерами

Тепер давайте розглянемо особливості поклейки:

Как клеить метровые флизелиновые обои правильноПравильно розподіляємо на площині

 • Спочатку потрібно визначити, скільки смуг шпалер вам потрібно, а для цього потрібно знати загальну довжину стін.
 • Дуже важлива також і розмітка першого полотна, так як це основа для правильного подальшого обклеювання.
 • Особливу увагу потрібно приділити обклеювання шпалер в кутах. Завжди потрібно залишати напуск, щоб не було не состиковок і пропусків, так як може утворитися некрасива щілину.
 • Далі слід нарізати потрібну кількість смуг для однієї стіни. Після цього потрібно нанести клей на всю ширину полотна, трохи виходячи за зазначені лінії.
 • Найкраще починати обклеювання шпалер разом з помічником. Так, одна людина тримає верхній край, а другий акуратно загладжує полотно.
 • Пригладжуючи шпалери до стіни головне прибрати всі бульбашки повітря. Починати потрібно з середини і направлятися до країв.
 • Продовжуючи клеїти шпалери потрібно це робити впритул, щоб не було захлестов і зазорів, так як це буде виглядати не дуже естетично.
 • Не завжди вдається вгадати з кількістю цілих смуг, тому іноді доводиться розрізати одну з них по вертикалі. Подальшу обклеювання потрібно продовжувати з кута, продовжуючи візерунок або малюнок. Клей, який буде виступати на стиках можна прибрати за допомогою звичайної чистої ганчірки.

Як правильно клеїти шпалери в незручних місцях

Поклейка шпалер – це непроста справа, особливо якщо мова йде про таких складних місцях як прорізи дверей, області батарей або ж просто кути.

 • А от стелю найзручніше обклеювати широкими шпалерами. Так як все одне, для обклеювання потрібно кілька людей, а от смуг потрібно буде менше. Отже, обклеювання буде здійснюватися багато швидше.
 • Щоб акуратно і красиво поклеїти шпалери навколо і під батареєю, краще всього порізати смугу шпалер на кілька невеликих шматків. Самим оптимальним варіантом буде вирізати з декілька частин з одного полотна.
 • Найбільші проблеми з обклеюванням шпалер у важкодоступних місцях виникають з стикуванням малюнка або візерунка. Повного збігу малюнка досягти дуже важко. Тому всі дії потрібно заздалегідь продумати, щоб не втратити багато матеріалу, а найголовніше часу.
 • Величезним полюсом флізелінові шпалер є те, що їх можна пересувати ще протягом 10 хвилин після наклейки на стіну. Тому не використовуйте швидкосохнучий клей, так як можна просто все зіпсувати. Такий клей можуть використовувати тільки професіонали, у яких вже набита рука і вони можуть правильно наклеїти шпалери з першого разу.

Як самостійно наклеїти нестандартні шпалери

Іноді трапляються ситуації, коли поруч немає помічника, а поклеїти шпалери потрібно. Це під силу і одній людині, хоча багато хто вважає, що для цього процесу потрібно двоє, так як ширина шпалер може бути близько метра. Але охоплення людської руки сягає півтора метра, тому можна самостійно поклеїти шпалери. Найголовніше – це продумати всі свої ходи наперед і діяти швидко.

Навіть якщо у вас з першого разу не вийде з першого разу ідеально наклеїти шпалери, то не впадайте у відчай і не кидайте роботу. Так як ви завжди можете переклеїти полотно, а далі кілька разів повторивши цей процес, ви втянитесь, і у вас почне виходити.

Але найголовніше, потрібно не забувати про технічні вимоги до обклеювання шпалер, так як якщо буде протяг, то у вас точно нічого не вийде. Пам’ятайте, що двері та вікна можна відкривати після того як пройдуть добу.

Основні поради по обклеюванню стін

Наприкінці хотілося б звернути вашу увагу на кілька правил, які з першого погляду можуть видатися простими, але вони дуже корисні і важливі. Тільки дотримуючись цих порад, результат вашої роботи перевершить всі очікування.

Отже:

 • По-перше, постарайтеся заздалегідь підготувати весь потрібний інструмент, щоб в процесі обклеювання не відволікатися, а тільки зосередиться на роботі. Таким чином, ви не тільки не будете втрачати час на пошуки потрібного інструменту, але і ви зможете повністю сконцентруватися на процесі.
 • По-друге, дуже важливо знати і методику обклеювання стін широкими шпалерами, так як тоді у вас буде складений чіткий план, за яким ви будете діяти.
 • По-третє, крім методики, потрібно розуміти, як і де клеїти. Головне мати в голові готову картинку, розуміти яку ви хочете кімнату. Для того щоб приміщення виглядало стильно та оригінально можна використовувати кілька різновидів шпалер. Таким чином, ви додасте кімнаті більшої виразності і фактурності. Таке комбінування шпалер відмінне рішення, щоб приховати якісь вади і нерівності стін.

Прикладом такого вдалого поєднання різних шпалер можна назвати чергування по горизонталі. За допомогою такого прийому можна візуально зменшити висоту приміщення, якщо стелі дуже високі, а за допомогою чергування вертикального можна візуально розширити вузьке приміщення. Також можна зробити колірний акцент на одній стіні, це теж дуже стильно і модно виглядає.

Як підсумок, потрібно сказати, що обклеювання стін широкими шпалерами має безліч своїх нюансів і секретів, які дозволяють швидко і якість поклеїти шпалери. Як наклеїти шпалери флізелінові ви тепер розумієте і інструкція допоможе вам зробити все правильно. Причому зробивши все своїми руками кінцева ціна буде не значною.