Як клеїти пробкові шпалери самому правильно

Как клеить пробковые обои самому правильноКоркові шпалери як клеїти самому

Шпалери під пробку останнім часом користуються популярністю. І це не з проста, адже даний матеріал має не просто прекрасний зовнішній вигляд, але і практичний за багатьма показниками.

Сьогодні ви дізнаєтеся не просто як клеїти пробкові шпалери самому, але і ознайомитеся чим вони привабливі і де їх застосовувати не варто. Так само на фото та відео ви побачите самі відповідальні моменти виконання цієї роботи.

Зміст статті

  • Що слід доля
    • Головні переваги шпалер з пробки
    • Недоліки шпалер з пробки
  • Обробка корковими шпалерами
    • Короткий перелік інструментів для поклейки пробкових шпалер
    • Клей для поклейки
    • Процес поклейки
  • Невеликі уточнення і хитрощі пов’язані з роботою з матеріалами пробочными

Що слід доля

Перш ніж думати, як клеїти пробкові шпалери, треба зрозуміти, на скільки вони вам підійдуть. Адже ціна матеріалу досить висока. І тому варто підійти з особливою відповідальністю.

Головні переваги шпалер з пробки

Коркові, як і інші види шпалер, мають свої переваги і недоліки:

  • Самим їхньою головною перевагою, звичайно ж, є їхня неперевершена екологічність, адже у процесі їх виробництва застосовуються тільки природні матеріали. Природно лише цим їх гідності не вичерпуються.
  • Кора коркового дуба, сама по собі, відрізняється високою міцністю. Тому й отримані шпалери володіють дуже високою стійкістю до механічних впливів. Незважаючи на своє природне походження вони не горючі, як можна було подумати. Вони володіють відмінними грязе – і водо-відразливими властивостями. При цьому, коли миття все ж знадобиться, коркові шпалери покажуть свою високу стійкість до миючих засобів.
  • Коркові шпалери прекрасно підходять для оздоблення навіть дитячої кімнати, завдяки тому, що здатні до досить великим рівнем шумопоглинання. Вони довговічні і антибактеріальні, а великий вибір кольорів і фактур, дозволить вибрати найбільш підходящі до будь-якого стилю.
  • Шпалери з кори коркового дуба, підійдуть не тільки для дитячої, але і для обробки кухні і будинку в цілому. Вони не вбирають запахи, а значить, не будуть вбирати запахи їжі при готуванні. Їх природне походження, дає їм терморегуляційні властивості. Взимку вони допоможуть зберегти тепло, а влітку приємну прохолоду. Вони не електризуються, а значить, не сушать повітря.
  • Так само їх чудово можна клеїти і своїми руками. Так само вони буде виступати і в якості додаткового утеплювача і при постійному подорожчанні енергоносіїв цей показник треба врахувати.

Ну, ось приблизний перелік головних переваг. Але крім переваг вони, звичайно ж, мають і свої недоліки.

Недоліки шпалер з пробки

Як і будь-який вид шпалер, коркові шпалери мають свої мінуси, але досить незначні.

  • Коркові шпалери, відносяться до високої цінової категорії, адже матеріали їх виготовлення мають повністю природне походження. Вони не люблять занадто багато вологи, хоча, як і писалося вище, вологостійкі. Тобто якщо ви захочете їх помити, це вони сприймуть цілком добре, але якщо ви обираєте шпалери для ванної, то вони швидко зіпсуються.
  • Для ванної кімнати, коркові шпалери те ж можна вибрати, але вибирати шпалери в такому випадку потрібно тільки з воскової обробкою.

Увага: Даний матеріал легко пошкоджується механічним шляхом Тому подумайте, перш ніж вибирати даний вид для обробки приміщень з високою відвідуваністю людей.

Обробка корковими шпалерами

Короткий перелік інструментів для поклейки пробкових шпалер

Збираючись клеїти пробкові шпалери правильно, першим ділом слід потурбуватися допоміжними інструментами і матеріалами.

  • Так вам знадобляться такі прості і буденні речі, як дрантя, гострі ножиці, олівець і лінійка.
  • Далі підуть предмети, що зустрічаються не у кожної людини. Це рівень або висок, а також інструменти для нанесення клею. В якості таких інструментів прекрасно підійде невеликий звичайний шпатель, щоб накладати клей, і зубчастий (рифлений) шпатель для його нанесення. Саме такий шпатель здатний найбільш рівномірно і при цьому економно наносити клей на поверхню. Він має своєрідні зубчики, різних розмірів.

Увага: Тому коли будете купувати його, відразу уточніть продавцю, для яких робіт він буде використовуватися. Для роботи з клеєм вибрати шпатель з дрібними зубчиками. Бувають вони і металевими та гумовими, але по суті це не важливо.

Клей для поклейки

Перейнявшись всім необхідним інвентарем, з такою педантичністю слід вибирати клей. Шпалери з пробки вимагають для правильної поклейки спеціалізований клей або подібний за складом та властивостями. Клей для коркових шпалер є у багатьох мережах роздрібної торгівлі.

Как клеить пробковые обои самому правильноПідбираємо потрібний клей

Увага: Якщо такого немає, можливо, застосувати акриловий клей, що зробить поклейку шпалер технології схожою з поклейкою кахлю. Найзручніше наносити шпателем з зубцями, щільно притискаючи приклеюване до поверхні стіни.

  • Займаючись наклеюванням пробкових шпалер, ні в якому разі не варто забувати про один важливий чинник. Їх не варто, піддавати деформації і згинання, а також не клеїти їх один на одного у кутах. Коркові шпалери клеяться тільки стик в стик, а відрізають ножицями.
  • Шпалери з кори коркового дуба, як правило, дуже туго упаковуються, що призводить до їх легкої деформації. Це досить легко виправляється, достатньо просто дати їм полежати. Все те ж саме можна віднести і до пробкової плитки
  • Ось тепер знадобиться олівець, всю стіну слід ретельно розмітити. По центру стіни кресляться дві перпендикулярні лінії за допомогою виска і рівня. Якщо прирізку кутів планується виконувати тільки по низу, горизонтальна лінія трохи зсувається. При наклеюванні саме шпалер, а не плитки, викреслюється тільки одна пряма вертикальна лінія, все так само за допомогою схилу, і вже від неї в обидві сторони ведеться поклейка. Це дозволить зробити прирізку абсолютно рівномірно.
  • Коли при поклейку використовується густий, в’язкий клей, брати його буде легше невеликим шпателем, а наносити її зубчастим шпателем. Клей наноситься тільки на місце поклейки, коркову плитку або листок шпалер з пробки, інакше він дуже швидко засохне. Після ретельного нанесення клею, приклеюване максимально щільно притискається до стіни. Краще всього це робити з помічником, тому що провести рівномірне притискання в поодинці не представляється можливим.
  • Корковий матеріал, клеїться тільки стик в стик і тільки так і не інакше. Клей ні в якому разі не повинен вилазити з під стику. Вилізлий клей прибирається не відразу, а акуратно отковыривается після повного висихання.
  • Надлишки видаляються ножицями, а не ножем, так як ножем можна випадково пошкодити вологі від клею шпалери. Приклеєні правильно по всій технології шпалери відрізняються дуже довгим терміном експлуатації, від 20 і більше років, із збереженням презентабельного вигляду весь цей термін. В якості догляду за корковими шпалерами, цілком вистачить пройтися по ним пилососом або рідкісної вологого прибирання.

Процес поклейки

Після закінчення всіх підготовчих робіт і вибору клею, можна починати саму роботу. Стіни бажано трохи вирівняти і загрунтувати (див. Грунтовка під шпалери: яку вибрати і як використовувати), але пробкові шпалери не дуже вимогливі до цього. Коркові шпалери добре ляжуть і на не дуже рівні стіни.

Розмітка стіни вельми бажана, вона допоможе вам зберегти симетрію при поклейці. Також певну допомогу в укладанні надасть та упаковка. Нерідко на ній описуються особливості роботи саме з даним видом куплених шпалер.

Как клеить пробковые обои самому правильноОбробка корковими шпалерами

Увага: У наш час даний матеріал робиться і з візерунками. Тому купуючи його треба все прорахувати. Адже будуть і відходи. Чим більше буде візерунок, тим і відходи будуть вище.

  • Клей наноситься по інструкції, якщо вона є, або, якщо її немає, як вважаєте за потрібне. Якщо ви впевнені в якості і надійності клею, то його можна нанести тільки на одну поверхню, стіну або шпалери. При цьому, ті хто займається ремонтом професійно все ж радять не шкодувати клею і мазати їм відразу і стіну, і лист шпалер. Густі, в’язкі клеї наносяться на поверхню стіни виключно зубчастим шпателем.
  • Крім того, серед пробкових шпалер зустрічаються і з самоклеющейся плівкою, при укладанні яких клей повністю не потрібен. Вони клеяться на сухо без води, на чисту, добре вирівняну стіну.
  • Шпалери з кори коркового дуба дуже погано переносять заломи і згини, і якщо їх допустити це позначиться згодом на їх довговічності. У місцях заломів і згинів майже завжди з’являються тріщини. Тому максимальну обережність необхідно проявити при обклейке кутів кімнати.
  • Ще один з факторів, що потребують окремого згадування, є пристойний порівняно з іншими видами шпалер, вага пробкових шпалер. Тому клеїти їх потрібно не тільки на надійний клей, але і не поодинці. Намагаючись впоратися з важкими незручними листами шпалер одному, ви майже напевно изведете багато матеріалу, зіпсувавши шпалери заломами і згинами.
  • Поклейка стик в стик у випадки пробкових шпалер не данина моді або ще чого-небудь, а суто нагальна необхідність. Коркові шпалери відрізняються деякою товщиною, і якщо допустити наползание краю на край, такі місця будуть сильно випирати. Природно, як і при поклейці звичайних шпалер, потрібно стежити, щоб не було бульбашок. Пропущені бульбашки видаляються гумовим валиком, або шприцом. Користуючись шприцом, ви спочатку протикає сам міхур, а вже всередину видавлює трохи клею для кріплення, а після можна пройтися валиком.
  • Дотримуючи всі правила при поклейки, можна домогтися максимально довгого заявленого терміну служби шпалер. Поклеїти їх, ви при мінімальному догляді, не зможете змінювати їх протягом 20 і більше років. Саме тому, якщо ви не впевнені, що впораєтеся з цим самі, варто звернутися до професіоналів. Переплативши трохи за роботу, ви все одно виграєте в довгостроковій перспективі.

Невеликі уточнення і хитрощі пов’язані з роботою з матеріалами пробочными

Так клеїти шпалери з кори коркового дуба, можна не тільки вертикально, але й по горизонталі. А робота з коркової плиткою багато в чому схожа на роботу з звичайним кахлем. Тобто, якщо ви маєте хоча б мінімальний досвід роботи з кахельною плиткою, з коркової розберетеся. Вона точно так само, кладеться в розбіг, ромбом або по діагоналі, головне вирішити це заздалегідь.

Отже:

  • Ще одна не маловажна деталь – це нарізка пробкових шпалер, викликає у багатьох певні проблеми. Вирішується вона будівельним ножем зі змінними лезами. Ніж необхідний дуже гострий, так як шпалери досить ломки, а складні місця під розетки та вимикачі вимагають особливої акуратності. Шаблони або по іншому лекала під них виготовляються в одному або декількох екземплярах, залежно від того однакові вони у вас в кімнаті чи ні.
  • Через ламкості пробкових шпалер і їх нелюбові до всіляких згину, вони не загинаються навіть у кутах. У кутах вони акуратно підрізають, щоб домогтися максимально рівного і прямого стику.
  • Окремо варто згадати і роботу з таким виглядом пробкових шпалер, як коркові шпалери з восковим покриттям. На них, на жаль, досить легко залишаються сліди від брудних долонь, чого уникнути природно не завжди представляється можливим. Місце забруднення можна трохи підправити будівельним феном. Струмінь теплого повітря направляється на місце забруднення, в результаті чого воскове покриття тане, і сліди трохи згладжуються.
  • По суті поклейка пробкових шпалер, вельми трудомісткий процес, що вимагає деякої вправності. Але при цьому пробка має і цілий ряд незаперечних переваг, від чудового природного зовнішнього вигляду, до екологічності та довговічності такого інтер’єру. Вони прекрасно підійдуть для будинку, і не допустять появи цвілі і грибка. Можна не боятися їх мити навіть миючими засобами, не побоюючись їх намочити.

Багато хто думають, як на шпалери клеїти коркове покриття, це не складно, на нашому сайті є статті про зняття не тільки шпалер, але і різних барвників. Адже це обов’язково треба зробити, Інструкція є за багатьма варіантами обробки приміщення і цілком можливо після прочитання ви зможете підібрати собі й інше покриття.