Наклейка широких шпалер: особливості виконання робіт

Наклейка широких обоев: особенности выполнения работЯк правильно клеїти широкі шпалери

Метрові шпалери як правильно клеїти ми сьогодні розглянемо детально. Адже роботи тут більше, ніж зі стандартним матеріалом. Особливо важко і не зручно робити роботу в важкодоступних місцях.

Хоча вже є велика практика цієї роботи, і як поклеїти метрові шпалери ми розберемо нижче. Так само на відео та фото ви зможете переглянути додаткові матеріали для проведення якісної обробки.

Зміст статті

  • Метрові шпалери – особливості і порядок роботи
    • Достоїнства і недоліки метрових шпалер
  • Порядок наклейки на стіни метрових шпалер
    • Підготувати поверхню стін
    • Підготувати клей
    • Розмітка стін і нарізка шпалер
    • Приступити до обклеювання стін шпалерами
  • Принципи роботи в незручних місцях

Метрові шпалери – особливості і порядок роботи

Обклеювання стін шпалерами – захід, безумовно, відповідальна і складна. Не менш серйозним випробуванням для більшості людей є вибір нових шпалер для свого інтер’єру.

При всьому різноманітті на сьогоднішній день магазинів і компаній, де можна придбати нові шпалери, перевагу краще віддати тим місцям, де є можливість розглянути полотно як поблизу на спеціальному стенді, так і з більш дальньої відстані. Адже те, як шпалери виглядають в рулоні може сильно відрізнятися від виду їх на стіні.

При виборі шпалер потрібно проявити уважність, грунтовно все обдумати і перерахувати. Важливо пам’ятати таку закономірність, що горизонтальні смужки візуально розширюють приміщення, а вертикальні, як ніби, збільшують висоту кімнати. Ці особливості можуть виграшно використовуватися в оновленому дизайні приміщення.

Достоїнства і недоліки метрових шпалер

Як клеїти шпалери метрові будимо думати після того, як вирішимо на скільки вони підходять. Адже тут є свої переваги і недоліки.

Отже:

  • Основна позитивна якість широких рулонів – це зменшення кількості швів. “Безшовний” ефект досягається зменшенням числа використовуваних рулонів. Адже очевидно, що метрових шпалер буде потрібно вдвічі менше, ніж півметрових, отже, стиків буде менше, і вони будуть менш помітними.
  • При обклеюванні стін метровими рулонами набагато більше економиться час і для нанесення клею. Фізичних зусиль при цьому також витрачається набагато менше. При тому, що сама технологія обклеювання стін практично ні чим не відрізняється.
  • Наклейка широких шпалер цілком може заощадити і гроші, адже кількість рулонів буде менше. І якщо роботу зробити своїми руками, тоді ціна оздоблення буде значно нижче. Зазвичай метровий рулон обходиться на порядок дешевше, ніж два 50-сантиметрових.

Природно, поряд з перевагами можна відзначити і деякі складнощі, що виникають при використанні широких шпалер:

  • Метрове полотно необхідно клеїти на ідеально рівну поверхню, тому, що будь-які нерівності можуть порушити стикування, а адже саме непомітні стики є головним достоїнством метрових шпалер. Ця проблема, в принципі, вирішувана, тому, що на сьогоднішній день існує велика кількість способів обробки та підготовки стін до обклеювання шпалерами.
  • Наступне властивість метрових шпалер, яке може доставити більше незручностей, ніж використання вузьких рулонів, полягає в тому, що широкі смуги проблематичніше клеїти в складних місцях, таких як кути або простір за батареями.
  • До того ж необхідно дотримуватися збіг малюнка, що може бути досить-таки проблематично в таких незручних місцях. Зате стеля широкими шпалерами клеїти набагато зручніше, адже в два рази зменшується кількість приклеюються смуг, а значить часу і сил теж потрібно буде помітно менше.
  • Інша неприємність, яка може трапитися при обклеюванні широких шпалер, це ймовірність браку невеликого відрізка з декількох сантиметрів, і якщо немає бажання збирати його з фрагментів, треба буде докуповувати цілий рулон. В цьому плані класичні півметрові рулони простіше підігнати під розмір стін.
  • Ще один мінус, який можна лише умовно віднести до широких шпалер – їх досить проблематично клеїти одній людині. У цьому випадку просто необхідний хоча б один помічник. Хоча і півметрові полотна, звичайно, зручніше, клеїти з напарником.

Порядок наклейки на стіни метрових шпалер

Якщо складний вибір вже позаду, і перевага дісталося широким шпалер, то можна приступати до роботи. Тепер безпосередньо перейдемо і вирішимо, як правильно клеїти метрові шпалери.

Підготувати поверхню стін

Дуже важливо, щоб стіни були добре підготовлені і вирівняні. Це необхідно для ідеальної обробки швів. Адже саме непомітні шви і є основною перевагою широких рулонів.

Отже:

  • Старі шпалери обов’язково потрібно зняти (див. Як зняти старі паперові шпалери без проблем). Якщо це викличе труднощі, то їх слід намочити, і старі шпалери будуть зніматися без особливої праці.
  • Можливо залишаться шорсткості, і в цьому немає нічого страшного, тому що шорсткість буде тільки сприяти кращому з’єднанню стіни з клеєм і з новими шпалерами.

Увага: Не більша нерівність стін не зашкодить, якщо ви будете кріпити рельєфні шпалери. Якщо вони гладкі, тоді і стіна повинна бути ідеально гладкою.

  • Температуру в приміщенні неодмінно потрібно враховувати при роботі з будь-якими типами шпалер.
  • Ні в якому разі не повинно бути протягів до повного висихання, навіть якщо на це може знадобитися кілька діб. Зате в результаті можливого настільки довгого очікування, шпалери на стіні не будуть “пузиритися”, їх не “поведе”, і стики не будуть розходитися.
  • Перед тим як почати роботу, необхідно відключити електроенергію. З розташованих на стінах розетках і вимикачах зняти верхній корпус. Всі стіни слід звільнити від шурупів, дюбелів, цвяхів, кріплень і т. п.
  • Після того як шпалери висохнуть, в місцях знаходження розеток полотно слід розрізати хрест на хрест, прибрати зайві шматочки шпалер, і потім повернути корпусу назад.

Підготувати клей

При купівлі клею обов’язково потрібно враховувати, щоб він відповідав обраному виду шпалер. На шпалерах є інструкція з рекомендаціями.

  • У приготовлену тару, налити воду і тонкою цівкою всипати клей, заважаючи при цьому воду по колу.
  • Коли маса буде ретельно перемішана, їй необхідно дати постояти, згідно з рекомендаціями на упаковці. Як правило, зазвичай це займає більше 15 хвилин.

Увага: Маса повинна бути однорідною і без грудок. Інакше вони будуть проступати через полотно.

Розмітка стін і нарізка шпалер

Незалежно від обраного типу та ширини шпалер, фахівцями рекомендується починати обклеювання стін від вікна.

Наклейка широких обоев: особенности выполнения работРобимо розмітку стін

Однак метрові шпалери, з-за їх можливості клеїтися встик, можна починати клеїти звідти, де це буде більш зручно і економічно. Але краще всього починати це робити від кута.

  • За допомогою схилу, лінійки і олівця потрібно провести вертикальну лінію, з якої слід починати клеїти першу смугу.
  • При нарізуванні шпалер з боку підлоги і стелі, слід залишити приблизно по 10 запасних сантиметрів. Це потрібно для того, щоб при необхідності зрушити полотно вниз або вгору.
  • Дуже зручно, що шпалери дають таку можливість протягом 10 хвилин після нанесення їх на стіну. Всі зайві частини можна буде зрізати гострим канцелярським ножем, але тільки після того, як шпалери на стінах остаточно висохнуть.

Приступити до обклеювання стін шпалерами

Якщо всі підготовчі роботи зроблені, значить вже саме час починати клеїти шпалери.

Наклейка широких обоев: особенности выполнения работНанесення клею на шпалери

Отже:

  • Необхідно знову гарненько перемішати клей, потім широким пензликом нанести його на стіну, в те місце, де згідно розмітці буде починатися перша смуга.
  • Відразу промазуємо клеєм шпалери. Даємо трохи часу, щоб шпалери розм’якли.

Наклейка широких обоев: особенности выполнения работРозгладжуємо шпалери

  • На даному етапі робіт знадобиться допомога напарника. Полотно потрібно акуратно прикласти до зазначеного місця, і починати розгладжувати. Це робиться традиційно від верху до низу, і від центру до країв. Можна використовувати спеціальний валик.
  • Зайвий клей по краях потрібно прибирати вологою ганчіркою. Наступну смугу потрібно клеїти максимально близько до попередньої, стик в стик.

Увага: При необхідності підганяти малюнок. В залежності від розміру малюнка, підгонка полотна може скласти до 30 сантиметрів.

Принципи роботи в незручних місцях

Незручні місця, до яких відносяться кути, прорізи, стіни за батареями, вимагають особливої уваги. Однак, в цих місцях теж немає особливих складнощів, просто доведеться витратити трохи більше часу.

  • Смугу треба клеїти таким чином, щоб вона злегка накладалася на кут. Теж саме потрібно зробити і на інший прилеглої стіни.
  • Потім за допомогою лінійки і ножа робиться вертикальний розріз через ці дві смуги.
  • Після чого потрібно підвести краї і відрізати зайві шпалери, потім ще раз змастити клеєм стик, і повернути смуги назад.
  • Для того, щоб проклеїти шпалери за батареями доведеться розрізати полотно на більш дрібні частини. Краще в цьому випадку різати з однієї смуги, призначеної для цілої частини стіни.
  • Ще одна трудність роботи в таких незручних місцях – стежити за збігом малюнка.
  • Це іноді може бути досить-таки проблематично, але до прикладу флізелінові шпалери мають дуже велику перевагу, даючи можливість пересувати полотно по стіні протягом ще 10 хвилин після наклейки.

Новачкам, які не знають метрові як клеїти шпалери, варто прислухатися до рекомендації не користуватися клеєм з добавками для якнайшвидшого висихання.