Як клеїти шпалери на стелю: підготовка приміщення та порядок виконання робіт

Обробка стелі шпалерами в наш час дуже поширена, так як не вимагає великих фінансових витрат і виконується за короткий період часу. Як клеїти шпалери на стелю, щоб робота була якісно виконана?

Вконтакте
Однокласники
Facebook
Twitter
Мій світ

Шпалери допомагають приховати дефекти поверхні стелі, які помітні при звичайному фарбуванні. Сьогодні, вибір шпалер дуже різноманітний. Все залежить від естетичного смаку господаря помешкання. Можна придбати цей обробний матеріал з візерунком або малюнком. Але необхідно врахувати, що якщо приміщення нестандартної або складної форми, то підбирати візерунок або малюнок буде складно при поклейці. Для таких приміщень краще вибирати шпалери під фарбування. Кожен вид полотна має свої переваги і призначення.

Щоб приступити до поклейки шпалер, необхідно провести наступні роботи.

Підготовка приміщення

Приміщення повинно бути ретельно прибрано, щоб не було пилу і бруду. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до роботи. За добу до поклейки, необхідно забезпечити потрібну температуру (22-24 град.) у кімнаті, закривши двері та вікна. Щоб на стелю не потрапляв яскраве сонячне світло, вікна можна зашторити.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Фотошпалери для стелі «Небо»

Інструменти і матеріали

Для роботи нам знадобляться інструменти і матеріали. Спочатку потрібно вибрати шпалери, уважно прочитавши інструкцію по поклейке. Для стелі найчастіше використовують вінілові, флізелінові, а також рідкі шпалери. Полотно шпалер має бути без кромок, щоб можна було приклеїти впритул один до одного.

Поклейку здійснюють за допомогою наступних інструментів:

— гострий ніж для викроювання шпалер;

— олівець і рулетка;

— кисть, валик для нанесення клею;

— посуд для приготування розчину клею;

— шпатель, щоб розгладжувати бульбашки повітря;

— драбина.

Для виконання роботи потрібні наступні матеріали:

— клей;

— паперова стрічка або сітка для швів;

— тканина для витирання залишків клею;

— шпалери.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Червоні шпалери для стелі в східному стилі

Підготовка стелі до поклейки

Як правильно клеїти шпалери на стелю? Спочатку готується поверхню для поклейки: вона повинна бути гладкою і рівною. Стеля є найбільш видимою частиною кімнати, яка завжди на огляді, і тому він повинен бути ідеально рівним.

Спочатку потрібно видалити залишки старого клею, фарби. При денному або штучному освітленні стеля відмінно проглядається: видно всі нерівності, тріщини, бульбашки. Всі тріщини і ямки необхідно зашпаклювати, щоб їх не було видно на полотні.

Треба звернути увагу на кути стелі зі стінами. Кути повинні бути прямими, близько 90 градусів. Якщо на стелі знаходяться старі шпалери, їх необхідно зняти. Досить розсікти в деяких місцях шпателем і нанести на них воду з содою або з будь-яким миючим засобом. Після цього, вони легко відстають і знімаються.

З поверхні, обробленої емаль, фарбу можна не знімати. Треба обробити поверхню мильним розчином, підсушити і зачистити за допомогою шкурки. Вапняне покриття змивається пензлем з гарячою водою. Через півгодини товстий шар легко віддаляється скребком.

Якщо стеля викладають гіпсокартонними плитами, то його необхідно зашпаклювати, на стики встановлюється спеціальна сітка, Після висихання шпаклівки, проводять шліфування і грунтовку. Ґрунтовка покращує якість наклеювання. Краще використовувати акрилову грунтовку, яка пропускає повітря через поверхню.

Перед початком робіт потрібно зняти люстру і ізолювати дроти. Для того, щоб компенсувати недолік світла, можна скористатися переносними світильниками.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Шпалери в гипсокартонной конструкції

[rek_custom1]

Процес поклейки шпалер

Спочатку потрібно правильно зробити розмітку на стелі. Визначається центр стелі, шляхом перетину діагоналей від кутів. Чертится лінія посеред стелі і від цієї позначки вимірюється відстань на ширину половини рулону в одну й іншу сторону. Це буде перша смуга. Наприклад, якщо ширина рулону складає 1 м, то необхідно відміряти 50 см в одну сторону і 50 см в іншу.

Починають клеїти від центру, щоб дотримати симетричність. Якщо необхідно, щоб стики були менш помітні, треба клеїти від вікна, від джерела природного освітлення.

Для кожного виду шпалер є спеціальний клей. Клей треба розвести з сухої суміші за півгодини до поклейки. Добре розмішати і залишити для набрякання. Розбавляти потрібно строго по інструкції, витримуючи необхідні пропорції.

Після нанесення розмітки і приготування розчину клею, можна приступати до поклейке шпалер на стелю. Існують кілька правил:

— потрібно швидко наклеювати полотно, щоб клей не висох;

— необхідно правильно відміряти, не допускаючи переклеивания;

— у місцях стиків акуратно наносити клей, уникаючи патьоків і плям;

— уважно дивитися за візерунком і підбирати потрібний відрізок шпалер;

— кути і стики ретельно промащувати.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Комбінування шпалер для стелі

Коли нанесений клей, потрібно, до його засихання, взяти полотно, акуратно притримуючи його за початок, середину і край. Потім прикласти бічний край до стику стелі і стіни, за допомогою шпателя рухатися до протилежної сторони. Щоб поверхня полотна збереглася неушкодженою, необхідно обережно розгладжувати шпалери для усунення пухирців повітря. Приклеївши першу смугу, приступити до наступної, без утворення щілини або нахлеста. Стики потрібно ретельно прокатувати валиком або шпателем, в залежності від виду матеріалу полотна.

Крайню смугу, біля стіни, попередньо заміряти і відрізати. Після висихання, необхідно підрізати зайві відрізки полотна з допомогою ножа і шпателя.

Під час висихання не можна відкривати вікна і двері в кімнаті, так як порушиться температурний режим, і шпалери можуть погано приклеїтися.

Для того, щоб знати як правильно клеїти стелю шпалерами, треба уважно прочитати інструкцію до шпалер. Процес наклеювання шпалер на стелю практично нічим не відрізняється від даних робіт на стінах.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Шпалери з тисненням

Види шпалер для стелі

В залежності від виду шпалер, існують деякі тонкощі наклеювання. Найлегше, наклеювати шпалери на флізеліновій основі. Спочатку наноситься клей на поверхню стелі, потім наклеюється полотно і вирівнюється за допомогою шпателя. Клей необхідно використовувати густої консистенції. Головною перевагою цього виду є те, що при зняття старих шпалер, основа не залишається на поверхні стелі, тобто не потрібно додатково вирівнювати поверхню.

При роботі з вініловими шпалерами клей наноситься тільки на полотно, витримується близько п’яти хвилин, а потім приклеюється до стелі. Вінілове полотно не можна розтягувати, тому в роботі не використовують шпатель, а м’який валик.

Рідкі шпалери наклеюються за допомогою спеціального пластикового інструменту, який називається соколом. Майстер набирає суміш і наносить на стелю, а потім її вирівнює з допомогою сокола, постійно змочуючи водою.

Как клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работКак клеить обои на потолок: подготовка помещения и порядок выполнения работ

Тканинні шпалери для стелі

Заключні роботи

Коли шпалери повністю підсохли, гострим ножем відрізають зайві шматки. Потім здійснюється фарбування водоемульсійною або акриловою фарбою, приблизно через 48 годин після висихання. Колір підбирають, виходячи з кольору стін і інтер’єру. На верхню частину стіни наклеюється стрічка малярна, щоб при фарбуванні стелі, стіни не запачкались. Фарбування проводиться в тому порядку, як проводилося обклеювання. Після висихання першого шару фарби наноситься другий, щоб поверхня була повністю промальованої. Для фарбування ліпнини застосовується кисть.

Після цього, закріплюється стельовий плінтус, встановлюються світильники, і підключається електропроводка.

За допомогою стель, прикрашеними красивими шпалерами, кімната буде значно гарніше виглядати. Підвищиться комфорт і затишок приміщення.

Як клеїти стелю шпалерами відео:

Вконтакте
Facebook
Twitter
Google+
Мій світ

Бачите неточності, неповну або неправдиву інформацію? Знаєте, як зробити статтю краще?

Хочете запропонувати для публікації фотографії по темі?

Будь ласка, допоможіть нам зробити сайт кращим! Залиште повідомлення і контакти в коментарях – ми зв’яжемося з Вами і разом зробимо публікацію краще!