У чому особливість і перевага тканинних шпалер для стін: де застосовуються текстильні шпалери, як за ними доглядати і клеїти

Зміст

 • Тканинні шпалери – розкіш і комфорт
 • Що таке тканинні шпалери для стін
 • Які бувають різновиди
 • Коли застосовуються шпалери з тканини для стін
 • Як доглядати за тканинними шпалерами
 • Тканинні шпалери для стін в інтер’єрі різних кімнат: приклади
 • Корисне відео
 • Тканинні шпалери – розкіш і комфорт

  Текстиль рідко використовується в оформленні стін в житлових приміщеннях, однак має ряд переваг. При цьому такий декор буде виглядати цікаво і затишно.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьСеред великої кількості оздоблювальних матеріалів для стін існує таке покриття, як тканинні шпалери. Вони відрізняються багатством візерунка, екологічністю, а також створюють атмосферу тепла і комфорту.

  Що таке тканинні шпалери для стін

  Тканинні або текстильні шпалери – це двошарові шпалери на флізеліновій основі, зверху якої нанесений шар волокна, наприклад, бавовни, шовку, льону або поліестеру і віскози.

  Такий спосіб оформлення стін тканиною відомий як один з найбільш розкішних ще з давніх часів, так як палацові приміщення, кабінети та спальні найбільш багатих і впливових людей часто прикрашалися шовком і парчею. І на сьогоднішній день таке незвичайне оформлення стін виглядає особливо дорого і цікаво.

  Перший флізеліновий шар дозволяє без праці наклеїти текстиль, за характеристиками такі складні шпалери не будуть відрізнятися від звичайних рельєфних. А верхнє тканинне покриття дозволяє віднести матеріал до зносостійким, крім цього волокно обов’язково просочують спеціальними складами проти вигоряння на сонці.

  Таким чином, серед переваг можна виділити:

  • екологічність і натуральність матеріалу;
  • висока зносостійкість, особливо до механічного затирання;
  • шумо – і теплоізоляційні властивості;
  • незвичайна фактура, асортимент натуральних і штучних покриттів для будь-якого інтер’єру.

  Проте є і деякі недоліки, наприклад:

  • не вологостійкий матеріал, що призводить до вбирання пилу і запаху (крім моделей, просочених хімічними складами);
  • вивести забруднення або пляма досить складно;
  • ціна значно вище інших оздоблювальних матеріалів.

  Які бувають різновиди

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьКласифікація текстильних шпалер грунтується на видах верхнього тканинного шару. Це можуть бути натуральні матеріали (шовк, льон, бавовна, джут), штучні (поліестер, віскоза).

  Натуральні матеріали лицьового боку:

  • Шовкові. Один із традиційних видів, у якості основи використовується паперове покриття, зверху – шовк і визкоза. Стійкі до світла, у прибиранні не викликають утруднень.
  • Лляні. На паперовій основі лицьовий шар з лляної тканини. Володіють підвищеною шумо – і теплоізоляцією а також противобактерийными властивостями.
  • Фетрові. Поверхня м’яка на дотик. Добре зберігають тепло, зносостійкі, здатні візуально вирівнювати стіни.
  • Джутові. На паперовій основі, мають найбільш яскраво виражену текстуру, часто імітацію деревних і трав’яних покриттів. Така фактурність дозволяє приховати нерівності стін.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьЦі покриття не вологостійкі, отже, їх не можна очищати вологим способом, з-за швидкості забруднення не підходять для коридорів, дитячих кімнат і кухонь. Для використання в цих приміщеннях можна вибрати ті види, де тканина просочена спеціальними складами для поліпшення їх зносостійкості.

  Штучні матеріали лицьового боку:

 • Велюрові. Синтетичні, менш екологічні. На паперову основу наноситься рельєфний шар ПВХ. Вимагає особливого догляду.
 • Поліестер або поліпропілен. Менш екологічні, але самі зручні в експлуатації.
 • Коли застосовуються шпалери з тканини для стін

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьТаке покриття дизайну підходять для спалень, дитячих, кабінетів, віталень і їдалень. Віддати перевагу саме цьому опоряджувального покриття варто, якщо інтер’єр сприяє атмосфері розкоші або навпаки, максимальним еко спрямованості.

  Також ідеальне рішення у разі, коли необхідно приховати нерівності стін – текстурні фетрові, джутові або велюрові шпалери.

  Ще один важливий фактор – екологічність, наприклад, для дитячих кімнат краще вибирати натуральні матеріали.

  Як доглядати за тканинними шпалерами

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьДогляд безпосередньо залежить від типу текстилю:

  1) Велюрові і фетрові шпалери швидко вбирають запах і пил, тому їх слід періодично пилососити і протирати вологою ганчіркою.

  2) Джутові, лляні, шовкові шпалери слід пилососити або протирати сухою ганчіркою або щіткою.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьВологе прибирання заборонена.

  3) Поліестер або поліпропілен можна мити і навіть очищати за допомогою миючого пилососа.

  Тканинні шпалери для стін в інтер’єрі різних кімнат: приклади

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьДля спалень, віталень і кабінетів підходять велюрові, шовкові, бавовняні, фетрові шпалери, так як це приміщення не вимагає великої зносостійкості.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьДля кухонь і їдалень не варто використовувати ті види, які швидко вбирають запахи. Зупиніть свій вибір на поліестері або поліпропілені, їх можна мити і не бояться плям.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьДля дитячих кімнат підходять або натуральні льон і бавовна, або ненатуральні поліестерові, але вони більш практичні і не бояться забруднень.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьТемні відтінки допоможуть зосередити увагу на окремих предметах побуту, а оформлення не буде виглядати млосно.

  В чем особенность и преимущество тканевых обоев для стен: где применяются текстильные обои, как за ними ухаживать и клеитьТканинні шпалери – це зручний і незвичайний спосіб декору будь-якого приміщення, а широта асортименту дозволяє вибрати вид тканини за параметрами експлуатації кімнати.

  Корисне відео