Як підібрати до фотошпалери шпалери: поради

Как подобрать к фотообоям обои: советыЯк правильно вибрати шпалери

Як підібрати шпалери до фотошпалери замислюються багато при ремонті приміщення. На перший погляд не складний питання може при неправильному підході зіпсувати дизайн всього приміщення.

Як підібрати шпалери до шпалер правильно ми сьогодні і розглянемо. Є безліч дизайнерських рішень як їх поєднати, вам залишається вибрати найбільш прийнятний варіант. Так само подивившись фото і відео ви можете вибрати і іже готове рішення.

Зміст статті

 • Підбираємо фотошпалери до фонового обойному покриттю
  • Фотошпалери в оформленні інтер’єру різних кімнат
  • Нюанси правильного комбінування зображень та кольорової палітри
 • Застосування фотошпалер для зонування приміщень

Підбираємо фотошпалери до фонового обойному покриттю

Як підбирають фотошпалери щодо фону, це буде першим етапом до прийняття рішення. Немає такої кімнати в квартирі, в якій можна було б використовувати в якості декору фотошпалери. Вони чудово прикрасять вітальню (див. Як вибрати шпалери для вітальні), дитячу кімнату та їдальню.

Збираючись придбати даний вид оздоблення для стін, необхідно керуватися деякими правилами:

 • Малюнок фотошпалер повинен гармоніювати із загальним інтер’єром;
 • Не можна піддавати зображення на фотошпалерах спотворення, воно повинно вписуватися в рамки приміщення, не виходити за його межі;
 • Шпалери, які є основним фоном оклеиваемого приміщення, повинні гармоніювати з малюнком на фотошпалерах і підтримувати загальну стилістику приміщення.

Фотошпалери в оформленні інтер’єру різних кімнат

За допомогою вдало скомбінованих кольорів і зображень можна домогтися зорового розширення приміщення передпокою.

 • Щоб звернути увагу на шафа, можна оформити його, оклеив фотошпалерами. Як правило, в передпокої відсутні джерела природного світла, тому оздоблювальні матеріали для неї вибирають в світлих тонах.
 • Унікальний вид передпокою можна надати, оклеив шпалерами і фотошпалерами (див. Фотошпалери в передпокої: з чим їх можна поєднувати) не тільки поверхня стін, але і частину меблів. Можна зупинити свій вибір на яскравих фотошпалерах з імітацією виду з вікна і вже до них підбирати колір основних шпалер, які будуть гармоніювати з кольором меблів.
 • Дуже ретельного підходу вимагає вибір оздоблювальних матеріалів для оформлення спальні. Краще витримати її в спокійних відтінках. Фотошпалерами краще обклеювати стіну, розташовану за ліжком. Так зображення не буде акцентувати увагу відпочиваючого людини. Чудово виглядають фотошпалери з рослинним або квітковим орнаментом у поєднанні з основним фоном шпалер.
 • Дуже гармонійно виглядає, коли тон постільної білизни поєднується з кольором шпалер і повторює їх малюнок. Важливим моментом є те, на яку сторону дивляться вікна спальні. Якщо це сонячна сторона, то рекомендується вибирати оздоблювальні матеріали холодних тонів. В спальню, вікна якої звернені на південну і східну сторони, чудово підходять шпалери, містять об’ємний малюнок. Це може бути зображення моря, лісовій гаю або красивого пляжу.
 • Вдало підібрана для оздоблення вітальні допоможе створити в ній потрібну атмосферу. Найбільш популярним в даний час є наклеювання фотошпалер з урбаністичним зображенням, контрастують з основним фоном шпалер. Дуже красиво виглядають шпалери на флористичну тематику. Це може бути вертикально розташований квітковий візерунок і основні шпалери, які підкреслюють колірну палітру фотошпалер.
 • Вибирати шпалери в дитячу кімнату потрібно, виходячи з особистих уподобань дитини. Також необхідно, щоб обробний матеріал був високої якості і в кольоровому виконанні. Зображення всіляких мультиплікаційних героїв дуже сподобаються дітям молодшої вікової групи (див. Фотошпалери казкові: де можна використовувати). Чудово виглядають в дитячій фотошпалери з природними мотивами. На них можуть бути зображені джунглі, пляжні замальовки або морські пейзажі.

Нюанси правильного комбінування зображень та кольорової палітри

Вибір шпалер не складе особливих труднощів, якщо слідувати рекомендаціям професійних дизайнерів по поєднанню кольорів.

Как подобрать к фотообоям обои: советыСтворюємо фон для фотошпалер

Отже:

 • Фахівці не радять яскравий малюнок на фотошпалерах поєднувати з яскравими фоновими шпалерами. Краще в якості фону використовувати однотонне шпалерне покриття або шпалери, що містять абстрактний малюнок. В виключних випадках можна використовувати рослинний орнамент, як на фонових шпалерах, так і в якості малюнка для фотошпалер. Вони повинні гармонійно доповнювати один одного, не заважаючи загального оформлення кімнати.
 • Неважко зробити вибір фонових шпалер до фотошпалерами, що зображує великий місто (див. Місто фотошпалери в інтер’єрі: як вибрати). Їх можна клеїти на будь-яку фонову основу. Шпалери з квітковим зображенням чудово поєднуються з основними шпалерами пастельних тонів. Шпалери з домінуванням зеленої кольорової гами рекомендується комбінувати з бежевим або з білим кольором фонових шпалер. Вони заспокійливо впливають на стан нервової системи мешканців кімнати. Необхідно пам’ятати, що фонова обробка не повинна відволікати увагу від сюжету на фотошпалерах, інакше їх потреба зводиться до нуля.
 • Крім того, що фотошпалери в оформленні інтер’єру виконують функцію естетичного доповнення, вони ще можуть бути використані для коригування простору в приміщенні. Наприклад, наявність великих малюнків візуально розширює простір кімнати. Для цього чудово підходять шпалери, містять збільшене зображення квітки.
 • Використання на шпалерах вертикально розташованих візерунків візуально подовжує простір кімнати, а шпалери світлих відтінків здатні додати додаткової освітленості в кімнаті. Велика кількість темних тонів, присутніх в оздоблювальних матеріалах, безумовно, додасть оригінальності в інтер’єр. Однак варто проявити обережність у використанні темної кольорової гами, такі кольори сприяють швидкому від них уставанию.
 • Якщо в фотошпалерах пріоритетною є жовта палітра кольорів, то до неї слід підбирати фонові шпалери бежевого, спокійного блакитного, світло – зеленого і ніжного рожевого відтінку. Якщо в зображенні на фотошпалерах яскраво виражена фіолетова або бузкова колірна гамма, то фонової обробкою до них можу служити шпалери в білих, бежевих, світло – сірих і ніжних блакитних відтінках.
 • Згідно з рекомендаціями професійних дизайнерів, краще уникати яскравого кольору шпалер у тих приміщеннях, які є місцями відпочинку. Їх можна використовувати для обробки дитячої кімнати, але і тут слід проявити стриманість. Яскраве зображення повинне займати лише незначний простір поверхні стін і стелі, на іншу частину доцільно наклеїти однотонні шпалери. Можна скористатися аплікацією та іншими дизайнерськими знахідками для гармонійного оформлення приміщення.
 • Фотошпалери дають можливість поєднання контрастних колірних рішень, надаючи вишукану унікальність кімнатах. Використання контрастів чудово виглядає в інтер’єрі їдальні і вітальні.
 • Для зображеної на фотошпалерах червоної троянди підійде фон у вигляді шпалер в кольорі хакі, а іриси будуть прекрасно гармоніювати з помаранчевої фонової обробкою.

Увага: останнім часом дуже популярна монохромна палітра кольорів для оформлення інтер’єру в спальних кімнатах, приміщеннях їдалень і віталень.

Застосування фотошпалер для зонування приміщень

Тепер давайте розглянемо фотошпалери як підібрати відповідно до виділених зон приміщення. Зональне поєднання фотошпалер і шпалер основного фону може бути виконано кількома способами.

Как подобрать к фотообоям обои: советыЗонування приміщення фотошпалерами

 • Фотошпалери із зображенням наклеюють на всю стіну або тільки на її центральну частину. Це сприяє візуальному розширенню кімнатного простору і в той же час виділення якої – небудь однієї зони.
 • Другий варіант нанесення фотошпалер передбачає їх розміщення з двох сторін від будь-якого обраного об’єкта. Можна придбати два примірники фотошпалер, а можна будь-комплект роз’єднати на дві однакові половини.
 • Ще один варіант – підбір різних комплектів фотошпалер, але з тематичними зображеннями. Оптично збільшити простір кімнати допоможе використання в інтер’єрі дзеркал, розміщених навпроти шпалер з малюнком.

Увага: Важливо, щоб в дзеркалах не було відображення фонових шпалер, це перешкодить створенню ефекту розширеного простору.

 • Для додавання більшої рельєфу приміщенню багато використовують таку модну тенденцію, як ніші, створювані в сучасних квартирах. Всю нішу рекомендується обклеїти фотошпалерами. Тут дуже вигідно будуть виглядати контрастні колірні рішення.

Как подобрать к фотообоям обои: советыОформлення шпалер в рамці

 • В даний час дуже популярно оформлення шпалер з малюнком у рамку. Це створює ілюзію присутності картин в інтер’єрі кімнати. Така оригінальна прикраса приміщення можна легко виконати своїми руками.
 • Для виготовлення рамок для фотошпалер використовують молдинги, пілястри, кронштейни та інші матеріали, що дозволяють досягти необхідного рельєфу або добитися оформлення під ліпнину.
 • Оформити фотошпалери в рамку можна декількома нескладними для виконання своїми руками способами. Перший спосіб передбачає обрамлення повністю всієї картини. Другий варіант являє собою складання хитромудрих композицій з ідентичними візерунками, що розрізняються розмірами або розбиття зображення на частини різного формату. Цей спосіб відмінно підходить для прикраси віталень і спалень.

Для того, щоб самостійно виконати таке красиве оформлення, необхідно дотримуватися певний алгоритм:

 • Вибрати місце розташування фотошпалер, враховуючи параметри приміщення, рівень його освітленості та інші важливі моменти.
 • Вирізати потрібні елементи малюнка з наявних фотошпалер.
 • Зробити на стіні розмітку місць, де будуть знаходитися підготовлені малюнки або одне зображення.Не обов’язково симетричне їх розташування.
 • Виконати кріплення рамок на поверхні стіни.
 • Вставити малюнки всередину рамок.

Увага: Послідовність виконання двох останніх елементів можна поміняти. Спочатку можна наклеїти малюнки на стіну, потім на них закріпити підготовлені раніше рамки.

 • Фахівці радять перед оформленням фотошпалер в рамки, виконати обробку поверхні стін шпалерами, що використовуються в якості основного фону. Дотримуючись гармонію в комбінуванні кольорів і зображень, можна добитися необхідного комфорту і затишку в кімнатах.

Як підібрати до фотошпалери шпалери ви тепер розумієте, все має бути гармонійно і радувати око. Зробивши всю роботу своїми руками її ціна буде не значною і інструкція допоможе вам все передбачити.