Вибираємо красиві шпалери для стін в коридорі

Выбираем красивые обои для стен в коридореФото вузького коридору

Тим більше що для обробки, просто і зі смаком цілком можна використовувати звичайні паперові шпалери. Головне – знати, на що звернути увагу при їх виборі, щоб композиція здавалася закінченою. Благо, красиві шпалери для стін на коридор сьогодні представлені в неймовірній різноманітності, і спробувати себе в ролі дизайнера приміщень може будь-хто.

Зміст статті

 • Як облагородити приміщення
 • Дизайнерські ноу-хау
 • Фотошпалери в коридорі
 • Варіант, як скомбінувати шпалери в коридорі
 • Оптимальний варіант для коридору – шпалери, що миються

Як облагородити приміщення

Далеко не всі господарі розуміють, наскільки важливо декоративне оформлення такого утилітарного приміщення, як коридор або передпокій. Між тим, вони завжди на виду, будь-який гість потрапляє у будинок через передпокій.

Чим не можливість, образно висловлюючись, «показати товар обличчям»?

Примітка. Як і будь-яке інше приміщення, коридор і передпокій мають свої недоліки і переваги, які можна вигідно використовувати при їх облагороджуванні:

ДостоинстваНедостаткиМалые розміри – менше обсяг ремонтних робіт, а простір моно візуально збільшити.Завантаженість меблями – необхідність враховувати декоративні особливості обстановки, її кольору.В коридорі як ніде в будинку доречно виглядає декоративна штукатурка або рідкі шпалери, що потрібно використовувати.Недолік освітлення – використовувати шпалери холодних тонів можна лише при продуманому напрямку освітлення.Наявність дзеркал – в поєднанні з фотошпалерами можна домагатися досить несподіваних композицій.Коридор – місце з підвищеним забрудненням. Про чистоту шпалер доводиться піклуватися окремо.

Дизайнерські ноу-хау

Выбираем красивые обои для стен в коридореНе секрет, що дизайн приміщень – ціла наука.

Особливо вона вдається креативним натур, для яких експерименти і помилки в задоволення. Якщо ви – одна з таких натур, то скласти вдалий проект своїми руками, точніше – розумом, напевно зможете.

Важливо. Обов’язково намагаємося поєднувати кольорові відтінки стін і підлоги; в ідеалі кольору шпалер і ламінату в коридорі повинні відрізнятися не більше ніж на тон; правило контрастності тут не працює.

Отже:

 • У дизайні є ряд прийомів, які використовують недосконалості людського мозку.
 • Такий оптичний обман дозволить без зайвих витрат, використовуючи лише красиві шпалери на стіни в коридор, візуально збільшити простір приміщення, зробити його світлішим або навпаки, похмурим.

Найпрактичніші з таких ноу-хау, отакі універсальні рішення, ми наводимо:

 • Теплі тони додають відчуття затишку – до них відносяться, насамперед, червоні, помаранчеві та жовті кольори, також всі різновиди білого.
 • Холодні тони відмінно прикрасять коридор, якщо додатково попрацювати з освітленням – шпалери синього, фіолетового, зеленого відтінків або похідні від них роблять приміщення декілька похмурими, але спрямований світло від ламп або світильників додає обстановці стильності.

Чіткі прямі лінії поєднуються з теплими тонами, розірвані і хаотичні, в свою чергу, вдалі в поєднанні з холодними відтінками:

Выбираем красивые обои для стен в коридореПолотна у вертикальну смужку візуально збільшують висоту стелі.

 • Розумно їх використовувати в кімнатах та коридорах, по формі наближеною до квадратної.
 • Такі паперові шпалери для коридору використовуються століттями, залишаються модними і сьогодні.

Полотна в горизонтальну смужку – у стані візуально зробити коридор більш довгим, якщо він досить короткий і стіни йдуть точно паралельно один одному.

Важливо. Вертикальні смуги не тільки збільшують висоту коридору або іншої кімнати, але і дещо «звужують» стелі; від їх використання краще утриматися в невеликих приміщеннях.

Ці поради – лише мала частина з ноу-хау, що широко застосовується дизайнерами в усьому світі. Не варто досконально слідувати наведеним рекомендацій, тим заганяти себе в рамки. То які вибрати шпалери для коридору, цілком залежить від уподобань господаря, а будь-які експерименти вітаються.

Фотошпалери в коридорі

Выбираем красивые обои для стен в коридореУ житлових приміщеннях фотошпалери використовуються нечасто.

Картини на всю стіну вписуються в об’ємні кімнати. Зовсім інші умови для коридору.

Які шпалери вибрати в цьому випадку роз’яснимо доступними прикладами:

 • Будь великий малюнок, орнамент або 3D-ефект на картинці візуально звужує простір для коридорів не підходить;
 • Фотошпалери з дрібними деталями в малюнку (квіти, зірки) теж не годяться – для них особливо вимогливо багате освітлення, яке не домогтися світильниками;
 • У комбінації з дзеркалами фотошпалери, розташовані прямо навпроти, додають простору обсяг.

Окремо відзначимо потенціал фотошпалер для створення комбінацій (див. Фотошпалери в коридор: робимо вибір). Дуже вдалим може виявитися комбінування шпалер в коридорі з оштукатуреними ділянками, цегляною кладкою або ж з рідкими шпалерами, по малюнку нагадують декоративну штукатурку. Такий варіант доречний і при оформленні проходів на кухню або в передпокій у вигляді арки – истирающиеся частини на кутах легко чиняться, а складнощів з приклеюванням ділянок і стикування листів можна уникнути.

Важливо. Варто обережно підходити до використання шпалер з яскравими фото-малюнками, вони виглядають досить помітно, добре підходять для інтер’єрів, у яких використовується яскрава меблева обстановка, фрагментарно рознесена по приміщенню.

Варіант, як скомбінувати шпалери в коридорі

Выбираем красивые обои для стен в коридореМожливих варіантів дизайнерського оформлення коридорів і передпокоїв існує стільки, що вибрати з них один єдиний може здатися непосильним завданням.

Але цього й не треба робити, можна зупинитися на абсолютно безпрограшному варіанті, мабуть, найбільш практичний і часто використовуваному. Якщо ви дивилися тематичне відео, то, напевно, не раз стикалися з ним.

Мова йде про комбінуванні різних шпалер у вигляді горизонтальних смуг:

 • Як правило, контрастна смуга розташовується в нижній частині стіни на висоті метра від підлоги.
 • Ділянка, що вище, може на два тони відрізнятися від кольору підлоги, майже завжди роблять його більш світлим.
 • Альтернативний варіант – поділ стіни на три рівні по ширині смуги, причому контрастною виконується центральна, а верхня і нижня повністю однакові.
 • Таке рішення по комбінуванню буде гарантовано вдалим. При цьому те, які поклеїти шпалери в коридорі, залишається цілком за господарем – ніяких жорстких вимог до кольору смуг не пред’являється.

Важливо. Лінія розмежування комбінованих шпалер повинна виділятися особливо, наприклад, проклеиваться тонкими смугами, колір яких поєднується з обома половинами.

Оптимальний варіант для коридору – шпалери, що миються

Выбираем красивые обои для стен в коридореПідбираючи варіант шпалер для конкретного приміщення, потрібно орієнтуватися не тільки на колірну гаму, тематику малюнка і декор в інших частинах будинку.

Обов’язково враховуються і особливості приміщення:

 • У випадку з коридором або передпокою, тобто місць, мінімально віддалених від вулиці і піддаються забрудненню, особливу важливість має стійкість шпалер до бруду.
 • Висновок з цього простий – намагаємося вибирати шпалери, що миються. Ціна таких моделей трохи вище, ніж аналогічних по дизайну паперових, зате їх не доведеться переклеювати через кілька років.
 • Особливо важливо для тих, у кого охайність – у пріоритеті. Хороший варіант, як скомбінувати шпалери в коридорі, це обклеїти нижню частину стін миються шматочками, а верхню – звичайними. На обличчя економія, так і на естетичних якостях анітрохи не позначиться.
 • Інший вихід з положення – якщо використовуються шпалери теплої колірної гами, вибрати моделі з більш темним малюнком. Такі полотна менш мазким, невеликі забруднення або навіть дефекти будуть практично не видно.

Визначаючись, які шпалери вибрати для коридору, враховуйте і наведені нами поради з декорування приміщення. Це допоможе вам отримати естетично вдало оформлене приміщення, справжнє обличчя вашого будинку.