Як правильно клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

 

Вирішивши організувати капітальний ремонт, багато хто заздалегідь планують майбутній дизайн приміщення, і які оздоблювальні матеріали потрібні для втілення всього задуманого. Серед великого різноманіття матеріалів для декорування стін, більшість обивателів віддає перевагу вініловим шпалерам з флізеліну. Не будучи професійними будівельниками, багатьох цікавить, як надалі правильно клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі самостійно.

Вінілові шпалери з флизелиновым шаром. Плюси і мінуси

Серед звичайних людей, необізнаних тонкощів будівельної термінології, багато хто часто звикли називати вищезазначені шпалери вініловими, але це не зовсім вірно. Звичайно, полотна виготовлені з вінілового шару з зовнішньої сторони, але базовий шар виконаний з флізеліну. Крім цього, є ще один вид вінілових шпалер, тільки вже на паперовій основі.


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

Щоб уникнути плутанини, виробники відзначили такі уточнення:

  • Шпалери, про яких йде мова в статті – вінілові на флізеліновій основі;
  • Вінілові шпалери на паперовій основі.

Основна відмінність між цими двома матеріалами полягає у базовій основі. За рахунок високої щільності флізеліну, шпалери добре приховують недоліки нерівних стін, чого не можна сказати про вінілові шпалери на паперовій основі.

Важливо: До всього іншого, шпалери на флізеліновій основі можна використовувати в якості антивандальних покриттів, оскільки вони успішно витримують випробування в квартирі з котами. У когось живуть ці пухнасті вихованці, той знає, які відмітини на шпалерах люблять залишати кішки.

Ще одна перевага вінілових шпалер на флізіліновой основі – з ними настільки легко працювати, що навіть недосвідчений людина зможе обклеїти стіни цим матеріалом самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги.

І не можна не згадати про такому плюсі як практичність в експлуатації, шпалери на флізелін готові прослужити вам довгі роки, не вимагаючи спеціальних заходів по догляду. По цьому параметру вони значно перевершують інші види оздоблювальних матеріалів, а особливо паперові шпалери.

Що стосується зовнішнього вінілового шару, то він також має масу плюсів. Наприклад, такі шпалери призначені для фарбування. Так що, якщо вам захочеться додати новизни в інтер’єр – сміливо можете експериментувати з новими фарбами.

Серед різновидів вінілових шпалер, варто підкреслити їх елегантного представника, текстура цього матеріалу виконана за методикою шовкографії. Цей декоративний оздоблювальний матеріал дуже вигідно може підкреслити стиль всього приміщення.


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

Важливо: Майте на увазі, що якщо ви віддали перевагу гладкому вінілу, а не спіненому, то можна облагородити такими полотнами практично будь-який куточок квартири: передпокій, кухню, коридор. Вони дуже вдало підкреслюють особливості приміщення, а крім того, за ними легко доглядати: достатньо пройтися вологою серветкою або пилососом.

Покроковий процес обклеювання стін шпалерами на флізелін

Для успішного проведення робіт, пов’язаних з поклейкою шпалер, цілком достатньо прочитати рекомендації виробника на упаковці, вивчити нижчеподану інструкцію, і при бажанні, подивитися декілька навчальних відео-уроків.

Інструментарій

Перед початком робочого процесу, підготуйте такі допоміжні інструменти:

  • юбая тара для клею;
  • Широкий і вузький шпателі;
  • Чисті сухі серветки або тканину для промокання полотен;
  • Канцелярський ніж, можна гострі ножиці;
  • Розгладжуючий валик для шпалерного полотна;
  • Пензель, олівець, рулетка.


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

Підготовка вінілових шпалер

Без попередньої підготовки стін клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі категорично не рекомендується. Поверхні з явно вираженими дефектами і нерівностями спочатку слід обробити шпаклівкою. Після того, як він повністю висохне, покрити поверх грунтующим засобом, який має бути нейтрального однорідного кольору. Це допоможе уникнути колірних конфліктів з майбутніми шпалерами. Після висихання ґрунтовки залишається тільки добре відполірувати поверхню стін наждачним папером.

Тепер можна починати клеїти шпалери на стіни

Відмітна особливість вінілових покриттів на флізелін полягає в тому, що не потрібно промащувати ні самі шпалерні полотна, ні поверхня стін клеєм. Достатньо купити клей хорошої якості, щоб нанести його на стіни. Якщо хочете підстрахуватися, то можна нанести трохи клею на краю шпалерних листів.

Зверніть увагу! Починати процес поклейки завжди слід тільки від віконного отвору. Фахівці стверджують, що ця методика найправильніша.

Візьміть на замітку ще одна порада від професіоналів: для успішного завершення всього процесу, для самого першого шпалерного полотна необхідно виставити лінію строго по вертикалі. Скористайтеся олівцем і механічних схилом. Починайте клеїти перший лист шпалер згідно з цією лінією – це буде своєрідний орієнтир. І вже всі залишилися полотна буде легко підганяти під перше полотно. Щоб поверхня стін в кінцевому підсумку вийшла гладкою і однорідною, а шви на стиках були непомітні, сусідні полотна наклеюйте встик, а не накладаючи краю внапуск. Після того, як полотно шпалер буде приклеєний до стіни, його слід добре рагладить чистою сухою ганчіркою.


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

Як краще поклеїти проблемні місця

Щоб по закінченню ремонтних робіт приміщення виглядало акуратно і привабливо, приклеїти вінілові полотна на флізелін на рівні поверхні недостатньо. Також необхідно особливу увагу приділити деяким проблемним областям: кутах, зоні біля батарей та іншим технічним особливостям планування. Нижче буде наведено способи, з допомогою яких, вийде впоратися із завданням максимально простою.

Область біля радіаторів

Часто, переходячи до оздоблювальних робіт за батареями, обивателями використовую фарбу. Але якщо вам хочеться виконати обробку саме шпалерами, то візьміть на озброєння наступний прийом.

Вінілове полотно потрібно розрізати за допомогою гострого канцелярського ножа або ножиць на невеликі довгі смужки. Потім вузької пензлем намазати стіну за радіатором клеєм, і дотримуючись послідовність приклеїти всі смуги.


			Как правильно клеить виниловые обои на флизелиновой основе

 

Обробка в області кутів

Щоб полегшити наклеювання шпалер на основі флізеліну на кутових стиках, рекомендуємо спробувати спеціальну техніку. Починати потрібно з наклеювання одного шпалерного аркуша, з таким розрахунком, щоб залишився заступ близько 5 см на найближчу сторону. Після чого, до заступу необхідно докласти смугу шпалер і виконати гострим ножем рівний надріз. Для точності, можна скористатися метровою лінійкою. Сухою ганчіркою промокнути залишки клею і знову приклеюєте утворилися краї шпалер «встик».

Правильна технологія наклеювання дверних прорізів

Практично всі інструкції з обклеювання вінілових шпалер на флізеліновій основі, містять єдиний і найкращий порада від професійних фахівців. Один одноголосно не рекомендують наклеювати шпалерні полотна одноразово вздовж по обидві сторони дверного отвору. Це пояснюється тим, що діючи таким чином, приступаючи до наклеювання верхнього шпалерного листа, над дверною коробкою буде проблематично виконати стикування самих листів. А про те, щоб поєднати візерунки або малюнок мова взагалі не йде.

Як поклеїти вінілові шпалери біля вимикачів і розеток

Візьміть до уваги! Перед початком робочого процесу, вимкніть світло і обесточьте повністю всю квартиру. І тільки потім приступайте до обробки стін навколо вимикача і розетки, попередньо демонтувавши їх на деякий час. Змастіть клеєм стіну і приклейте вінілове полотно, а дійшовши до розетки або вимикача, виконайте невеликі хрестоподібні прорізи і змастіть їх клеєм. Після цього, підвернути краю всередину отворів, призначених для вимикача/розетки.

Коли обклеєна стіна повністю просохне, тільки тоді можна поставити на місце демонтовані вимикачі та розетки на свої місця. Є ще один альтернативний спосіб, який виконується точно так само як описаний вище, тільки краю можна не завертати, а акуратно рівно обрізати.

Віконні ніші

На цьому етапі немає нічого складного. Розмістіть смугу вінілових шпалер в невеликій нахлесток на нішу, і приклейте її. А залишилися залишки просто взяти і обрізати канцелярським ножем або ножицями.

Завершальний етап – поклейка стельового простору

Важливо: смуги вінілових шпалер слід розташовувати тільки уздовж стелі, але не навпаки. Починати обклеювати стельовий простір потрібно також від вікна.

Найімовірніше, одній людині буде проблематично виконати весь процес самостійно, тому рекомендуємо знайти собі напарника.