Вінілові шпалери: склад, види, переваги


			Виниловые обои: состав, виды, преимущества

Вінілові шпалери — це не лише нанесений на щільну основу малюнок. Такі шпалери успішно виступають в якості імітації різноманітних матеріалів: каменю, штукатурки, тканини. Всі вінілові шпалери – водостійкі.

Структура шпалер

Вінілове підлогове покриття має два шари. Нижній шар, основа – це паперу або флізелін. На основу наносять тонкий шар полівінілхлориду, на якому можна робити для імітації інших оздоблювальних матеріалів, або просто нанести малюнок.

Типи вінілових шпалер

 • Спінений вініл – щільне рельєфне покриття. З допомогою таких об’ємних шпалер можна сховати дефекти і нерівності стін. Якщо говорити про фактурі – вибір великий, як за кольором, так і по тисненню. Малюнок створюється не тільки кольором, але і вклеєними у верхній шар блискітками.
 • Шовкографія – вінілові шпалери високого класу. Винилизированная основа таких шпалер спочатку фарбується, потім під дією високої температури, роблять тиснення. Зазвичай це тонкі шпалери, шар вінілу плоский, схожий на шовк. Але буває шовкографія з рельєфним вініловим покриттям різної товщини.
 • Щільні шпалери. Таке покриття роблять з вінілу, обробленого під високою температурою, у результаті чого випаровуються всі шкідливі речовини. Щільні шпалери вінілові характеризуються відмінною міцністю, не псуються під дією ультрафіолету, вологи і побутової хімії.
 • В основі щільних шпалер – тришарова папір. Твердий вініл по фактурі може нагадувати рельєфну штукатурку, фарбовану поверхню, тканина. Завдяки щільній основі і ще більш щільного покриття, такий вид вінілових шпалер не набухає від клею і не розтягується. Для чищення щільних вінілових шпалер підійдуть навіть побутові миючі засоби.

  Але, не дивлячись на якість, до вініловим шпалерам ставляться з обережністю із-за верхнього ПВХ-шару. Забезпечуючи міцність покриття ПВХ не пропускає пару і воду, що робить неможливим природний повітрообмін в приміщенні. З-за цього скупчується конденсат і на стінах утворюється грибок, який може привести до алергії.

  Однак, сьогодні виробники якісних вінілових шпалер прагнуть мінімізувати негативний вплив покриття. Вже виробляють шпалери з мікропористого вінілу, який дозволяє стінам «дихати». Також додають і речовини, що захищають від появи грибка. До того ж, якісні вінілові шпалери не випаровують шкідливі формальдегіди.

  Дізнатися, є вінілові шпалери підробкою чи ні, у багатьох випадках просто. У неякісних шпалер є характерний неприємних запах, який не зникне з часом.

  Переваги вінілових шпалер

  Оскільки ПВХ присутня не тільки в вінілових шпалерах, але і в інших оздоблювальних і будівельних матеріалах, практично безглуздо відмовлятися від якісного матеріалу, що має екологічний сертифікат. Адже переваги таких шпалер значні.

  • Міцність
  • Довго зберігають декоративне покриття
  • Імітація різних фактур
  • Легкість у догляді
  • Довговічність.