Як приклеїти шпалери на стелю – рекомендації

Зміст статті:

1. Рекомендації щодо вибору шпалер на стелю

2. Підготовка поверхні

3. Розмітка стелі

4. Як клеїти шпалери

Коли робиться ремонт, часто виникає необхідність у використанні шпалер. Нерідко ними обклеюють стелю. У зв’язку з цим виникає питання щодо того, як приклеїти шпалери на стелю. Даний вид обробки має чимало позитивних моментів. Перш за все, з їх допомогою можна приховати незначні дефекти поверхні, наприклад, розлучення або невеликі тріщини. Вирівнювати стелю, встановлювати натяжну або підвісну конструкцію своїми силами складно, а ось з поклейкою шпалер може впоратися кожен.

Как приклеить обои на потолок - рекомендации

Рекомендації щодо вибору шпалер на стелю

Для стель фахівці рекомендують використовувати бамбукові шпалери. Вони дуже легкі, їх не потрібно промащувати клеєм і можна фарбувати. Різноманітність текстур велике, тому складно буде підібрати той варіант, який ідеально підійде до інтер’єру приміщення. Якщо ж колір покриття набридне, бамбукові шпалери не складе праці в будь-який момент перефарбувати (детальніше: “Як клеїти бамбукові шпалери на стелю”). Наклеюють їх на будь-яку поверхню: дерево, гіпсокартон, штукатурку, бетон.

Якщо є бажання, можна проявити фантазію і зробити на стелі будь-якої ефектний візерунок. Що стосується дизайну, то потрібно враховувати обробку покриття стін: якщо воно яскраве, то на стельовому перекритті повинен бути спокійний середнього розміру малюнок. Від дрібного візерунка буде рябіти в очах, а великий буде виглядати не дуже привабливо. Можна подивитися варіанти оформлення стелі на фото.

Как приклеить обои на потолок - рекомендации

Для того, щоб приклеїти шпалери на стелю, будуть потрібні наступні інструменти:

 • олівець;
 • рулетка;
 • ножиці (великі);
 • довга нитка;
 • рівень (його довжина повинна бути не менше ширини рулону шпалер);
 • відро для клею;
 • канцелярський ніж;
 • широка кисть для клею;
 • шпалерний шпатель з пластику;
 • суха ганчір’я;
 • стрем’янка або стіл;
 • ролик для швів;
 • клей;
 • шпалери.

Підготовка поверхні

Перед тим, як приклеїти шпалери на стелю, підготовляють поверхню. Від якості виконання даної роботи залежить зчеплення матеріалу з поверхнею перекриття. Основу очищають від старого покриття: побілки, плитки, шпалер, фарби. Це зручно робити широким шпателем або наждачним папером. Роботу слід проводити акуратно, щоб пил не потрапляла в очі. Потім поверхню миють або обробляють праймером, який зв’язує частинки і надійно прикріплює їх до стелі. Грунтувати стелю не обов’язково, але краще все ж зробити – так процес наклеювання шпалер стане набагато простіше.

Як поклеїти шпалери на стелю, детальне відео:

Розмітка стелі

Шпалери на стінах починають клеїти від кута, а на стелі – від центру. Таким чином, вдається домогтися симетричності покриття. Стики будуть практично непомітними, якщо клеїти шпалери на стелю в напрямку від вікна. Спочатку визначають центр приміщення, протягуючи нитку від одного кута до іншого, протилежного. Точно так само роблять і з другою парою кутів. В результаті лінії перетинаються – це і є центр стелі. Від нього в сторони відкладають точки на відстані, рівній половині ширини рулону шпалер. Інакше кажучи, якщо ширина полотна становить 1 метр, то по обидві сторони відступають на 50 сантиметрів. За ці точкам малюють малопомітні перпендикулярні стіни з вікном лінії – це будуть межі першої смуги шпалер.

Как приклеить обои на потолок - рекомендации

Як клеїти шпалери

Перед тим, як приклеїти шпалери на стелю, бажано знайти помічника, який буде тримати рулон матеріалу. Згідно з розміткою, починаючи від однієї зі стін, на базову основу наносять клей – це необхідно робити швидко, щоб склад не встиг висохнути. Потім, не відрізаючи шпалери від рулону, беруть їх край і з запасом в 1 сантиметр приклеюють до поверхні. Розрівнювати покриття рекомендується пластиковим шпателем, поступово просуваючись до протилежної стіни. Шпалери відрізають з запасом в 1 сантиметр. Так обклеюють весь стелю. Читайте також: “Як приклеїти стельову плитку на побілку”.

Как приклеить обои на потолок - рекомендации

Перед тим, як приклеювати останні смуги, їх краще обрізати по довжині і ширині (прочитайте також: “Як приклеїти молдинг на шпалери”). Для цього в двох крайніх місцях вимірюють довжину полотна і відрізають з запасом. Вимірюють Ширину від краю шпалер і до стіни, також у двох місцях, і до максимального значення додають сантиметр. Після цього смугу обрізають і по ширині. Наприклад, відстань між краєм попередньої смуги і стіною одно в двох різних місцях 33 і 35 сантиметрів. До максимального значення – 35 сантиметрів – додають 1 сантиметр, в результаті виходить, що ширина полотна повинна становити 36 сантиметрів. Після того, як вирізані потрібні смуги, слід приклеїти шпалери на стелю. Читайте також; “Що спочатку – натяжна стеля або шпалери: монтаж та поклейка”.

Коли клей висохне, зайві шматки акуратно зрізують канцелярським ножем, орієнтуючись на свідчення рівня. Потім залишається лише наклеїти стельовий плінтус, щоб стеля придбав завершений вигляд (детальніше: “Як клеїти стельовий плінтус на шпалери”). В обклеюванні стелі шпалерами немає нічого складного, з цією роботою впорається навіть людина, що не має досвіду в ремонті. До того ж витрати будуть набагато менше, ніж на підвісну або натяжну конструкцію.