Зміст статті:
1. Види шпалер для обробки стелі
2. Процес поклейки шпалер на стелю
3. Обклеювання арки
Самостійна обклеювання стелі шпалерами є непростим завданням і якісний результат неможливий, тому вона повинна виконуватися за участю 2-3 осіб. Процедура підготовки базового заснування відноситься до трудомісткої роботи і витратним за часом.
Якщо в приміщенні відсутні похилі стелі і слухові вікна, обклеювання стель шпалерами можуть ускладнити тільки стельові розетки для лампочок, які при необхідності легко знімаються.
Ще однією незручністю, коли виконується обклеювання стелі шпалерами своїми руками,
буде утримання їх під поверхнею перекриття самостійно. Щоб полегшити завдання, потрібна участь хоча б одного помічника, він буде стежити, чи дотримується вертикаль поклейки, і притримає протилежний край полотна.
Види шпалер для обробки стелі
На етапі підготовки до проведення ремонту стелі, в першу чергу потрібно визначитися з видом шпалер. На думку фахівців, вони повинні бути з рельєфним малюнком. В продажі також є шпалери, спеціально призначені для стелі, у яких щільна структура. Вони довго зберігають первинний вигляд, оскільки володіють пиловідштовхуючими властивостями.
Зручною є обклеювання стелі флізеліновимі шпалерами, оскільки клейовий склад потрібно наносити тільки на одну поверхню – ту, на яку їх наклеюють. Також користуються популярністю вінілові полотна, так як вони мають водонепроникні якісні характеристики.
Види шпалер для стелі:
- синтетичне покриття, нанесене на паперову основу;
- синтетичне покриття на тканинній основі;
- синтетична полівінілхлоридна плівка.
Останній вид шпалер – ідеальне рішення для приміщень з високим рівнем вологості, їх можна мити від забруднень. При необхідності покращення звукоізоляції в кімнаті, слід вибирати текстильні шпалери.
Процес поклейки шпалер на стелю
Якщо робота виконується вперше, необхідно ознайомитися з правилами та порадами як правильно обклеїти стелю шпалерами.
Насамперед:
- на підготовленій поверхні перекриття проводять лінію, згідно з якою клеять полотна матеріалу. Малюють її зазвичай за допомогою шнура, натертого крейдою, для білої поверхні потрібно кольорову крейду. Обидва кінці мотузки закріплюють на стелі, посередині відтягують в сторону і відпускають;
- першу смугу наклеюють в напрямку від вікна, через яке в приміщення потрапляє найбільше природного освітлення. Обклеювання стелі шпалерами повинна виконуватися таким чином, щоб вони не мали стиків по довжині кімнати. Технологія наклеювання аналогічна тій, що використовується при обробці стін. Смугу намазують клейовим складом, прикладають до поверхні базової основи і розгладжують м’якою ганчіркою або спеціальною щіткою. У місцях стику зайві шматки відрізають. До того, як обклеїти стелю шпалерами, полотно складають гармошкою і поступово прикладають до основи. Другий учасник процесу потрібен саме для того, щоб утримувати цей вільний край смуги матеріалу;
- забезпечити умови для виконання роботи якісно допоможуть помости – вони дозволяють вільно і зручно пересуватися вздовж полотна під стелею, не перенапружуючи руки. Використовувати для переміщення столи і табуретки не варто – це може завершитися падінням. Для пересування краще всього застосовувати настили риштовань, які укладають на сходинки сходів. Коли проводиться обклеювання стелі шпалерами, висота помосту повинна бути такою, щоб робота виконувалася в комфортних умовах.
Процес обклеювання складається з декількох етапів:
Як обклеїти стелю шпалерами, деталі на відео:
Обклеювання арки
При проведенні ремонту, часто потрібно не тільки обклеїти стелю шпалерами, але і оформити ними арку (див. фото). Технологія обробки її багато в чому схожа з обклеюванням стелі: будівельник, що виконує ремонт, змушений робити це не зовсім зручних умовах, оскільки смуги матеріалу доводиться кріпити над своєю головою.
Фахівці єдині в думці щодо питання як обклеїти стелю шпалерами одному, вони вважають складним завданням і рекомендують запрошувати помічника. Проблема при обробці арки аналогічна. Крім цього її форма не дозволяє зістикувати візерунок на шпалерах, оскільки доводиться робити це на викривленої поверхні.
Для оформлення арки бажано купувати матеріал з дрібним абстрактним зображенням. Всередині її рекомендують обклеювати гладкою білим папером, а для фарбування використовувати колір, схожий з шпалерами в приміщенні.
Насамперед, обклеюють передню і задню частини стіни, загинаючи полотна в бік прорізу арки. Потім оформляють фасад стіни, залишаючи по всьому отвору 3-сантиметровий запас. Перекривають арку одним листом шпалер, рухаючись від підлоги з однією з сторін у напрямку зводу, а потім переходять на другу сторону.
Як і у випадку оформлення стелі важкими шпалерами, при обробці арки необхідно використовувати спеціальний клейовий склад на основі ПВА, оскільки звичайний клей з подібним завданням не впорається.
Трохи практики і отриманий від своєї роботи результат неодмінно сподобається – головне мати бажання перетворити свій будинок.