Як вибрати фарбу для шпалер під фарбування: поради експертів і коментарі покупців

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Індивідуальність дизайну у чому підтримується за рахунок правильно підібраного відтінку для оформлення стін.

Оскільки сучасні інтер’єри не завжди оформляються одним типом оздоблювальних матеріалів, стає популярним подальше фарбування кожної поверхні в інтер’єрі, і одним з кращих рішень у такій ситуації вважається використання фарби для шпалер під фарбування.

У чому переваги таких шпалер та їх фарбування? По-перше, ви завжди зможете додати інтер’єру необхідний колір. По-друге, самостійна фарбування дозволяє створювати будь-який дизайн стін. У третіх, шпалери під фарбування служать надійною основою для стін, а, завдяки рельєфній фактурі – створюють вишукану атмосферу.

Стильні шпалери з фактурним малюнком або гладкою поверхнею, звичайно, зможуть прикрасити ваш інтер’єр, але він стане більш ефектним при їх подальшому фарбуванні.

Оскільки сприйняття вашого дизайну багато в чому буде залежати від правильності вибору фарбувальних засобів – давайте з’ясуємо, як вибрати фарбу для шпалер під фарбування, на якому відтінку зупинитися і як прорахувати, скільки фарби потрібно для оформлення вашої кімнати.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Відгуки про фарби для шпалер під фарбування допоможуть вам визначитися з маркою виробника.

Вибираємо тип фарби

Яку фарбу вибрати для шпалер під фарбування? Здавалося б, шпалери з такими властивостями пристосовані до будь-яким барвником засобів, і немає необхідності ретельно вибирати виробника. Насправді з’ясувати, яка фарба потрібна для шпалер під фарбування, буде складніше: на ваш вибір вплине не тільки тип шпалер, але і розміри простору, його освітлення, специфічні умови, а також вартісні характеристики фарби.

Хороша фарба для шпалер під фарбування повинна лягати рівним шаром на полотно будь-якого характеру і не залишати нерівномірні розводи на поверхні. Багато фарби спеціально розбавляють водою, в результаті чого псується зовнішній вигляд шпалер, тому заздалегідь переконаєтеся, що не набули браковану продукцію.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Заздалегідь вивчіть особливості асортименту – і визначтеся, яка фарба для шпалер під фарбування краще передасть відтінок і довше протримається на полотні.

Розрізняють наступні види таких барвників:

 • водно-дисперсійна фарба на основі ПВА має саму привабливу вартість, але не використовується для фарбування стін у вологих приміщеннях. Шпалери, пофарбовані фарбою такого типу, не можна очищати від забруднень, тому в приміщеннях з високим ризиком появи плям на стінах краще використати інші варіанти;
   
 • латексна фарба для шпалер під фарбування відрізняється високою стійкістю до вологи, стирання, легко наноситься на стіни, а також може мати матову і глянсову структуру, що дозволяє експериментувати з дизайном;
   
 • великою популярністю користується акрилова фарба для шпалер. Вона теж відрізняється рядом корисних експлуатаційних властивостей і представлена великою кількістю відтінків. Фарба такого типу підходить для будь-яких настінних покриттів, тому і коштує набагато більше аналогів.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Незважаючи на деякі відмінності у властивостях, водно-дисперсійні, акрилові і латексні водоемульсійні фарби для шпалер під фарбування досить легко наносяться на поверхню шпалер, швидко сохнуть і витрачаються економно. Для того щоб зробити фарбування шпалер будь-яким із запропонованих типів фарби, необхідно запастися лише стандартним набором допоміжних пристосувань: валиком, пензлем або розпилювачем.

Поговоримо про те, якою фарбою краще фарбувати шпалери під фарбування різних типів. Для фарбування флізелінових шпалер підійде фарба на водній основі. Для фарбування з внутрішньої сторони можна використовувати акрилову фарбу.

Вінілові шпалери спокійно витримують вплив будь-якого типу фарб: оскільки такі покриття можуть мати різну основу і показники міцності, про виборі фарби краще порадитися з фахівцями.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Паперові шпалери в цьому плані універсальні: до них теж підійде будь-яка фарба.

Шпалери з рельєфною фактурою, зокрема, скловолокнисті покриття, краще фарбувати дисперсійної фарбою.

Важливо! Недостатньо визначитися, якою фарбою можна фарбувати шпалери під фарбування: важливо вибрати правильний відтінок, який не зміниться в процесі експлуатації шпалер. Не забувайте про те, що практично будь-які типи фарб темніють після повного висихання на стіні.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Палітра кольорів фарби для шпалер під фарбування настільки різноманітна, що не завжди вдається з першого разу вибрати ідеальний відтінок. Про особливості підбору кольору розповімо вам далі.

Вибір відтінку

Кольору фарби для шпалер під фарбування не завжди створюються виробником. Готова фарба нерідко відрізняється від відтінку, зображеного на упаковці, тому сьогодні більшість споживачів віддає перевагу створювати кольори фарбування шпалер самостійно. Для цього досить додати в готову білу фарбу спеціальні пігменти, які будуть змінювати насиченість світла в залежності від пропорцій.

Сформувати відповідні кольори фарб для фарбування шпалер можна за допомогою двох різних процедур. У першому випадку барвник додається в білу фарбу в домашніх умовах. Незважаючи на зручність цього варіанту, може виникнути кілька проблем: по-перше, отриманий відтінок може виявитися іншим після повного висихання, а по-друге, після використання однієї упаковки вам доведеться заново створювати кольору фарби для шпалер під фарбування, і не факт, що вони будуть такими ж.

Саме тому більш популярним вважається інший варіант. Спеціальне обладнання для колеровки створить необхідний відтінок і дозволить повторити вибраний колір в будь-який момент: досить буде запам’ятати код фарбувального пігменту, обраного спочатку.

Після вибору техніки пігментації фарби варто з’ясувати, яким кольором пофарбувати шпалери у вашому інтер’єрі. Ваша фантазія не повинна обмежуватися стандартними кольорами, але не забувайте враховувати особливості приміщення, в якому робите ремонт.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Деякі відтінки мають ряд практичних властивостей, що дозволяють перетворити простір:

 • чорний, темно-синій та інші кольори поглинають світло і роблять кімнату похмурою і тьмяною, тому не варто використовувати велику кількість такої фарби для оформлення житлових приміщень;
   
 • білий, бежевий та інші пастельні відтінки візуально розширюють простір. Такого ж ефекту можна добитися за рахунок використання глянсової фарби, а також вибору перламутровою фарби для шпалер під фарбування з ефектними переливами;
   
 • яскраві відтінки на зразок червоного і оранжевого допомагають створювати акценти в інтер’єрі;
   
 • різновиди зеленого, блакитного і коричневого тону підкреслять прихильність природної тематики;
   
 • рожевий, жовтий та інші теплі відтінки на шпалерах створять і затишну домашню обстановку.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Як ви бачите, на фото фарба для шпалер під фарбування виглядає цілком гармонійно в інтер’єрах будь-якого характеру. Це свідчить про те, що такий спосіб оформлення стін стає все більш популярним серед споживачів, що не дивно, оскільки виробники воліють випускати колекції шпалер в стандартних тонах.

Вартість, розрахунок об’єму і витрати

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Щоб не бігати по магазинах кілька разів, заздалегідь з’ясуйте, що і в яких кількостях вам слід купити. Витрата фарби для шпалер під фарбування визначається, виходячи з параметрів приміщення. Виміряйте площу кімнати, в якій плануєте поклеїти шпалери під фарбування – і не забудьте врахувати наявність вікон і дверей: їх параметри відраховуються з вироблених розрахунків. Витрату фарби, як правило, вказується на упаковці і може відрізнятися в залежності від типу і щільності фарбувальних засобів.

Пам’ятаєте! Необхідний витрата фарби буде залежати і від того, скільки шарів ви плануєте наносити на шпалери.

Одношарова фарбування вимагає витрати 150-180 г/кв. м. фарби, в той час як для двошарового фарбування вам буде потрібно близько 250 г/кв. м. Як правило, фарбування шпалер з шорсткою поверхнею (наприклад, стеклообоев) виходить більш економним порівняно з паперовими.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

В залежності від типу фарбувальних матеріалів можна прикинути, скільки коштує фарба для шпалер під фарбування:

 • акрилові фарби для шпалер обійдуться вам приблизно в 170-350 рублів за літр;
   
 • вартість латексної фарби буде становити від 400 до 1000 рублів за літр;
   
 • середня ціна одного літра водно-дисперсійної фарби коливається в межах 315 – 590 рублів.

Не забувайте про те, що ціна фарби для шпалер під фарбування залежить не тільки від розмірів банки і якісних характеристик барвника, але і від марки виробника.

Брендові фарби для шпалер будуть коштувати дорожче, зате якість таких матеріалів перевірено на практиці багатьма споживачами.

Відгуки покупців

Давайте розглянемо деякі відгуки про таку продукцію.

Олександр, Саратов: Вже давно замислювався про зміну кольору шпалер під фарбування, але не наважувався приступити до цього процесу, так як боявся зіпсувати їх зовнішній вигляд. Коли всерйоз зайнявся цим питанням — переглянув чимало відгуків про різних марках фарби для шпалер і стін.

Прийшов до висновку, що краще віддати перевагу надійного і перевіреного виробника, тому не економив на купівлю фарби для свого інтер’єру.

Фарба для шпалер під фарбування Тіккуріла вразила мене своєю якістю: ідеально лягла на шпалери, не залишила ніяких розлучень і нерівностей, а насиченість та глибина відтінку не зникла навіть через кілька місяців з моменту фарбування.

Під час консультацій з фахівцями дізнався, що підібрати цю фарбу в тон можна без побоювань, тому впевнений на 100%, що будь-які недоліки на шпалерах я виправлю легко і швидко, замовивши ще одну упаковку.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Ольга, Нижній Новгород: За порадою подруги придбала фарбу Caparol Alpina. Зізнаюся, раніше про неї взагалі не чула, тому і боялася, що результат мене розчарує. На щастя, підібрати правильний тон, а також розповісти про ціну і витрату фарби для шпалер під фарбування допомогли фахівці: я вибрала не найдорожчий варіант, але вже не сумнівалася в якості покупки.

На шпалерах фарба тримається дуже довго і не вигорає від сонячних променів, а за рахунок мерехтливого ефекту імітує легкий глянець. Дуже сподобалася і практичним, і за естетичними властивостями!

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Христина, Воронеж: Раніше я не знала, якою фарбою фарбують шпалери під фарбування, тому, зіткнувшись з цією проблемою, відразу побігла до консультантів. Вивчивши асортимент і ціни, вирішила спробувати фарбу Dulux Easy.

Вразило розмаїття палітри фарб для шпалер під фарбування: до своїх вініловим шпалерам я вибрала теплий пісочний відтінок, відразу ж замовила калібрування – і пішла перевіряти. Колір дуже м’який і приємний, не виглядає нерівномірним, до того ж, мені повідомили, що в будь-який момент я зможу замовити фарбу з точно таким же відтінком і не переживати про поєднанні кольорів.

Тепер планую перетворити і інші кімнати: на щастя, вже знаю, на чому зупинити свій вибір.

Как выбрать краску для обоев под покраску: советы экспертов и комментарии покупателей

Використання фарби для фарбування шпалер – це відмінний варіант для тих, хто не бажає витрачати час на вибір готових шпалер з наявного асортименту. Тепер можливості колірного оформлення стін стали необмеженими, і ви з легкістю підберете відтінок, що ідеально підходить до меблів, текстилю та аксесуарів у вашому інтер’єрі.

Гармонійність кольорів в дизайні – це головний чинник формування затишної обстановки, тому не бійтеся вибирати шпалери під фарбування – і використовуєте тільки фарбу з перевіреною якістю!