Вибираючи матеріали для оформлення стін, ви, напевно, задумаєтеся про їх практичних властивості і термін служби. Не всі шпалери дозволяють періодично змінювати стиль і колірну гаму: шпалери під фарбування дозволять вам оновити інтер’єр у будь-який час без попередньої підготовки.
Шпалери з незвичайними малюнками, приємною фактурою і стильним дизайном не завжди можуть відповідати вашим очікуванням, оскільки їх якість з часом втрачається, а колір вигоряє. Ті, хто прагне створити стильний інтер’єр і подбати про те, щоб шпалери збереглися на довгий термін, вже давно віддають перевагу шпалерам під фарбування.
Оздоблення стін шпалерами під фарбування має безліч переваг, оскільки не тільки забезпечує можливість оновлення інтер’єру, але і дозволяє надійно захистити стіни у вашій кімнаті.
Використання таких шпалер дозволяє істотно заощадити, а рельєфна фактура, характерна для більшості колекцій, виглядає в інтер’єрах різного типу нітрохи не гірше, ніж шпалери з яскравими малюнками.
Однією з найважливіших стадій процесу оформлення стін такими шпалерами вважається саме поклейка, адже від правильності цього процесу буде залежати результат ваших старань. Відео, як поклеїти шпалери під фарбування, а також деякі рекомендації по їх вибору і підготовчих робіт допоможуть вам легко і швидко впорається з цим завданням.
Різновиди шпалер під фарбування
Перш ніж з’ясувати всі тонкощі процесу поклейки шпалер під фарбування своїми руками, варто визначитися з їх різновидами, а також з’ясувати, який тип шпалер буде найбільш підходящим для вашої кімнати:
- паперові шпалери з можливістю фарбування – це самий економний варіант такої обробки. Зовнішній шар таких шпалер покритий вінілом, що забезпечує додаткову міцність і зносостійкість покриттів;
- бамбукові шпалери під фарбування включають в себе спресовані волокна, тому мають незвичайну фактуру і відрізняються підвищеною міцністю, пружністю і зносостійкістю. Такі шпалери стійкі до вологи, тому в інтер’єрах кухні і ванній кімнаті варто віддати перевагу саме цьому варіанту;
- вінілові шпалери на флізеліновій основі теж можуть володіти такими властивостями. Спінений вініл в структурі покриття забезпечує можливість безпроблемної очищення від забруднень;
- склошпалери – це надміцний фактурний тип шпалер, складається з флізеліну, кварцового піску та інших добавок, що забезпечують досить тривалий термін служби таких матеріалів.
Всі види таких шпалер володіють деякими загальними властивостями: вони досить практичні і зручні у використанні, можуть перефарбовуватися велике число разів і гармонійно поєднуються з іншими оздоблювальними матеріалами.
Увага! В залежності від обраного матеріалу буде змінюватись можливе число перефарбовувань: наприклад, паперові шпалери рекомендується фарбувати не більше трьох разів, у той час як для більш міцних шпалер оптимальним вважається більш 5 фарбувань.
Про те, як клеїти і фарбувати шпалери під фарбування певного типу, проконсультуйтеся з фахівцями. На правильність оздоблювальних робіт в вашому випадку буде впливати не тільки якість матеріалів, але і вид клею, характер поверхні, зовнішні умови, а також сам процес поклейки, який може відрізнятися залежно від структури шпалер.
Про підготовчі етапи перед обклеюванням стін шпалерами під фарбування, а також про особливості цього процесу ми розповімо вам далі.
Підготовчі роботи
Поклейка шпалер під фарбування на будь-яку поверхню вимагає попередньої підготовки. Перш за все, перевірте стіни на наявність нерівностей і руйнувань. Всі попередні оздоблювальні матеріали варто прибрати зі стін.
Можливо, доведеться вирівнювати поверхню, а тріщини і дірки – маскувати за допомогою шпаклівки. Далі стіни очищаються від жиру та забруднень, а при необхідності – фарбуються в один колір (помітні перепади між відтінками можуть кидатися в очі навіть крізь міцні шпалери).
Далі стіна грунтується: для цих цілей краще використовувати акрилову грунтовку на водній основі. Грунтовки іншого типу можуть перешкоджати рівномірному вбирання клею. До того ж акрил сприятиме зміцненню стіни, а також дозволить позбутися від пилу і незначних забруднень.
Важливо! Процес ґрунтовки здійснюється безпосередньо перед початком нанесення клею і оздоблення шпалерами під фарбування підготовленій поверхні.
Визначаючись з питанням, як клеїти шпалери під фарбування у вашому інтер’єрі, варто приділити максимум уваги вибору клею для обробки. Від його якості буде залежати надійність поклейки, міцність і стійкість шпалер, їх термін служби і зовнішній вигляд. Оскільки шпалери такого типу не клеяться на один рік – на клеї не варто економити: віддайте перевагу не самого дешевого, але надійного варіанту.
Особливості вибору клею
Сучасний асортимент включає безліч видів клею. Так який клей до шпалер під фарбування підійде найкраще? Щоб не помилитися з вибором, орієнтуйтеся на тип шпалер, які будуть використовуватися для оформлення вашої кімнати. Приміром, до паперовим покриттям підійде клей на основі метилцелюлози: він призначений для шпалер легкого типу, тому не порушить структуру і зовнішній вигляд таких матеріалів.
Клей для шпалер під фарбування важкого типу вибрати складніше. Як правило, фабрики, що виробляють вінілові, флізелінові і скловолокнисті шпалери під фарбування, одночасно випускають і клей з відповідними властивостями.
Якщо ж ви не можете знайти потрібний тип клею – віддайте перевагу варіантам на основі ПВА. На упаковці різних типів такого клею зазначено, для яких шпалер його краще використовувати: для легких або важких.
Порада: одними з самих надійних та стійких марок клею для шпалер під фарбування вважаються бренди Metylan, Quelyd, Quality і Pufas.
Клей наноситься на стіну або рулон після грунтовки поверхні, причому вкрай важливо дотримуватися всі особливості цього процесу, зазначені в інструкції або на упаковці.
Бамбукові шпалери під фарбування, як правило, не обробляються клеєм: достатньо нанести його на потрібну ділянку стіни. Ще кілька важливих відомостей про те, як правильно клеїти шпалери під фарбування, допоможуть вам впоратися з оздоблювальними роботами без допомоги фахівців.
Етапи поклейки
Як клеїти шпалери під фарбування на стіни? Цей процес складається з декількох простих, але важливих стадій.
Отже, покрокова інструкція:
- Рулон вибраних шпалер розрізається на смуги потрібних розмірів. При цьому близько 10-15 см залишена про запас: не виключено, що в процесі наклеювання з’являться незначні похибки, і вільна частину полотна дозволить приховати нерівності і стики. Для розрізання рулону використовуйте ніж або спеціальні ножиці для різання металу: стандартні пристосування можуть не підійти в силу високої міцності матеріалів.
- За допомогою рівня на стіні малюється пряма лінія, що розміщена перпендикулярно до поверхні підлоги. Вертикальна лінія дозволить вам зорієнтуватися в процесі обклеювання шпалерами під фарбування всіх стін у кімнаті, оскільки кожен новий лист шпалер буде наноситися з орієнтацією на вже поклеенное полотно.
- На наступному етапі шпалери або потрібну ділянку стіни обробляються з допомогою клею. Не забувайте про те, що різні види шпалер під фарбування мають свої особливості. Обробка за допомогою паперових шпалер вимагає нанесення клею на стіну, і на внутрішню частину полотна, причому шпалери повинні повністю просочитися перед розміщенням на стіні. Флізелінові та вінілові шпалери теж вимагають нанесення клею і на полотно, і на саму поверхню. Склошпалери клеєм не просочуються: досить обробити тільки поверхню стін.
- Обрізане і підготовлене полотно шпалер прикладається до стіни і рівняється з допомогою ганчірки або валика. Проглаживание м’якими предметами, не портящими рельєфну структуру шпалер, дозволять вам позбавитися від складок, помятостей, повітряних бульбашок і зайвого клею. Наступні фрагменти шпалер приклеюються встик по напряму від вікна.
Пам’ятаєте! В процесі наклеювання варто дотримувати акуратність: щоб не допустити розлучень клею і утворення складок на поверхні шпалер, наносите клей поступово, рухаючись зверху вниз. До того ж, завдяки такій методиці ви встигнете приклеїти шпалери до повного його висихання.
Розгладження приклеєного полотна варто здійснювати з центру до боків аркуша: так ви випустите весь зайвий клей і позбудетеся від бульбашок повітря. Бажано здійснювати цей процес за допомогою м’яких текстильних матеріалів, які вберуть залишки клейкої маси. Якщо після поклейки ви виявили, що полотно розміщено нерівно – не бійтеся зняти його зі стіни і поклеїти заново: шпалери під фарбування стійкі до таких процесів.
Після наклеювання всіх аркушів шпалер переконайтеся, що на стику стін або кордоні підлоги немає зайвих залишків полотна. Обрізання зайвих матеріалів можна здійснити з допомогою шпателя: встановіть його в якості обмежувача і проведіть по рівній кордоні канцелярським або будівельним ножем.
Поклейка шпалер під фарбування в кутах вимагає великої концентрації: два полотна повинні заходити один на одного, але на стику не повинно залишитися занадто великих або кривих фрагментів листа, оскільки обрізати зайві деталі буде проблематично. Радимо прочитати про те, як клеїти кути флізеліновимі шпалерами.
При необхідності зробіть рівний розріз посередині наклеєних полотен внахлест: тоді ви зможете зняти верхню і нижню смуги і розгладити стик.
Будівельний ніж може знадобитися і в разі наявності розеток: оскільки перед процесом поклейки всі розетки знімаються, досить зробити відповідний отвір в шпалерному полотні, випустити дроти – і встановити розетку на місце.
Після поклейки і повного висихання шпалер можна приступати до процесу фарбування. Використовуючи якісні фарби, можна замаскувати шви і стики, створивши цілісний і гармонійний покриття для стін.
Якщо ви бажаєте створити незвичайний дизайн, поклейка рельєфних шпалер буде перевагою: виступаючі частини малюнка можна оформити в іншому кольорі, створивши ефектні акценти на стінах.
Якщо шпалери поклеєні якісно, ви зможете займатися оформленням в будь-який час без додаткових підготовчих заходів. Це дуже зручно і швидко, тому багато хто віддають перевагу саме такому типу шпалер для стін.
Тепер ви знаєте, як поклеїти шпалери під фарбування, на що звернути увагу при їх виборі і як домогтися відмінного результату в своєму інтер’єрі. Більш детально розібратися з цим процесом можна по відео поклейки шпалер під фарбування.