Як вибрати клей шпалерний

Вибрати підходящі шпалери – це ціле мистецтво, але ще складніше вирішити, який клей шпалер краще вибрати. Адже потрібно, щоб полотно щільно зафіксувалося на стіні, не відходило на стиках і не «позурилося» при обклеюванні.

Раніше використовували клейстер на основі крохмалю і води, а також суміші з крохмалю з клеєм ПВА. Зараз для того, щоб клеїти шпалери, існує безліч клейових складів. Давайте розберемося, як вибрати клей для шпалер.

Види клейових сумішей

Вирішуючи, який клей для шпалер вибрати, ви можете зупинитися на одному з видів:

 • Універсальний. Складається з основи (КМЦ) і спеціальних антигрибкових добавок. Основи в ньому близько 95-97%. Це найпоширеніший варіант клейкої суміші, що підходить для більшості легких покриттів, у тому числі паперових. У такому клеї немає ПВА, тому важкі вінілові або бамбукові полотна він утримати не в змозі.
 • Спеціальний. Цей клей можна використовувати для неважких флізелінових і вінілових шпалер, без багатошарового тиснення. У складі – приблизно половина целюлозної основи і стільки ж клею ПВА, а також присутні фугнициды. Забезпечує хорошу адгезію з матеріалами середнього ступеня щільності і попереджає появу плісняви на стінах.
 • Для важких шпалер. В цій групі ви можете вибрати клей для вінілових шпалер або підібрати склеювальний склад для склотканини. Такі види клею допоможуть зафіксувати на поверхні і тиснені флізелінові, текстильні, і металізовані полотна.
 • Ви також можете вибрати клей для паперових шпалер або вінілових у вигляді сухої суміші або у вигляді вже готового до вживання розчину. Суху суміш потрібно зачиняти водою (співвідношення вказано на упаковці з клеєм), готовий склад можна використовувати відразу. Варто відзначити, що розфасований в заводські упаковки клей зберігається довше, ніж розведений водою порошковий склад, але і ціна його вище.

  Как выбрать обойный клей

  Metylan – клей для всіх видів важких шпалер

  Правила вибору клею для флізелінових і вінілових покриттів

  Пам’ятайте, що універсальний клей хороший для легких матеріалів. Якщо ж ви хочете вибрати і наклеїти вінілові шпалери самостійно, то потрібно спеціальний склад з обов’язковим додаванням ПВА.

  Ось базові рекомендації про те, як вибрати клей для флізелінових шпалер:

  • оцініть адгезію, клеючу здатність: чим більше у складі ПВА, тим вона вища. Також клеюча здатність вище у метилцелюлози, а не крохмалю;
  • клей повинен відповідати типу заснування: є підходящі для деревини і ДСП, а є для бетонних і оштукатурених поверхонь. Крім того, є універсальні рішення з хорошою проникаючою здатністю;
  • об’ємна кількість добавок-фугницидов не повинно перевищувати 3%;
  • рН шпалерного клею повинен бути в межах 6-7, інакше шпалери можуть пожовтіти.

  Вирішуючи, який клей для флізелінових шпалер вибрати, ви також можете вибрати спеціальний вологостійкий складу, що підходить для кімнат з підвищеною вологістю. Такі клеї рекомендується застосовувати у ванній або кухні, а також для шпалер, призначених для вологого прибирання.

  Ще одне цікаве технологічне рішення – клей з кольоровими пігментами. Він не змінює колір шпалер, але дозволяє точно наносити склад на полотно, не допускаючи пропусків.

  Що ж стосується бордюрів, панно і фотошпалер, то тут правила вибору клею точно такі ж: орієнтуйтеся на матеріал, його щільність і вага, і не помилитеся. Завжди читайте інформацію на упаковці: надійний виробник прагне вказати вичерпну інформацію по кожному з видів клею.

  Как выбрать обойный клей

  Види клеїв для різних типів шпалер