Як вибрати шпалери в сучасному стилі: основні принципи підбору візерунків і відтінків

Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

Невдалий дизайн інтер’єру багато в чому може бути пов’язаний з шпалерами для стін.

Ці матеріали вважаються основними в будь-якій кімнаті, оскільки задають фоновий відтінок і підкреслюють стиль.

Але мало кому відомо, як підкреслити стильові особливості, вибираючи шпалери певного кольору і малюнка.

І хоча сучасний стиль шпалер вважається одним з найбільш популярних, його поняття досить розмите, тому вгадати з матеріалами виходить не завжди.

Саме тому фахівці не рекомендують вибирати настінні покриття, не продумавши дизайн до дрібниць. Навіть невеликі предмети меблів або аксесуари можуть створити дисгармонію з малюнком або кольором стін, і тоді ваша кімната не буде сприйматися комфортною. Давайте ж з’ясуємо, як додати закінченість сучасного стилю, вибравши правильні шпалери.

Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

Загальні особливості стилю

Кожному стилю властиві свої характеристики. Але перед тим як розбиратися із принциповими особливостями сучасної тематики, необхідно визначитися, які напрями в дизайні можна віднести до цієї категорії.

Найчастіше під сучасними мають на увазі три основних дизайнерських напрямки: модерн, мінімалізм і хай-тек.

Ці стилі мають ряд відмінностей, але характеризуються наявністю загальних характеристик, тому давайте розберемося з ними детальніше:

 • Для всіх напрямів сучасного характеру перевагою вважається використання світлих і теплих відтінків. Це не означає, що шпалери з яскравими або похмурими квітами ви не зможете поклеїти хоча б на одній із стін. Але в процесі декорування інтер’єру доведеться дотримуватися рівновагу між відтінками, щоб насичені тони не перевантажували кімнату.
   
 • Сучасна тематика дизайну передбачає використання обмеженої кількості візерунків і орнаментів на стінах. Ніжні квіткові композиції або класичні завитки в такому дизайні не знайдуть своє місце, так як уособлюють зовсім інші стильові напрями.
   
 • Інтер’єри сучасного типу можна прикрашати шпалерами з низкою додаткових ефектів. Глянцеві переливи, рельєфна поверхня або навіть реалістичні зображення (при застосуванні фотошпалери для стін) підкреслять красу кімнати і зададуть певну атмосферу.
   
 • Деякі тенденції сучасного декорування стін відкривають можливості для самовираження. Так, наприклад, скомбінувати кілька матеріалів або підібрати покриття, що імітують інші поверхні, в таких інтер’єрах буде набагато ефектніше, ніж в дизайнах старовинного характеру.
 • Стиль модерн – це напрямок з максимально можливим числом відповідних настінних покриттів.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Головний критерій, що дозволяє віднести шпалери до розряду сучасних, – це можливість притягувати увагу. Саме тому в модерні можуть бути присутніми шпалери з яскравими візерунками та малюнками на світлому фоні, вираженим рельєфом, переливами, абстрактними зображеннями.

  У стилі модерн застосовні шпалери з імітацією: наприклад, шпалери, стилізовані під шкіру, можна використовувати в якості вставок в деяких зонах кімнати, а шпалери з ефектом штукатурки або цегли можуть задати фон вашій кімнаті.

  До речі, саме в таких дизайнах можна використовувати шпалери в смужку — з вертикальними і горизонтальними лініями, оскільки вони не здаються нудними, але сприймаються досить строго в будь-якому колірному оформленні.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Пам’ятаєте! Шпалери з кількома відтінками повинні гармоніювати з деталями інтер’єру, тому постарайтеся продублювати в дизайні хоча б один з використовуваних кольорів.

  Ще одна тенденція у сучасних стилях – використання шпалер, сприяють перетворенню простору. Лінії – один із вдалих прикладів такого ефекту: при правильному використанні вони піднімуть стелі або розширять стіни.

  Також приклад шпалер, змінюють сприйняття кімнати – покриття з 3-D ефектами і фотошпалери з перспективою, які здатні навіть продовжити існуючий інтер’єр.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Доречні в стилі модерн і геометричні малюнки, але вони повинні бути строгими і не створювати легковажну обстановку (як, наприклад, при використанні шпалер в горошок). Можна вибрати шпалери з квадратами, ромбами, зигзагами, штрихами або діагональними лініями, які будуть привертати увагу за рахунок яскравих відтінків на спокійному тлі.

  Порада: шпалери з помітними елементами малюнка краще розташувати на одній зі стін, а решта оформити однотонними покриттями, щоб дизайн не сприймався занадто нав’язливим.

  Мінімалізм передбачає створення акцентів не на стінах, а на наповненні кімнати, тому не варто вибирати шпалери, які відволікали увагу від стильних меблів і аксесуарів. При створенні мінімалістичного дизайну віддайте перевагу однотонним шпалер декількох тонів.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  В якості альтернативи нудним однотонним покриттям можна використовувати рельєфні світлі шпалери з ненав’язливою фактурою (наприклад, штрихами або зернистою поверхнею) або шпалер з дрібними зображеннями (такими як крапка або розлучення).

  Не забувайте про те, що в мінімалістичному дизайні повинно проявлятися вільний простір, тому настінні покриття не повинні візуально зменшувати розміри кімнати. Яскраві акценти на стінах в такому дизайні недоречні.

  Стиль хай-тек – один з найнезвичайніших з нині існуючих. Головна особливість таких інтер’єрів – акцент на прогресуючих технології, інновації та нестандартні рішення в дизайні. Саме тому шпалери, що імітують металеві поверхні, покриття з глянцевими переливами, а також фотошпалери з графікою на тему високих технологій стануть в такому дизайні ідеальним рішенням.

  Ще один підходящий варіант для стилю хай-тек – це абстракція.

  Оформлення стін у кімнатах

  Ознаки кожного зі стилів ми розібралися, тому давайте приділимо увагу особливостям підбору відтінків і прийняття дизайнерських рішень в інтер’єрах окремих кімнат вашого будинку.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Оформлення спальні

  Чим примітно оформлення спальні в сучасному стилі? По-перше, в такому інтер’єрі можна поєднати відразу кілька різних матеріалів. Шпалери світлих відтінків будуть гармоніювати з меблями, поєднуватися і з звичайною фарбою, і з пластиковими панелями, і з іншими рішеннями в дизайні.

  Оскільки спальня призначена для відпочинку і сну, в такому інтер’єрі повинна панувати атмосфера легкості, тому шпалери мають включати максимально світлі відтінки. На тлі стін ніжно-блакитного, бежевого, білого, рожевого, персикового, світло-жовтого кольору можна використовувати будь-які меблі сучасного типу. Популярні і чорно-білі настінні покриття.

  Акценти в сучасних спальнях робляться на прікроватной зоні. Тут можна наклеїти світлі шпалери з яскравими візерунками невеликий частоти.

  З сюжетів, що підходять під сучасну тематику, популярні геометричні орнаменти та тематичні зображення. Фотошпалери з реалістичними сюжетами теж стануть ефектним варіантом для стіни за ліжком.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  З яскравих відтінків в сучасній спальні доречні будь-які насичені кольори, але їх не повинно бути занадто багато. Шпалери в спальні в сучасному стилі можуть бути без малюнка і мати фон синього, фіолетового, малинового, оранжевого, червоного та інших відтінків.

  Якщо ви плануєте комбінувати різні шпалери, то подбайте про те, щоб вони виглядали гармонійно.

  Краще всього використовувати більш яскраві і помітні покриття для ніш і виступів або створити декоративне панно над ліжком, яке стане головним акцентом в кімнаті.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Сучасні покриття для залу

  Оскільки вітальня призначена для приймання гостей, не варто обмежуватися одним світлим відтінком на стінах. Незалежно від обраного сучасного стилю, можете задати інтер’єру будь тон.

  Яскраві шпалери (з візерунками і без) можна поклеїти на стіні з телевізором або в зоні за диваном. Однотонні світлі шпалери доречні лише в тому випадку, якщо в кімнаті присутні інші акценти, що притягають увагу.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Що стосується візерунків, то найбільш популярними в сучасному дизайні вітальні вважаються вертикальні смуги і геометричні композиції. Домогтися максимальної гармонійності ви зможете, вибравши меблі, що повторює форми, иллюстрируемые на шпалерах.

  У вітальнях сучасного типу можна задіяти холодну палітру. Сірі шпалери з переливами, блакитні глянсове покриття, світлі шпалери з яскраво-синіми візерунками або покриття коричневої палітри зроблять ваш дизайн закінченим.

  Увага! Використовувати шпалери з холодними відтінками для декорування всіх стін залу можна тільки в тому випадку, коли кімната має великі розміри і достатнє природне освітлення.

  Ми вже відзначали, що шпалери, що імітують інші матеріали, вважаються однією з візитних карток сучасного дизайну. У вітальні такі покриття будуть виглядати найбільш гармонійно. Наприклад, елементи у вигляді штукатурки на вільних стінах, кам’яні або цегляні шпалери в зоні з каміном, сюжети, стилізовані під дерево, а також багато інших композиції можна використовувати для створення невеликих акцентів по всьому периметру кімнати.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Шпалери до вітальні в сучасному стилі не повинні зливатися з меблями. Бажано, щоб у такій кімнаті була присутня контрастність: до світлих стін вибирайте темний підлогу або аналогічну меблі, а темні і похмурі відтінки шпалер розбавте світлими предметами інтер’єру та аксесуарами.

  Кухня з шпалерами на сучасну тематику

  Сучасна кухня повинна бути строгою, стриманою і вишуканою. Оскільки в такому інтер’єрі може бути стіна самих незвичайних відтінків, не варто обмежуватися звичайними світлими шпалерами. Краще, якщо одна із зон (зона готування або обідня) була оформлена в більш яскравих і насичених кольорах.

  Прикрасьте вільну стіну шпалерами синього, чорного, сірого, коричневого, червоного, блакитного та інших відтінків, які створять гармонійний контраст.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Шпалери в сучасному стилі в інтер’єрі кухні можуть бути візерунчастими. Якщо ви плануєте придбати покриття з квітковими мотивами, то пам’ятайте, що вони повинні бути яскравими і великими: такі акценти будуть уособлювати сучасну тематику, на відміну від ніжних флористичних композицій, характерних для кантрі і провансу.

  У цьому сезоні трендом стали суворі шпалери в смужку. З присутністю в такому дизайні відразу трьох категорій відтінків (світлих, темних і яскравих) кухня буде виглядати вишуканою, бадьорої та експресивної.

  Роль акцентів у сучасному дизайні вашої кухні будуть грати невеликі аксесуари.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Оздоблення стін у ванній

  Говорячи про тенденції сучасності, не можна не відзначити популярність використання практичних шпалер у ванній кімнаті. І, хоча простір у таких кімнатах, як правило, обмежена, а шпалери можна поклеїти не у всіх зонах, існує досить багато ідей створення гармонійного дизайну.

  Одна з них – формування акцентів за рахунок використання темних шпалер (вони менш мазким) на світлому тлі. До речі, такий ефект корисний і з практичної точки зору, оскільки стіна, оформлена в більш темному або яскравому кольорі, зорово видалена.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Шпалери з орнаментами і візерунками в сучасній ванній можна використовувати лише в невеликих кількостях. Саме тому найчастіше такі матеріали клеяться в зонах з нішами і перегородками.

  Сама ж ванна кімната сучасного типу традиційно оформляється в світлих тонах, оскільки в такому інтер’єрі необхідно підкреслити максимум вільного простору і створити релаксуючу обстановку.

  Как выбрать обои в современном стиле: основные принципы подбора узоров и оттенков

  Тепер ви знаєте, що сучасний інтер’єр можна створити з допомогою шпалер з самим різноманітним дизайном. Головне – правильно застосовувати матеріали в просторі, щоб вони не здавалися зайвими деталями інтер’єру. Як домогтися такого ефекту – дивіться на фото шпалер в сучасному стилі.