Створюємо яскраве оформлення інтер’єру: фотошпалер під фарбування і особливості вибору підходящих матеріалів

Обои

Нерідко вибір шпалер для оформлення кімнати викликає деякі складнощі: то дизайн не зовсім гармонійно виглядає вже в облаштованому інтер’єрі, то відтінок здається вам недостатньо яскравим і насиченим. До того ж в сучасних інтер’єрах багато шпалери-компаньйони вдало комбінуються між собою, що ще більше ускладнює процес покупки настінних матеріалів.

Коли такі труднощі заважають швидко завершити ремонт, на допомогу приходять популярні сьогодні шпалери під фарбування.

Погляньте на фото шпалер під фарбування в інтер’єрах. Що робить їх такими особливими? Перш за все, можливість досконало передати кольорову гаму будь-якої кімнати, а також унікальна можливість створення будь-якого авторського дизайну. Але відкриємо вам секрет: такі шпалери мають набагато більше переваг, ніж вам здається, і зараз ми розповімо про всі особливості купівлі та експлуатації таких покриттів.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Переваги фарбування шпалер

Одна з основних причин, по яких обои под покраску в інтер’єрі будуть виглядати більш виграшно – це можливість втілити в кімнаті абсолютно будь-який відтінок. Більше вам не доведеться витрачати час на вибір покриттів, відповідних кольором меблів або аксесуарів. До того ж завдяки можливості неодноразового перефарбування ви зможете перетворювати дизайн в будь-який час.

До інших особливостей таких шпалер можна віднести:

  • оригінальну фактуру. Як правило, більшість шпалер, призначених для фарбування, мають рельєфну поверхню з тематичними малюнками, тому стилістика вашого інтер’єру буде підтримуватися навіть при використанні одного тону на стінах;
  • висока якість. Оскільки фарба може негативно вплинути на внутрішню структуру матеріалів, виробники наділили шпалери під фарбування підвищеною міцністю, зносостійкістю і стійкістю до вологи;

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

 • прийнятну вартість. Порівняно із звичайними шпалерами такі покриття практично не відрізняються за ціною, а це значить, що для перетворення дизайну вам не доведеться витрачати нечувані суми;
 • декоративні властивості. Які б шпалери під фарбування ви не вибрали – дизайн вашої кімнати буде виглядати затишно і гармонійно.

Оскільки від вас не потрібно спеціальних дизайнерських навичок, та й сама поклейка таких покриттів не відрізняється від процесу поклейки стандартних шпалер, все, що залишається – зробити правильний вибір.

При купівлі довговічних і міцних шпалер ймовірність створення дизайну, який не псується з часом, збільшується в кілька разів.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Різновиди настінних покриттів

Оскільки фарбування шпалер може проводитися в різних кімнатах, вибирайте матеріали, що відповідають умовам таких приміщень. Наприклад, шпалери на кухні або у ванній кімнаті повинні володіти влагоустойчивыми властивостями, а фарбування шпалер в дитячій повинна здійснюватися з урахуванням екологічності та безпеки для здоров’я.

Більшість шпалер під фарбування випускають в наступних видах:

 • паперові – безпечні для здоров’я, легко клеяться на стіни, але володіють невисокою міцністю. Завдяки спеціальному просоченню спокійно реагують на вологу;
 • бамбукові шпалери – більш міцні, володіють високою пружністю і дозволяють виправити недоліки і нерівності стін;
 • склошпалери – найміцніші покриття для фарбування, випускаються виключно у вигляді фактурних рулонів і можуть перефарбовуватися близько 20 разів.

Порада: при покупці шпалер під фарбування віддавайте перевагу відомим брендам. Наприклад, успіхом на ринку користуються марки шпалер Erismann, Eijffinger, Marburg, Rasch, AS Creation, Arte, Erfurt та інші.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Практичні питання дизайну

Процес фарбування шпалер такого типу буде залежати від обраного матеріалу, а також від того, в який раз ви змінюєте колір шпалер. Завдяки валику з ворсом ви зможете забезпечити однорідне фарбування всіх візерункових елементів фактурного покриття.

Порада: обои такого типу вимагають використання фарби на алкидной або водно-дисперсійної основі. Можна використовувати водоемульсійні або акрилові барвники.

Фарбувати шпалери бажано в кілька шарів: так ви забезпечите створення стійкого і насиченого кольору, а також позбудетеся від небажаних розлучень і переливів між відтінками.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Фарбування шпалер в інтер’єрі безпосередньо після їх поклейки не викликає особливих складнощів. Досить нанести барвник рівним шаром – і дочекатися повного висихання стін. Бажано фарбувати шпалери при повноцінному висвітленні: так ви зможете позбутися від ризику появи невідповідностей у відтінках.

Багато хто задається питанням, як перефарбувати шпалери під фарбування в інший колір. Для початку необхідно очистити шпалери від пилу і плям, а також обробити спеціальними засобами, що видаляють залишки жиру.

Кольори фарб для фарбування шпалер не повинні бути світліше, ніж попередні відтінки. Оскільки колір шпалер може спотворитися після повторного перефарбування, бажано використовувати відтінки, які вже були на ваших стінах, або більш темні тони.

Нерідко шпалери такого типу фарбують відразу в кілька відтінків. Визначитися, як фарбувати шпалери під фарбування в два кольори, можна, виходячи з особливостей використовуваного матеріалу. Наприклад, вінілові шпалери завдяки своїй структурі можуть забарвлюватися зсередини.

За рахунок того що рельєфний малюнок відрізняється щільністю в різних ділянках покриття, на полотно будуть проступати відтінки різної насиченості.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Другий варіант фарбування шпалер у два кольори передбачає створення колірних поєднань вже після поклейки стін. За допомогою губки нанесена фарба змивається з рельєфних візерунків, за рахунок чого й виникає видимість різних відтінків.

Після висихання візерунчасті фрагменти можна акуратно фарбувати з допомогою це ж губки, використовуючи фарбу іншого кольору.

Хоча фактурні покриття складніше фарбувати, навіть їх можливо оформити за допомогою декількох кольорів, забезпечивши плавні переходи між відтінками. Для цього можна сформувати розділяє кордон (за допомогою паперу або спеціальних пристосувань) – і фарбувати тільки частину шпалер. Досить часто така методика використовується для створення горизонтальних і вертикальних колірних комбінацій.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Порада: якщо в процесі фарбування вам не вдалося сформувати ідеально рівну кордон, чи фарби різних відтінків зайшли один на одного – використовуйте декоративні рейки, бордюри або молдинги для того, щоб приховати цей недолік.

Ще один, більш простий варіант фарбування використовується найчастіше для оформлення гладких покриттів. Стін задається загальний фон, а стиль інтер’єру підкреслюється за допомогою створення яскравих тематичних малюнків, намальованих за допомогою пензликів і трафаретів по всій поверхні шпалер.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Особливості оформлення різних кімнат

Завдяки використанню шпалер під фарбування в будь-який з кімнат можна створити акценти на яскравих відтінках стін.

Саме тому кольору фарби для шпалер під фарбування необхідно вибирати, орієнтуючись на кілька чинників:

 • розміри кімнати. Чим менший простір, тим світліше повинні бути використовуються відтінки;
 • освітлення. Недостатньо освітлені інтер’єри необхідно освітлювати з допомогою фарб ніжної палітри;
 • особливості планування. На нішах і виступах в інтер’єрі можна сформувати акцент, оформивши шпалери під фарбування в більш яскравих або темних тонах;
 • призначення кімнати. Кольори шпалер під фарбування не повинні суперечити загальній атмосфері інтер’єру.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Крім самих матеріалів на кухні, які обов’язково повинні володіти влагоустойчивыми і вогнетривкими властивостями, зверніть увагу на саму фарбу для їх оформлення. Пофарбувати шпалери на кухні бажано фарбою, яка витримає вплив вогню, не містить токсичних речовин і не вицвітає при постійному контакті з сонячними променями.

В кухонному інтер’єрі можливе фарбування шпалер під фарбування в два кольори: більш темні, стійкі до плям відтінки використовуються для оформлення робочої зони, а світлі і ніжні – для оформлення стін в обідній зоні кімнати.

Крім практичних функцій, такі контрасти допоможуть зонувати простір і виділити деякі акценти в дизайні.

Величезну роль відіграє вибір кольору шпалер під фарбування для кухні. Оскільки стилістика цієї кімнати повинна налаштовувати на апетит, бажано зупинитися на м’яких і теплих відтінках. Допустимо використання яскравих і насичених контрастів: наприклад, зелені або жовті відтінки будуть заряджати енергією.

Фарбування шпалер на кухні в темні відтінки допустиме лише в тому випадку, якщо похмурий інтер’єр буде розбавлений світлими вставками або відповідної меблями.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Яким кольором пофарбувати шпалери в залі або вітальні? Оскільки ці приміщення призначені для прийому гостей і сімейного відпочинку, можна проявити креатив – і реалізувати стильні кольорові комбінації. У вітальні допустимі такі кольори фарбування шпалер, як червоний, жовтий, блакитний, бежевий і навіть чорно-білі панелі. Головне, щоб обраний вами відтінок відповідав стилю інтер’єру.

Порада: якщо ви хочете створити акцент на одній зі стін у залі, використовуйте більш насичені відтінки або намалюйте стильні візерунки на поверхні шпалер з допомогою фарби і трафаретів.

Найчастіше у вітальні шпалери під фарбування вибираються з рельєфною текстурою: при використанні таких матеріалів підкреслити затишну обстановку можна навіть з допомогою однотонного дизайну. До того ж до однотонним покриттям простіше підібрати меблі, текстиль і аксесуари.

Інтер’єр вітальні з шпалерами під фарбування буде виглядати оригінально і вишукано в будь-якому стилі, тому ви зможете втілити в дизайні елементи таких напрямків, як лофт, модерн, класика, арт-деко, прованс і багатьох інших.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

У спальні шпалери під фарбування повинні підкреслювати спокійну і умиротворену атмосферу, а тому бажано використовувати теплі і м’які відтінки. Яскраві елементи в такому дизайні можливі лише в невеликих кількостях і тільки в зонах кімнати, не доступних для споглядання під час відпочинку.

Найчастіше фарбування шпалер спальні здійснюється тільки в одному кольорі (наприклад, рожевому, коричневому або синьому), але можливі і гармонійні комбінації. Приміром, синій, червоний або коричневий колір можна використовувати для фарбування стіни, розташованої за ліжком.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Фарбування шпалер в дитячій кімнаті повинна здійснюватися з урахуванням віку вашої дитини. Для самих маленьких можна використовувати ніжні і теплі відтінки.

Діти дошкільного віку повинні розвиватися, тому для таких кімнат допустимо зонування і, відповідно, використання відразу декількох кольорів. Приміром, дитячі шпалери під фарбування яскравих відтінків можна використовувати в ігровій зоні, спокійних – у зоні для сну, холодних і стриманих відтінків – в зоні, призначеній для навчання.

Колірна гамма підліткових кімнат повинна залежати від статі і переваг ваших дітей.

Шпалери під фарбування в передпокої повинні бути достатньо міцними і стійкими, а сам відтінок – відповідати кольору меблів. Бажано використовувати поєднання темних і світлих фарб: темні кольори захистять ваші стіни від плям, а світлі розбавлять похмурий інтер’єр.

Создаем яркое оформление интерьера: фото обоев под покраску и особенности выбора подходящих материалов

Ми розповіли вам про основні засади та особливості використання шпалер під фарбування і впевнені, що тепер ваш інтер’єр буде виглядати більш свіжим і цікавим. До того ж шпалери такого типу – це унікальна можливість створити на стінах абсолютно будь-який малюнок і задіяти одразу кілька відтінків, які будуть підтримувати в кімнаті живу і позитивну атмосферу.

https://youtu.be/1aXT40vW1Gk