Як вирівняти кути стін перед наклеюванням шпалер


			Как выровнять углы стен перед поклейкой обоев

При проведенні ремонтних робіт в житлових приміщеннях проблема вирівнювання стін виникає перед кожним власником об’єкта нерухомості. Застрахуватися від нерівних поверхонь несучих стін, перегородок у старих і нових будинках практично неможливо. Навіть комерційна нерухомість не відрізняється високою якістю обробки. У разі вибору шпалер для фінішної обробки приміщень вирівнювання всіх кутів кімнат, незалежно від їх виду, є необхідним заходом. Таку роботу при великому бажанні цілком реально виконати своїми силами і заощадити кошти на оплату послуг ремонтних бригад. Серед найбільш ефективних способів вирішення проблеми нерівних кутів відзначають використання гіпсокартону і штукатурки.

Основні причини нерівності стінових поверхонь

Наявність сучасного високотехнологічного інструменту для кладки ідеально рівних стінових поверхонь не виключає їх викривлення, опуклості, угнутості і відхилення перегородок, несучих стін від вертикалі. Горизонтальні площині також не є винятком. Такі вади на стінах погіршують якість поклейки шпалерами, призводять до утворення некрасивих складок і втрати естетичного, привабливого вигляду приміщення.

Важливо! Рівність кутів, які є місцями дотику стін, відноситься до визначального фактору зручності поклейки шпалер. Криві перегородки, що примикають під прямим кутом, призводять до утворення нерівностей, помітних неозброєним оком.

Перед фінішною обробкою необхідно вимірювати кути кімнат. Вигнуті криві, які мають вигляд своєрідних синусоїдальних ліній, мають відхилення в горизонтальній і вертикальній площині від запланованих параметрів. Така ситуація викликає труднощі не тільки при обробці шпалерами, але і встановлення підлогових, стельових плінтусів, а також розміщення предметів меблів.

Усунення незначною кривизни внутрішніх і зовнішніх кутів

Рішення проблеми незначною кривизни кутів виключає великі складнощі в роботі, проведення радикальних переробок і серйозних заходів щодо усунення невеликих нерівностей. Виправлення викривлень у місцях примикання стін передбачає виконання певних послідовних дій і залежить від виду кута.

Етапи усунення кривизни внутрішніх кутів

При вирішенні проблеми незначною кривизни внутрішніх кутів використання штукатурного правила вважається самим оптимальним варіантом. До основним етапам відносяться:

 • нанесення грубодисперсной шпаклівки на поверхню нерівних стін в місцях їх прилягання один до одного;
 • формування рівних внутрішніх кутів в приміщенні довгим металевим правилом, акуратно виконуючи почергові руху вздовж однієї, а потім перпендикулярно розташованої другої стіни;
 • обробка шару шпаклівки в кутку і на ділянках поверхні прилеглих до нього стін, шліфувальною шкуркою:
 • нанесення фінішної шпаклівки, призначеної для усунення незначних недоліків, які залишилися після зачистки першого шару пастоподібної будівельної суміші для обробки стін.

Звичайний обробний матеріал для проведення робіт всередині приміщень вважається гідною альтернативою дорогим фінішним шпаклівках. Для підвищення якості проведених робіт з вирівнювання кривих кутів рекомендується застосовувати широкий шпатель, який забезпечує зручність роботи фінішним пастоподібним матеріалом і виконання рухів у напрямку від кута в одну й іншу сторону.

Етапи усунення нерівностей зовнішніх кутів

Вирівнювання кривизни зовнішніх кутів рекомендується проводити з використанням перфорованого куточка, призначеного для захисту, зміцнення виступаючих поверхонь і значного спрощення процесу штукатурної обробки. Серед основних етапів усунення нерівностей в місцях зовнішнього примикання стін необхідно зазначити:

 • підготовка клею для гіпсокартону або звичайної шпаклівки;
 • нанесення складу на ділянки стін, розташованих по обидві сторони від выравниваемого кута;
 • монтаж перфорованого армуючого елемента шляхом вдавлювання у нанесений на стінові поверхні клей або шпаклівку;
 • вирівнювання металевого куточка за допомогою будівельного рівня максимальної довжини;
 • видалення звичайним шпателем надлишків клею чи шпаклівки;
 • зачистка висохлої поверхні стін в місцях їх примикання шліфувальною шкуркою.

Важливо! Застосування перфорованого профілю надає можливість вирівнювати зовнішні кути в місцях примикання стін, зміцнювати їх металевими елементами і виключати складності при їх обробці шпалерами.

Особливості вирівнювання кутів у разі великої їх кривизни

Для вирішення проблеми сильного викривлення ліній у місцях примикання стін призначені два способи, які по праву заслуговують на увагу і похвалу фахівців з ремонту приміщень. До них відносяться:

 • Вирівнювання гіпсокартонними листами є нескладним методом, передбачає два види кріплення ГКЛ і починається після прибирання будівельного сміття та очищення стінових поверхонь від пилу. Перша технологія монтажу передбачає використання клею, що дозволяє кріпити гіпсокартон без проведення заходів по зведенню додаткових конструкцій. Вона відрізняється простотою проведення робіт, відносною дешевизною. Але при цьому повністю виключається можливість утеплення стін сучасними матеріалами.
 • Другий вид кріплення ГКЛ передбачає облаштування спеціального каркаса з металевого профілю. Він надає можливість укладати тепло-, звуко – і шумоізоляційні матеріали між стінами приміщень і гіпсокартонними листами. При виборі такого способу монтажу гіпсокартонних листів рекомендується враховувати зменшення корисної площі приміщення, необхідність наявності певного досвіду і практичних навичок за каркасною технологією кріплення ГКЛ, а також збільшення витрат на придбання металевих профілів, кріпильних елементів і оплату послуг професійних майстрів. Враховуючи такі переваги та недоліки кожного з методів монтажу гіпсокартонних листів завжди можна визначитися з найбільш прийнятним варіантом, у відповідності зі своїми вподобаннями, побажаннями, сімейним бюджетом.
 • Вирівнювання кутів зі своєрідними синусоїдальними лініями в місцях примикання стін з використанням штукатурки вважається більш складним способом вирішення такої проблеми. Серед основних етапів виправлення кривизни зазначають:
  • проведення підготовчих робіт, що передбачають очищення стін від старих оздоблювальних покриттів;
  • монтаж штукатурної сітки;
  • закріплення маяків і здійснення перевірки їх рівності за допомогою вертикальних схилом, будівельних рівнів;
  • підготовка будівельної оздоблювальної суміші і її нанесення на поверхню нерівних стін;
  • обробка наждачним папером;
  • обробка стінових поверхонь фінішної шпаклівкою і подальша зачистка нанесеного шару пластичного матеріалу після його висихання:
  • перевірка рівності кутів і підготовка до поклейки приміщення шпалерами.

  Виконуючи такі нескладні і корисні поради, рекомендації професійних майстрів, завжди можна отримати рівні кути, красиво поклеїти шпалери і створити неповторний дизайн приміщень.