Особливості обробки стін перед фінішною обробкою шпалерами


			Особенности обработки стен перед финишной отделкой обоями

Важливість і необхідність проведення підготовчих робіт, що визначають успішність ремонту, перед початком фінішної обробки приміщень не викликає сумнівів. Поклейка шпалер не є винятком. Час їх експлуатації, привабливий зовнішній вигляд, а також естетичність залежить від правильності, акуратності і ретельності обробки несучих стін і перегородок.

Ідеальна поверхня для поклейки шпалер

Проведення спеціальної обробки стінових поверхонь перед поклейкою шпалер обумовлено наявністю випуклостей, тріщин і інших вад, сильно ускладнюють фінішну обробку приміщень. Крім цього, у власників об’єктів нерухомості виникає бажання про збільшення періоду між проведенням ремонтних робіт. Ідеальна поверхня несучих, міжкімнатних стін повинна відповідати певним вимогам, встановлених нормативною документацією СНиП. До них відносяться:

  • абсолютна сухість, яка вважається ідеальним варіантом для початку фінішної обробки з використанням шпалер;
  • відсутність старих оздоблювальних матеріалів, раніше нанесеної штукатурки, опуклостей;
  • попередня чистота стін, виключає наявність плям, грибка, плісняви або інших проявів патогенної флори.

Отримати підготовлену поверхню не становить особливих труднощів. Стіни рекомендується просушити шляхом провітрювання або включення обігріваючих пристроїв, очистити і вимити від забруднень. Після видалення плям цвілі, грибка необхідно обробляти поверхні приміщень антисептичними засобами і грунтовкою.

Основні етапи підготовки поверхні стін перед обклеюванням шпалерами

Заходи по підготовці поверхні несучих і внутрішньокімнатних конструктивних елементів будівель передбачають послідовне виконання певних дій. До них відносяться:

  • Перший етап підготовчих робіт перед поклейкою шпалер передбачає ретельний демонтаж старих оздоблювальних покриттів. Для якісного проведення заходів необхідно звільнити приміщення від предметів меблів, особистих речей, інших деталей інтер’єру, елементів декору. Старі шпалери легко видаляються після їх відмочування, для проведення якого рекомендується використовувати вологу ганчірку або щітки, змочені водою. Після демонтажу старого оздоблювального покриття необхідно переконатися у відсутності цвяхів, кнопок, дюбелів, шурупів і інших сторонніх предметів на пористих поверхнях.
  • Важливо! Наклеювання нових шпалер на старий обробний матеріал неприпустимо. Ігнорування такої ради гарантовано призведе до зниження якості проведеного ремонту, а також прояву фактури, візерунків раніше використовуваних шпалер на стінах приміщень або появи бульбашок.

  • Наступний етап підготовчих заходів перед поклейкою шпалер передбачає вирівнювання стін і їх оштукатурювання. Товщина шару пластичного матеріалу визначається рівнем кривизни, виїмок глибиною і нерівностей, виявлених на поверхні несучих і внутрішньокімнатних конструктивних елементів будівель. Якість проведення робіт на цьому етапі залежить від майстерності нанесення штукатурки шпателем і правильного приготування консистенції вирівнюючого розчину. Нанесення приготовленої будівельної суміші виконуватися строго по напрямку знизу вгору. При ігноруванні такий рекомендації неможливо отримає рівну поверхню стін. Після штукатурення виконується перевірка отриманих результатів за допомогою довгого будівельного рівня, правила або звичайного схилу.
  • У разі виявлення недоліків у вигляді нерівностей стінових поверхонь, несильних поглиблень і дефектів рекомендується виконувати шпатлювання. Широкий асортимент матеріалів надає можливість визначитися з оптимальним варіантом, відповідним уподобаннями та фінансовими можливостями власника квартири, будинку, котеджу. Товщина шару шпаклівки, яка варіюється від 3 мм до 5 мм, що дозволяє поліпшити адгезивні властивості поверхні стін і скоротити час висихання вирівнюючого матеріалу. Кількість разів нанесення шпаклівки визначається глибиною тріщин і розмірами сколів в штукатурці.
  • Зачистка оштукатурених і зашпакльованих стінових поверхонь спеціальної шліфувальним папером відноситься до завершального етапу підготовки перед обклеюванням шпалерами. Роботи проводяться після повного висихання вирівнюючих матеріалів. Ошкурювання передбачає рівномірні зусилля по обробці стін. У висновку зачищення поверхні рекомендується обробити грунтовкою і після висихання сміливо приступати до поклейке шпалер.
  • Проведення всіх етапів підготовчих робіт є запорукою отримання рівних стінових поверхонь, готових до фінішної обробки шпалерами.