Які краще шпалери для спальні: розглянемо варіанти

Какие лучше обои для спальни: рассмотрим вариантыЯкі шпалери краще для спальні

Які шпалери краще для спальні підібрати замислюються практично всі власники. На перший погляд завдання просте, але якщо вдуматися, тоді це не так. Адже є маса даного матеріалу яка представлена в різних кольорах, так і фактура теж різна.

І тут щоб зробити правильний вибір, треба знати деякі деталі правил вибору. Які краще шпалери в спальню обрати ми і розглянемо сьогодні. Так само на відео і фото вам буде представлена і додаткова потрібна інформація.

Зміст статті

 • Шпалери, які найбільше підійдуть для спальної кімнати
  • Різновиди шпалер
 • Як вибрати шпалери, відштовхуючись від загального дизайну кімнати
  • Постараємося вибрати колірну гаму для шпалер
  • Вирішуємо, який потрібний візерунок на шпалерах для спальної кімнати

Шпалери, які найбільше підійдуть для спальної кімнати

Для спальної кімнати шпалери – це класика. Але, класичний стиль – не означає рутинність. Зараз асортимент вибору шпалерних покриттів досить великий до такої міри, що з допомогою шпалер можна зробити кімнату в самому несподіваному стилі, а при правильному умінні – приховати недоліки приміщення і навіть візуально змінити його розмір, як у висоту, так і в ширину.

Увага: найголовніше – це чітко і ясно зрозуміти для себе, що саме ви хочете бачити у своїй головній кімнаті, а також вибрати відповідну забарвлення і малюнок.

Різновиди шпалер

Які шпалери краще в спальню відразу варто дивитися на увазі. Адже в наш час, на ринку товарів, споживач, навіть самий досвідчений, може знайти собі відповідні йому за смаком шпалери, оскільки зараз їх величезна безліч. Але, як показують спостереження, покупці віддають перевагу лише чотири типи шпалер, які будуть актуальні для спальні.

Какие лучше обои для спальни: рассмотрим вариантыВизначаємося з видом шпалер

І це наступні типи шпалерного покриття:

 • Паперові шпалери
 • Флізелінові шпалери
 • Вінілові шпалери
 • На тканинній основі

Але всі перераховані типи шпалер мають плюси і мінуси, саме тому, щоб дізнатися, які ж все-таки підходять для спальної кімнати краще всього, необхідно дізнатися в деталях про кожному типі індивідуально. Так само і ціна у них досить різна і треба орієнтуватися і на витрати, які ви можете собі дозволити.

БумажныеСамым недорогим, корисним і простим типом є паперові шпалери. Але, проте, даний тип має величезну кількість відтінків і кольорів і тут можна розгулятися у виборі на славу.

 • Шпалерами з паперу можливо прикрасити поверхні будь-якої кімнати. І, звичайно ж, спальню, в тому числі.
 • Переходячи від плюсів до мінусів, потрібно зауважити, що маленька ціна паперових шпалер прямо пропорційна терміну їх використання.
 • Ще один мінус таких шпалер в тому, що вони вигорають при спрямованих на них потоків сонячного світла, внаслідок чого втрачають первинний колір. Саме із-за цих недоліків, покупці воліють купувати шпалери дорожче.

Вінілові обоиПредпочтительны, тому що зроблені з міцного матеріалу, який відмінно ховає всі недосконалості покриття стіни.

 • Ще одна перевага даних шпалер – легкість в приклеюванні їх на стіну, вони накладаються рівно і не здуваються.
 • Вони так само, як і паперові шпалери, мають безліч красивих і незвичайних квітів, для того щоб їх можна було наклеїти в спальні.

Флізелінові обоиНамного дорожче двох інших представлених вище. Але, незважаючи на це, вони користуються великим попитом у тих покупців, які не люблять ординарність і весь час що-небудь змінюють в інтер’єрі.

 • На ринку представлена величезна безліч флізелінових шпалер під фарбування, що дуже добре, оскільки спальні можна зробити справжній витвір дизайнерського мистецтва.
 • Матеріал даних шпалер, дає покупцеві можливість перефарбовувати їх у різні кольори більш ніж 15 раз, але тут головне – не перестаратися.

Шпалери з тканиЯвляются самими затребуваними на ринку товарів, і зокрема у людей, які мають багато коштів.

 • Даний вид шпалер – екологічно безпечний, а величезний асортимент квітів.
 • Такі шпалери призначений для тих, хто віддає перевагу шикарне оформлення будинку, але не забуває і про чистоту навколишнього середовища в своєму житлі.

У всіх свої “заморочки” і виробник шпалер їх виразно враховує при виготовленні шпалер різних типів, що звичайно ж дуже добре для споживача.

Як вибрати шпалери, відштовхуючись від загального дизайну кімнати

Шпалери в спальню які краще треба дивитися і по загальному дизайну (див. Дизайн обробки стін, ідеї інтер’єру). Все має бути гармонійно.

Існує безліч різновидів варіантів оформлення і серед них з’явилися навіть фаворити тих людей, які люблять спостерігати в своїй спальні справжнє мистецтво. Природно, всі різновиди уявити неможливо, але ось деякі з них:

Какие лучше обои для спальни: рассмотрим вариантыВибираємо потрібний дизайн

Отже:

 • Поєднання шпалер в положенні – горизонт. Даний спосіб поділяє стіни спальні як би на дві зони. Але, що важливо помітити, межа цього відділення має проходити діагонально або горизонтально. Усі зони повинні бути обклеєні різними забарвленнями шпалер. Тут необхідно враховувати крім кольору ще й тип, зона зверху повинна бути з тими шпалерами, які найбільш, а зона знизу по забарвленню повинна бути більш однотонної. Абсолютно неважливо, насправді, як ви будите виконувати даний спосіб обклеювання, але деякі хитрощі варто взяти на замітку.
 • Декор у головах місця для сну. Цей спосіб допомагає у всій спальні виділити спальне місце, як би показуючи його важливість. Тут потрібно придбати два типи шпалер з малюнком і без. Шпалери з малюнком якраз і потрібні для виділення стіни біля ліжка, а інша частина кімнати обклеюється однотонними шпалерами. Часто просто шпалери з малюнком замінюються на фотошпалери (див. Як вибрати шпалери в спальню на стіну).
 • Якщо у власників будинку є уява і креатив – вони вільні поєднувати шпалери різних відтінків. Так спальня розділиться на секції, але тут господарі ризикують з-за того, що можуть неправильно підібрати тип шпалер, а вони в такому випадку повинні збігатися, інакше неминуча втрата загального стилю спальні.
 • Бувають випадки, коли господарі бажають дотримуватися одного стилю у всьому будинку і тут необхідно вибирати шпалери з точною ретельністю, наприклад кімната в оформленні «сільський» стиль, то тут можна використовувати шпалери однієї забарвлення і з візерунком дерев’яного покриття.
 • Робити кімнату в «імперському» стилі необхідно з використанням шпалер у переважаючих темних відтінках. Можна використовувати також великий візерунок на шпалерах, як було за часів правління королів.
 • Так званий «найменший» стиль або стиль «високі технології», роблять кімнату трохи схожим на майбутнє і тут необхідні темні кольори в шпалерах або ж чисто білі, а можливі і зовсім чорні відтінки, але тут необхідна комбінація з іншими квітами, інакше вийде занадто похмуро. Стіни в даному випадку часто клеяться в більш «тихі» тону, а, якщо потрібно, можуть прикрашатися в неординарні панно або фотокартки. Головне пам’ятати, що стиль «hi-tech» – це холодна і досить утримана палітра відтінків, прості, але технологічні предмети, і, звичайно ж, висока функціональність.
 • У кімнаті з «народним» стилем кращі шпалери більш яскравих кольорів. Тут просто буде підібрати ліжко і інші предмети інтер’єру для оформлення кімнати. Якщо думати про візерунках шпалер в етнічному – народному стилі, то тут на часі вибрати шпалери з східними плодами, арабесками, ну і будь-якими іншими малюнками, що нагадують культуру сходу, або елементи сафарі, якщо вибрати країну, де присутній стиль Африки.
 • Кімнаті в «східному» стилі дуже підійдуть шпалери з малюнком якогось дерева. Або ж, шпалери для такої спальні можуть бути просто кольору беж. Якщо країна – орієнтир – Японія, шпалери можуть бути з зображенням сакури.
 • Постараємося вибрати колірну гаму для шпалер

  Було б набагато правильніше, якщо покриття стін спальної кімнати буде забарвлено в спокійні кольори (див. В який колір пофарбувати стіни в спальні: робимо вибір). Тоді, спальна кімната не була б надто екстравагантним, і засипати в такій кімнаті було б приємніше і швидше.

  Какие лучше обои для спальни: рассмотрим вариантыВизначаємося з колірною гамою

  Увага: Якщо ви хочете, щоб спальна кімната виглядала ефектно, радимо стінки кімнати покрити шпалерами без шва на тканинній основі ніжного кольору.

  • Добре будуть виглядати кольори: кремовий, абрикосовий, бірюзовий і т. д. Такі відтінки прийнято вважати класичними при декорі стін кімнати. Шпалери таких відтінків не кидаються в очі, і досить просто підібрати до них меблі. Вибір правильного кольору і різних візерунків шпалер виходить з урахування емоційного впливу кольору на людей.
  • Блакитний відтінок заспокоює і добре впливає на зменшення голоду у людини. Блакитне покриття відмінно виглядає в чоловічих спальних.
  • Червоний відтінок підвищує рівень агресії, збудження, збільшує голод. Цей відтінок не користується попитом, як і в спальні, так і в кімнатах прийому гостей. Не варто використовувати цей колір і в кімнатах, де сплять діти.
  • Лимонний відтінок символізує мистецтво, покращує роботу емоційного стану. Добре відповідає з іншими квітами в кімнаті прийому гостей. Шпалери лимонного відтінку варто клеїти разом з синіми, кремовими, похмурими відтінками.
  • Бірюзовий відтінок відмінно підходить для спальні. Добре впливає на емоційний стан людини, він заспокоює і виключає всяке тиск на тіло. Покривати бірюзові шпалери необхідно тим, хто має захворювання серця, органів дихання та нервової системи.
  • Варіації покриттів відтінків, такі як – морські, кремові, пастельні, надають спокій на емоційну систему людини і сприятливо відбивається на його сні.
  • Ефектно виглядає апельсиновий відтінок. Цей колір поєднує в собі кращі частинки червоного і лимонного кольору. В спальну кімнату відмінно підходять не важкі відтінки помаранчевого кольору, наприклад, абрикосовий, манго, диня.
  • Цікаві візерунки надають позитивний вплив на психологічний статус людей, піднімають настрій і зменшують ризик погано себе відчувати.

  Увага: Через різкі переходи у візерунках на рівні підсвідомості викликають у мешканців квартир відчуття неспокою. А ніжні і бірюзові гармонізують людину.

  • Статичні елементи візерунків допомагають інтер’єру спальної кімнати виглядати акуратніше, а мешканців, які в ній живуть, бадьорими й активними. Картинки на покритті квітів і дерев мають заспокійливий вплив.
  • Покриття з зображеннями тваринного світу допомагають бути мешканцям будинку ніжніше і ласкавіше.
  • Покриття із зображенням різних жанрів, стомлюють людину. А прості картиночки, навпаки, покращують добрі і веселі відчуття.
  • Прийміть до відома, що покриття з візерунками важко поклеїти, оскільки вони мають специфічні особливості. Для вибору знадобиться не маленькі витрати матеріалів.

  Вирішуємо, який потрібний візерунок на шпалерах для спальної кімнати

  Дизайнери інтер’єру радять у спальній кімнаті клеїти однотонні шпалери, адже на них відмінно виглядають різні прикраси у вигляді фотокарток, поличок і ін.

  Какие лучше обои для спальни: рассмотрим вариантыРобимо вибір потрібного візерунку

  • Але, якщо господар все-таки дуже хоче шпалери з малюнком, то краще вибирати покриття з візерунком мінімального розміру, інакше, може статися таке, що візерунок погано вплине на загальне враження від спальні. Інакше, малюнок буде погано позначатися на підсвідомості і важкий для сприйняття.
  • Але, шпалери з дуже маленьким візерунком у кімнаті взагалі буде недоречний, особливо для маленьких спалень, оскільки зробить її ще менше. Якщо господар спальні хоче візуально зробити вище стеля, то тут прийдуть на допомогу шпалери у вертикальну смужку, відповідно горизонтальна смужка на шпалерах збільшує кімнату в довжину.
  • Шпалери для кімнати «у квіточку». Такі шпалери – чудовий вихід, якщо власник спальні легка і романтична натура.

  Увага: Але тут потрібно пам’ятати, що в кімнаті з такими шпалерами буде виглядати по-жіночому і ніякий поважаючий себе представник сильної статі у такій спальні жити не захоче.

  • Шпалери з квітковим малюнком, як не можна до речі підійдуть для «сільського» стилю до використання тканинних шпалер.
  • Шпалери в смужку та клітинку. Клітина відмінно надає спальні чоловіче начало, особливо в поєднанні з облицюванням одного тону.
  • Якщо господар спальні тяжіє до «скандинавському» стилем, то клітина на шпалерах цьому відмінно допоможе.
  • Шпалери з орнаментом. Шпалери в кімнату з орнаментом відмінно впишуться в екологічну спальню і зробить ніжніше і чуттєвішими інтер’єр.
  • А брутальніше спальню може зробити геометричний малюнок на шпалерах.
  • Фактура покриття шпалер для спальної кімнати. Застосування шпалер з декором може зробити кімнаті не тільки викликає, але і нейтральною, все залежить від вибору фактури шпалер.
  • Як відомо багато фактурні шпалери складаються з декількох шарів: дана структура допомагає зробити рельєф помітним без шкоди якості.
  • Більшість шпалер даного виду створюють пресуванням натур. Матеріалів (деревина та ін): в залежності від спеціалізації даних правил виходять шпалери з великими, середніми або дрібними елементами фактури.
  • До ще однієї специфіку таких фактурних шпалер відносять можливість дизайну стін без шва. Конкретно, така характеристика підходить для нерівних поверхонь: шпалери з великими візерунками необхідно обережно і уважно зістиковувати для відновлення повного малюнка.

  Красиві шпалери для спальні ви зможете вибрати і інструкція допоможе вам у цьому питанні. Поклеїти так само можна буде своїми руками і за різними варіантами цієї роботи є маса статей на сторінках нашого сайту.