Якщо шпалери міцно приклеєні, як їх можна зняти зі стіни в домашніх умовах: варіанти, як швидко зняти старі шпалери

Зміст

 • Як зняти шпалери зі стін: дієві методи
 • Який спосіб вибрати: хімічний чи механічний?
 • Як швидко видалити шпалери зі стіни, використовуючи шпатель і ніж
 • Як зняти вінілові шпалери, якщо вони міцно вчепилися до стіни?
 • Як видалити з поверхні миються шпалери
 • Ефективні методики
 • Чим віддерти шпалери, щільно пристали до бетонної стіни?
 • Перелік популярних засобів
 • Як користуватися
 • Як віддерти шпалери з гіпсокартону?
 • Народні засоби
 • Як підготуватися до обробки?
 • Корисне відео
 • Як зняти шпалери зі стін: дієві методи

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиІснують різні способи зняття шпалер зі стін. Для цього використовується стандартний набір інструментів, спеціальних хімічні засоби і парогенератори. Видалити настінне покриття також можна за допомогою народних методик.

  Перед початком ремонту необхідно зняти старий обробний матеріал з поверхні стін – це обов’язкова умова. Деколи добитися цього не так легко, як може здатися на перший погляд. Існують різні способи, завдяки яким можна видалити старі шпалери зі стіни. Саме про них і інших важливих нюансах і піде мова в сьогоднішньому матеріалі.

  Який спосіб вибрати: хімічний чи механічний?

  Багато хто задається питанням, який спосіб вибрати для видалення декоративного покриття зі стіни? Насправді це залежить від конкретної ситуації. Бувають випадки, коли паперові полотнища без проблем видаляються механічним шляхом. У цьому випадку ні до чого використовувати агресивні хімічні засоби. Однак буває і так, що без них неможливо обійтися.

  Наприклад, якщо шпалери раніше були «посаджені» на клей ПВА, у цьому випадку складно обійтися без використання сильнодіючих хімічних сполук.

  Як швидко видалити шпалери зі стіни, використовуючи шпатель і ніж

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиВарто відзначити, що це класичний метод видалення старих полотнищ. Ним користується більшість будівельників-любителів. Покроковий план дій полягає в наступному:

  • за допомогою гострого канцелярського ножа надривається вгорі стіни шматок шпалери;
  • за отклеившийся край потрібно потягнути повільно полотно вниз, не допускаючи його розірвання;
  • по мірі від’єднання шпалери від поверхні стіни важливо використовувати шпатель, яким поступальними рухами потрібно піддягати полотнище знизу.

  Також рекомендується попередньо намочити паперові шпалери, щоб вони просочилися вологою. Це полегшить завдання відклеювання в рази, після чого полотно без проблем відстане від стіни. Для цих цілей рекомендується використовувати звичайну губку або м’який валик.

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиГоловне в процесі цієї робіт не поспішати. Не можна різко тягнути полотно вниз, так як воно може порватися або расслоиться, що ускладнить виконання подальшого завдання видалення.

  Як зняти вінілові шпалери, якщо вони міцно вчепилися до стіни?

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиСтруктура вінілових шпалер складається з декількох матеріалів: паперу і полівінілхлориду. Це захищає їх від вологи і наділяє міцністю. Завдяки цим факторам можуть виникнути проблеми зі зняттям даних полотнищ.

  Якщо їх попередньо обрыскать водою перед процедурою зняття, як це багато хто робить з паперовими шпалерами, проникнення вологи у внутрішню структуру полотна запобіжить полівінілхлоридний шар. Як же бути в цьому випадку? Необхідно виконати наступні дії:

 • Пройтися гострим шпалерним тигром на поверхні шпалер. Завдяки цьому структура полотна пошкоджується, і вода безперешкодно просочує знімається обробний матеріал.
 • Використовуючи м’який валик або губку необхідно зволожити полотнище і почекати 5-10 хвилин.
 • Шпателем або ножем піддягають верхню частину шпалери і поступово, неспешна тягнуть вниз.
 • Після зняття шпалери важливо шпателем очистити залишилися паперові обривки.
 • Завдяки даної методики можна зняти вінілові шпалери зі стіни, які ніяк не хочуть відклеюватися. Важливий даний етап роботи – це гарненько пройтися по настінному полотнища шпалерним тигром.

  Як видалити з поверхні миються шпалери

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиНастінні полотнища можна розм’якшувати парогенератором – це полегшить роботу в рази. Дане рішення не тільки дозволить розм’якшити структуру шпалерного полотна, але і сам клей. Це відбувається під дією гарячої пари.

  Таке рішення набагато ефективніше, ніж просте розмочування полотна. Після обробки парою необхідно докласти мінімум зусиль, щоб віддерти старе декоративне покриття від стіни.

  Ефективні методики

  Існує декілька дієвих способів, завдяки яким вдасться видалити старі настінні покриття без зусиль:

 • Вологий метод відомий багатьом. Він полягає в зволоженні паперового полотна, після чого воно відходить від стіни. Цей варіант відмінно підійде для зняття нещільних шпалер на паперовій основі. Цей матеріал відмінно пропускає вологу. Якщо мова йде про флізелінових шпалер, то перед процедурою намочування за ним потрібно пройтися шпалерним тигром. Після цього за допомогою шпателя вдасться віддерти полотно від будь-якої поверхні.
 • Сухий спосіб підійде для старих шпалер, які знімаються зі стіни без особливої праці. При необхідності рекомендується використовувати шпатель і гострий ніж.
 • Паровий спосіб включає в себе поєднання вологи і гарячої пари. Такий вплив руйнує клейову основу полотна і розм’якшує його. Для цих цілей використовують відпарювач, або професійний парогенератор.
 • Використання хімічних засобів виправдане в тих випадках, коли шпалери не вдається видалити простим механічним шляхом. У цьому випадку їх попередньо обробляють спецзасобами, а потім видаляють зі стіни.
 • Чим віддерти шпалери, щільно пристали до бетонної стіни?

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиЯкщо старі полотнища намертво вчепилися до бетонної поверхні, їх можна зняти, використовуючи популярні хімічні засоби.

  Ці продукти набувають в будівельних відділах. Головна перевага даного способу в тому, що використовувані спецзасоби допоможуть зняти настінне покриття в найкоротші терміни.

  Перелік популярних засобів

  На сьогоднішньому ринку представлені різні засоби, призначені для видалення шпалер з різних поверхонь. Найбільш популярні з них наступні:

  • Метилан;
  • Акстон;
  • Келід;
  • Клео.

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиПри виборі того чи іншого засобу варто звернути увагу на його якість. Як правило, цю продукцію продають лише виробники зі світовим іменем. Вищеперелічені засоби відносяться до даної категорії товарів.

  Як користуватися

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиРозчин готується з порошку, в якому змочують м’який валик і наносять засіб на шпалери. Ті полотна, які мають водовідштовхувальне покриття, необхідно попередньо обробити шпалерним тигром.

  Після нанесення рекомендується почекати пару годин. За цей час хімікат увійде в реакцію з клеєм і розчинить його. Після цього полотно поддевается у верхній частині гострим предметом і відривається від стіни.

  Більшість виробників запевняють, що подібні засоби не містять шкідливих речовин, що становлять небезпеку для здоров’я людини. Однак краще перед виконанням таких робіт все-таки одягати захисні окуляри і гумові рукавички. При попаданні засобу на відкриту шкіру, краще промити її під проточною водою.

  Як віддерти шпалери з гіпсокартону?

  При виконанні подальших робіт варто враховувати, що гіпсокартонну поверхню не рекомендується сильно зволожувати. В іншому ж випадку волога проникне в картон, після чого він зніметься разом з шпалерами.

  Якщо ж перед наклеюванням декоративного полотна гіпсокартон ще й не прогрунтовали, в такому випадку зняти шпалери без видимих пошкоджень гіпсокартону в принципі не вийде.

  У даному випадку доцільно використовувати змивку для видалення старого полотна. Попередньо потрібно подряпати поверхню шпалер гострим ножем, зубчастим валиком або шпалерним тигром.

  Спеціальні рідини дозволять розчинити структуру клею, після чого декоративне полотно зніметься без пошкодження гіпсокартону. Наносяться спеціальні змивки на шпалери в дозованій кількості, згідно інструкції, що додається. В деяких, особливо важких випадках, зняття суттєво може, з цієї причини для видалення полотнищ використовуються спеціальні машинки і абразивні речовини.

  Народні засоби

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиЯкщо полотно намертво пристало до стіни, а під рукою немає парогенератора, вихід є. Багато хто використовує в якості головного інструменту праска. Методика зняття така:

  • праска розжарюється до максимально можливої температури;
  • береться волога ганчірка і прикладається до поверхні стіни;
  • після чого необхідно провести праскою по змоченою ганчірці, щоб викликати виділення пари.

  Якщо в будинку є праска з функцією пара, завдання спрощується в рази.

  Також можна поступити інакше. Деякі, особливо винахідливі будівельники нагрівають у каструлі воду до кипіння, і розставляють їх у підстави стіни. Таким чином пара впливає на полотно після чого воно легше відходить від поверхні. Досить непростий метод, але незважаючи на це вельми ефективний.

  І все ж, найбільш часто використовуваним народним засобом по видаленню старих полотен є використання шпателя і мокрої ганчірки. Саме таким методом кожен другий будівельник-новачок видаляє настінне покриття в своєму будинку. Дану методику можна назвати універсальною.

  Як підготуватися до обробки?

  Если обои приклеены крепко, как их можно снять со стены в домашних условиях: варианты, как быстро снять старые обоиПерш ніж приступити до виконання робіт з видалення старого декоративного полотна, потрібно належним чином підготувати приміщення:

 • Повністю звільнити приміщення, в якому будуть проводиться роботи, від меблів. Ті елементи меблів, які не вдалося з якихось причин винести, слід накрити ганчіркою або плівкою.
 • Також потрібно застелити підлогу. Щоб запобігти ковзанню плівки, на неї вкладаються аркуші щільного картону.
 • Зняття настінного полотна з використанням води, вимагає проведення заходів. Необхідно відключити електрику і заклеїти розетки поліетиленовою плівкою. Завдяки цим діям можна запобігти випадкове замикання.
 • Щоб не допустити поширення сміття по всьому житлу, на порозі потрібно постелити вологу ганчірку, а на вході спеціальні штори з поліетилену.
 • Також перед виконанням наступних робіт потрібно подбати про наявність необхідного інструменту.

  Видалити шпалери зі стіни не складе праці лише в тому випадку, якщо ознайомлений з важливими нюансами цього питання. Важливо дотримуватися вищенаведені правила і діяти у відповідності з зазначеним планом. Лише в цьому випадку вдасться максимально швидко і комфортно впоратися з цим завданням.

  Корисне відео