Шпалери – один з універсальних видів оздоблювальних матеріалів. За допомогою правильного підібраного кольору, малюнка, текстури в кімнаті створюється унікальний інтер’єр і атмосфера. Орнамент на покритті відіграє основну роль.
Зміст
Шпалери для стін з геометричним малюнком
Шпалери з геометричним малюнком – матеріал, завдяки якому можна створювати різні візуальні ефекти. Але при роботі потрібно дотримуватися рекомендації, і враховувати нюанси. Як же правильно оформити стіни шпалерами з геометричним орнаментом?
Геометрія: за і проти
Настінне покриття з геометричним орнаментом вписується в багато стилістичні напрями. Гра ліній, різні переплетення, смуги – це все дає великий розмах для фантазії. Правильно підібраний матеріал має переваги:
- роблять кімнату світліше і яскравіше;
- візуально розширюють межі і піднімають стелю;
- передають смак і характер власника;
- кімната набуває оригінальність.
В цілому, геометрія на стінах – це позитивно. Але існують і зворотні сторони: для невеликої кімнати не підійде повністю обклеювання з великими малюнками. Неправильний вибір орнаменту може дратувати психіку і викликати негативні емоції.
При наклеюванні потрібно ретельно стикувати малюнок, інакше загубиться естетичний вигляд і матеріал втратить привабливість.
Шпалери з геометричним малюнком для стін в інтер’єрі
Орнамент може бути різним: лінії, переплетений між собою або ж чіткі, квадрати, кола та смуги. Кожен з малюнків володіє певним характером і приносить відмінну атмосферу.
Яка буває геометрія
Виділяють кілька видів геометрії:
Скільки кольорів використовується
Найчастіше використовується два – три відтінки. Для більш контрастних і яскравих шпалер застосовують більше. Всі кольори повинні гармоніювати між собою.
Як підібрати меблі
Меблі в інтер’єрі – це завершальні штрихи. Вона обов’язкова повинна бути в союзі із загальним інтер’єром, але в той же час не губитися на тлі шпалер. Якщо стіна оформлена яскравим покриттям, то відповідно диван, крісла або ж ліжко, повинні бути нейтрального і спокійного кольору, щоб врівноважити загальну атмосферу.
При строгій кольоровій гамі основний акцент на меблях. Так само варто додати елементи геометрії в накидки для стільців, наприклад, або ж виконати в тій же гамі подушки, покривало. Звертайте увагу на матеріал меблів, ворс, тканина, велюр додадуть кімнаті м’якість, а шкіра додасть офіційності.
Як вибрати для маленької кімнати
Підбираючи шпалери для невеликої кімнати, основне завдання – візуально розширити площу, прибрати кордону. Віддавайте перевагу таким кольорам:
- відтінки жовтого;
- світлі пісочні тони;
- світлі тони блакитного, зеленого, рожевого кольорів.
Не застосовуйте холодні тони в погано освітлених кімнатах.
Малюнок повинен бути не дуже великим і об’ємним, інакше він з’їсть простір. Такий орнамент підійде для акцентування однієї стіни. Смуги ідеально вписують в маленьку кімнату. Оригінальний спосіб – наклеїти шпалери з смугами діагонально, таким чином візуально приміщення подовжиться. Використовуйте не більше двох кольорів у настінному покритті.
Як підібрати для великого простору
Для просторої кімнати підходить більшість орнаменту: смуги, круги, ромби тощо. Допускається оформлення всіх стін одним малюнком або виділення декількох поверхонь. Головне, щоб кольори не викликали агресію і не тиснули на психіку. При правильному поєднанні оригінально виглядає комбінуванням шпалер з різних малюнком. В цьому випадку, потрібно уважно вибирати орнамент, щоб була гармонія.
Геометричні шпалери на стіні: приклади оформлення
Для спальні підходить покриття з тонкими лініями і принтом невеликого розміру. Наприклад, зображення квадратів і прямокутників врівноважує атмосферу і підкреслюють спокійну обстановку. Як варіант, виділити приліжкову зону візерунком з яскравих квадратів, це додає вишуканість. Вибирайте світлі, нейтральні тони. Ефектно виглядає в спальні клітина.
Для дитячої важливо правильне зонування. Яскрава геометрія з кіл, зигзагів, ромбів сприяє активності. В зоні сну використовуйте клітку, нейтральні кола і невеликі квадрати нюдовых відтінків.
У вітальні ромби і прямокутнику на стіні роблять приміщення просторим. Яскраві елементи в орнаменті допоможуть акцентувати ту або іншу поверхню, вигідно виділяються стіни за телевізором і віконні прорізи. Більш класичний стиль оформлення включає елементи геометрії – хвилі, смуги вертикальні і горизонтальні, кола. Штори і елементи декору підбирайте в одній колірній гаммі з малюнком поверхні.
У кухні краще виглядають шпалери з зображенням клітини, квадратів і нестандартними ромбами. Перевагу віддавайте світлим і теплим тонам.
Шпалери з геометричним принтом – універсальний матеріал. Правильно підібравши малюнок і кольори, оформити стіни вигідно і оригінально можна в будь-якій кімнаті.