Комбінування шпалер у вітальні: секрети і рекомендації

Обои

Підкреслити індивідуальність інтер’єру вітальні, надати йому особливий стиль і позбутися непоказною буденності дозволяють різні комбінації оздоблювальних матеріалів. Дизайнери рекомендують даль волю своїй фантазії, використовувати відразу кілька сполучень, щоб інтер’єр кімнати для гостей вийшов дійсно неординарним і цікавим.

Якщо сенс комбінувати шпалери?

Комбінування шпалер у вітальні, гідності:

  • Можливість приховати недоліки, відволікаючи увагу на певний об’єкт. Гості відразу помітять контрастне полотно шпалери, а адже саме цього і домагаються дизайнери, маючи на стіні подібну точку для фокусування погляду. Таким чином, власник вітальні легко зможе перетворити кімнату в стильне приміщення, вдало маскуючи існуючі вади.
  • Ефектне зонування. Стане в нагоді в тому випадку, якщо приміщення використовується не тільки для прийому гостей, але і як їдальня або спальня. Колірні контрасти дозволять виділити потрібну зону, причому навіть не доведеться зводити займають корисний простір перегородки.
  • Зміна геометрії. Комбінування шпалер у вітальні (фото) – це не тільки вдале рішення для відволікання уваги від непотрібних об’єктів, але і можливість візуально змінити приміщення. З цією метою використовуються матеріали різних відтінків. Так, для вузької кімнати підбираються шпалери світлих тонів, дозволяють розширити простір.
  • Фокусування уваги на окремій частині приміщення. Прийом контрасту виявиться вельми вигідним, якщо власник прагне виділити певну зону, щоб гість відразу ж помітив її. На таких стінах зазвичай розташовуються фотографії або картини.

Варіанти комбінування шпалер у вітальні

Способів поєднання оздоблювальних матеріалів існує досить багато, наведемо основні з них.

Смуги по вертикалі

Смугасте комбінування – хороший і перевірений часом прийом. Перша перевага такого поєднання – це можливість візуально розширити межі приміщення, особливо у висоту (варіант вигідний для будівель з низькими стелями). Додати строгість приміщенню вдається за рахунок гри контрастних кольорів.


			Комбинирование обоев в гостиной: секреты и рекомендации

Комбінування шпалер у вітальні  завжди здійснюється за правилом чергування. Беруться смуги однієї ширини і фактури, вони розташовуються через одну або дві. Тут будуть доречні наступні кольори:

  • монохромні відтінки;
  • різкі контрасти;
  • сміливі поєднання тонів.

Так, наклеювання шпалер відразу трьох кольорів – чорного, білого та рожевого – додасть приміщенню яскравості і зробить його самобутнім. А ось монохромність виявиться більш легким варіантом, забезпечивши комфортне перебування у вітальні. Ще один плюс такої обробки – стики на полотнах практично не помітні.

Горизонтальне розподіл

Цей спосіб декорування був відомий ще в 18 столітті. Ідеально підходить для будь-якого стилю, полотна вибираються як з візерунком, так і монохромні або контрастні. Таке комбінування шпалер у вітальні допускає використання смуг шириною 1,5-2 метри, але якщо стелі низькі, то і матеріал повинен бути трохи вже.


			Комбинирование обоев в гостиной: секреты и рекомендации

В приміщеннях з дуже низькими стелями не рекомендується брати смуги шириною понад 1 метр, зате немає ніяких обмежень при комбінуванні шпалер з різними фактурами.

Вставки

Прийом чимось нагадує розташування на стіні величезної картини. Спочатку вертикальні поверхні приміщення фарбують, а після наклеюють полотна вибраного розміру і форми. Краї шпалер закріплюють планками або бордюрами. Хороша ідея – це зонування, на тлі вставки можна поставити робочий стіл або ліжко.

Клаптевий метод

Підійде любителям пазлів. З шпалер вирізують клапті однакового або різного розміру, а після з них збирають єдиний малюнок. Поєднання частин може проводитися встик або внахлест.

Фокусування уваги на нішах

Хтось намагається всіляко приховати виступи, ніші і балки, а ось деякі дизайнери радять їх навпаки виділити. Таким чином, недолік приміщення легко перетворюється в архітектурне гідність. Щоб виділити виступаючі елементи, використовуються шпалери контрастних кольорів.


			Комбинирование обоев в гостиной: секреты и рекомендации

Добре доповнюють один одного обои блакитного і персикового тонів, а рожевий стане ідеальним фоном для полотен салатового кольору. Доречні контрасти фактур, малюнків і орнаментів.

Рідкі шпалери – матеріал для творчих натур

Інший матеріалу для тих, хто збирається створювати найнеймовірніші комбінації, навряд чи вдасться знайти. Підійдуть також рідкі шпалери для нанесення малюнків і зображень на стіни.

Колекціонування

Прийом тільки набуває поширення і поки не використовується активно дизайнерами. Щоб оформити вітальню таким чином, вибираються спеціальні квартирні колекції від виробника. Зазвичай пропонуються однотонні полотна, з візерунком або малюнком різних розмірів.