5 сучасних стилів для оформлення вітальні

Вітальня – це головне приміщення будь-якого будинку, сполучна ланка між іншими кімнатами, місце, де вся сім’я проводить більшу частину часу. Прагнення до дизайнерського досконалості призвело до того, що класика поступово замінюється більш виразними стилями, які відповідають провідним модним тенденціям. Виділяється кілька сучасних способів оформлення, об’єднаних спільними рисами – легкість, простір, мінімум деталей. До них відносяться:

  • футуризм;
  • биоморфизм;
  • хай-тек;
  • мінімалізм;
  • лофт.

Отже, що таке сучасний стиль в інтер’єрі? Це простір і затишок, багато світла і об’ємні поверхні. Тут мінімум перегородок, а для функціональних елементів передбачають ніші. Можна виділити блискучі і величні декори, а можна віддати перевагу стриманим і ненав’язливим поверхонь. Кожен з сучасних стилів закликає позбавлятися від непрактичних, що крадуть простір речей. Саме тому навіть маленька кімната з такою обробкою буде виглядати просторою і вільною. Тим більше, що можна використовувати дзеркала, різноманітні системи освітлення і світлі шпалери – всі ті прийоми, які традиційно дозволяють розширювати простір.

Футуризм в інтер’єрі

Футуризм передбачає креативність і епатаж. Це стиль майбутнього, ідеально підходить для тих, хто цінує незвичайні рішення. Плавні лінії, округлі форми, гармонія у візерунках і квіти – все це характерні риси футуризму.

5 современных стилей для оформления гостиной

Стиль футуризм – на фото в інтер’єрі

Практично завжди тут віддається перевага меблів з лаконічною оббивкою, а колірні плями вводяться з допомогою настінного обробки – наприклад, з допомогою шпалер, прикрашених яскравими геометричними асиметричними орнаментами. Інтер’єр тут ґрунтується на контрастах – в якості фону обираються білі, блакитні холодні тони, а візерунки наносяться червоним і чорним.

Непоганим варіантом виявляється і використання глянсових поверхонь. Для того, щоб не створювалося відчуття перевантаженості простору, блискучі покриття застосовують як акцентних, а не домінуючих. І не забувайте, що прості форми тут не вітаються.

Хай-тек – високі технології для комфортного інтер’єру

Вітальня в сучасному стилі хай-тек – це універсальне рішення для цінителів практичності, для тих, хто вибирає вільний простір замість надмірної гламуру і пафосу. Пластик, скло і метал, домінуючі в такій вітальні, демонструють розважливість власника і його прихильність до високих технологій.

5 современных стилей для оформления гостиной

Стиль хай тек – на фото в інтер’єрі

Що ми побачимо у такій кімнаті? Скляні перегородки, хромовані елементи, строгі, чіткі, лаконічні лінії, підкреслені яскравими освітлювальними приладами. Доречні тут шпалери? Більш ніж – вибирайте комбінації чорного і білого, сірий, пісочний, бежевий. Чудовим рішенням стануть металізовані поверхні (обов’язково однотонні) і прості орнаменти з яскравими кольоровими плямами (наприклад, червоним). А ось квіткові мотиви, деревина, складні палацові візерунки – зовсім невідповідні рішення в даному випадку.

Промислова естетика або стиль лофт

Лофт – це індустріальний стиль, що виник, коли виробничі приміщення стали перетворюватися в житлові. Звідси – простір і відкриті простори з незвичайною обробкою.

До речі, цей спосіб оформлення вельми демократичний в плані вибору кольори – шпалери в сучасному стилі лофт можуть бути неймовірно екстравагантними. Допускається іскристий синій або більш похмурі, “горищні відтінки фіолетового, чорного, винного. Традиційним для лофта рішенням буде оздоблення стін шпалерами, що імітують цегельну кладку або незабарвлений бетон. Так ви зможете створити характерну атмосферу, не втрачаючи комфорту – адже доторкатися до вінілу набагато приємніше, ніж на штукатурці. Витончений естетизм лофта забезпечується використанням монохромних покриттів.

5 современных стилей для оформления гостиной

Стиль лофт – на фото в інтер’єрі

Биоморфизм – умиротворення і складні архітектурні форми

Одне з останніх напрямків у сучасному дизайні – це створений архітектором Ееро Саарінен биоморфизм. Цей стиль має на увазі комфорт і простір, причому всі форми в приміщенні перетікають один в одного. Але відділення зон все-таки присутній – можна використовувати напівпрозорі пересувні перегородки або комбінації шпалер різних відтінків.

Найголовніша ідея в цьому стилі – ідея гармонії і єдності. Оформлення кімнати повинно нагадувати пейзаж за вікном і не скорочувати світловий потік, ні простір. Для того, щоб у вітальні забезпечити психологічну рівновагу, цей стиль підходить ідеально. Не дивно що оздоблювальні матеріали повинні балансувати між собою – наприклад, блакитні або бузкові відтінки комбінуються з білими, а в якості акцентів допускаються високоякісні імітації природних матеріалів.

5 современных стилей для оформления гостиной

Стиль биоморфизм – на фото в інтер’єрі

Мінімалізм як практичне рішення для просторої кімнати

До створення великого простору тяжіє і мінімалізм. З цієї причини сучасні шпалери до вітальні найчастіше мають білий фон або являють собою монохромні полотна світлих тонів. Контрасти в мінімалізмі неймовірно важливі, а тому білий доповнюється коричневим і сірим, червоним або чорним, синім або оранжевим.

5 современных стилей для оформления гостиной

Стиль мінімалізм – на фото в інтер’єрі

На тлі таких настінних покриттів чудово будуть виглядати скляні поверхні і вільні стелажі.

Під сучасним стилем може розумітися і комбінація вищевказаних дизайнерських рішень. Тоді основними інтер’єрними концепціями вибираються:

лаконічність і простота, що забезпечується ретельним деталированием оформлення;
бездоганно рівні поверхні холодних тонів;
використання глянцю і світлих покриттів;
застосування багатофункціональної меблів.
Що ж стосується популярних кольорів, то в сучасних стилях допускаються:

  • білий, який практично завжди є основним;
  • відтінки сталі, графіту, попелу і срібла;
  • безліч тонів коричневого;
  • чорний;
  • бежевий, світлі відтінки жовтого і чайної троянди;
  • яскраво-червоний, бордовий, червоний;
  • колір яскравою весняної зелені і салатовий;
  • помаранчевий і жовтий;
  • блакитний і синій;
  • бузок і фіолетовий.

Важливо, що використання яскравих і помітних тонів рекомендується тільки в якості акцентних. Сучасні стилі не зазнають помітних поєднань, а передбачають гармонію і витонченість незвичайних форм.