Легкість і грайливість повертаються в моду: оформлюємо домашні інтер’єри шпалерами в горошок

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Найчастіше додати яскравих фарб у дизайн намагаються за рахунок невеликих акцентів або аксесуарів. Мало хто здогадується, що сам малюнок на стінах теж може забезпечити урочисту і життєрадісну атмосферу.

Сьогодні ми поговоримо про шпалери в горошок, які, до речі, зустрічаються в інтер’єрах нечасто, тому що багатьом здаються занадто простими і навіть легковажними.

Незважаючи на це, малюнок горохами все частіше привертає дизайнерів, тому що має безліч особливостей.

Як же оформити інтер’єр за допомогою горохових принтів, щоб це виглядало жваво, цікаво і захоплююче, але не псувало обстановку зайвої химерністю і яскравістю? Давайте з’ясуємо, у яких стилях можна оформити такий інтер’єр і як перетворити сприйняття горохових візерунків на стінах.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Шпалери з гороховими принтами: переваги

Щоб зважитися поклеїти такі шпалери в домашньому інтер’єрі, необхідно зважити всі «за» і «проти». Головними перешкодами на шляху до створення «горохового» дизайну завжди вважалися складності в забезпеченні гармонійної обстановки, а також негативний вплив малюнка з великою частотою на зір і психіку.

Щоб уникнути таких проблем, можна використовувати шпалери, оформлені винятково в світлих тонах: у цьому випадку горох, ледве помітний на загальному тлі, навпаки, надасть заспокійливу дію.

Поговоримо про інших можливостях та перевагах візерунків в горошок на стінах у вашому будинку:

 • горошок – це ознака кокетства, ніжності й легкості, тому такий візерунок чудово впишеться в інтер’єри, в яких хочеться розслабитися;
   
 • яскравий горох підкреслює динамізм кімнати і може стати ефектним доповненням однотонного дизайну;
   
 • Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

 • з допомогою горошку можна створювати акценти на окремих поверхнях в кімнаті: цілих стінах, виступах, нішах, перегородках та інших конструкціях;
   
 • деякі шпалери зображують горошок, розташований в незвичайній формі (наприклад, у вигляді хвилі або абстракції). Такі мотиви розвивають уяву і творчі здібності, особливо, якщо прикрашають ігрову зону дитячої кімнати;
   
 • горошок, який присутній на шпалерах у вигляді однієї або кількох ліній, дозволяє сформувати кордону, розширює кімнату або збільшує рівень стелі.

Одним з безперечних переваг горохових сюжетів на стінах є можливість підтримки не тільки старовинних, але й сучасних тематик. Поговоримо про те, які стилі в інтер’єрі будуть виглядати гармонійно з мотивами в горошок.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Де використовувати такі шпалери?

Шпалери в горошок для стін виглядають ефектно в стилі кантрі. Цей малюнок сприймається простим, легким і простим, що повністю відповідає тематиці стилю.

Використовуючи горохові принти для дизайну, ви зможете підкреслити чарівність і тепло сільського дизайну, і ваша кімната завжди буде сприйматися комфортно.

Увага! Горошок в інтер’єрах кантрі може мати найрізноманітніші розміри. Великий горох допоможе створити акценти, а дрібний стане фоновим в старовинному дизайні.

Для кімнат, оформлених у стилі кантрі, підійдуть горохові шпалери ніжних і теплих кольорів: жовтого, помаранчевого, зеленого, рожевого, ніжно-блакитного.

Доповнити затишну домашню обстановку такого типу можна з допомогою відповідних текстильних елементів: наприклад, однотонні штори схожих кольорів або фіранки в клітку, гурток або точку прикрасять як великі, так і маленькі вікна.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Ще один стиль, в якому такі шпалери сприймаються цілісно і гармонійно – це стиль ретро. Хоча сьогодні перенестися в атмосферу 60-70х років можна з допомогою тематичних аксесуарів, постерів або стилізованих меблів, шпалери у вигляді горохових мотивів теж створять правильний фон для такого дизайну.

У кімнатах, оформлених на ретро-тематику, допускається використання горохових шпалер яскравих відтінків. Зовсім необов’язково використовувати тільки один яскравий колір: різнокольорові шпалери теж стануть стильним елементом в такому дизайні, навіть якщо відтінки, використовувані на стінах, будуть суперечити один одному.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу шпалерам з великим горохом або колами, які будуть символізувати вінілові платівки.

Деякі виробники випускають горохові настінні покриття, стилізовані за рахунок ефектних глянцевих переливів або золотавих барв. Раціонально використовуючи такі шпалери для створення акцентів в дизайні, ви зможете підкреслити старовинну обстановку, властиву стилям прованс, класики і романтизму.

Але не забувайте про те, що горох не типовий для таких кімнат, тому інтер’єр обов’язково варто прикрасити додатковими аксесуарами.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Точкові і горохові принти створять ефектні акценти і в сучасних інтер’єрах. Такі стилі, як модерн, мінімалізм і навіть хай-тек, можна доповнити шпалерами з візерунками в горошок, розміщеними на одній зі стін.

Найчастіше в таких інтер’єрах віддають перевагу чорно-білим гороховим покриттям. Якщо ви бажаєте підкреслити особливість такого дизайну, можете вибрати ненав’язливі, але яскраві принти в червоному, рожевому або синьому кольорі.

Шпалери в горошок в інтер’єрі сучасного типу підкреслять динамізм, енергійність і урочистість дизайну. Інші стіни бажано зробити однотонними, щоб інші малюнки та принти не відволікали вас від споглядання ефектних горохових композицій.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Порада: якщо ви боїтеся оформляти всю стіну візерунками в горошок – придбайте невелике полотно з таким дизайном: з цього фрагмента можна створити стильне панно, яке замінить картину на центральній стіні у вашій кімнаті.

Горошок яскравих або нейтральних відтінків можна цікаво поєднувати з шпалерами іншої тематики:

 • зі строгими смугами і тонкими лініями, розташованими в будь-якому напрямку;
   
 • з геометричними орнаментами: квадратами, трикутниками і навіть кліткою;
   
 • з абстрактними сюжетами, виконаними в тонах, що не суперечать кольором горошку на шпалерах;
   
 • з невеликими квітковими елементами, які дозволяють підкреслити природну жвавість і динамізм у дизайні;
   
 • горох відмінно поєднується з дрібними крапками схожих по тону кольорів: такі комбінації можна використовувати для оформлення ніш в інтер’єрі або створення додаткових акцентів.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Горох в інтер’єрі кімнат

Незважаючи на універсальність сюжетів в горошок, шпалери такого типу будуть сприйматися по-різному в інтер’єрах з різним призначенням. Давайте з’ясуємо, в яких кімнатах вони будуть виглядати найкращим чином.

Стіни у вітальні

Ми вже відзначали, що горошок допомагає створити живу і затишну атмосферу, сформувати яскраві акценти і виділити основну стіну в просторі. Такі ефекти найкраще розкриваються саме у вітальні, особливо, якщо ця кімната оформлена на сучасний манер.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Сучасні вітальні з такими шпалерами можна прикрасити яскравими аксесуарами, шторами з схожим принтом, меблями з закругленими кутами.

Найкраще яскраві горохові принти будуть виглядати на тлі білого, сірого і бежевого кольору.

Старовинні вітальні з шпалерами в горох доповнюються яскравою меблями (або плетеними різновидами крісел і столиків), живими квітами, картинами і сімейними фотографіями. Вибирайте шпалери теплих або нейтральних відтінків з мінімумом яскравих акцентів. Такий дизайн підкреслить домашній затишок і здивує вас своїми заспокійливими властивостями.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Оформлення стін спальні

Шпалери з сюжетами в горошок і здатні заспокоювати, і бадьорити, тому вибір настінних покриттів за кольором і частоті малюнка повинен залежати від того, в якій зоні кімнати вони будуть наклеєні.

Якщо ви плануєте використовувати горошок в якості фонового сюжету в інтер’єрі спальні – віддайте перевагу спокійним тонам. Бажано, щоб горох був не надто дрібним, інакше такий малюнок буде створювати додатковий тиск на очі.

Порада: за спинкою ліжка можна повісити шпалери з горохом будь-яких розмірів, причому вони можуть мати не лише спокійні, але і яскраві кольори. Шпалери такого типу дозволять сформувати акцент на прікроватной зоні вашої спальні.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

В сучасних спальнях виглядає ефектно і яскравий горох на світлому фоні, і білий горошок на тлі яскравих відтінків.

Але одним із самих популярних стилів горохових настінних покриттів стали шпалери з ефектними золотистими переливами: вони підкреслюють вишуканість дизайну, заспокоюють і створюють більш строгий інтер’єр.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Горох в дитячій кімнаті

Шпалери в горошок для дитячої вважаються одним з найбільш вдалих варіантів. Яскраві, різнокольорові, веселі візерунки такого типу прекрасно впишуться в ігрову зону кімнати дитини будь-якого віку.

Горошок, оформлений в більш спокійних і помірних відтінках, підійде для дизайну зони відпочинку вашого малюка.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Хоча горошок і вважається дитячим принтом, при правильному поєднанні відтінків він зможе ефектно прикрасити інтер’єр дівчинки-підлітка. Оскільки для візерунків такого типу характерна легкість, грайливість і якась романтичність, краще всього він буде сприйматися у рожевих тонах.

Дизайн стін в інтер’єрі кухні

Використання горохових принтів на кухні сприяє пробудженню апетиту і заряду бадьорості, тому для оформлення цієї кімнати рекомендується вибирати яскраві і приємні відтінки. Приміром, жовтий, рожевий, помаранчевий або зелений горошок не тільки підкреслить домашній затишок, але і зробить обідню зону більш веселою і жвавою.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

У робочій зоні кухні шпалери з гороховими сюжетами клеяться досить рідко: багато господинь стверджують, що дрібні принти заважають концентрації і відволікають від процесу приготування.

Якщо ви все ж вирішили оформити цю зону за допомогою шпалер на горохову тематику – віддайте перевагу нейтральним дизайнам (підійдуть комбінації чорного, білого і сірого відтінків).

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Інші інтер’єри

Функціональне значення шпалер в горошок буде залежати від того, в якій кімнаті ви плануєте оновити дизайн.

Наприклад, використання горохових принтів для дизайну в робочому кабінеті – ідея не зовсім вдала, оскільки дрібний горошок буде відволікати вас від робочого процесу. Втім, у зоні для читання такий варіант цілком прийнятний: горох не дуже помітних тонів розвиває уяву, тому підкреслить відповідну мрійливу атмосферу.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Креативні та творчі особистості люблять використовувати шпалери з візерунками в горошок для оформлення коридорів і передпокоїв. Така тенденція пояснюється роллю цього малюнка: він налаштовує на гарний настрій, додає бадьорості, сприймається яскравим і життєрадісним.

Наклеївши такі шпалери біля входу в квартиру, ви зможете заздалегідь налаштувати гостей на гарне проведення часу.

Пам’ятаєте! Оскільки більшість передпокоїв значно обмежені в розмірах, горохових принтів на стінах не повинно бути занадто багато. Краще скомбінувати такі шпалери з однотонними покриттями нейтральних кольорів, правильно підібравши місце для створення веселих вставок.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Серед інтер’єрів, у яких горошок здатний підкреслити нотки кокетства і жіночності, можна виділити ванну кімнату. Шпалери з візерунками в горошок в такому дизайні будуть заряджати енергією і налаштовувати на продуктивну роботу протягом дня.

Але, оскільки горох може сприйматися як елемент наївного і легковажного дизайну, такий варіант оформлення ванної кімнати підійде тільки для дівчат, які живуть одні.

Легкость и игривость возвращаются в моду: оформляем домашние интерьеры обоями в горошек

Ми розповіли вам про деякі особливості створення горохового дизайну, надали приклади фото шпалер в горошок – і тому впевнені, що у вас вже є достатньо ідей для оформлення інтер’єру на таку тематику. Не забувайте про те, що горошок на стінах – це уособлення динамізму і затишку, тому постарайтеся підтримати цю атмосферу у всіх деталях свого дизайну.