Ефектні форми на ваших стінах: різноманітність шпалер з хвилями і зигзагами

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Все частіше перевагу в інтер’єрі віддається геометричних форм і ліній, але деколи такі сюжети можуть виглядати занадто нудно або суперечити задумом дизайну.

Необов’язково використовувати помітні кольори або вигадувати незвичайні комбінації, щоб урізноманітнити й пожвавити інтер’єр.

Не менш популярними вважаються шпалери для стін з зображеннями впорядкованих хвилястих і зигзагоподібних ліній: їх роль в інтер’єрі аналогічна суворим смугах, але виглядає такий дизайн є більш динамічним і життєрадісним.
Незважаючи на те, що в інтер’єрі шпалери хвилями і зигзагами виглядають просто, завдяки правильному підбору відтінків ви з легкістю зможете підкреслити акценти, виділити окремі зони або змінити сприйняття кімнати.

Реалізація цих і багатьох інших можливостей в дизайні вимагає дотримання декількох правил оформлення, тому зупинимося більш детально на особливостях таких шпалер для стін.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Особливості хвилеподібних і зигзагоподібних полотен

Незважаючи на те, що хвилі і зигзаги схожі один на одного, в інтер’єрі вони можуть сприйматися по-різному. Хвилеподібні малюнки – більш згладжені і вишукані, вони допомагають зробити кімнату більш затишною і розслаблюючій, але не позбавляють інтер’єр цікавих акцентів.

Якщо ж ви зібралися оформляти кімнати, в яких плануєте проводити максимум часу – вам підійдуть зображення з більш вираженими кутовими формами.

Ідеально в інтер’єрі вітальні чи кухні будуть виглядати кольорові шпалери з зигзагами.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Такі сюжети досить динамічні, щоб підкреслити урочистість і яскравість інтер’єру, але і досить ефектні, щоб підкреслити впорядкованість і закономірність дизайну.

Давайте з’ясуємо, які особливості і можливості оформлення характерні для шпалер такого типу:

 • і зигзагоподібні, і шпалери з хвилястими лініями – це вдалий варіант для формування акцентів на окремих стінах в просторі. Перевагою використання такого малюнка для виділення головних стін в кімнаті можна вважати можливість вибору будь-якого відтінку: навіть світлі шпалери такого типу будуть притягати до себе увагу;
   
 • Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

 • ще одна особливість зигзагів і хвиль – це їх універсальність. Такі малюнки можна скомбінувати з композиціями на абсолютно будь-яку тематику, не переживаючи про те, що дизайн вашої кімнати буде виглядати суперечливо. У тандемі з флористичними мотивами хвилі і зигзаги підкреслять класичний стиль, з рівними смугами – суворі сучасні напрямки, а спільно з візерунками, квітами або дамасками, – будь-яке старовинне напрям в дизайні (наприклад, романтизм або прованс);
   
 • як правило, практично всі шпалери такого типу являють собою поєднання світлих відтінків з темними або яскравими. Завдяки балансу різних тонів у вашій кімнаті не буде створюватися колірна перевантаження, але інтер’єр буде сприйматися досить яскравим, насиченим і цікавим;
   
 • оскільки обидва візерунка такого типу – це модифікація звичайних ліній, вони повторюють ефекти стандартних зображень в смужку і здатні подовжити простір. Вертикальні візерунки піднімуть стелі, а горизонтальні – візуально опустять їх рівень, але розширять стіни;
   
 • Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

 • як наслідок описаної вище особливості, можна відзначити можливість таких шпалер виправляти форму кімнати. Наприклад, вузька кухня або невелика спальня буде сприйматися інакше, якщо ви візуально наблизити або отодвинете деякі стіни за рахунок зигзагів або хвиль;
   
 • дрібні хвилі і зигзаги на шпалерах можуть виглядати досить строкато, але навіть такий сюжет грає позитивну роль в інтер’єрі. Чергуються лінії дозволяють замаскувати недоліки і нерівності стін.

Порада: при виборі шпалер для стін з хвилями або зигзагами переконайтеся, що ваш інтер’єр виглядає гармонійно. Аксесуари і предмети меблів не повинні суперечити малюнку на стінах, а квітів в такій кімнаті не повинно бути занадто багато.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

До особливостей таких шпалер можна віднести і складність поєднання малюнка. Полотна з комплекту не завжди стикуються легко і без проблем, а враховуючи, що малюнок повинен бути плавним і цілісним, варто звертати увагу на якість закуповуваних матеріалів.

Щоб уникнути ризику купівлі бракованої продукції, купуйте тільки шпалери надійних і перевірених виробників.

Одним з найбільш популярних виробників шпалер з хвилями вважається компанія Rasch. У колекції цієї фабрики входить безліч нестандартних покриттів з хвилями і зигзагами, виконаних як в яскравих, так і в темних кольорах.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Ідеальним вважається використання шпалер такого типу не більше ніж з трьома різними відтінками.

Ще одна не менш відома марка шпалер – AS Creation – славиться колекціями хвилеподібних покриттів на світлому фоні. Використання таких шпалер в дизайні інтер’єру дозволяє кардинально перетворити простір, оскільки ефектні хвилі сприймаються, як реалістичний сюжет.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Далеко не всім по душі шпалери з такими візерунками, що включають відразу декілька відтінків. Якщо вам не потрібні акценти, а потрібно лише задати фон, досить м’який і гармонійний для домашніх інтер’єрів, можете придбати шпалери під фарбування з ледве видимим рельєфним хвилеподібним малюнком.

Один з прикладів таких матеріалів – шпалери Wellton Decor хвиля wd730 компанії Rasch. Також випуск рельєфних шпалер з такими візерунками здійснюють виробники АРТ, Елізіум, BN International і багато інших.

Принципи стилістики

Ми вже відзначали, що шпалери з зображеннями хвиль і зигзагів універсальні. Але чи справді вони підходять для оформлення кімнати в будь-якому стилі? Пропонуємо вам більш докладно розібратися з правилами створення гармонійного дизайну такого типу.

Найчастіше форми зигзагів і хвиль зустрічаються в сучасних інтер’єрах. Ефектне поєднання яскравих і світлих відтінків на шпалерах дозволяє створити динамічний і сміливий дизайн, характерний для таких стилів, як модерн або хай-тек. В мінімалістичному інтер’єрах більш доречні однотонні настінні покриття, але світлі, ледве видимі зигзаги або хвилі підійдуть для оформлення окремих стін.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Гармонійно вписати хвилі і зигзаги в інтер’єр класики буде складніше. Для цього стилю характерні строгі, стримані й вишукані форми. Домогтися схожого результату з використанням простих накреслень на шпалерах не завжди вдається. Тому більш придатними у такому випадку стануть шпалери, на яких хвилі або зигзаги гармонійно поєднані з плавними візерунками або квітковими композиціями.

Якщо ж ви віддаєте перевагу підкреслити старовинну класику, створивши акцент на розкоші дизайну – вибирайте шпалери з дрібним принтом такого типу, виконаним у нейтральних тонах.

Строкатий візерунок не буде тиснути на зір, але сформує вишуканий фон у вашій кімнаті, до якого підійде будь-яка меблі та аксесуари.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Шпалери зигзагами і хвилями підійдуть і для інших напрямків стилю. Наприклад, в стилі арт-деко такі візерунки будуть виглядати гармонійно, оскільки для нього характерно безліч різноманітних форм.

У стилі ретро такі покриття будуть підкреслювати динамізм і експресію. А в стилі прованс – простоту і домашню стриманість (схожий ефект створює і клітина в такому дизайні, тому їх нерідко поєднують одне з одним).

Оздоблення стін в різних кімнатах

Оформлення кухні

Кухня – це одне з приміщень в будинку, де останнім часом досить чітко простежується наслідування певного стилю. Але незалежно від того, в якому стилі ви вирішили оформити цю кімнату, використання покриттів з хвилями і зигзагами не стане зайвим.

В обмеженому просторі кухні помітні візерунки такого типу дозволяють виділити акценти і розділити інтер’єр на окремі зони (як мінімум, дві: зону готування і обідню). Біля гарнітура бажано використовувати шпалери більш темних кольорів, оскільки вони в меншому ступені схильні забруднень.

Візерунки у вигляді хвиль і зигзагів у цій зоні піднімуть настрій кожної господині.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Якщо в цій частині кімнати шпалери покликані заряджати енергією, то зону з обіднім столом можна прикрасити і більш стриманими мотивами, які будуть уособлювати домашній затишок. Хвилі і зигзаги найчастіше асоціюються з морською тематикою, тому найкращими варіантами для такого дизайну стануть блакитні, сині, бірюзові, лавандові, зеленуваті і інші відтінки.

Підійдуть і весняні тони (жовтий, бежевий, оранжевий, рожевий), які наповнять вашу кімнату додатковим світлом, а при наявності невеликого простору – візуально його розширять.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Дизайн вітальні

Яку роль відіграють хвилі і зигзаги в головній кімнаті нашого будинку? Хвиля тут буде уособлювати стриманість стилю, тому краще всього підійде для створення класичного інтер’єру або підтримання акцентів у стилі романтизму або бароко.

Нерідко для таких акцентів використовуються шпалери з переплетенням хвиль і інших сюжетів. Якщо ж ви плануєте створити інтер’єр в сучасному стилі, такі шпалери підкреслять його вишуканість і розкіш.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Якщо ви хотіли б підкреслити урочистість свого інтер’єру – використовуйте зигзаги, оскільки вони більш динамічні.

Зигзагоподібні візерунки в світлих тонах підкреслять домашній затишок, а яскраві – зроблять кімнату більш цікавою, життєрадісною і енергійною.

Такі шпалери прекрасно підходять для створення головної зони в кімнаті (як правило, це стіна біля дивана, каміна або телевізора). Щоб не перевантажувати зал або вітальню яскравими відтінками, інші стіни можете оформити в більш світлих тонах.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Особливості декорування спальні

Хвилі і зигзаги сформують ефектні акценти і в спальній кімнаті. До речі, саме тут вони найчастіше використовуються саме на одній з стін: вважається, що поклейка таких шпалер по всьому периметру кімнати буде перешкоджати спокійному сну.

Створення акцентів з допомогою шпалер з хвилями і зигзагами можливо і в світлому і темному інтер’єрі спальні.

Порада: якщо ви не хочете привертати увагу до різких форм у вигляді хвиль або зигзагів – пошукайте шпалери, на яких такі сюжети комбінуються з рослинними або квітковими композиціями. Вони відвернуть увагу від геометричних форм, підкреслять домашній затишок, але збережуть динамічність дизайну.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Світлі покриття з хвилеподібними або зигзагоподібними візерунками можна зробити фоновими і поклеїти по всьому периметру кімнати, але тільки в тому випадку, якщо цей малюнок не кидається в очі. Для спальні підійдуть шпалери в бежевих, ніжно-рожевих, блакитних, лавандових, м’ятних та інших спокійних тонах.

У спальні, як і в будь-якій іншій кімнаті, величезну роль в цілісному сприйнятті стилю грає текстиль. Враховуючи, що хвилі і зигзаги будуть притягувати максимум уваги, не варто вибирати занадто яскравий текстиль.

Зокрема, штори і фіранки в таких кімнатах краще зробити легкими і світлими або повторити відтінки, які зустрічаються на візерункових шпалерах.

Вибирати штори з такими ж зигзагоподібними малюнками не варто: вони будуть зливатися зі стінами.

Фахівці рекомендують підкреслити стилістику кімнат з такими шпалерами за рахунок аналогічних візерунків на інтер’єрному текстилі. Наприклад, подушки або покривала з хвилями і зигзагами ідеально підійдуть для спальні, оббивка м’яких меблів для вітальні, а скатертини – для кухні або їдальні.

Эффектные формы на ваших стенах: разнообразие обоев с волнами и зигзагами

Інші кімнати

Шпалери з сюжетами хвиль і зигзагів підійдуть і для інших кімнат. Наприклад, вони впораються із завданням виправлення форми коридору або створення ефектного робочого кабінету. Корисно використовувати кольорові зображення такого типу і в дитячих кімнатах, особливо актуально таке рішення в ігрових зонах.

Ви переконалися, наскільки цікаві і універсальні такі малюнки. Залишається тільки втілити в реальність свої задуми, які напевно у вас з’явилися після перегляду всієї добірки фото. Не бійтеся створювати сміливі дизайни з хвилями і зигзагами – і робіть свої інтер’єри яскравішим і динамічнішим.