Матеріали для оздоблення стін у ванній – основні рішення

Розглядаєте ефектний дизайн ванної кімнати на фото і давно плануєте оновити обробку в своїй ванній, але не знаєте який матеріал віддати перевагу? Огляд основних матеріалів допоможе вам вибрати.

Якими повинні бути стінові покриття у ванній?

Всі використовувані тут оздоблювальні матеріали повинні бути естетичними і стійкими до вологи. Має значення і несприйнятливість до пару, температурних перепадів, легкість догляду. Іноді вирішальним критерієм вибору стане можливість самостійного монтажу. Але і дизайном ванної кімнати в догоду практичності також нехтувати не варто, а тому стиль, колір, фактуру матеріалу вибирають у відповідності з інтер’єрним рішенням.

Керамічна плитка і керамограніт

Облицьована керамічною плиткою ванна кімната на фото – це класика. Серед переваг кахлю – довговічність і гігієнічність, а також варіативність дизайну. Термін служби керамічної плитки вимірюється десятиліттями, а при догляді не виникає ніяких складностей. Що ж стосується естетичності, то в асортименті покриття можна знайти однотонні і кольорові модулі, з ефектними вставками і візерунками, у вигляді бордюрів або готових панно.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решения

Керамічна плитка – на фото в інтер’єрі ванної кімнати

Єдині недоліки керамічної плитки – мала механічна міцність і специфічний монтаж. Неспеціалістові складно буде монтувати її на стіни, великий ризик псування всієї облицювання. А вартість укладання буде дорівнює або навіть вище витрат на матеріал.
Також можна вибрати керамограніт – він міцніше керамічної плитки, але і дорожче. Матеріал являє собою великі модулі з матовою або глянцевою фактурною поверхнею і коефіцієнтом поглинання вологи всього 0,05%.

Фарбування стін

Ремонт ванної кімнати можна проводити і за перевіреними технологіями, але з використанням сучасних матеріалів. До таких саме відноситься і фарбування стін. Для ванної підійдуть латексні або водно-дисперсні барвники, максимально стійкі до пари і вологи. З їх допомогою можна зробити ванну візуально більше, якщо використовувати світлі відтінки фарби, або ж створити художній акцент на стінах, розмалювавши їх як полотно.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решения

Пофарбовані стіни – на фото в інтер’єрі ванної кімнати

Сам процес фарбування не складний, однак перед цим має бути проведено ретельне вирівнювання поверхні. Якщо фарби нанести на стіну з нерівностями, вибоїнами, тріщинами, то всі дефекти стануть видні ще більше – успішним такий ремонт не назвеш.

Природний камінь і агломерат

Оздоблення стін натуральним мармуром – це розкішне рішення, але не занадто простий в реалізації. По-перше, на мармурі легко залишаються плями з-за його пористої структури, а по-друге, природний камінь досить важкий, і монтаж його потребує специфічних рішень.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решения

Оздоблення стін мармуром – на фото в інтер’єрі ванної кімнати

Можна зімітувати мармурову обробку, вибравши штучний камінь, агломерат. Він міцніше свого натурального аналога і монтується так само, як і керамічна плитка. Однак це все ж штучний матеріал, який не зможе продублювати повністю красу, створену за тисячоліття природою.

Пластикові панелі

Кому-то цей практичний матеріал подобається завдяки своїй доступності, а хтось відмовляється від нього з-за штучного походження і надто «офісного» зовнішнього вигляду. За механічними властивостями пластик відчутно поступається плитці, утворює конденсат на поверхні, а для монтажу вимагає спорудження каркаса з особливою фурнітури.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решения

Пластикові панелі – на фото в інтер’єрі ванної кімнати

Зате він дійсно дешевий і цілком варіативний в плані дизайну. Можна вибирати однотонні і кольорові панелі, гладкі і фактурні, що імітують деревину або камінь. Також є можливість змінювати сприйняття кімнати, монтуючи панелі горизонтально або вертикально. До речі, для монтажу не потрібно підготовки і вирівнювання основи – рівність стіни забезпечується регулюванням каркаса. Також під пластиком можна заховати всі комунікації.

Шпалери – практичність, стиль або економія?

Паперові шпалери для ванної дійсно не підійдуть, але серед сучасних типів покриття не складе труднощів вибрати матеріал з відповідної вологостійкістю. Це можуть бути:

  • склошпалери, абсолютно несприйнятливі до вологи;
  • акрилові полотна;
  • вінілові шпалери з максимальною стійкістю до вологи, маркирующиеся як «3 хвилі»;
  • шпалери під фарбування, які стають більш вологостійкими завдяки забарвленого шару.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решенияВикористання шпалер в інтер’єрі ванної кімнати дозволяє створити неповторний дизайн

Шпалери для ванної кімнати – це легкий у роботі матеріал, але для того, щоб він залишався більш довговічним в умовах підвищеної вологості, слід також вибирати вологостійкий клей, а стики між полотнами додатково проходити шпалерним клеєм, змішаним з ПВА.
Шпалери для ванни – це величезний вибір фактур, візерунків, кольорів і малюнків. З їх допомогою можна висловити будь-інтер’єрний стиль і нестандартно оформити ванну кімнату. Однак не варто забувати, що навіть при обклеюванні вологостійкими шпалерами самим слабким місцем такої обробки все ж залишаться стики. Якщо в них потрапить волога, то полотна відстануть від стіни, і весь ефектний дизайн буде зіпсований. Склошпалери тут є приємним винятком, але їх ціна може здатися високою.

Материалы для отделки стен в ванной – основные решения

Комбінація шпалер з іншими матеріалами – на фото в інтер’єрі ванної кімнати

Можна купити шпалери для ванної, якщо вона обладнана закритій душовою кабінкою, і вода не потрапляє на стіни. Також цей матеріал добре комбінується з плиткою або пластиком. Тоді більш вологостійкі матеріали поміщають у зону найбільшого впливу води.