Модні колірні тони оздоблювальних матеріалів для кухні: вибираємо колір шпалер

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Хоча шпалери можна назвати самим практичним матеріалом для кухні, саме з допомогою них найчастіше створюється барвистий дизайн інтер’єру. Всупереч загальновідомим фактам, саме шпалери сьогодні вважаються одними з найбільш популярних матеріалів для кухонного оздоблення.

Але на планування стилю і підбір відтінків може піти багато часу, так як в інтер’єрі кухні високу роль відіграє фактор зносостійкості і забруднення оздоблювальних матеріалів.

З-за високих ризиків доводиться використовувати більш якісні, але менш привабливі по дизайну види шпалер. І при такому оформленні важливо підібрати колір, який створював би затишну і гармонійну обстановку в кімнаті.

Щоб правильно підібрати колір шпалер для кухні, слід врахувати кілька факторів. По-перше, в інтер’єрі кухні, як і в інших кімнатах, на сприйняття відтінку впливає освітлення, планування, розміри простору.

Колір шпалер має поєднуватися з меблями і відповідати загальному стилю оформлення інтер’єру. Визначаючись, якого кольору шпалери вибрати для кухні, необхідно врахувати і модні тенденції домашнього дизайну.

Ми розповімо про те, як врахувати всі особливості інтер’єру кухні, щоб обрати колір шпалер, який буде розташовувати до комфорту.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Модні відтінки

Фахівці та професіонали в сфері дизайну найкраще розкажуть, які кольори шпалер підходять для кухні. Досить глянути на фото стилізованих інтер’єрів – і стане ясно, підходить обраний тип шпалер для кухні або краще замінити такий матеріал чим-небудь простіше. Тому перш ніж відправлятися на пошуки підходящих шпалер для своїх стін, перегляньте інформацію про те, які дизайни і відтінки популярні в цьому році.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Тренд сьогоднішнього дня — парад контрастів. Інтер’єри стають все яскравіше, і навіть кухню такий акцент не обійшов стороною.

Яскраві шпалери для кухні – відмінна можливість внести різноманітність в строгий інтер’єр, наповнити кімнату свіжими фарбами і створити обстановку, яка налаштовувала на апетит.

І в сучасних, і в старовинних інтер’єрах кухні шпалери яскравих кольорів використовуються переважно в ролі акцентів на окремих стінах. Це можуть бути покриття жовтих, помаранчевих, фіолетових, світло зелених та інших кольорів.

Пам’ятаєте! Інтер’єри кухні не люблять візуальної перевантаження відтінків. Обов’язково розбавте яскравий дизайн світлими шпалерними вставками.

Якого кольору шпалери на кухню не менш популярні останнім часом? До підходящим відтінкам можна віднести і м’які пастельні тони: шпалери такого типу підкреслюють домашній затишок і нерідко використовуються для розмежування робочої зони та їдальні.

Також в моді скандинавський стиль, а, отже, білий колір шпалер буде виглядати на вашій кухні не менш ефектно. При створенні дизайну марки відтінків задійте шпалери з миється фактурою.

Не менш популярні забарвлення шпалер для кухні – чорно-біла, бежева, м’ятна. Користуються попитом і шпалери холодних відтінків, але такі інтер’єри доповнюються яскравими текстильними акцентами або гарнітуром насиченою палітри.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Як вибрати відповідний колір

Серед усього розмаїття колірних варіантів, актуальних у цьому році, вибрати шпалери для кухні краще, враховуючи специфіку вашого приміщення. Так, у тісній кімнаті небажано клеїти фонові шпалери затемнених квітів: вони створюють похмуру атмосферу і сприяють зоровому зменшення простору, і ви не зможете виправити ефект тісноти навіть при використанні мінімальної кількості меблів в інтер’єрі.

Якщо ж ваша кухня досить простора – не робіть її ширше, використовуючи світлі і холодні відтінки шпалер для стін. Така кімната не буде сприйматися затишно: краще задіяти одразу кілька кольорів, які будуть гармонійно доповнювати один одного.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Важливу роль у виборі відповідних відтінків для обробки зіграє і освітленість кухні.

Якщо кімната виходить на північну сторону і погано освітлена в денний час – компенсуйте відсутність яскравого світла, використовуючи шпалери м’якою і ніжною палітри: вам підійдуть білі, світло-блакитні, жовті кольори.

У південних кімнатах допускається наявність яскравих шпалер, так як сонячне світло може привернути увагу до найбільш яскравим стін вашого інтер’єру.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Порада: продумайте, чи потрібно ділити вашу кухню на зони. Якщо ви плануєте виділити їдальню і робочу зону, можете задіяти шпалери різних кольорів: вони не тільки підкреслять оригінальний дизайн кожної з частин кімнати, але також дозволять виправити розміри і ступінь освітлення кухні.

Щоб визначитися, який колір шпалер краще для кухні, враховуйте і ступінь забруднення стін у оформлюваної зоні. З цієї причини в зоні готування найчастіше темні шпалери клеять або яскраві різнокольорові матеріали, маскування плями на стінах.

В зоні, де буде збиратися вся родина, шансів попадання жиру, вологи і появи плям набагато менше, тому тут можна віддати перевагу більш вишуканим колірних варіантах.

Крім перерахованих вище факторів, зверніть увагу на колір гарнітура і аксесуарів. Щоб створити єдиний і цілісний дизайн, не можна використовувати суперечливі відтінки. Тому в ідеалі стіна має відрізнятися за кольором від фону всього на пару тонів.

До світлої меблів підійдуть і пастельні тони шпалер, і темні матеріали для стін. Гарнітур білого або бежевого кольору розбавить похмуру обстановку.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Якщо ж ви встановили темну і масивну меблі – максимально освітлити дизайн кімнати за допомогою шпалер ніжних відтінків. Штори, килими, картини на стінах і інші аксесуари не повинні зливатися з фоном, але і не повинні викликати протиріч, тому дотримуйтеся єдиної палітри, але підбирайте кольору різного рівня насиченості.

Не важливо, на якому варіанті оформлення стін ви зупинитеся: модними сьогодні вважаються і комбіновані дизайни, і інтер’єри з застосуванням одного типу шпалер для стін. Але при виборі кольору важливо усвідомлювати, яка атмосфера повинна бути створена в кухонному просторі.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Якщо ви плануєте підкреслити теплоту і домашній затишок, відтінки стін повинні бути відповідними: в цьому випадку вам підійдуть рожеві, персикові, бежеві, жовті шпалери для стін. Більш яскраві відтінки створять відчуття урочистості, а холодні та спокійні тони будуть більш придатними для тих стилів, які мають сприйматися строго і лаконічно.

З’ясуємо, які шпалери на кухню підібрати найбільш поширеним стильовим напрямкам.

Вибираємо шпалери за стилем інтер’єру

Стиль оформлення кухні ви будете вибирати ще задовго до покупки шпалер для стін, так як будь-яке перетворення повинне починатися саме з меблів. Але, незважаючи на те, що шпалери до меблів підібрати набагато простіше, не завжди вдається в точності вгадати сутність того чи іншого напрямку.

Тому пропонуємо вам вже зараз зорієнтуватися, які шпалери краще підійдуть для кухні в залежності від підтримуваного стилю:

 • інтер’єр кухні в стилі модерн повинен створюватися з використанням яскравих відтінків. Вам підійдуть шпалери помаранчевого, зеленого, фіолетового кольору, об’єднані з більш світлими;
   
 • Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

 • провінційні інтер’єри в сільському стилі створюються із застосуванням шпалер пастельній палітри: жовтої, рожевої, персикової, світло-зеленою;
   
 • шпалери для класичної кухні повинні включати теплі кольори або затемнені відтінки. В більшості випадків в такому дизайні використовуються шпалери з візерунками, але вибирайте матеріали без занадто яскравих малюнків;
   
 • Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

 • для хай-тека характерні суворі і затемнені кольори холодної палітри. Можуть бути присутні й білі вставки, а також металізовані шпалери, які сьогодні набирають популярність;
   
 • в інтер’єрі мінімалістській кухні використовуйте шпалери без візерунків будь-якого нейтрального відтінку (білого, сірого, блакитного);
   
 • якщо ви плануєте створити типову сільську кухню в стилі кантрі або ретро – поталу шпалери натуральних кольорів: коричневого, жовтого, темно-зеленого. Природні відтінки наблизять вас до природи;
   
 • кухня, оформлена в стилі арт-деко, буде виглядати стильно із застосуванням шпалер чорно-білого, фіолетового, синього панелі і інших яскравих варіантів.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Вміння правильно комбінувати відтінки стане у нагоді, якщо ваша кухня поєднана з іншими кімнатами.

Найчастіше в квартирах-студіях кухонний інтер’єр з’єднаний з вітальні. Погляньте на фото шпалер для кухні з вітальнею: зазвичай вони підбираються з урахуванням єдиної палітри, але мають різний дизайн.

Ви можете задіяти різні відтінки, щоб зонувати простір і розмежувати зони вітальні та кухні, але в цьому випадку акцентним повинен бути тільки один колір (яскравий або темний).

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Варіанти яскравих ідей оформлення стін

Частіше в дизайні кухні використовуються не однотонні шпалери, а покриття з візерунками й реалістичними зображеннями. Вони грають і практичну, і естетичну роль: маскують недоліки стін, приховують плями, створюють яскраву колірну гаму кімнати.

Так як в інтер’єрі кухні небажано створювати фон насичених відтінків, шпалери для кухні з малюнком краще клеїти на одну зі стін як акцент. Це можуть бути зображення широкого формату або вузькі вставки в якості фартуха або декоративного панно.

Серед найбільш актуальних варіантів шпалер на кухні можна виділити використання сюжетів з фруктами, елементами природи або кухонним приладдям. Також популярні шпалери з малюнком каву на кухні, абстрактні ідеї та урбаністичні сюжети.

Кавові шпалери на кухню підійдуть для створення яскравого акценту і в історичному, і в сучасному дизайні.

Великі малюнки з кавовими зернами або напоями можна наклеїти поряд з обіднім столом. Фотошпалери невеликих розмірів краще поклеїти в робочій зоні.

Шпалери кава на кухні замінять стандартну плитку або інші матеріали, використовувані для створення фартуха і прикраси гарнітура.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Любителі природних акцентів оцінять оздоблювальні матеріали з дизайном на природничу тематику. Барвисті і яскраві фотошпалери з елементами природи і пейзажами можна розмістити на будь-який з вільних стін.

Особливо актуальні шпалери квітка на кухні, так як навіть дрібні флористичні принти на стандартних шпалерах для стін дозволяють створити затишну весняну обстановку.

У недостатньо освітлених кухнях користуються популярністю шпалери з квітами світлих і яскравих відтінків. Шпалери для кухні з соняшниками, трояндами, тюльпанами і іншими квітами гармонійно впишуться в інтер’єр будь-якої колірної гами.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

При підборі шпалер для кухні можна орієнтуватися на більш сучасні варіанти дизайну. Це можуть бути кольорові і монохромні фотошпалери із зображеннями відомих шедеврів архітектури, річковими мостами, вуличними алеями та іншими елементами урбаністичної тематики.

Шпалери місто на кухні завжди виглядають стильно і оригінально, так як імітують вигляд з вікна або продовження простору такої кімнати.

Фруктовий дизайн особливо затребуваний сьогодні: соковиті і яскраві відтінки фруктів роблять кухонний інтер’єр більш живим і динамічним, пробуджують і заряджають енергією. Такий дизайн стін оцінить і сама господиня, і гості, які будуть збиратися за кухонним столом.

Шпалери для кухні з апельсинами, виноградом, полуницею, кавуном і іншими елементами річної символіки можна комбінувати з будь-якими шпалерами світлих відтінків.

Вони знайдуть застосування і на цілій стіні, та на її окремої частини: наприклад, на фото ви можете побачити шпалери з яблуками для кухні, використовувані замість фартуха.

Модные цветовые тона отделочных материалов для кухни: выбираем цвет обоев

Тепер ви знаєте, що існує безліч ідей колірного оформлення, які не порушать призначення кухонного інтер’єру, але зроблять його стильним, сучасним та затишним.

Вирішуйте розфарбувати свої стіни в більш вишукані відтінки: сподіваємося, що наші рекомендації допомогли вам визначитися, яким кольором поклеїти шпалери на кухні.

https://youtu.be/0KhOQR_ZBp4