Насичені і яскраві шпалери для стін: повертаємо в інтер’єр відтінки весни і літа

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Яскраві, веселі, по-весняному затишні інтер’єри, оформлені за допомогою шпалер насичених відтінків – мрія багатьох власників будинків і квартир, але, на жаль, далеко не всі усвідомлюють, як правильно використовувати такі кольори в просторі.

Хочете знати більше про яскравому декоруванні? Ми навчимо вас всім секретам і підкажемо, як правильно застосувати яскраві кольори.

В залежності від місця поклейки, дотримання пропорцій в дизайні і навіть характеру малюнка такі шпалери можуть надавати як позитивне, так і негативний вплив на сприйняття інтер’єру.

До прикладу, тісні кімнати без вікон, обклеєні яскравими шпалерами по всьому периметру, навряд чи будуть сприйматися затишними і гармонійними.

Помилковим стане і застосування непоєднуваних відтінків на стінах однієї кімнати.

Щоб ваш новий дизайн був правильним і по-справжньому стильним, ознайомтеся з підбіркою фото яскравих шпалер в інтер’єрі, виберіть відповідний відтінок – і починайте творити, дотримуючи всі правила і принципи реалізації яскравих інтер’єрних рішень.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Переваги яскравого дизайну

Отже, як же можна перетворити яскраві красиві шпалери в гідність вашого дизайну, а не зіпсувати загальне враження про кімнаті? Багато в чому ваш успіх буде залежати від того, наскільки правильно ви розумієте роль і призначення яскравих шпалер в інтер’єрі.

Тому перед тим, як продумувати свій дизайн, проаналізуйте, яких ефектів ви хочете досягти:

 • шпалери яскравих кольорів для стін найчастіше використовуються для виділення акцентів. Такий дизайн кімнати дозволяє створити більш живу і енергійну обстановку, забезпечити правильне сприйняття колірної гами, візуально віддалити деякі стіни;
   
 • яскраві шпалери – один з кращих помічників в зонуванні простору. Щоб поділити навіть невелику кімнату на декілька зон, вам не доведеться ставити масивні перегородки та інші конструкції, що займають додаткове місце. Колірне розділення інтер’єру дозволить вирішити цю проблему;
   
 • шпалери яскравих відтінків підійдуть і в тому випадку, якщо ви плануєте підтримати певний характер інтер’єру. Наприклад, у вітальні вони підкреслять урочистість, на кухні – піднімуть апетит, в ігровій зоні дитячої кімнати – розвеселять вашої дитини;
   
 • за допомогою яскравих шпалер дуже зручно створювати незвичайні комбінації на стінах. Найчастіше в домашніх інтер’єрах зустрічаються комбінації вертикального і горизонтального типу, роблять кімнату більш сучасною;
   
 • не менш важливою буде роль шпалер з яскравими відтінками в підтриманні заданого стилю. Досить вибрати шпалери з яскравими візерунками на поверхні – і ви зможете підкреслити такі напрямки як класика, арт-деко, урбанізм, прованс і інші;
   
 • використання яскравих відтінків весняної палітри зробить вашу кімнату більш теплою і комфортною. Такий дизайн більше підходить для спальних кімнат.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Завдяки великому асортименту шпалер такого типу ви зможете підібрати стильні шпалери абсолютно будь-якого відтінку. Однією з головних особливостей таких матеріалів можна вважати їх універсальність: дотримання правил декорування дозволить підібрати яскраві шпалери для будь-якого стилю і будь-якої кімнати в будинку.

Порада: якщо ви вважаєте, що однотонні або різнокольорові яскраві шпалери не здатні в достатній мірі передати ідею створення живого і енергійного інтер’єру – пошукайте фотошпалери на потрібну тематику, що включають безліч яскравих кольорів.

Як правило, фотошпалери з великою кількістю яскравих фарб грають акцентну роль в інтер’єрі, а тому важливо заздалегідь вибрати правильне місце для їх наклеювання.

У вітальні це може бути будь-яка вільна стіна, так як весь інтер’єр спрямований на прийом гостей та активне проведення часу. У спальні та дитячої використовувати яскраві відтінки слід з великою обережністю: у деяких зонах їх застосування взагалі неприпустимо, так як насичені яскраві кольори будуть впливати на ваш відпочинок і сон.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

На кухні допустимо використання будь-яких яскравих шпалер і фотошпалер, але тут важливо дотримуватися розміри простору: затемнені шпалери яскравого кольору можуть зробити кімнату більш тісною. В інших інтер’єрах враховуйте площа простору, стиль, наявність меблів певних відтінків, а також освітлення.

Оскільки під різними кутами світла яскраві шпалери можуть вести себе по-різному, подбайте про те, щоб сприйняття відтінку відповідала вашим очікуванням. Ще в магазині перевірте, як виглядають шпалери при денному та штучному світлі, переконайтеся, що при прямому падінні сонячних променів на матеріалі не створюються відблиски (в деяких інтер’єрах вони не будуть доречні).

Порада: одним з кращих рішень при необхідності підбору правильного освітлення для шпалер стануть регульовані світильники. Змінюючи світло в інтер’єрі, ви зможете змінювати і сприйняття основного відтінку.

Ще один момент, який обов’язково необхідно враховувати при покупці і наклеювання яскравих шпалер для стін, – це їхнє поєднання з предметами меблів, аксесуарами та іншими оздоблювальними матеріалами. Мова йде не тільки про їх стилістиці, але і про особливості поєднання відтінків, тому зупинимося на цьому моменті докладніше.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Поєднання яскравих шпалер

Припустимо, що ви зупинилися на шпалерах без малюнка, не містять візерунки. Підібрати відтінки до однотонного фону стін буде найпростіше. До шпалер для стін яскравих кольорів підійде світла меблі та аксесуари, а також елементи з дерева.

Можна використовувати відтінки, які відрізняються від фонового кольору на один-два тони.

Порада: щоб яскраві кольори в інтер’єрі не тиснули на зір, дотримуйтесь пропорції в поєднанні яскравих і світлих елементів. Бажано, щоб пастельні тони переважали в житлових інтер’єрах: так ваша кімната буде виглядати більш затишною.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

В інтер’єрах з яскравими шпалерами можна задіяти й інші відтінки. Але фахівці стверджують, що в інтер’єрі повинно бути не більше трьох кольорів, причому один з них обов’язково повинен бути світлим.

Другий тон вибирайте, орієнтуючись на колір вибраних шпалер для стін:

 • до червоним шпалер підійде рожевий, жовтий і помаранчевий. Таке поєднання більш доречно для інтер’єрів вітальні;
   
 • до шпалер зеленого кольору можна підібрати елементи жовтого, блакитного, бірюзового або м’ятного відтінку. Такий тандем вважається найменш нав’язливим, тому може проявлятися навіть у спальній кімнаті;
   
 • жовті шпалери прекрасно поєднуються з коричневим, золотистим, рожевим відтінком;
   
 • синій колір можна скомбінувати з блакитним або зеленим;
   
 • фіолетові акценти можна прикрасити елементами рожевого або білого кольору.

Яскраві шпалери можна комбінувати один з одним. Наприклад, оригінально виглядає присутність яскравих ніш на стіні насиченого відтінку.

Можна візуально розділити кімнату по горизонталі, наклеївши насичені шпалери знизу, а світлі – у верхній частині стін.

Великою популярністю також користується клаптева комбінування і поєднання рулонів по вертикалі.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

До речі, можна комбінувати і однотонні, і візерунчасті матеріали. Вибираючи яскраві шпалери з візерунками, звертайте увагу на початкове поєднання присутніх відтінків.

Якщо шпалери самі по собі є контрастними і негармонійними, буде непросто підібрати інші кольори, щоб виправити їх сприйняття.

Але іноді достаток яскравих відтінків в орнаментах можна пробачити. Наприклад, шпалери з яскравими квітами в інтер’єрі можуть включати всі відтінки веселки, якщо флористичні композиції представлені на світлому фоні. До речі, такі матеріали можна вписати навіть в інтер’єри, призначені для відпочинку.

Шпалери в яскраву смужку теж можуть включати відразу безліч відтінків, і такий дизайн може бути корисним. Вертикальні смуги і лінії піднімуть стелі вашої кімнати, а горизонтальні – візуально збільшать ширину стін.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Декорування кімнат

Яскрава вітальня

Вітальня або зал – одні з тих інтер’єрів, у яких можливо реалізувати безліч цікавих ідей з яскравими шпалерами. Такі матеріали можуть служити не тільки акцентом, що притягає увагу, але і фоном, якщо ви будете дотримуватися рекомендацій фахівців.

Найпростіший спосіб гармонійного вписання яскравого кольору в такий інтер’єр – це створення акцентной стіни. Однотонні або різнокольорові шпалери насиченого відтінку клеяться на основну стіну вашої кімнати: за диваном, телевізором або в зоні з каміном.

Меблі та аксесуари в інтер’єрі вітальні будуть встановлюватися щодо цього «центру».

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Колір в цьому випадку підійде будь-який. Насиченість відтінку можна підкреслити підсвічуванням, але це не обов’язково, якщо у вашій вітальні є широкі вікна або балкон.

Колір шпалер має повторюватися в текстильних деталях або аксесуарах.

Наступний варіант створення яскравого інтер’єру – використання шпалер з візерунками. Їх можна використовувати, як і в попередньому випадку, як головний акцент, а можна наклеїти на всі стіни для створення приємного фону.

Фонові шпалери бажано вибирати з білою або бежевою основою: не забуваємо про пропорційному поєднанні яскравих і світлих кольорів.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Відмінно впишуться в інтер’єр вітальні будь-якого стилю і фотошпалери з наявністю яскравих відтінків.

У старовинних інтер’єрах найчастіше використовуються сюжети на природничу тематику, а в сучасних – абстрактні або міські мотиви.

Підкреслити старовину або сучасність ви зможете і за рахунок комбінацій яскравих шпалер. На фото представлений приклад комбінування яскравих рулонів зі схожим дизайном для створення класичного інтер’єру. Не забувайте про те, що яскраві шпалери у вітальні за стилем повинні гармоніювати з меблями.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Стіни спальні в соковитих фарбах

У спальній кімнаті дуже яскраві шпалери використовувати небажано. Дизайн такого інтер’єру повинен бути спрямований на створення легкою, ніжною, розслаблюючій обстановки, а надто насичені тони з властивою їм експресією порушать цю атмосферу.

Яскраві шпалери для стін у спальні найчастіше клеять, як основний акцент: найкраще для цих цілей підійде нічна зона. Тут ваша фантазія може розігратися: зовсім необов’язково клеїти шпалери на всю стіну.

Можна створити картину або панно, скомбінувати кілька рулонів з іншими шпалерами, створити нішу з гіпсокартону – і вклеїти яскраві покриття всередину.

Непогано виглядає і поклейка яскравих шпалер в зоні, обмеженій молдингами або рамою, але такий варіант більше підходить для старовинних дизайнів спальні.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Якщо в якості акценту візерунчасті шпалери будуть виглядати цілком гармонійно, то яскраві покриття з візерунками на всіх стінах спальні тільки зроблять інтер’єр більш тісним і незатишним.

При комплексній обробці стін використовуйте однотонні матеріали. Поєднавши яскравий, світлий колір в правильному співвідношенні, ви зможете створити приємний і затишний дизайн.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Потребує особливої уваги і вибір яскравих шпалер у дитячу кімнату. Якщо це теплі, світліші відтінки – вони підійдуть для створення невеликих акцентів у зоні для сну. Якщо ж колір шпалер насичений і яскравий, вони будуть заважати вашому малюку під час відпочинку.

Яскраві дитячі шпалери можна використовувати в ігровій зоні: нерідко для стін вибирають матеріали з тематичними малюнками, розширюють кругозір дитини. Підійдуть шпалери таких кольорів і кімнат для підлітків, але дизайн таких інтер’єрів краще продумувати, орієнтуючись на їх переваги.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Контрасти на кухні

Існує два варіанти вибору яскравих шпалер на кухню: можна вибрати однотонний матеріал – і розмістити акцент або фон, а також пошукати візерунчасті шпалери, відповідні заданій стилістиці.

Однотонні шпалери, наближені до світлих тонів, можна поклеїти на всі стіни. Для більш яскравих матеріалів виділіть окремі зони: це може бути стіна поруч зі столом, зона фартуха, балконні стіна або окрема ніша.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Шпалери з візерунками повинні клеїтися таким чином, щоб не обмежувати простір кімнати. Тому великі візерунки підійдуть для створення акцентів на деяких стінах. Їх колір повинен відповідати основним відтінку інтер’єру або, принаймні, не суперечити колірній гамі меблів і аксесуарів.

Якщо ж яскраві шпалери мають дрібний візерунок невеликий частоти або включають ледве видимі малюнки, не викликають негативних емоцій – можете поклеїти їх в якості фону. Але переконайтеся, що такий дизайн не вплине на сприйняття планування, загального стилю кімнати і ступеня її освітлення.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Створюємо яскраву передпокій

Не важливо, вирішите ви почати ремонт з першої кімнати вашого будинку або віддасте перевагу завершити роботи на цьому інтер’єрі. Ваша прихожа повинна бути стильною, як і інші кімнати. І яскраві шпалери для передпокою – один з кращих варіантів, здатних підготувати гостей до інших інтер’єрів.

Але, оскільки ця кімната обмежена в розмірах, не варто вибирати шпалери, наближені до темних тонів: яскраві кольори коричневого, синього, фіолетового можуть бути присутніми в меблях або аксесуари, але не на стінах.

Шпалери з візерунками використовуйте вибірково: як вставки, картини або панно. Нехай основний дизайн стін буде однотонним.

Насыщенные и яркие обои для стен: возвращаем в интерьер оттенки весны и лета

Напевно, кожен з вас вже надихнувся яскравими відтінками і соковитими фарбами життєрадісною палітри, присутніми в дизайнах кімнат, зображених на фото.

Тепер ви зможете повторити найбільш вдалі ідеї і у себе вдома, так як знаєте, що правильна підготовка забезпечить швидке і безпроблемне перетворення інтер’єру за допомогою яскравих контрастів.