Вибираємо дизайн фото шпалер для кухні

Обои

Вважається, що в маленькій кухні неможливо підкреслити сучасний дизайн: брак місця позбавляє нас можливості використання безлічі аксесуарів, стилізованих меблів і незвичайних матеріалів для обробки, здатних ще більше зменшити простір.

Оскільки функціональною така кухня теж буває не завжди, залишається робити акценти на домашній затишній атмосфері цієї кімнати, і шпалери для стін дозволяють найкращим чином передати цю тематику.

Щоб стильні шпалерні покриття не зіпсували інтер’єр кухні, слід звертати увагу не тільки на особливості поклейки таких матеріалів, але і на принципи вибору дизайну шпалер, відповідного модним тенденціям.

Дивіться фотошпалери для маленької кухні – і ви дізнаєтеся, як зробити такий інтер’єр максимально стильним, комфортним і гармонійним. Самі яскраві і цікаві ідеї ми представили в фотоподборке.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Загальні правила

Правильно обіграти простір маленької кухні легше всього за допомогою шпалер для стін: ці матеріали мають більш різноманітний дизайн, тому дозволяють регулювати рівень освітлення, перетворювати планування і площа інтер’єру, підкреслювати певний стиль в дизайні.

Такі правила і особливості вибору шпалер допоможуть вам зробити маленьку кухню більш затишною і просторою:

  • один з основних принципів декорування стін в інтер’єрах такого типу – це дотримання заходів. Не варто клеїти шпалери з суперечливими візерунками і відтінками, вибирати матеріали з яскравими орнаментами для оформлення всіх стін кухні, намагатися виділити окремі зони кімнати за рахунок поклейки шпалер, не відповідних дизайну інтер’єру;
  • приділіть увагу балансу відтінків, присутніх на шпалерах для стін. В ідеалі це повинні бути комбінації світлих і темних кольорів. Яскраві акценти теж розбавляються пастельній палітрою, щоб інтер’єр кухні візуально не зменшувався в розмірах;
  • прагнучи зробити кухню більш сучасною і життєрадісною, багато воліють задіяти максимум яскравих відтінків в інтер’єрі. Оскільки невелика кухня повинна сприйматися затишно, спробуйте замінити яскраві і помітні шпалери на матеріали більш спокійного характеру;
  • враховуйте, що будь-які шпалери, використовувані в інтер’єрі маленької кухні, повинні відповідати стилю і кольору меблів і аксесуарів. Тільки розміреність і гармонійність в дизайні дозволить створити стильний інтер’єр кухні, розміри якої дозволяють використовувати стилізовані аксесуари або меблі великих розмірів;

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

  • якщо ви стежите за модними тенденціями, то напевно вже встигли оцінити фото шпалер для маленької кухні. Все більшу популярність набувають вже матеріали з природними і квітковими акцентами, а також етнічними орнаментами ніжних квітів;
  • підкреслити сучасність невеликої кухні можна, використовуючи в обробці комбінації декількох матеріалів. Шпалери можна поєднувати з дерев’яними панелями і інших структур, але більш стильно будуть сприйматися поєднання різних шпалер для стін. В тренді 2015-2016 років – шпалери, що імітують камінь, цегляну кладку, штукатурку, дерево, шкіру та інші поверхні;

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

 • створення фону в інтер’єрі кухні з невеликою площею не рекомендується з використанням матеріалів з яскраво вираженим рельєфом. Рельєфні покриття краще задіяти як акценти в окремих зонах вільних ділянок стін;
 • при бажанні створити більш яскравий акцент в обмеженому просторі кухні виберіть панорамні шпалери або шпалери 3-D: незважаючи на наявність яскравих відтінків, такий дизайн стін не буде сприяти зоровому зменшення кімнати.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Незважаючи на те що процес оформлення невеликої кухні здається більш складним, ніж декор звичайного простору, навіть в цьому випадку можна відшукати цікаві варіанти для обробки.

Давайте з’ясуємо, які шпалери для стін будуть найбільш підходящими за кольором, фактурі і дизайну, якщо ваша кухня обмежена в розмірах.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Відповідні відтінки і візерунки

Колірна гамма тісної кімнати повинна візуально створювати додатковий простір. У зв’язку з цим найбільш актуальними в маленьких кухнях стали світлі та пастельні тони: використовуючи такі шпалери в якості фону, ви зможете забезпечити виконання відразу двох практичних функцій, так як не тільки розширите площа кімнати, але і додасте освітлення в інтер’єр.

З модних відтінків для кухонного оздоблення підійдуть білі, бежеві, світло-рожеві і жовті тони.

Можна задіяти і холодну палітру: блакитні, ніжно-зелені, сірі кольори дозволять підкреслити стриманість кухонного дизайну.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Порада: якщо вам не пощастило з плануванням кухні – виправте її форму, використовуючи шпалери більш яскравих кольорів. Приміром, у вузьких кухнях довгі стіни оформляються у синіх, коричневих, бордових та інших тонах: така палітра наближає і розширює окремі зони кімнати.

Однотонні яскраві шпалери можна використовувати і для створення фону в інтер’єрі кухні. Але в цьому випадку рекомендується формувати більш світлі вставки на вільних стінах, а також використовувати меблі, текстиль і аксесуари світлих відтінків для забезпечення колірного балансу.

Візерункові обои досить часто включають і світлі, яскраві кольори. Тому особливості їх використання в дизайні тісній кухні будуть залежати від самого характеру малюнка.

Наприклад, дрібні квіткові принти червоного або рожевого кольору на білому тлі не будуть чинити додатковий тиск в інтер’єрі, тому можуть бути присутніми на всіх стінах кухні. А шпалери з великими візерунками яскравих кольорів краще використовувати виключно в ролі окремих акцентів.
Характер малюнка теж буде впливати на сприйняття розмірів кухні.

Чим менше простір кухонного інтер’єру, тим більш дрібними повинні бути принти на шпалерах для стін. Тому в ідеалі візерунчасті матеріали на таких кухнях повинні включати тільки пастельну палітру і зображати дрібні природні композиції.

Увага! Якщо ви вирішили оформити кухню в сучасному стилі з використанням шпалер на геометричну, абстрактну або 3-D-тематику – повторіть яскраві відтінки в текстилі і аксесуарах.

Із вдалих варіантів візерункового оформлення стін найбільшою популярністю користуються шпалери в смужку. Навіть яскрава смужка не порушить ваш задум створення просторою і затишною кухні, так як буде візуально розширювати площу вільних стін.

Але не забувайте, що горизонтальні лінії зроблять ваші стелі більш низькими, тому враховуйте цей момент, продумуючи варіанти кріплення світильників.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Шпалери з імітаційними властивостями можуть мати будь-який відтінок: навіть темні матеріали такого типу можна гармонійно вписати в тісний простір кухні. Але не забувайте, що світлі акценти в такому інтер’єрі повинні переважати.

Якщо ви плануєте оформити вільну стіну широкими фотошпалерами з реалістичним малюнком – вибирайте зображення з максимально світлою палітрою. Це можуть бути природні мотиви, урбаністичні й абстрактні тематики.

Нерідко в інтер’єрах кухні клеяться фотошпалери із зображенням фруктів, келихів з вином, кавових зерен – сюжети, виконані в стилі макрозйомки, повинні мати максимально світлий фон.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Вибір фактур

Вибираючи шпалери для обробки кухні, звертайте увагу на їх практичність і довговічність. У такому інтер’єрі поверхня стін постійно буде перебувати під ризиком попадання вологи, жиру, впливу пари і інших факторів, і неякісні шпалери з часом втратять і міцність, і зовнішній вигляд.

Бажано вибирати шпалери, здатні спокійно переносити процеси очищення: так ви зможете на більш довгий строк зберегти первинний вигляд стін.

Паперові шпалери приваблюють багатьох завдяки зручності використання та широкого асортименту. Але для інтер’єру кухні, а особливо в тому випадку, якщо така кімната обмежена в розмірах, вони не підійдуть: плями і сліди від вологи будуть з’являтися на всіх стінах, а з часом такі шпалери просто відклеяться або деформуються.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Натуральні шпалери з бамбука, льону та інших матеріалів теж залиште для кімнат з більш сприятливими умовами. Такі шпалери не можна піддавати очищенню, а в структурі полотен будуть затримуватися неприємні запахи.

Один з кращих варіантів шпалер для кухні – вінілові покриття. Вони легко очищаються, витримують вологу, не вбирають запахи і навіть здатні замаскувати недоліки стін. Але матеріали такого типу не варто використовувати тим, хто страждає від алергії, до того ж, у структурі полотна може з’явитися грибок і цвіль, тому купуйте більш дорогі варіанти зі спеціальним просоченням.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Любителі стильних декоративних матеріалів для обробки можуть вибрати флізелінові шпалери. Вони мають шорстку поверхню, тому маскують нерівності стін.

З часом рельєфний малюнок не стирається, а структура шпалер не псується від попадання вологи або механічних пошкоджень.

Шпалери на основі скловолокна теж відрізняються високими якісними параметрами. Крім стійкості до вологи, пару, механічних ушкоджень, сонячних променів і процесів очищення, вони володіють ще однією корисною властивістю: витримують багаторазовий процес перефарбування в будь-який відтінок.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Варіанти оформлення стін маленької кухні

Все частіше одноманітного оформлення стін за допомогою шпалер воліють поєднання декількох покриттів з різним дизайном. Створення комбінацій з шпалер різного типу не тільки зробить вашу кухню більш ефектною, але і дозволить домогтися більшої практичності і функціональності:

 • поєднання світлих і темних відтінків дозволить виділити окремі зони навіть в обмеженому просторі кухні. Найчастіше з допомогою такої методики поділяється зона готування і їдальня;
 • горизонтальне поєднання шпалер дозволяє візуально розширити довжину окремих стін, а вертикальне – підняти рівень стелі. На однотонному тлі такий підхід дозволить створити незвичайний акцент і виділити головну частину кухонного інтер’єру;
 • комбінуючи шпалери, можна забезпечити маскування нерівностей і недоліків стін. Крім того, вибираючи якісні шпалери для декорування зони готування, і оформляючи інші частини кімнати більш простими матеріалами, ви зможете заощадити на обробці.

Крім зазначених способів поєднання шпалер на кухні, можна реалізувати ще кілька цікавих ідей.

На однотонному фоні невеликої кухні будуть стильно виглядати вставки з шпалер візерункового типу: бажано, щоб вони мали відтінок, не суперечить колірній гамі кімнати. Таку композицію можна виділити за допомогою молдингів.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Акцентне комбінування шпалер передбачає оформлення однієї зі стін шпалерами, що відрізняються за кольором від фону або характером малюнка. У сучасних кухнях для цієї мети краще використовувати шпалери з яскравими візерунками або фотошпалери.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Комбінування шпалерних покриттів можна реалізувати і в зоні кухонного фартуха: найчастіше тут використовуються більш міцні шпалери, нерідко – з рельєфними мотивами. Можна задіяти і шпалери, що імітують кам’яну, цегляну кладку або стилізовані під дерево.

Выбираем дизайн для кухни 2015: фото обоев для маленькой кухни и особенности их поклейки

Правильний вибір шпалер для стін зробить стильною навіть кухню з невеликими розмірами: вам не доведеться жертвувати своїм комфортом, віддаючи перевагу функціональності.