Паперові шпалери — достоїнства і недоліки


			Бумажные обои — достоинства и недостатки

Думаю, всі пам’ятають стандартні, шпалери які були наклеяны в кожній квартирі або будинку. Але сучасний ринок переповнений великою кількістю пропозицій.

На сьогоднішній день дешеві і привабливі паперові шпалери не втратили своєї популярності у споживача. Вони представлені безліччю різновидів, серед яких присутні:

  • Складаються з декількох шарів
  • Одношарові
  • Гладкі
  • Рельєфні
  • З оригінальним малюнком
  • Фонові
  • Паперові шпалери під подальше нанесення фарби
  • Проґрунтовані (малюнок нанесений на заздалегідь прокрашенную папір)
  • Негрунтованные (малюнок нанесений на білий або кольоровий папір)
  • Як правильно вибрати шпалери з паперу?

    Що потрібно знати при виборі, що враховувати і які тонкощі потрібно знати? Як і у всіх оздоблювальних матеріалів є свої недоліки і достоїнства. Але при сучасному виробництві можна придбати шпалери з кращими характеристиками, чим це було раніше.

    Давайте приступимо до розгляду недоліків:

    Маленький термін служби. Як правило, такий варіант шпалер виробляють з звичайного паперу. Але самими неміцними є шпалери, зроблені з одного шару (симплексні шпалери), вони здатні легко рватися і стиратися. Але при цьому плюс в тому, що вони найдешевші і не перестають користуватися попитом. Їх можна наклеювати там, де немає підвищених вимог до інтер’єру і не потрібно довгих термін служби, наприклад верандах, або дачних будиночках, стройвагончиках або інших тимчасових спорудах. Шпалери складаються з декількох шарів ( дуплексні шпалери) більш міцні.

    Під прямими променями втрачають колір. Якщо паперові шпалери довгий час піддаються впливу променів Сонця, то вони втрачають свою яскравість та колір. Але це можна сказати не тільки про паперових шпалерах, вигоряти можуть всі види стінових покриттів. Захисний зовнішній шар в багатошарових шпалерах у деякій мірі допомагає нейтралізувати негативний вплив променів сонця. Рекомендується вибирати багатошарові шпалери, призначені для нанесення фарби, їх можна фарбувати кілька разів тим самим нейтралізуючи вплив променів. До речі не доведеться клеїти нові шпалери, тим самим постійно оновлюючи інтер’єр.

    Низький рівень стійкості до вологи. Це роками склалися думка, і воно, до речі, правильне. Ця різновид шпалер непріемлет вологого прибирання. Але за умови якщо паперові шпалери оброблені захисним покриттям і ванна або кухня добре вентилируеться то це умова можна порушити. Деякі виробники останнім часом випускають паперові шпалери з нанесеним шаром вологостійкого покриття, які допускають протирання вологою ганчіркою або губкою.

    Низький рівень шумоізоляції. Шпалери з паперу практично не володіють властивостями поглинання звуку – а це великий недолік. Для того щоб підвищити рівень ізоляції від стороннього шуму рекомендують обклеювати приміщення з більш щільних матеріалів, або використовувати перед обклеюванням ізолюючі матеріали.

    Переваги паперових шпалер:

  • Низька вартість. Точніше сказати досить широкий діапазон стін. Природно якщо ви хочете придбати шпалери ексклюзивної ручної роботи з найвищою якістю, то вони обійдуться дорого, але і за прийнятну вартість можна купити цілком гідні шпалери. Вибір досить великий.
  • Легкість в обклеюванні. Паперові шпалери це найелементарніше оздоблювальне покриття. При обклеюванні приміщення не потрібно володіти спеціальними навичками. Попередньо необхідно підготувати поверхню для подальшого обклеювання. Потім помістити полотно на стіну поєднуючи рисунок, розгладити за допомогою ганчірочки або шпателі випускаючи бульбашки повітря. Це необхідно зробити обов’язково, інакше шпалери скоро відпадуть.
  • Широкий вибір. В магазинах представлений широкий вибір, це відбувається з тієї причини, що вони не перестають користуватися популярністю.
    Екологічна чистота. Це той плюс, який здатний перекрити всі недоліки.