Клей для паперових шпалер: оцінюємо переваги і недоліки, вибираємо виробника

Клей для обоев

Роблячи ремонт в квартирі або офісі, важливо правильно підібрати клей для шпалер. Від цього буде залежати підсумкове якість стінового покриття, його естетичність і довговічність.

Економія тут недоречна: використовуючи складу, не призначений для даного виду шпалер, ви ризикуєте отримати бульбашки, зморшки і відшарування покриття. А значить, доведеться платити двічі і за матеріал, і за роботу, плюс ще і настрій собі подпортите. Тому забудьте про старих запасах, про приголомшливих знижки і купуйте саме те, що вам потрібно, не шкодуючи коштів.

Різновиди клейових складів

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителя

Яким клеєм клеїти паперові шпалери? Для кожного виду шпалер сучасні виробники випускають різні клейові склади. Їх основні категорії:

Клей для легких паперових шпалер. Самий бюджетний варіант, оскільки ціна у нього найдоступніша, але це не означає, що він найгірший. Ідеально підходить для тонких шпалер з паперу. Якщо у вас саме такі – сміливо купуйте клей цього виду, спираючись на авторитетність виробника.

Вініловий. Цим складом можна надійно приклеїти шпалери не тільки на вініловій основі, але і на текстильній. Головна перевага в тому, що сцеплівается з поверхнею не відразу і в перший час після нанесення дозволяє відкоригувати неправильно наклеєне полотно.

Флізеліновий. Розроблений спеціально для всіх видів паперового покриття для стін на флізеліновій основі.

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителя

Як виконується установка двостулкових міжкімнатних дверей? Нюанси монтажу, що заслуговують уваги.

Про правила вибору форми і розміру дзеркала в передпокій з підсвічуванням читайте в цій статті. Барвисті фото допоможуть підібрати найбільш привабливі і функціональні варіанти.

Існує також спеціальний склад для важких шпалер на основі скловолокна або велюру, що забезпечує підвищену міцність і вологостійкість. Але так як він використовується не часто, розглядати його якості ми не будемо.

Не рекомендовано використання універсального клею під шпалери, як би не нахвалював його продавець-консультант в салоні. Кожна розумна людина, навіть далекий від будівництва, розуміє, що не може один і той же склад ідеально підходити для всіх видів шпалер, тому купувати його ризиковано.

Популярні марки клею для шпалер – Метилан, Клео, Келід

Заслужено вважається лідером серед всіх клейових складів марка «Метилан». Німецький виробник працює на совість і, як завжди, не підводить. Клей «Метилан» — це:

  • якість відповідає усім європейським нормам і стандартам;
  • широкий асортимент під кожен вид шпалер;
  • простота в використанні;
  • відмінне ковзання;
  • легко змивається з рук і інструментів;
  • натуральний склад;
  • ціна виправдана якістю.

На упаковці завжди додається детальна інструкція по застосуванню російською мовою, практично всі склади включають в себе індикатор і антигрибкові добавки.

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителя

Склад готовий до використання вже через 3 хвилини після замішування, не утворює грудок. Склад виходить красивого рожевого відтінку, що дозволяє контролювати рівномірність нанесення на поверхню. Після висихання ніяких слідів фарбування не залишається.

Термін придатності залежно від виду від 2 до 3 років. Витрата – 300-грамова упаковка на 7-9 рулонів шпалер стандартної ширини.

Недолік – крохмальна основа не дуже надійна, особливо на складних поверхнях при поклейці важких шпалер. Але, як правило, скарги на цей шпалерний клей вкрай рідкісні, багато хто відзначає його, як найкращий варіант.

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителя

Втім, ось відгуки покупців на клей Метилан:

Маргарита, р. Волгодонськ:
«Цей відгук хочу присвятити обойному клею Metylan Вініл Преміум. Вважаю його одним з кращих щодо інших аналогів. Клей створений за німецькою технологією, а це говорить про багато що. Недоліків не виявлено. Спасибі німцям, не робота, а суцільне задоволення».

Вікторія, р. Уфа:
«Хороший клей Metylan . Ми при ремонті такий використовували, тільки без індикатора. Наступного разу придбаємо саме такий, рожевий клей з індикатором».

Василь, р. Миськів:
«Планується поклейка у всьому будинку на наступному тижні шпалер Rasch Vanity Fair, ось до них і вибирав якісний клей. Коливалися між PUFAS, Quelyd і Metylan. Але вибрали за підсумком Metylane».

Григорій, р. Ростов-на-Дону:
«Всім неодмінно рекомендую клей Метилан Преміум. Його переваги в порівнянні з іншими клеями незаперечні. Аналоги інших марок не всі шпалери тримають, миттєво вбираються і висихають на стіні або шпалерах, залишають кольорові плями, при розмішуванні утворюють грудочки. А ось метилан зі своїми прямими завданнями справляється на відмінно!»

Гідний французький суперник – марка «Келід». Випускається в зручних упаковках: по 180, 240 і 300 гр. Також виготовлений на основі крохмалю з додаванням целюлози і антибактеріальних компонентів.

Переваги:

  • є можливість коректування протягом 10-15 хвилин після нанесення;
  • хороша змінна здатність;
  • швидко сохне, якщо були поклеєні шпалери з вечора, вранці їх вже можна фарбувати;
  • довго зберігається, не втрачаючи своїх якостей – в закритій ємності до 5 діб.

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителя

Асортимент не такий широкий, як у попереднього бренду, але і ціна трохи нижче. Витрата – до 35 м. кв. з однієї упаковки в 300гр., тобто, приблизно на 6-7 рулонів шпалер.

Відгуки на клей Келід – суперечливі, чесно кажучи:

Валентин, р. Мурманськ:
«Перший же мінус клею «Келід» — це упаковка! Як такий матеріал може зберігатися в простій картонній коробці? Це проти допустимих правил. Наступний недолік — це вартість. При такому як ціна явно завищена.

В цілому претензій особливих немає. При дотриманні рекомендацій виробника, вказаних на упаковці, ви використовуєте більше клею, ніж розраховували. Допускається відхилення від норм за власним розсудом.

Розводиться добре, без грудок, наноситься рівно, вбирається рівномірно. Але є одна проблема — клей прозорий і потрібно перевіряти дуже ретельно, по всьому полотну шпалер його завдали. Після приклеювання тримає шпалери, і не було випадків відшаровування. При демонтажі шпалер залишаються шматки на стінах, там, де клею було нанесено багато. Висновок: цілком підходить для бюджетного ремонту».

Олег і Наталя, р. Перм:
«Купуючи шпалери, відразу ж придбали клей для шпалер марки «Келід». Клей економічний, якісний, відповідає заявленим характеристикам. Купили 2 рулони шпалер, по ширині 1,06 м, довжиною 10,05 м. Використовували один рулон і ще 3/4 другого рулону. Клей використовували не весь, приблизно п’ята частина залишилася. «Келід» припав до смаку: хороша якість, доступна ціна, витрата клею для шпалер економний, що порадувало».

Подружжя Ткаченків, Воронезької обл.:
«Перші 2 рулону шпалер клеїли клеєм іншої марки, а коли він закінчився, а в магазині такого не знайшлося. Змушені були купити Qualid. Поклеїли їм спальню і коридор. Результат вийшов жахливий!!! Мало того, що розійшлися на стиках і відклеїлися зверху (хоча клем промазали і стіни теж!), так ще й всі шпалери пішли жовтими плямами, коли повністю висохли!!!»

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителяНа завершення зробимо огляд продукції марки «Клео».Шпалерний клей Клео теж випускає французький виробник, впевнено займає свої провідні позиції серед лідерів з продажу. Відрізняється надійною упаковкою – в одній коробці знаходиться два герметично запаяних поліетиленових пакети з порошком по 200гр. кожен. Для вінілових шпалер одного пакету цього клею вистачить на 6 рулонів, для паперових – на 8-9 рулонів.

Клей для бумажных обоев: оцениваем преимущества и недостатки, выбираем производителяЧитайте про те, як виконати монтаж натяжних стель своїми руками — покрокова технологія, професійні поради, секрети і тонкощі установки.

Читайте про розташування дзеркала в передпокої тут і пізнавайте тонкощі дизайнерської майстерності з нами.

Фото декоративного каменю на кухні можна подивитися в статті: https://ru-remont.com/kuhnya/otdelka-kuhni/dekorativnym-kamnem.html

Основні переваги:

  • легко наноситься, швидко сохне;
  • не залишає плям і патьоків, приклеює намертво;
  • у розведеному вигляді зберігається в закритій тарі до 10 діб;
  • один з найбільш екологічних складів.

Відгуки покупців, які вирішили купити клей Клео і як пройшов процес поклейки:

Наташа, р. Ханти-Мансійськ:
«На мій погляд — «Клео» самий якісний клей, який пропонується зараз. Наноситься легко, без бризок. Грудок жодного разу не було, як і плям після висихання. Запечатаний не тільки в коробку, але ще і в пакет, щоб додатково застрахуватися від підробок. Поки що не розчарував ні разу».

Ігор і Ольга Бородай, р. Одинцово:
«Коли вибирали флізелінові шпалери класу «люкс», піддалися умовлянням продавця, купив під шпалери клей «KLEO EXTRA флізеліновий». Стіни підготували ідеально, вирівняли і прогрунтовали. Клей розвели водою по інструкції, залишили на 5 хвилин, але розмішувати довелося довго і інтенсивно, щоб позбутися від грудочок.

Хоча досвід в ремонті є, поклейка шпалер цим клеєм раздосадовала і доставила масу клопоту. А на ранок шпалери в багатьох місцях пішли бульбашками. Довелося все віддирати і бігти в магазин за новим клеєм. А цю марку більше в житті не куплю».

Лариса, р. Санкт-Петербург:
«Теж пробувала продукцію «Клео». У мене приклеїлося все відмінно, і старі шпалери, і на штукатурку. Правда, клеєм ми промазывали і стіни, і шпалери. Що розчарувало — з’явилася цвіль, хоча було зазначено, що в складі є антигрибкові добавки. Не так це, у нас грибок плодиться і плодиться».

Віктор, р. Єкатеринбург:
«Скільки вже я сам поклеїв шпалер і скільки зазнав марок клею, краще Клео НЕМАЄ — запевняю всіх! Обійшов всі інші по всім параметрам. А з приводу жовтих плям — маячня, або клей неправильно розвели, або стіни не підготували. Схоплюється і шпалери тримає теж відмінно — не як супер клей, звичайно… Коригується теж легко, якщо відразу, а потім вже ніяк не отдерешь. Мій дядько все життя будівельник, його бригада кілька років тому перейшла на «клео» та іншу марку не визнає».

Результати огляду комусь здадуться спірними, у кожного є свій досвід і думку.

Бездоганні відгуки і характеристики отримала тільки німецька марка «Метилан», друге місце зайняв клей «Келід», третє дісталося, відповідно, «Клео».

В якості висновків можна відзначити:

  • будь-яку, навіть брендову продукцію потрібно купувати в надійних точках продажу;
  • ремонтні роботи варто довіряти професіоналам;
  • при самостійному ремонті чітко дотримуватися всіх інструкцій, зазначені на упаковці.

На закінчення пропонуємо подивитися відео ролик про вибір концентрованого клейового складу для поклейки шпалер: