Поклейка шпалер на бетонну стіну без грунтовки чи шпаклівки: можна чи ні? У чому ризики, і як вибрати потрібні матеріали для роботи

У нашій статті висвітлюються основні нюанси і деякі секрети, які допоможуть скоротити час ремонту та заощадити кошти при наклеюванні шпалер на бетонну основу.

Зміст

 • Як правильно і швидко наклеїти шпалери на бетонну стіну
 • Можна клеїти чи ні
 • Вимоги до поверхні
 • Які шпалери можна поклеїти на бетон без оздоблення
 • Як приклеїти шпалери на бетон: керівництво
 • Вибір клею
 • Куди наносять клей на шпалери або на стіну
 • Потрібно ґрунтувати перед наклеюванням
 • Техніка наклеювання непомітного шва
 • Як довго тримаються шпалери на бетоні
 • Корисне відео
 • Як правильно і швидко наклеїти шпалери на бетонну стіну

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыБетон — поширений матеріал підстави, нерівний рельєф якого вимагає попередньої підготовки. При цьому є кілька перевірених способів, як обійтися без оштукатурювання у тому разі, коли обставини не дозволяють це зробити.

  Можна клеїти чи ні

  Виробляти поклейку на непідготовлену стіну не можна, оскільки вона має нерівності і перепади, з-за яких матеріал не буде триматися, а зовнішній вигляд виявиться непривабливим.

  Крім того, можуть виникнути труднощі ще до завершення процесу: наприклад, неможливо буде зістикувати полотна один з одним на кутах, а тонкі полотна візьмуть структуру всіх нерівностей і горбків. Деякі види шпалер неможливо наклеїти на непідготовлений матеріал.

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыБетон має темно-сірий колір, з-за якого світлі шпалери можуть поміняти свій відтінок.

  Вимоги до поверхні

  Ідеальна поверхня повинна бути оштукатуреної і шпатлеванной, не мати виражених перепадів, виїмок, горбків і інших нерівностей рельєфу. Процес оштукатурювання необхідний для вирівнювання стін, шпаклівка відповідає за фінішну підготовку та усуває дрібні дефекти, а також надає світлий відтінок. Крім того, щоб полотна краще трималися, стіни грунтують і обов’язково очищають від забруднень.

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыПри якісному оштукатурюванні спеціальної гіпсовою штукатуркою етап шпаклівки можна опустити.

  Які шпалери можна поклеїти на бетон без оздоблення

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыТеоретично шпалери можна наклеїти без спеціальної підготовки, але результати такої роботи можуть бути дуже далекі від ідеальних. При пропуску етапів оштукатурювання і шпаклівки, поверхню необхідно якісно прогрунтувати для поліпшення адгезії між поверхнею і полотном.

  Найбільше для наклеювання на непідготовлений бетон підходять тонкі паперові не однотонні шпалери, які зможуть візуально приховати нерівності. Вінілові, флізелінові основи, а також матеріали під фарбування на непідготовленій поверхні не будуть триматися, тому, щоб уникнути повторних робіт і зайвих матеріальних витрат, не варто їх застосовувати в подібних випадках.

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыЯкщо немає можливості якісно підготувати підставу, можна скористатися «дідівським» методом – обклеїти приміщення старими газетами, які частково приховують дефекти.

  Як приклеїти шпалери на бетон: керівництво

  Після завершення робіт на підставі, приступають безпосередньо до наклеювання полотен. Цей етап має свої складності та нюанси.

  Вибір клею

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыВибір клею залежить від типу шпалер і фінансових можливостей господаря ремонтованого приміщення. Популярними марками є:

  • «Kleo» Optima (паперові).
  • Спец Вініл Quelyd (текстильні, вінілові).
  • Клей Lex «FliziLex» (флізелінові, склошпалери).

  Куди наносять клей на шпалери або на стіну

  Спосіб нанесення клею завжди чітко вказано в інструкції. У більшості випадків клей рекомендують наносити на стіну, паперові і вінілові навпаки необхідно промазати клеєм. Але, між теорією практикою часто бувають розбіжності. Справа в тому, що клей слід наносити на ретельно прогрунтовану поверхню, не має залишкових явищ у вигляді старого покриття і т. п. інакше, клей швидко вбереться в підставу і шпалери приклеїти неякісно.

  При роботі на підставі з залишковими явищами можна наносити невелику кількість клею на самі полотна, незалежно від їх типу. Досвідчені майстри рекомендують орієнтуватися на інструкції, зазначені на упаковці оздоблювального матеріалу, але з обов’язковим урахуванням існуючих реалій.

  Потрібно ґрунтувати перед наклеюванням

  Поклейка обоев на бетонную стену без грунтовки или шпаклевки: можно или нет? В чем риски, и как выбрать нужные материалы для работыГрунтування – необхідний етап, який забезпечує кращу адгезію матеріалу поверхні і обробки. Крім того він значно скорочує витрату клею, дозволяючи заощадити кошти. Крім того, шар грунтовки охоронить зайве вбирання клею, відповідно, зменшить ризик виникнення повітряних бульбашок.

  Техніка наклеювання непомітного шва

  Щоб зробити шви менш помітними застосовують наступний прийом. Полотна не зістиковують по краю, а накладають один на одного після чого з допомогою лінійки і гострого ножа видаляється тонка смужка.

  Як довго тримаються шпалери на бетоні

  При дотриманні технологій і правильному виборі клею, полотна тримаються десятиліттями.

  Складності при наклеюванні шпалер на бетонні стіни виникає на етапі підготовки стін. При цьому відповідальний підхід компенсується довгим терміном служби і привабливим зовнішнім виглядом відремонтованої кімнати.

  Корисне відео