Які шпалери можна клеїти без шпаклівки на плити ОСБ. Правильність робіт по шпатлювання і поклейці. Види шпалер для плит ОСБ. Важливі поради від майстрів.
Зміст
Як наклеїти шпалери на ОСБ плиту без шпаклівки
ОСБ плита є поширеним бюджетним варіантом для обробки стін всередині приміщення. Перш ніж відповісти на питання, як наклеїти шпалери на ОСБ плиту без шпаклівки, треба з’ясувати, чи можна це робити і який термін придатності такої обробки.
ОСБ плита: характеристики
Плита, що складається з шарів стружки дерева і клею з домішками для міцності і довговічності. Шар клею з домішками робить плиту єдиної, служить захистом від постійного впливу вологи (дерево від води набухає і довго сохне). Після всіх обробок, плита виходить рівною, міцною, готової до монтажу.
Якщо брати показник міцності, то він вище, ніж у ДСП, фанери, гіпсокартону. Легкість обробка і монтажу дозволяє працювати з матеріалом без зусиль і витрат часу. Матеріал покривають штукатуркою, шпаклівкою, деякими видами шпалер, лаком, облицюванням плитки.
Будівельний ринок пропонує 4 види ОСБ, різних за своїми показниками.
Плити різні не тільки за маркуванням, але і екологічністю. На це треба звертати увагу при покупці. Безпечними вважають ОСБ «ЕКО».
Плити маркування Е0 та Е1 застосовують у приміщеннях для обробки, проте, їх треба штукатурити і шпаклювати.
Чи можна клеїти шпалери без шпаклівки
Для відповіді на питання, чи можна клеїти шпалери на ОСБ без оздоблення, треба подивитися сформований майстрами список негативних наслідків:
Однак, при всіх негативних наслідках після наклеювання матеріалу, є види, які клеять безпосередньо на плити:
- рідкі шпалери – при нанесенні на плиту приховують всі нерівності і дефекти. Клеять на плиту класу Е0;
- фактурні шпалери, які мають рельєфний малюнок – також наклеюють на плити класу Е0. Треба тільки ОСБ покрити грунтовкою.
Всі інші оздоблювальні матеріали клеїти без шпаклівки не можна.
Поклейка
Для обклеювання полотна ОСБ треба провести ряд підготовчих робіт. Від якості матеріалів і роботи залежить зовнішній вигляд поверхні після закінчення і висихання шпалер.
Після проведення підготовки підстави можна клеїти світлі, смугасті, рельєфні, тонкі і товсті шпалери.
Підготовка поверхні
Підготовка поверхні складається з таких етапів:
Кожен етап вимагає від себе відповідальності, акуратності.
Грунтовка
Повторне ґрунтування поверхні обов’язково. Воно забезпечить краще склеювання шпалер з плитами, захистить від проникнення клею в шпаклівку. Ґрунтовку наносять 2 рази. Другий шар наносять тільки після повного висихання першого (близько 12 годин).
Майстри не рекомендують наносити грунтовку на прошпаклеванные і не зашліфовані стіни. Після шліфування обов’язково треба прибрати всю пил.
Вибір шпалер
Для правильного вибору шпалер треба ознайомитися з їх класифікацією.
Отже:
Кожен рулон містить інструкцію, в якій вказана основна інформація: вигорання, вологостійкість, різновид клею, стикування кордонів полотен.
Обклеювання шпалер
Майстри рекомендують перед обклеюванням шпалер поклеїти на поверхню папір, призначену для цих цілей. Однак, якщо підготовка поверхні пройшла згідно всім вимогам, тоді цього робити не потрібно.
Алгоритм дій:
- в чистій ємності треба підготувати клей, відповідно до інструкції на упаковці;
- далі, треба відміряти якої довжини буде наклеюються смуги і нарізати кілька полотен. Якщо матеріал з малюнком, слід відразу підібрати візерунок на стиках;
- після цього готовий клей наносять на смугу шпалер. Матеріал складають навпіл для хорошої просочення. В цей час наносять клей на поверхню;
- готову смугу прикладають зверху на потрібне місце;
- акуратно, рівно (для цього чертится вертикальна лінія на стіні – напрямна) приклеюють матеріал до стіни, виганяючи повітря від середини до країв. Для цього використовують м’який валик, гумовий шпатель, м’яку ганчірку.
На паперових шпалерах відразу бульбашки повітря не підуть. Має пройти час, після чого місце бульбашки акуратно проколоти голкою – випустити повітря.
Як довго прослужить покриття на ОСБ без шпаклівки
Шпалери без шпаклівки на ОСБ можуть протриматися певний час:
- в сухому місці – 2-3 роки, потім просто смугами відстануть від поверхні;
- у вологій кімнаті – 1-2 максимум року. Після чого смуги відлипнуть, а плита деформується.
При обробленої поверхні ОСБ із ґрунтовкою й шпаклівкою – 5 років і більше. В залежності від вологості і перепадів температури.
Оштукатурені, прошпаклеванные плити служать довго, оскільки їхня поверхня захищена від зовнішніх впливів.
Поради
Перед тим, як зайнятися обклеюванням ОСБ, варто ознайомитися з порадами від майстрів, щоб не допустити помилок.
Дотримуючись перелічених правил, поклейка шпалер пройде не важко і буде служити близько 5 років.
Шпатлевать плити ОСБ перед поклейкою шпалер обов’язково.
Це захистить матеріал від деформацій і вологості, а також дасть гарантію красивого зовнішнього вигляду.
Без шпаклівки наносять тільки рідкі шпалери, які не пропустять на поверхню виділяються смоли.