Клеїти шпалери на штукатурку можна за певних обставин. Треба правильно вибрати грунтовку, клей і підібрати вид шпалер. Коли можна клеїти на чорнове підставу, а коли заборонено.
Зміст
Шпалери на штукатурку без шпаклівки
Багато домовласники роблять ремонт своїми силами. При цьому стикаються з питаннями, на які можуть дати відповідь майстра.
Чи можна клеїти шпалери на штукатурку без шпаклівки – питання, на який є 2 відповіді: так і ні.
Як і в яких випадках клеїти шпалери розглянуто нижче.
Можна чи ні
В основному будівельна бригада здає свої об’єкти в яких немає шпаклівки. Оштукатурені стіни – чорнова обробка. Чи можна на них клеїти шпалери?
Щоб відповісти на це питання треба розглянути якість застосовуваної штукатурки, а також задоволеність роботи. Якщо штукатурка на цементній основі, без обробки шпалери клеїти не варто. Велика зернистість буде заважати щільного прилягання полотна, яке щільне воно не було б.
Гіпсова штукатурка також неостаточне основа під шпалери. На це є причини:
Після таких причин можна ґрунтовно відповісти на питання – немає. Однак, є випадки, коли можна клеїти шпалери на штукатурку без шпаклівки. А також можна це робити, провівши деякі підготовчі роботи.
Коли можна клеїти
При заміні старого декоративного покриття на нове. Тобто старі шпалери треба зняти з поверхні. Поверхню змочують, а потім акуратно, не пошкодивши чорнового підстави, знімають шпателем.
Старі полотна знімають без залишків. Є залишаються шматочки, їх змочують водою, залишають на 5-10 хвилин, і вони вільно відходять.
Після цього приміщення добре просушують, провітрюють. Досліджують на наявність тріщин. При знаходженні їх розширюють, обробляють грунтовкою і замазують з використанням стрічки-серпянки. Вона не дасть подальшого розбіжності.
Якщо на поверхні є металеві предмети (шурупи, цвяхи) їх потрібно обробити. Це роблять звичайною фарбою, щоб не залишалося іржі.
Після висихання розчину на тріщинах, фарби, всю змітають пил сухою ганчіркою, м’якою щіткою. Поверхню покривають грунтовкою глибокого проникнення. Краще це зробити двічі.
Після проведеної роботи можна приступати до процесу поклейки.
Коли не можна
У нових будівлях (квартири, будинки) стіни і стелі найчастіше оштукатурені цементним розчином.
На «голий» необроблений цемент шпалери клеять.
Цемент, який при нанесенні клею, вбере в себе всю вологу. Шпалери не будуть триматися на поверхні. А якщо і протриматися деякий час, сірі плями виступлять на декоративну обробку і зіпсують зовнішній вигляд.
Тому перед тим, як приступити до основного процесу необхідно провести ряд робіт.
Найчастіше цементні стіни вирівнюють «сухою штукатуркою» — гіпсокартоном. Але, з ним також треба провести ряд робіт, щоб підготувати до поклейки полотен.
Вимоги до поверхні перед поклейкою шпалер
Перед тим як клеїти шпалери, стіна повинна відповідати вимогам, дозволяє зробити цю роботу якісно і на довгий термін.
Перед наклеюванням чорнове основу покривають шпаклювальними сумішами. Після затірки використовують грунтовку, тільки після цього проводять фінішну обробку.
Що буде, якщо поклеїти на штукатурку без декоративної шпаклівки
Поклеїти шпалери на цементну основу. Це загрожує наслідками:
- вода з клею вбереться в підставу – шпалери простоять недовго, відпадуть;
- коли цемент вбирає воду у себе він стає темно-сірого кольору. Після на ньому з’являються висоти – вони виявляться на шпалерах. Зовнішній вигляд буде зіпсований;
- на старій штукатурці часто бувають сколи, тріщини. Якщо на них нанести фінішне покриття після висихання шпалери порвуться або в цих місцях буде порожнеча, видна на поверхні.
У зв’язку з цими факторами, поверхню покривають шпаклівкою і грунтовкою. Тільки після клеять фінішне покриття.
Варто грунтувати
Ґрунтовка захищає поверхню і фінішне покриття.
По-перше, це захист від плісняви, грибка, різних комашок.
По-друге, суміш дає міцну захист від проникнення вологи у чорнове підставу. Так клейовий склад залишається без змін.
По-третє, клей на покрите сумішшю основу лягає рівномірно, не стікає. Ґрунтовка сприяє хорошій адгезії.
Перед тим як застосувати суміш, треба вибрати її. Є багато видів з антисептиками. Цей варіант застосовується при першому ґрунтуванні – позбавлення від грибка, комах. А також грунтовка глибокого проникнення, яка захищає чорнове підставу від негативних впливів.
Під шпалери, при другому грунтуванні, використовують Pufas – білого кольору, а також «Момент», «Кнауф Tiefengrund», «Ceresit CT 17».
Грунтувати слід підстава ретельно, не пропускаючи місця, а також не залишаючи сухими кути. Якщо валик не дістає, використовують кисть.
Який клей застосовувати
Наскільки правильно підібраний клей для обробки поверхні, залежить тривалість служіння шпалер, що наклеєні. Кожен клейовий розчин призначений для окремого виду шпалер.
Якщо покриття легке, паперове – клей на основі метилцелюлози. Важкі шпалери клеять з клеєм ПВА.
Стеклотканевое фінішне покриття клеять складом, призначеним саме для цього. Його склад призначений для таких покриттів. Видаляють цей клей тільки розчинником.
Марка клею вказана на рулоні виробником.
Клейовий склад виробляють в сухому вигляді. Згідно інструкції його розводять з водою і витримують певний час для розбухання.
Які шпалери краще всього використовувати
Від вибору залежить відповідь на питання: чи можна клеїти на штукатурку. У більшості випадків вибирають один з трьох варіантів:
На будівельному ринку є й інші види полотен, застосовуються не так часто, але роблять інтер’єр приміщення неповторним: 3D шпалери, рідкі шпалери, фото-полотно, полотна з діодними елементами.
У кожного виду є свої вимоги до чорнової основи. Для їх фіксації необхідно вивчити інструкцію по застосуванню, підстава для поклейки, клей, особлива грунтовка, вологість приміщення.
Рідкі шпалери – це суміш целюлози і води. Для їх фіксації треба підготувати поверхню. Це один з видів шпалер, які клеять на не прошпаклеванные стіни, при цьому не відображають нерівності.
Шпалери, які світяться, – є різні їх види. Від застосування фосфору і порошку, до вставки діодів. Поверхня повинна відповідати всім вимогам. Вона може бути оштукатуреній і покритою грунтовкою, а для інших видів основа повинна бути ідеально рівним і гладким.
Поради та рекомендації
Ставлячи питання про те на яку поверхню можна клеїти шпалери, майстри рекомендують ознайомитися з порадами та рекомендаціями:
Знаючи ці прості правила, шпалери на штукатурці протриматися довше звичайного часу.
Обклеювання чорнового підстави без шпатлювання можлива. Потрібно тільки провести ряд підготовчих робіт для міцності і тривалості терміну дії.