Поклейка шпалер на стіни без шпатлювання на штукатурку: чи можна і як довго протримається поклеенная оздоблення

Клеїти шпалери на штукатурку можна за певних обставин. Треба правильно вибрати грунтовку, клей і підібрати вид шпалер. Коли можна клеїти на чорнове підставу, а коли заборонено.

Зміст

 • Шпалери на штукатурку без шпаклівки
 • Можна чи ні
 • Коли можна клеїти
 • Коли не можна
 • Вимоги до поверхні перед поклейкою шпалер
 • Що буде, якщо поклеїти на штукатурку без декоративної шпаклівки
 • Варто грунтувати
 • Який клей застосовувати
 • Які шпалери краще всього використовувати
 • Поради та рекомендації
 • Корисне відео
 • Шпалери на штукатурку без шпаклівки

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаБагато домовласники роблять ремонт своїми силами. При цьому стикаються з питаннями, на які можуть дати відповідь майстра.

  Чи можна клеїти шпалери на штукатурку без шпаклівки – питання, на який є 2 відповіді: так і ні.

  Як і в яких випадках клеїти шпалери розглянуто нижче.

  Можна чи ні

  В основному будівельна бригада здає свої об’єкти в яких немає шпаклівки. Оштукатурені стіни – чорнова обробка. Чи можна на них клеїти шпалери?

  Щоб відповісти на це питання треба розглянути якість застосовуваної штукатурки, а також задоволеність роботи. Якщо штукатурка на цементній основі, без обробки шпалери клеїти не варто. Велика зернистість буде заважати щільного прилягання полотна, яке щільне воно не було б.

  Гіпсова штукатурка також неостаточне основа під шпалери. На це є причини:

 • Чорнове підстава вбирає в себе вологу. Наноситься клей не буде довго тримати полотно і незабаром воно відпаде.
 • Колір штукатурки може проступити через обробний матеріал, тим самим псуючи зовнішній вигляд темними плямами.
 • На чорновому підставі, в більшості випадків, з’являються тріщини. Вони мають різний характер, але наслідки одні: шпалери або рвуться в цих місцях, або відклеюються.
 • Після таких причин можна ґрунтовно відповісти на питання – немає. Однак, є випадки, коли можна клеїти шпалери на штукатурку без шпаклівки. А також можна це робити, провівши деякі підготовчі роботи.

  Коли можна клеїти

  При заміні старого декоративного покриття на нове. Тобто старі шпалери треба зняти з поверхні. Поверхню змочують, а потім акуратно, не пошкодивши чорнового підстави, знімають шпателем.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаСтарі полотна знімають без залишків. Є залишаються шматочки, їх змочують водою, залишають на 5-10 хвилин, і вони вільно відходять.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаПісля цього приміщення добре просушують, провітрюють. Досліджують на наявність тріщин. При знаходженні їх розширюють, обробляють грунтовкою і замазують з використанням стрічки-серпянки. Вона не дасть подальшого розбіжності.

  Якщо на поверхні є металеві предмети (шурупи, цвяхи) їх потрібно обробити. Це роблять звичайною фарбою, щоб не залишалося іржі.

  Після висихання розчину на тріщинах, фарби, всю змітають пил сухою ганчіркою, м’якою щіткою. Поверхню покривають грунтовкою глибокого проникнення. Краще це зробити двічі.

  Після проведеної роботи можна приступати до процесу поклейки.

  Коли не можна

  У нових будівлях (квартири, будинки) стіни і стелі найчастіше оштукатурені цементним розчином.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделка На «голий» необроблений цемент шпалери клеять.

  Цемент, який при нанесенні клею, вбере в себе всю вологу. Шпалери не будуть триматися на поверхні. А якщо і протриматися деякий час, сірі плями виступлять на декоративну обробку і зіпсують зовнішній вигляд.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаТому перед тим, як приступити до основного процесу необхідно провести ряд робіт.

 • Очистити основу. Закрити дірки та щілини. Очистити від пилу.
 • Покрити металеві предмети захистом від іржі і всю поверхню грунтовкою.
 • Після чого стіни шпаклюють.
 • Останнім підготовчим етапом є повторне ґрунтування.
 • Найчастіше цементні стіни вирівнюють «сухою штукатуркою» — гіпсокартоном. Але, з ним також треба провести ряд робіт, щоб підготувати до поклейки полотен.

  Вимоги до поверхні перед поклейкою шпалер

  Перед тим як клеїти шпалери, стіна повинна відповідати вимогам, дозволяє зробити цю роботу якісно і на довгий термін.

 • На поверхні не повинно бути тріщин, щілин, дірок. Їх армують, штукатурять.
 • Якщо є металеві предмети, які неможливо видалити, їх покривають захистом (звичайна фарба) від іржавіння.
 • Покриття грунтовкою є обов’язковою умовою. Це захистить поверхню від вологи і дасть хорошу адгезію.
 • У більшості випадків поверхню покривають шпаклівкою. Це захищає стіни, стеля від вологи і появи тріщин. А на шпалерах не з’являються темні плями. Покриття має тривалий термін гарантії.
 • Перед поклейкою шпалер обов’язково треба вибрати відповідний клей. На кожному типі шпалер позначений клей.
 • Перед наклеюванням чорнове основу покривають шпаклювальними сумішами. Після затірки використовують грунтовку, тільки після цього проводять фінішну обробку.

  Що буде, якщо поклеїти на штукатурку без декоративної шпаклівки

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаПоклеїти шпалери на цементну основу. Це загрожує наслідками:

  • вода з клею вбереться в підставу – шпалери простоять недовго, відпадуть;
  • коли цемент вбирає воду у себе він стає темно-сірого кольору. Після на ньому з’являються висоти – вони виявляться на шпалерах. Зовнішній вигляд буде зіпсований;
  • на старій штукатурці часто бувають сколи, тріщини. Якщо на них нанести фінішне покриття після висихання шпалери порвуться або в цих місцях буде порожнеча, видна на поверхні.

  У зв’язку з цими факторами, поверхню покривають шпаклівкою і грунтовкою. Тільки після клеять фінішне покриття.

  Варто грунтувати

  Ґрунтовка захищає поверхню і фінішне покриття.

  По-перше, це захист від плісняви, грибка, різних комашок.

  По-друге, суміш дає міцну захист від проникнення вологи у чорнове підставу. Так клейовий склад залишається без змін.

  По-третє, клей на покрите сумішшю основу лягає рівномірно, не стікає. Ґрунтовка сприяє хорошій адгезії.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаПеред тим як застосувати суміш, треба вибрати її. Є багато видів з антисептиками. Цей варіант застосовується при першому ґрунтуванні – позбавлення від грибка, комах. А також грунтовка глибокого проникнення, яка захищає чорнове підставу від негативних впливів.

  Під шпалери, при другому грунтуванні, використовують Pufas – білого кольору, а також «Момент», «Кнауф Tiefengrund», «Ceresit CT 17».

  Грунтувати слід підстава ретельно, не пропускаючи місця, а також не залишаючи сухими кути. Якщо валик не дістає, використовують кисть.

  Який клей застосовувати

  Наскільки правильно підібраний клей для обробки поверхні, залежить тривалість служіння шпалер, що наклеєні. Кожен клейовий розчин призначений для окремого виду шпалер.

  Якщо покриття легке, паперове – клей на основі метилцелюлози. Важкі шпалери клеять з клеєм ПВА.

  Стеклотканевое фінішне покриття клеять складом, призначеним саме для цього. Його склад призначений для таких покриттів. Видаляють цей клей тільки розчинником.

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаМарка клею вказана на рулоні виробником.

  Клейовий склад виробляють в сухому вигляді. Згідно інструкції його розводять з водою і витримують певний час для розбухання.

  Які шпалери краще всього використовувати

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаВід вибору залежить відповідь на питання: чи можна клеїти на штукатурку. У більшості випадків вибирають один з трьох варіантів:

 • Паперове полотно – швидке стирання і вицвітання. Важко клеїти, бо швидко розбухають. Є одна перевага – низька їх вартість. На штукатурний стій не клеять, навіть застосовуючи грунтовку. Хіба що тимчасово, перед поклейкою більш міцного покриття.
 • Флізелінові – склад: целюлоза і полімери. Вони щільні, тому якщо основа з гіпсової штукатурки, покрита грунтовкою, тоді їх можна клеїти.
 • Вінілові – двошарове полотно. Важкі, щільні шпалери. Клеять на поверхню, покриту шпаклівкою і грунтовкою.
 • На будівельному ринку є й інші види полотен, застосовуються не так часто, але роблять інтер’єр приміщення неповторним: 3D шпалери, рідкі шпалери, фото-полотно, полотна з діодними елементами.

  У кожного виду є свої вимоги до чорнової основи. Для їх фіксації необхідно вивчити інструкцію по застосуванню, підстава для поклейки, клей, особлива грунтовка, вологість приміщення.

  Рідкі шпалери – це суміш целюлози і води. Для їх фіксації треба підготувати поверхню. Це один з видів шпалер, які клеять на не прошпаклеванные стіни, при цьому не відображають нерівності.

  Шпалери, які світяться, – є різні їх види. Від застосування фосфору і порошку, до вставки діодів. Поверхня повинна відповідати всім вимогам. Вона може бути оштукатуреній і покритою грунтовкою, а для інших видів основа повинна бути ідеально рівним і гладким.

  Поради та рекомендації

  Поклейка обоев на стены без шпатлевания на штукатурку: можно ли и как долго продержится поклеенная отделкаСтавлячи питання про те на яку поверхню можна клеїти шпалери, майстри рекомендують ознайомитися з порадами та рекомендаціями:

 • Клею полотно на штукатурку, покриту грунтовкою, не допускаються протяги, відкриті вікна і двері.
 • Сухий і гарячий повітря від обігрівача сприяє отпадению шпалер. Тому під час висихання поверхні треба обмежити використання обігрівачів.
 • Штукатурка має багато негативних моментів, тому перед нанесенням клею слід ретельно провести підготовку підстави.
 • Знаючи ці прості правила, шпалери на штукатурці протриматися довше звичайного часу.

  Обклеювання чорнового підстави без шпатлювання можлива. Потрібно тільки провести ряд підготовчих робіт для міцності і тривалості терміну дії.

  Корисне відео