Поклейка вінілових шпалер своїми руками: нюанси технології, відповіді на питання

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Якщо вам потрібно обробити стіни у приміщенні, де існує навіть мінімальний ризик їх забруднення, то кращого варіанту, ніж вінілове покриття, навряд чи вдасться знайти.

Ці шпалери зроблені з щільного, допускає чистку, декоративного матеріалу — вінілу, який проявляє себе як не можна краще не тільки у вітальнях, кабінетах і спальнях, але і в таких кімнатах, як кухня і ванна.

Набір інструментів, без яких не обійтися

Перш за все, вам знадобиться малярна кисть, і навіть не одна, а кілька. Для початку можна запастися 2 видами з різною шириною: наприклад, 25 і 100 міліметрів. Також приготуйте ведерце для ретельного розведення шпалерного клею і предмет для його перемішування (це може бути лопатка або ложка, але з ручкою довгого розміру).

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Не варто забувати і про інструменти для нарізування полотен: олівець з м’яким грифелем, ножиці і рулетка (в крайньому разі їх з легкістю замінять металева лінійка або ніж).

При поклейке шпалер з вже нанесеним спеціальним клейовим розчином необхідність в клеї та інструментах для нього зникає сама собою. Вам знадобиться тільки відерце з пластмаси для того, щоб змочувати нарізані смуги шпалер.

Отже, короткий перелік необхідних інструментів:

  • робоча поверхня;
  • 2 кисті;
  • відро;
  • клей;
  • лопатка;
  • олівець;
  • рулетка;
  • ножиці.

Зверніть увагу! Перед поклейка вінілових шпалер потрібно підготувати стіну для роботи.

Приготування клейового розчину

Головна риса вінілового покриття, яка прямо впливає на технологію наклеювання, – це досить-таки великі вагові параметри. Дані шпалери відносяться до класу важких шпалер, і для їх поклейки знадобиться особливий клейовий розчин зі здатністю до швидкого схоплювання. По суті, це не є великою складністю і на сам процес не робить істотного впливу.

Подібний клей продається в будь-якому магазині будівельних матеріалів і має відповідну позначку — «клей для вінілових шпалер.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Як бачите, питання про те, який клейовий склад вибрати для обробки стін шпалерами з вінілу, вирішено, залишилося лише дізнатися правильну технологію його приготування.

Нічого складного в ній немає: потрібно взяти чисте ведерце і наполовину наповнити його водою кімнатної температури. Далі за допомогою невеликої палиці (лопатки) ретельно розмішуємо рідину і поступово висипаємо у відро вміст упаковки з концентратом.

Важливо! Додавати клейовий склад потрібно рівномірно і не надто повільно, щоб ви встигали його рівномірно перемішувати.

Після того як весь клейовий склад опиниться у воді, залиште його на п’ять-десять хвилин для того, щоб клей міг повністю розбухнути. Після цього перемішайте отриманий матеріал ще раз, і якщо клей своєю консистенцією нагадує густий кисіль, значить, він готовий до застосування. Якщо ж у вас вийшло желе, потрібно додати ще трохи води і ретельно розмішати. Ось і вся технологія! Клей може бути використано в роботі.

Технологія наклеювання

Клей готовий, можна приступати до обклеювання стін. Як правильно наклеїти вінілові шпалери?

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Шпалери з вінілу бувають різних видів – залежно від основного матеріалу буває флізелінова і паперова база. Саме основа полотна впливає на технологію їх поклейки, адже вінілове покриття з флізеліновій основою не потребує покриття клейовим складом. А ось шпалери з паперовою основою обов’язково повинні змазуватися клеєм.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросыНаскільки важливо стан і тип деревини, якщо ви вибрали і встановили дерев’яні двері під фарбування, — дізнайтесь із статті за посиланням.

Про монтаж багаторівневих натяжних стель читайте в цій статті. Докладно про самостійній установці багаторівневих натяжних конструкцій — радять професіонали.

Якщо ми говоримо про наклеювання вінілових шпалер з підбором орнаменту, їх, перш за все, необхідно правильно розкроїти. Тут теж нічого складного немає – вимірюємо висоту стін, розкачуємо полотна по поверхні і відрізаємо смугу потрібної нам довжини з допомогою гострого робочого ножа. Всі наступні смуги потрібно розгортати відповідно до першої, дотримуючись точний крок візерунка.

Наступний етап – це змазування шпалер клейовим складом, при цьому відкладаючи кожну смужку таким чином, щоб клей не забруднив лицьову поверхню. Даний крок необхідний для хорошої просочення підстави шпалер клеєм.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Можливо одночасне намазування відразу декількох смуг, щоб надалі не витрачати час на даний процес. Але якщо в поклейці беруть участь шпалери з основою з флізеліну – цей етап можна спокійно пропускати, адже для даних полотен клей не потрібно.

У той час, коли смуги просочуються клеючим складом, потрібно покрити розчином стіну. Але тут такі ж методи, як і з шпалерами, є неприпустимими.

Одночасна мастило всієї стіни клеєм вкрай небажана, адже склад має таку рису, як підсихання, так що стіна намазується лише для однієї смуги.

Почнемо поклейку першої смуги. Для її рівного прикріплення, користуючись рівнем, слід попередньо провести на стіні вертикальну лінію, згідно з якою буде клеїтися полотно.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Поклейку потрібно починати з верхньої частини. Підженіть верх смужки під багети і ретельно розгладьте шпалерне полотно з його одночасним вирівнюванням відповідно до проведеної лінії.

Рада! Вирівнювати полотно потрібно, починаючи з середини і поступово переміщуючись до країв, з допомогою малярного валика або шпателя.

Як показує досвід, труднощів з обклеюванням першої смуги зазвичай не виникає. На завершальному етапі залишки шпалер у верхній і нижній частині просто відрізають ножем.

Більш трудомістким процесом є поклейка другого і всіх шпалерних полотен, адже тут вже доведеться з граничною точністю підганяти смуги одна до одної, щоб між ними не сформувався просвіт.

В цьому відношенні набагато легше здійснювати поклейку шпалер з базою саме з флізеліну – подібний матеріал дозволяє їм з легкістю ковзати по вкритій клеєм стіні. Від вас буде потрібно лише їх пересування відносно сусідніх полотен.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Підвищену увагу слід приділити швах, які потрібно не тільки старанно підігнати, але і добре проклеїти. Це не зажадає від вас особливих зусиль, якщо полотна були приклеєні рівно і з відсутністю складок.

Головна трудність, що виникає при обклеюванні стін вініловими шпалерами, обклеювання кутів. В даному випадку полотна неможливо прикріпити внапуск — вініл практично не тримає клейовий склад. Цю проблему можна вирішити тільки заворотом полотна.

Звичайно, допускається можливість зробити стик в кутку кімнати, але таку хитрість можна реалізувати тільки в приміщенні з ідеально вирівняними стінами.

Пропонуємо подивитися відео про те, як наклеїти вінілові шпалери швидко і без особливих зусиль:

https://youtu.be/SrQIeZXz7M0

Часті питання по поклейці шпалер з вінілу

Питання: скільки сохнуть вінілові шпалери?

Відповідь: точної відповіді на це питання не існує, тому що на час висихання шпалер з вінілу впливає безліч чинників (наприклад, температурний режим, вологість приміщення, в якому проводяться роботи, вид клею, який застосовується для поклейки, а також від його кількості). Але, в будь-якому випадку, вінілові шпалери мають просихати не менше доби, хоча і цього періоду досить часто не вистачає. Кращим варіантом буде залишити приміщення на кілька днів, у межах одного тижня, адже іноді такі шпалери можуть вимагати саме такого відрізка часу для повного висихання.

Питання: як зняти зі стін шпалери з вінілу?

Відповідь: структура вінілових шпалер включає два шари: нижній паперовий або текстильний шар, який покривається поливинилом, і нанесений орнамент або тиснення на поверхні. Знімати дані шари потрібно наступним чином: піднімайте за кут плівковий шар і зривайте його з підкладки з паперу.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Після відклеювання плівки з вінілу розмочуйте підкладку і очищайте стіну за допомогою скребка. Якщо ж підкладка з паперу залишиться, вона може зіграти роль ненадійною бази під нове покриття. Так що навіть у разі її ідеально рівного розміщення на стіні не полінуйтеся її зняти, інакше ваш ремонт може затягнутися.

Замість води рекомендується застосовувати особливі склади, при нанесенні яких знімати вінілові шпалери стає набагато простіше. У разі застосування такого розчину попередньо ознайомтеся з керівництвом по його використанню, а також з заходами безпеки при роботі з ним. З сучасних нововведень будівельного ринку можна порекомендувати особливі рідини для зняття полотен.

Питання: як правильно поклеїти вінілові шпалери?

Відповідь: необхідно приклеїти верхній край полотна до стіни і поступово поєднувати шпалерну крайку з попередньо накресленої вертикальною лінією. Після цього здійснити легке натискання смуги до основи і з допомогою щітки витіснити всі повітряні бульбашки. Щіткою працюють у напрямку зверху вниз і від центру до країв.

Важливо! У разі виявлення біля краю шпалерного полотна виступив клею швидко зніміть його чистою ганчіркою, але ні в якому разі не щіткою!

Питання: як клеїти метрові вінілові шпалери?

Відповідь: зарубіжні виробники шпалер з вінілу, продукцію яких ми можемо в надлишку спостерігати в будівельних супермаркетах, пропонують шпалери різної ширини полотнища. Так, наприклад, французи випускають рулони шпалер шириною 70 і 90 сантиметрів, Бельгія постачає нам полотна шириною 90, 100 і 140 см, а італійці — рулони шириною 70 і 106 див. Російські шпалерні фабрики тримають стандартну ширину — 53 див.

Поклейка широких шпалер з вінілу передбачає приклеювання полотен на ідеально рівні поверхні стін, зважаючи на те, що будь-які нерівності поверхні, вади досягти ідеальної стикування сусідніх полотен вам просто не дозволять. Саме цей фактор – основний і головний «безшовний» плюс. Сама технологія нічим не відрізняється від, скажімо, правил поклейки метрових флізелінових шпалер.

Питання: як швидко обдерти шпалери з вінілу?

Відповідь: для цього користуйтеся валиком, яким потрібно змочити стіни водою або складом. Зробіть 10-15-хвилинну перерву, щоб дати покриттю добре просочитися вологою. Після розмокання старі полотна дуже просто зняти зі стін.

Питання: яка ціна наклеювання вінілових шпалер?

Відповідь: якщо ви вирішили найняти майстрів для поклейки приміщення шпалерами з вінілу, в першу чергу, необхідно враховувати розмір кімнати, адже від цього безпосередньо залежить ціна. Розцінки за поклейку починаються в межах 150 рублів за метр квадратний, але все одно дешевше здійснити подібну роботу самостійно, адже вона не вимагає спеціальних навичок і зусиль.

Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросы

Питання: чому відклеюються вінілові шпалери?

Відповідь: існує кілька причин відклеювання шпалер:

  • Дефекти стін.
  • Неякісна підготовка поверхні.
  • Недотримання інструкцій.
  • Нерівномірне покриття клейовим складом.
  • Занадто швидке або повільне просихання полотен.
  • Низька якість матеріалів.
  • Поклейка виниловых обоев своими руками: нюансы технологии, ответы на вопросыЧитайте про те, як правильно виконати монтаж дворівневого натяжної стелі — особливості і тонкощі технології, корисні поради майстрів.

    Збираєтеся встановити стільницю-підвіконня на кухні? Дізнайтеся більше тут про всі існуючі види кухонних стільниць.

    Порядок встановлення дверцят на посудомийну машину можна знайти за адресою: https://ru-remont.com/kuhnya/tehnika/kak-osushhestvit-vybor-posudomoechnoj.html

    Ось і всі секрети технології наклеювання вінілових шпалер. Труднощі можуть виникнути лише на етапі поклейки смуг внахлест і іноді — при обклеюванні кутів. Поклейка широких (метрових) шпалерних полотен з вінілу нічим не відрізняється від поклейки будь-якого іншого виду шпалер, адже вінілові шпалери – один з найбільш простих покриттів, що використовуються при обробці стін, чого не можна сказати про текстильних шпалерах або бамбукових полотнах.