Поширені ідеї застосування шпалер в східному стилі: різноманітність тематик і дизайнів

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Підкреслити стилістичну особливість дизайну буде набагато простіше при використанні матеріалів і аксесуарів на одну тематику.

Одне з найбільш затребуваних напрямків у дизайні інтер’єрів – східний стиль – теж можна створити за рахунок відповідних оздоблювальних покриттів, меблів та прикрас.

Але саме вибір шпалер викликає найбільші труднощі, оскільки асортимент тематичних колекцій досить широкий, але правильно підібрати колір і орнамент на полотні вдається не кожному.

При виборі шпалер для східних інтер’єрів важливо враховувати найменші деталі.

Схід – це уособлення тонкого, вишуканого смаку, гармонія спокою і яскравості, вираз національних традицій в дрібних елементах.

Тому навіть незначні вкраплення і різнокольорові вставки на стінах можуть забезпечити спотворення сприйняття цього стилю. Адже ще довгий час він буде займати одну з провідних позицій у тематичних напрямках стилю.

Секретами правильного підбору малюнка і кольору шпалер у східному стилі ми готові поділитися з кожним із вас.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Різноманітність східної тематики

Вибору підходящих шпалер для стін повинен передувати процес планування майбутнього дизайну.

Поняття східного стилю сьогодні трохи розмито, оскільки відразу кілька напрямків можуть відображати особливості цієї тематики. Саме тому використання поширених на Сході шпалер з китайськими ієрогліфами для стін не завжди допоможе вам створити гармонійну обстановку в будинку.

Крім того, варто враховувати, що деякі відтінки у східних інтер’єрах виглядають виграшно далеко не у всіх випадках. Наприклад, червоний або бордовий колір викликає асоціації зі Сходом, але, наприклад, в дизайн, що імітує східні спа-процедури, він буде недоречний.

Пам’ятаєте! Темні і насичені відтінки можуть візуально зменшити вашу кімнату, а при відсутності світлих контрастів – зробити її похмурою і незатишною. У східному дизайні такі асоціації з’являтися не повинні.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Зверніть увагу і на той факт, що східна тематика найчастіше проявляється в двох напрямках:

 • шпалери в арабському стилі використовуються для підтримки розслаблюючій атмосфери, тому найчастіше клеяться в таких інтер’єрах, як вітальня або спальня. До особливостей шпалер такого типу можна віднести наявність яскравих акцентів, присутність теплих відтінків у палітрі полотна, орнаменти, візерунки дамасков і зображення з плавними і звивистими лініями;
   
 • азійський напрям в дизайні передбачає використання шпалер спокійних і нейтральних відтінків, що дозволяють розширити простір і зробити інтер’єр більш вільним за рахунок ненав’язливих малюнків і орнаментів. Яскраві елементи дизайну таких шпалер пожвавлять обстановку, але не зроблять кімнату менше або темніше, оскільки, як правило, балансують з більш світлими тонами.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Серед шпалер азіатського напрямку найбільшу популярність придбали японські покриття і шпалери в китайському стилі для стін. Природна краса цих територій нерідко відображається в стилі і дизайні шпалер.

Крім малюнків з ліліями, вишневими деревами, вишуканими гілочками та квітами, на таких шпалерах можуть бути присутнім невеличкі пейзажні мотиви, а також елементи, що викликають асоціації зі східною символікою: ієрогліфи, малюнки інь-янь та інші сюжети.

У китайських інтер’єрах можливе застосування темних контрастів: чорні, сині та зелені вставки тут можуть вдало гармоніювати не тільки з червоним, але і з позолоченим фоном.

Нерідко для створення реалістичного дизайну в такому інтер’єрі використовуються натуральні матеріали: шпалери з бамбука не тільки забезпечать стилізацію окремих частин стін, але і стануть надійним захистом поверхонь.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

У японському дизайні переважають спокійні тони. Яскраві переходи і акценти на стінах краще залишити для інших кімнат: в цих інтер’єрах буде правильніше використовувати однотонні шпалери або сюжети з ненав’язливими відтінками.

Бежеві, коричневі, сірі, жовтуваті шпалери в японському стилі для стін підійдуть краще, ніж яскрава палітра.

Ще один досить поширений дизайн в стилі Сходу – це індійські мотиви на стінах. У таких кімнатах можна клеїти шпалери помаранчевих, блакитних, рожевих, жовтих і інших яскравих квітів, що викликають асоціації з природою.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Ще кілька особливостей східного дизайну допоможуть вам з максимальною ефективністю передати місцевий колорит і традиційність таких тематик:

 • розкішні текстильні шпалери на стінах з яскравими елементами і візерунками на тему Сходу стануть вдалим акцентом в головній зоні вітальні кімнати. У спальні краще їх замінити шпалерами світлих відтінків: тоді текстиль підкреслить гармонію і затишок, а ієрогліфи та інші орнаменти будуть виділятися на нейтральному тлі;
   
 • достаток світла – одна з поширених тенденцій у східному дизайні. При обробці стін за допомогою шпалер використовуйте нестандартні ефекти: наприклад, мерехтливі вставки або глянцеві переливи на шпалерах будуть відбивати світло і робити кімнату ще яскравіше;
   
 • Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

 • шпалери з позолоченими вставками більше підходять для стилів класики і бароко, але при правильному підборі палітри навіть в східному дизайні вони створять ефект розкоші, вишуканості і неповторного стилю.

Погляньте на фото шпалер в східному стилі: кожен інтер’єр – по-своєму унікальний і неповторний, але скрізь відчувається особлива атмосфера затишку, гармонії і спокою, притаманна Схід.

Саме тому багато хто віддає перевагу східними мотивами в дизайні домашніх інтер’єрів поза залежності від їх призначення.

Схід на стінах у вітальні

Від правильного вибору шпалер для вітальні буде залежати сприйняття східного дизайну. При декоруванні цієї кімнати ви можете дотримуватися декількох методик.

По-перше, не забувайте про те, що головна ознака сходу в інтер’єрі – це яскравий і насичений колір. Якщо ви плануєте підкреслити урочистість вітальні, він підійде для оформлення всіх стін.

Якщо ж інтер’єр з червоними стінами здається вам занадто вигадливим і яскравим, можете створити акцент тільки на одній поверхні. Тематику Сходу такий підхід не порушить, зате світлі шпалери на інших стінах у кімнаті будуть забезпечувати балансуючий ефект.

Крім червоних шпалер, для створення акцентів у східному дизайні підійдуть матеріали помаранчевого, бордового, золотистого відтінку. Якщо ви вибрали шпалери з тематичними візерунками та малюнками – можете підібрати і інші кольори.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Крім ієрогліфів, великих рослинних візерунків і кольорів, сюжетів звивистих форм, національної символіки в такий інтер’єр впишуться навіть звичайна геометрія. Стилізовані ромби на яскравому тлі чи сувора смужка прикрасять всі стіни, але гармонійно впишуться в східну тематику тільки при наявності стилізованих меблів і аксесуарів.

Увага! Вертикальна смужка на шпалерах забезпечує ефект високих стель, тому за допомогою таких матеріалів ви зможете зробити кімнату ще просторіше.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Текстильні шпалери – відмінний варіант для оформлення східної вітальні. Але, як правило, ці матеріали відносяться до дорогих, і прикрашати всі стіни за допомогою тканинного полотна недоцільно.

Зате в окремих зонах кімнати невеликі текстильні вставки будуть виглядати дуже гармонійно, особливо, якщо ви створите стилізовані рами з дерева або позолочених матеріалів.

У нішах візерунчасті і текстильні шпалери теж будуть виглядати стильно й оригінально.

Якщо ви оформляєте вітальню на арабську або індійську тематику – можете надати декору реалістичності за рахунок ніш незвичайних форм, звужених догори.

Що стосується однотонних шпалер, то вони в такому інтер’єрі можуть сприйматися нудно. Тому прикрасьте їх аксесуарами, картинами на тематику Сходу. На одній зі стін можете наклеїти тематичні фотошпалери світлого відтінку. Рельєфні шпалери одного відтінку будуть виглядати в інтер’єрі вітальні ще цікавіше.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Що підібрати для кухні?

Колірна гамма кухні в східному стилі буде залежати від обраної тематики: арабська і індійський дизайн буде більш яскравим і живим, а китайський та японський – з елементами стриманість і суворість, а також деякими контрастами.

Оскільки для східних кухонних інтер’єрів характерно наявність темної і яскравою меблів (шоколадного, червоного, оранжевого відтінків), не рекомендується використовувати шпалери темних кольорів. Такі поєднання сприятимуть зменшенню простору, а східна тематика любить легкість, свободу і легкість.

Шпалери індійського стилю можуть включати будь-які насичені відтінки.

Ключова особливість індійського стилю – наявність величезного числа фарб, не завжди поєднуваних один з одним.

Для підтримки тематики краще використовувати шпалери з дрібним принтом на тему природи або імітацією мозаїки.

Японські і китайські шпалери мають сприйматися просто і ненав’язливо. Однотонні шпалери на стінах кухні такого типу можуть бути білими, бежевими, світло-рожевими, жовтими. Якщо ви не плануєте створювати акценти за рахунок тематичних малюнків – використовуйте текстурні шпалери для стін.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Як візерунків для кухонних шпалер на східну тематику підійдуть квіти сакури, рибки, традиційні китайські будинку, ієрогліфи та інша символіка. Вони можуть виділятися на світлому фоні або не суперечити основним кольором шпалер: тоді ваша кімната буде виглядати ніжніше і м’якше.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

В якості акценту в обідній зоні можна використовувати і фотошпалери. Залежно від східного напрямку вибирайте сюжети з горами, вишневими садками, традиційними китайськими будиночками, церемоніями чаювання, інтер’єрами, птахами і тваринами, які проживають в обраній місцевості.

Дизайн спальні

Спальня в стилі сходу теж може порадувати вас яскравими фарбами. Але в такому інтер’єрі процес оформлення значно ускладнюється, адже не всім по душі засипати, споглядаючи занадто яскраві і тиснуть ефекти. Саме тому не поспішайте вибирати шпалери червоних, помаранчевих, рожевих відтінків. Краще залишити їх для створення акцентів за ліжком.

У цій зоні кімнати можна наклеїти шпалери з тематичними східними візерунками, рельєфною поверхнею, текстильні покриття або фотошпалери з реалістичними природними мотивами.

Стіну за узголів’ям ліжка можна оформити декоративним панно або сконструювати у вигляді ніші, прикрашеної візерунчастими покриттями.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Спальня в японському стилі повинна бути максимально простою і світлою. Найчастіше для прикраси таких інтер’єрів використовують однотонні шпалери пастельній палітри, а одну із зон кімнати стилізують за рахунок візерункових покриттів або фотошпалер.

Досить популярним останнім часом стає блакитний колір у східних інтер’єрах. Для спальні він вважається одним з найбільш підходящих, оскільки символізує спокій і затишок, але не виглядає занадто нудним.

Шпалери такого кольору повинні включати тематичні сюжети в стилі Сходу: як правило, це рослинна і тваринна тематика.

Распространенные идеи применения обоев в восточном стиле: многообразие тематик и дизайнов

Різноманіття східного стилю дозволяє кожному з нас відшукати мотиви до душі, тому шпалери такого типу ідеально підходять для оформлення домашніх інтер’єрів.

У кімнатах, стилізованих під тематику Сходу, буде приємно відпочити, посидіти з гостями або зайнятися роботою, тому що вони уособлюють і строгість традицій, і природну яскравість, і історичну красу обраних країн.

Такий дизайн завжди буде сприйматися загадковим і не втратить свою актуальність, тому насолодитися східними мотивами ви зможете протягом довгого часу.

Але не забувайте про те, що навіть в таких інтер’єрах вимагається дотримання правильних пропорцій: почуття міри має бути присутнім в процесі оформлення кожної деталі східного стилю.